Tolkinov svet

Безвезе.Јел имаш да ми даш линк за те књиге пошто их нисам нашао све.:(

А за Тома Бомбадила,размишљај још:D

Aj posto ima dosta, videcu da upload-ujem negde pa ti dam link. Imam jos par stvari, koje ti si mogu svideti.

Henry N. Beard & Douglas C. Kenney & J.R.R. Tolkien - Bored of the Rings
Karen Wynn Fonstad - The Atlas of Middle-Earth
J.R.R. Tolkien - The adventures of Tom Bombadil
 
Мени се баш и не допадају ове слике,односно не одговарају Саурону којег сам ја замислио.Ја сам га замишљао мало мање чудовишног него што је на тим сликама.У књигама у осталом и пише да је био леп људском оку све док се Нуменор није потопио.

Ја овако замишљам Саурона док је био у служби код Моргота,а сасвим другачијег га замишљам као Анатара.

Uhh pa ne znam. Probacu ja da nadjem neke slike.

Још и Хурин да нађе неку слику,па да нађемо некога неутралног да оцени који је нај Саурон.:lol:Покушај ,бар приближно да видим како га замишљаш.

pa da, jesi li gledao one klipove sa snimanja Hobita, i tamo se pojavljuje Orlando Bloom.

Нисам волео Орланда као Леголаса у Господару,не верујем ни у Хобиту.

Одавде сам и видео да ће бити и Леголаса,а Трандуилов изглед ми одговара опису у књизи,али изгледа ми превише себично,надмено и похлепно тако да ме је изнервирао чим сам га видео

Због те особине ми је још дражи.Могу мислити како ће са Торином и осталим брисати патос,кад му падну шака.:aha:

http://ultraphoto.org/images/nqunbxt1cmmlui9qlx.jpg
 
Ја овако замишљам Саурона док је био у служби код Моргота,а сасвим другачијег га замишљам као Анатара.



Још и Хурин да нађе неку слику,па да нађемо некога неутралног да оцени који је нај Саурон.:lol:Покушај ,бар приближно да видим како га замишљаш.



Нисам волео Орланда као Леголаса у Господару,не верујем ни у Хобиту.



Због те особине ми је још дражи.Могу мислити како ће са Торином и осталим брисати патос,кад му падну шака.:aha:

http://ultraphoto.org/images/nqunbxt1cmmlui9qlx.jpg

Sta, Orlando je razbio ulogu . . .

A ja treba da ucim za ispit u ponedeljak umesto sto se ovde sa vama zajebavam! ;)
 
Шта мислите о Тому Бомбадилу и осталим становницима старе шуме(Златозрна,њена мајка речна вила,старац врба,духови могила)?Ја сам размишљао и чуо предлоге неких других људи,али опет?Елронд је рекао да је он старији од свих њих,неки су рекли да је Валар,неки да је Мајар,неки да је он ту чак и од пре Валара.Иначе,он се осим у Господару прстенова помиње и у две-три песме у Авантурама Тома Бомбадила.Да чујем ваше предлоге.

За Тома бих рекао да је Мајар,мада једина ствар која то негира по мом мишљењу је то да на њега прстен нема дејство.Када га је Фордо ставио на прст,Том га је видео,када је узео прстен од Фрода,вратио га је са лакоћом.Прстен је деловао на све,чак и на Саурона,а на Тома није.Од Валара није могао бити старији,јер су они обликовали Арду када су узели обличија,а пре тога су учествовали у њеном стварању у великој музици,тако да Том није имао где да буде пре њих.А и мало је неозбиљан за валара.:roll:

http://ultraphoto.org/images/ix54c8490ztr3oddjpv2.jpg
 
Sta, Orlando je razbio ulogu . . .

Па кад њега гледам имам утисак да гледам неки акциони филм,а не Лотр.

A ja treba da ucim za ispit u ponedeljak umesto sto se ovde sa vama zajebavam!

Почели испитни рокови,професори мисле он се ,,спрема" ,а он овде са нама.Старашно!:hahaha:
 
Па кад њега гледам имам утисак да гледам неки акциони филм,а не Лотр.



Почели испитни рокови,професори мисле он се ,,спрема" ,а он овде са нама.Старашно!:hahaha:

E brate moj, kamo srece da misle tako. To bi znacilo da ih stvarno i briga za nas . . . sry na offtopic.

Dakle ostaje Iluvatar hehe . . . bas bi bila fora xD
 
E brate moj, kamo srece da misle tako. To bi znacilo da ih stvarno i briga za nas . . . sry na offtopic.

Не знам за твоје,а мене моји на телефон зову због испита.:DЗнам на шта мислиш.

Dakle ostaje Iluvatar hehe . . . bas bi bila fora xD

Илуватар творац свега Том Бобадил!?То тек не верујем.Мада неки мисле да је Толкин поистоветио себе са Томом и да кроз њега он приказује себе.Е то бих некако могао да поверујем.
 
Не знам за твоје,а мене моји на телефон зову због испита.:DЗнам на шта мислиш.



Илуватар творац свега Том Бобадил!?То тек не верујем.Мада неки мисле да је Толкин поистоветио себе са Томом и да кроз њега он приказује себе.Е то бих некако могао да поверујем.

Malo se salimo, isao sam po tvom principu eliminacije XD
Vec sam rekao da jedno iskljucuje drugo itd.
 
Aj posto ima dosta, videcu da upload-ujem negde pa ti dam link. Imam jos par stvari, koje ti si mogu svideti.

Henry N. Beard & Douglas C. Kenney & J.R.R. Tolkien - Bored of the Rings
Karen Wynn Fonstad - The Atlas of Middle-Earth
J.R.R. Tolkien - The adventures of Tom Bombadil

Хвала.Ово прво не знам шта је,а друга два имам.
 
За Тома бих рекао да је Мајар,мада једина ствар која то негира по мом мишљењу је то да на њега прстен нема дејство.Када га је Фордо ставио на прст,Том га је видео,када је узео прстен од Фрода,вратио га је са лакоћом.Прстен је деловао на све,чак и на Саурона,а на Тома није.Од Валара није могао бити старији,јер су они обликовали Арду када су узели обличија,а пре тога су учествовали у њеном стварању у великој музици,тако да Том није имао где да буде пре њих.А и мало је неозбиљан за валара.:roll:

http://ultraphoto.org/images/ix54c8490ztr3oddjpv2.jpg

The origins and nature of Tom Bombadil are unknown; however, he already existed when the Dark Lord came to Arda,[1] signifying he was alive even before the coming of the Valar.

То је и мени чудно па постоји претпоставка да је и он један од њих,а то да га је Толкин поистоветио са собом сам већ негде прочитао и слажем се са тим,једино што се питам како га је Толкин уклопио у свет.
А шта мислите за остале стновнике старе шуме?
Наћи ћу и ја неку слику Саурона по мом укусу.Јел треба из доба док је служио Морготу?
 
Dakle skroz je ocigledno da on nije nijedno od razlicitih rasa i bica itd. On je jednostavno, kako ti rece, Tom Bombadil. Jedna anomalija, jedna nepoznanica, nesto o cemu imas da razmisljas. I to svaka knjiga treba da ima :D
 
Заборавих да поменем,на Елрондовом савету када су предложили да се прстен да Тому,Гандалф је рекао да то уопште неће утицати на њега јер је он много већи јачи од прстена и да ће после неког времена он Тому постати сасвим небитан,да ће га на крају негде затурити и заборавити на њега.Такође чини ми се да је неко рекао да Назгули и Саурон Тому не могу ништа док је у својој шуми и да чак и сви поклекну пред Сауроном, том би био безбедан.Не сећам се да ли је то било баш овако ,али нешто слично овоме сигурно.
 
Мени је Гандалф(илити Олорин) омиљени лик и баш ми се допада што је Мајар.То даје некако већу мистерију,јер њега је изабрао(и чак инсистирао да крене баш он) Манве.Саруман је био Аулеов Мајар(као и Саурон:think:),а Радагаст Јаванин.За ону другу двојицу Алатара и Паланда (Плави чаробњаци) нисам сигуран чији су мислим да су они Оромеови.Шта мислите о осталим чаробњацима који су дошли на Средњу земљу са њим?

- - - - - - - - - -

Ainur
Valar
Lords: Manwë · Ulmo · Aulë · Oromë · Mandos · Irmo · Tulkas
Queens: Varda · Yavanna · Nienna · Estë · Vairë · Vána · Nessa
Former: Melkor
-----------------------------------
Associated Maiar:
Manwë: Eönwë · Olórin · Eagles
Varda: Ilmarë · Olórin · Arien
Ulmo: Ossë · Uinen · Salmar
Yavanna: Aiwendil
Aulë: Mairon · Curumo
Estë: Melian
Oromë: Tilion · Alatar · Pallando
Vána: Melianž
-----------------------------------------------
Other Maiar
Balrogs: Gothmog · Durin's Bane
Eagles: Thorondor · Great Eagle · Gwaihir · Landroval · Meneldor
Wizards: Saruman · Gandalf · Radagast · Blue Wizards (Rómestámo · Morinehtar)
 
Наћи ћу и ја неку слику Саурона по мом укусу.Јел треба из доба док је служио Морготу?

Ваљало би.Код Саурона под оклопом лако бисмо се сложили(ипак је то само гвожђе),али кад је у питању лепота,е ту већ владају укуси.:manikir:

То је и мени чудно па постоји претпоставка да је и он један од њих,а то да га је Толкин поистоветио са собом сам већ негде прочитао и слажем се са тим,једино што се питам како га је Толкин уклопио у свет.

Само не знам шта је имао да ради у пустој Арди,која је била тек створена без обличија и живог света.Могао је да дође у Арду пре Валара,али то не значи да је старији од њих,пошто је најстарији и први кога је створио Еру био Мелкор,па остали.И Мајари такође постојали су пре стварања Арде у Великој музици,тако да је могуће да је Мајар,али Валар не.Валара је било више од петнаест и мисли се на оне који нису узели обличије и ушлу у свет,али Толкин јасно набраја оволики број мислећи на оне који су узели обличије ,а притом нигде не помиње Тома,а он заиста јесте узео тело.Питам се зашто?:huh:
 
Можда он ипак није нешто одређено него је једноставно ту.Прочитај шта су о њему написали на http://tolkiengateway.net/wiki/Tom_Bombadil

Само да напоменем да се на оној листи неки Мајари(чаробњаци) понављају,али под другим именима.нпр. Гандалф и Олорин,Саруман и Курумо итд.
 
Заборавих да поменем,на Елрондовом савету када су предложили да се прстен да Тому,Гандалф је рекао да то уопште неће утицати на њега јер је он много већи јачи од прстена и да ће после неког времена он Тому постати сасвим небитан,да ће га на крају негде затурити и заборавити на њега.Такође чини ми се да је неко рекао да Назгули и Саурон Тому не могу ништа док је у својој шуми и да чак и сви поклекну пред Сауроном, том би био безбедан.Не сећам се да ли је то било баш овако ,али нешто слично овоме сигурно.

А ја мислм да је речено да ће кад сви падну,последњи пасти Том,пошто је он први.Гандалф је хтео да каже да Том не би могао да носи прстен,пошто прстен нема на њега дејство,а он не би разумео шта је то у прстену тако лоше да мора да се уништи и вероватно би га ето тако...затурио.

Мени је Гандалф(илити Олорин) омиљени лик и баш ми се допада што је Мајар.То даје некако већу мистерију,јер њега је изабрао(и чак инсистирао да крене баш он) Манве.Саруман је био Аулеов Мајар(као и Саурон),а Радагаст Јаванин.За ону другу двојицу Алатара и Паланда (Плави чаробњаци) нисам сигуран чији су мислим да су они Оромеови.Шта мислите о осталим чаробњацима који су дошли на Средњу земљу са њим?

И мени се допада што је Гандалф Мајар ,што га чини много загонетнијом и сложенијом личношћу.Заиста не знам за њих двојицу коме су служили.Вероваћу списку.:D
 
Можда он ипак није нешто одређено него је једноставно ту.Прочитај шта су о њему написали на http://tolkiengateway.net/wiki/Tom_Bombadil

Само да напоменем да се на оној листи неки Мајари(чаробњаци) понављају,али под другим именима.нпр. Гандалф и Олорин,Саруман и Курумо итд.

His role and nature in the Elder Days is unknown, but he must have witnessed most of the major events and battles. He also witnessed the reducing of the great forests that covered all Middle-earth, and perhaps of his powers.[

Колико је могу да закључим,знамо само да мање знамо о Тому пре почетка дискусије.:)

Него Br4nch3z0s леп ти је мач.:D
 
His role and nature in the Elder Days is unknown, but he must have witnessed most of the major events and battles. He also witnessed the reducing of the great forests that covered all Middle-earth, and perhaps of his powers.[

Колико је могу да закључим,знамо само да мање знамо о Тому пре почетка дискусије.:)

Него Br4nch3z0s леп ти је мач.:D

A si vid'o? Staje 30 metkova u okv . . . ovaj da, naostren je skoro! :D
 
А ја мислм да је речено да ће кад сви падну,последњи пасти Том,пошто је он први.Гандалф је хтео да каже да Том не би могао да носи прстен,пошто прстен нема на њега дејство,а он не би разумео шта је то у прстену тако лоше да мора да се уништи и вероватно би га ето тако...затурио.



И мени се допада што је Гандалф Мајар ,што га чини много загонетнијом и сложенијом личношћу.Заиста не знам за њих двојицу коме су служили.Вероваћу списку.:D

Да то сам и мислио ,али нисам могао тачно да се сетим.
За плаве чаробњаке мислим да пише у Незавршеним причама као и за ову тројицу.
А слика Саурона која ми највише одговара од свих које сам до сад видео одговара овој твојој:http://upload.slike.com/slike/7tVZe.jpg Мораћу да тражим још.
 
Не.Ипак је она најбоља.Овде више уопште не личи на себе,него више подсећа на...не знам,неког духа,вампира?

Него,допда ли вам се Беор и шта мислите о њему и мењачима коже(колико сам разумео има их још)?
 
Не.Ипак је она најбоља.Овде више уопште не личи на себе,него више подсећа на...не знам,неког духа,вампира?

Него,допда ли вам се Беор и шта мислите о њему и мењачима коже(колико сам разумео има их још)?

Pa ne znam, onako, cekam da vidim kako ce ga prikazati u filmu. Al inace ne privlaci me nesto bas . . .
 

Back
Top