Tolkinov svet

http://gerwell.deviantart.com/art/Silmarillion-deck-369817167?q=gallery%3Agerwell&qo=3

Само за тебе.:cool:

Мислим да би била сјајна анимација,посебно ми се допада како је урадио Саурона.

http://fc07.deviantart.net/fs70/f/2013/144/7/c/ss_by_gerwell-d66fm9k.gif

Ihh brate hvala :worth:
bas cool izgleda, nego reci mi za ove karte, koga treba da ubijem?:evil:

Moram priznati da nisam tako zamisljao Saurona, cak ni pre pre nego sto sam gledao film.
 
Оно што је мени необично је то да је Саурон изгубио тело у Нумернору,али је опет сачувао прстен,а када му је Исулдур одсеко прстен изгубио је и тело и прстен.Е сад како је он као дух(није имао тело) успео да сачува прстен након пропасти Нуменора,а није успео то исто кад му је прстен одсечен са шаке?:dontunderstand:

Zanimljivo pitanje. Kad mu je Izildurko odsekao, Izildurko je odmah i pokupio. A kako je pre uspeo da sacuva nisam siguran. Ipak nisam jos citao ni Nezavrsene price ni Istoriju Srednje Zemlje. Doduse sad sam nasao e book na eng pa cu poceti da citam . . . (sve)



Мислим да је прстен направио касније,али мораћу да проверим.Јавићу вам кад будем нашао.:)

Ja ipak mislim da ga je on imao tad, ali kao sto rekoh nemam znanje da odgovorim, barem ne jos. xD
 
Ево још једног објашњења за Волшебника и Саурона:

In The Hobbit the Necromancer is an obscure villainous entity mentioned fleetingly by Gandalf as one of the dangers of the wider world. He is peripheral to the plot of the book: explaining why the company takes the dangerous road though Mirkwood rather than going around, and providing a reason for Gandalf's absence for that section of the journey. Thematically the Necromancer, a truly 'terrible' force beyond the power of the main protagonists, gives the world of The Hobbit a greater level of reality which Tolkien felt was necessary for a 'fairy-tale' to ring true.[20]

Despite the alias it would appear that the Necromancer was always intended to stand for Sauron, a figure from the very earliest phases of his Legendarium (as Tevildo in The Tale of Tinúviel). Shortly after the publication of The Hobbit Tolkien wrote:

Mr Baggins began as a comic tale among conventional and inconsistent Grimm's fairy-tale dwarves, and got drawn into the edge of it – so that even Sauron the terrible peeped over the edge.
—J.R.R. Tolkien[21]
However, as The Hobbit was not originally intended to be integrated with Tolkien's wider mythology the Necromancer did not necessarily need to be consistent with his First Age counterpart Sauron, rather the two were loosely linked to add an 'impression of depth' to the narrative of The Hobbit. With Tolkien's decision to merge the two 'worlds' and make Sauron the central antagonist Lord of the Rings came the need to reconcile the two figures and account for his whereabouts in the millennia between the end of the First Age and his dwelling in Bilbo's Mirkwood. This was largely achieved in the Tale of Years, with Sauron becoming a much greater figure after the fall of his master, one who argueably drove the history of the entire Second and Third Ages of Middle-earth.
 
Нашао сам.У Силмарилиону у Акалабету када је Нуменор почео да тоне и Сауронов храм полетео у амбис пише овако:

,,Али Саурон не беше од смртника и мада беше лишен обличја у коме је начинио тако велико зло,толико да није могао никад више да се прикаже лепим у очима Људи,ипак његов дух се диже из дубине и пређе као сенка и црни ветар преко мораи врати се у Средњу Земљу и Мордор који беше његов дом.Тамо преузе поново свој велики прстен у Барад-дуру и живљаше тамо мрачан и тих,док не начини себи нов изглед,слику злобе и мржње која је постала видљива;и Поглед Саурона Страшног мало ко је могао да издржи."

А касније и у О прстеновима моћи пише слично да је он дошао тамо и поново преузео прстен и створио себи ново обличје.:hvala:
 
Нашао сам.У Силмарилиону у Акалабету када је Нуменор почео да тоне и Сауронов храм полетео у амбис пише овако:

,,Али Саурон не беше од смртника и мада беше лишен обличја у коме је начинио тако велико зло,толико да није могао никад више да се прикаже лепим у очима Људи,ипак његов дух се диже из дубине и пређе као сенка и црни ветар преко мораи врати се у Средњу Земљу и Мордор који беше његов дом.Тамо преузе поново свој велики прстен у Барад-дуру и живљаше тамо мрачан и тих,док не начини себи нов изглед,слику злобе и мржње која је постала видљива;и Поглед Саурона Страшног мало ко је могао да издржи."

А касније и у О прстеновима моћи пише слично да је он дошао тамо и поново преузео прстен и створио себи ново обличје.:hvala:

:ok::klap:
 
Evo jedne nazovi anegdote. Wigo Mortensen kada je upitan, 2008 pre snimanja, od strane jednog od producenata, da li bi glumeo opet Aragorna u Hobbitu, odgovorio je "Vi znate, zar ne, da Aragorn nije u Hobitu. Postoji gep od 60 godina izmedju te dve knjige." Sta mislite o ovome? Aragorn u Hobitu? :D
 
Знам да смо завршили са овим,али нашао сам у О прстеновима моћи да је (нисам сигуран колико касније)после оне велике битке где су учествовали Елронд,Изилдур итд.Саурон дошао у Зелен-Шуму која доби назив Мрка шума и дуго су га тамо знали као Вешца(Волшебника) и Гандалф је сумњао да је то Саурон све док није отишао и проверио.
 
Знам да смо завршили са овим,али нашао сам у О прстеновима моћи да је (нисам сигуран колико касније)после оне велике битке где су учествовали Елронд,Изилдур итд.Саурон дошао у Зелен-Шуму која доби назив Мрка шума и дуго су га тамо знали као Вешца(Волшебника) и Гандалф је сумњао да је то Саурон све док није отишао и проверио.

Nema tu zavrsili. Kad god nesto padne napamet, pisi, sto da ne, diskutujemo :D

Da, prvo se zvala Zelen Suma dok veseli Sauron nije se sakrio tu. Moguce je onda da ce se nekako Volsebnik(Sauron) pojaviti u filmu, kad budu u sumi. Sta mislite? Ne bi P.J. tek tako samo ubacio. A i videlo se da ja Gandalf zabrinut (kao i Radagast). Pricao je i u Rivendalu sa ovima, pokazao im je bodez. Bice tu neke frke sigurno :D
 
Пошто је убацио Бели савет(који се у књизи само помиње) у филм,претпостављам да би могла да буде убачена и битка када су Саурона избацили из Дол Гулдура.Ипак треба од једног Хобита направити 3 филма.За сад је добро почео тиме што је убацио Радагаста и Бели савет,а знам да ће и Леголас бити ту(претпостављам на Трандуиловом двору).Не знам шта још планира да убаци да би попунио простор.Иначе, једва чекам да видим Беора.
 
Само да вам дам овај линк.Постојала је тема и раније али да је не враћам сада:http://quizfarm.com/test.php?q_id=37038N

Занимљиво је.Који сте лик из Силмарилиона



You Scored as Fingolfin, the High Elf
You are more like Fingolfin. The warrior/king made some mistakes, but tried to lead his people while doing what he thought was right. He lost his life taking on a challenge that too much for him.


Fingolfin, the High Elf
88%
Luthien, the Elf Maiden
81%
Glaurung the Dragon
56%
Orc or Troll
50%
Turin, the Man
50%
Feanor, the High Elf
50%
Morgoth, The Black Enemy
31%
Dwarf of Nogrod
31%
 
Poslednja izmena:
Ihh brate hvala
bas cool izgleda, nego reci mi za ove karte, koga treba da ubijem?

Па ваљда онога ко их је урадио,али причекај барем да доврши остатак шпила.:D

Moram priznati da nisam tako zamisljao Saurona, cak ni pre pre nego sto sam gledao film.

Ниси једини.:).Допада ми се како је осмишљен,али ми је нобично то да Саурон има плаву коса,али ето уметничка слобода.Овако га ја замишљам у људској форми,а мислим да одговара и духу Толконових књига.

http://upload.slike.com/slike/7tVZe.jpg

http://upload.slike.com/slike/3A0X.jpg
 
Нашао сам.У Силмарилиону у Акалабету када је Нуменор почео да тоне и Сауронов храм полетео у амбис пише овако:

,,Али Саурон не беше од смртника и мада беше лишен обличја у коме је начинио тако велико зло,толико да није могао никад више да се прикаже лепим у очима Људи,ипак његов дух се диже из дубине и пређе као сенка и црни ветар преко мораи врати се у Средњу Земљу и Мордор који беше његов дом.Тамо преузе поново свој велики прстен у Барад-дуру и живљаше тамо мрачан и тих,док не начини себи нов изглед,слику злобе и мржње која је постала видљива;и Поглед Саурона Страшног мало ко је могао да издржи."

А касније и у О прстеновима моћи пише слично да је он дошао тамо и поново преузео прстен и створио себи ново обличје.

Хвала на труду.;)Сада ми је необично како то да је Саурон могао без прстена и још га оставио у Бара-дуру?Мислим да је то проличан рискантан потез,предати се Пхаразону(последњем нуменорском краљ),отићи у Нуменор(у коме се прилично задржао),и оставити прстен тек тако у Мордору.А без прстена Саурон је био прилично слаб,пошто је унео прилично снаге и воље у тај прстен,па би се могло рећи да прстен јесте он(прстен има вољу,осећа,промишља),тако да је тешко могао да освоји нуменорског краља и његов народ само лукавим причицама,а да притом не користи моћ прстена.:huh:
 
Poslednja izmena:
Пошто је убацио Бели савет(који се у књизи само помиње) у филм,претпостављам да би могла да буде убачена и битка када су Саурона избацили из Дол Гулдура.Ипак треба од једног Хобита направити 3 филма.За сад је добро почео тиме што је убацио Радагаста и Бели савет,а знам да ће и Леголас бити ту(претпостављам на Трандуиловом двору).Не знам шта још планира да убаци да би попунио простор.Иначе, једва чекам да видим Беора.

Upravo, ko zna sta ce sve biti. Can't wait!

Само да вам дам овај линк.Постојала је тема и раније али да је не враћам сада:http://quizfarm.com/test.php?q_id=37038N

Занимљиво је.Који сте лик из Силмарилиона



You Scored as Fingolfin, the High Elf
You are more like Fingolfin. The warrior/king made some mistakes, but tried to lead his people while doing what he thought was right. He lost his life taking on a challenge that too much for him.


Fingolfin, the High Elf
88%
Luthien, the Elf Maiden
81%
Glaurung the Dragon
56%
Orc or Troll
50%
Turin, the Man
50%
Feanor, the High Elf
50%
Morgoth, The Black Enemy
31%
Dwarf of Nogrod
31%

Bas izgleda fora, moracu i ja da probam to.

Па ваљда онога ко их је урадио,али причекај барем да доврши остатак шпила.:D



Ниси једини.:).Допада ми се како је осмишљен,али ми је нобично то да Саурон има плаву коса,али ето уметничка слобода.Овако га ја замишљам у људској форми,а мислим да одговара и духу Толконових књига.

http://upload.slike.com/slike/7tVZe.jpg

http://upload.slike.com/slike/3A0X.jpg

Ne, ne, ne, nisi me dobro razumeo, koga bi trebalo da ubijem da bih dobio taj spil. Kao sta sve treba da uradim, razumes? Na to sam mislio. Mnogo mi se svidja, nisam mislio da je njesra.
A te slike, pa ne znam, ja ga nisam ni tako zamisljao. ;)
I ako nadjes jos slika nemoj se stideti da objavis ovde :D
 
Evo jedne nazovi anegdote. Wigo Mortensen kada je upitan, 2008 pre snimanja, od strane jednog od producenata, da li bi glumeo opet Aragorna u Hobbitu, odgovorio je "Vi znate, zar ne, da Aragorn nije u Hobitu. Postoji gep od 60 godina izmedju te dve knjige." Sta mislite o ovome? Aragorn u Hobitu?

Па могли би да ставе неко дете у позадину,пошто ја Арагон тада имао око петнестак година и да му Гандалф успут прорекне блиставу и лепу будућност.:)

Пошто је убацио Бели савет(који се у књизи само помиње) у филм,претпостављам да би могла да буде убачена и битка када су Саурона избацили из Дол Гулдура.Ипак треба од једног Хобита направити 3 филма.За сад је добро почео тиме што је убацио Радагаста и Бели савет,а знам да ће и Леголас бити ту(претпостављам на Трандуиловом двору).Не знам шта још планира да убаци да би попунио простор.Иначе, једва чекам да видим Беора.

Бели савет ће се поново састати у другом делу филма,након тога кад Гандалф остави Билба са патуљцима код Мрке шуме и мислим да ће се у другом делу сазнати ко је Некромасер,али мислим да неће доћи до битке.Дол Гулдур ће остати пуст ,пошто ће га Саурон напустити пре него што Гандалф крочи у њега и тада ће Гандалф открити да Некромансер није један од Назгула,већ сам Мрачни Господар који трага за јединим прстеном и да је последњи патуљачки прстен моћи одузет од Траина,Ториновог оца.

Не знам зашто,али јако ми се допада излед Трандуила у филму,још само да му видим нарав.Могуће је да ће се Леголас појавити,али мислим да редитељима није циљ приказати ликове из Господара прстенова неколико деценија млађе,тако да је могућа и друга варијанта.Наравно могуће је појава и ликова којих нема у књизи:

http://tolkien.com.hr/portal/content/view/1726/78/
 
Ne, ne, ne, nisi me dobro razumeo, koga bi trebalo da ubijem da bih dobio taj spil. Kao sta sve treba da uradim, razumes? Na to sam mislio. Mnogo mi se svidja, nisam mislio da je njesra.
A te slike, pa ne znam, ja ga nisam ni tako zamisljao.
I ako nadjes jos slika nemoj se stideti da objavis ovde

А то,шта не кажеш,већ сам почео да се... припремам.:koto:

Ма мрзи ме да постављам,имаш већ на горњем линку адресу лика који их ради,па можеш ту да погледаш остатк његових радова.Али ако нешто нађем што ми се баш допадне,обавезно постављам.:)
 
А то,шта не кажеш,већ сам почео да се... припремам.:koto:

Ма мрзи ме да постављам,имаш већ на горњем линку адресу лика који их ради,па можеш ту да погледаш остатк његових радова.Али ако нешто нађем што ми се баш допадне,обавезно постављам.:)

Pripremas, da mene likvidiras? :eek::aaa:
 
Ма не,него да ти помогнем,али мислио сам да је задржим за сваки ...случај.:D

A te slike, pa ne znam, ja ga nisam ni tako zamisljao.

Баш ме занима од оних слика која сам поставио,која је по теби ближа илустрацији Саурон.Морам сад да бегам,али ћу доћи вечерас.:bye:
 
Ово су улоге:


Actor Role
Richard Armitage- Thorin[3]
John Bell[43]- Bain[44]
Cate Blanchett- Galadriel[3]
Orlando Bloom- Legolas[45]
Jed Brophy- Nori[3]
Adam Brown- Ori[3]
John Callen- Óin[3]
Billy Connolly- Dáin Ironfoot[46]
Benedict Cumberbatch- Smaug[7]
Luke Evans- Bard[7]
Martin Freeman- Bilbo Baggins[3]
Stephen Fry- The Master of Lake-town[47]
Ryan Gage[note 1]- Alfrid[47]
Mark Hadlow- Dori[3]-
Bert[11]
Peter Hambleton- Glóin[3]-
William[11]
Dan Hennah- The Old Took[48]
Ian Holm- Older Bilbo Baggins[49]
Barry Humphries- Goblin King[7]
Stephen Hunter- Bombur[3]
William Kircher- Bifur[3]-
Tom[11]
Christopher Lee -Saruman the White[50]
Evangeline Lilly- Tauriel[7]
Sylvester McCoy- Radagast the Brown[51]
Ian McKellen- Gandalf the Grey[3]
Bret McKenzie- Lindir[51]
Graham McTavish- Dwalin[3]
Mike Mizrah- Thráin[3]
James Nesbitt- Bofur[3]
Dean O'Gorman -Fíli[42]
Lee Pace- Thranduil[42]
Mikael Persbrandt- Beorn[52]
Andy Serkis- Gollum[3]
Conan Stevens[note 2]- Bolg[53]
Ken Stott -Balin[3]
Jeffrey Thomas- Thrór[3]
Aidan Turner- Kíli[3]
Hugo Weaving-Elrond[51]
Elijah Wood- Frodo Baggins[3]

Одавде сам и видео да ће бити и Леголаса,а Трандуилов изглед ми одговара опису у књизи,али изгледа ми превише себично,надмено и похлепно тако да ме је изнервирао чим сам га видео:D

Ево и сајта:
http://tolkiengateway.net/wiki/The_hobbit_films#Cast
 
Poslednja izmena:
Ма не,него да ти помогнем,али мислио сам да је задржим за сваки ...случај.:D



Баш ме занима од оних слика која сам поставио,која је по теби ближа илустрацији Саурон.Морам сад да бегам,али ћу доћи вечерас.:bye:

Мени се баш и не допадају ове слике,односно не одговарају Саурону којег сам ја замислио.Ја сам га замишљао мало мање чудовишног него што је на тим сликама.У књигама у осталом и пише да је био леп људском оку све док се Нуменор није потопио.:)
 
Ма не,него да ти помогнем,али мислио сам да је задржим за сваки ...случај.:D

Баш ме занима од оних слика која сам поставио,која је по теби ближа илустрацији Саурон.Морам сад да бегам,али ћу доћи вечерас.:bye:

Uhh pa ne znam. Probacu ja da nadjem neke slike. :D

- - - - - - - - - -

Ово су улоге:


Actor Role
Richard Armitage- Thorin[3]
John Bell[43]- Bain[44]
Cate Blanchett- Galadriel[3]
Orlando Bloom- Legolas[45]
Jed Brophy- Nori[3]
Adam Brown- Ori[3]
John Callen- Óin[3]
Billy Connolly- Dáin Ironfoot[46]
Benedict Cumberbatch- Smaug[7]
Luke Evans- Bard[7]
Martin Freeman- Bilbo Baggins[3]
Stephen Fry- The Master of Lake-town[47]
Ryan Gage[note 1]- Alfrid[47]
Mark Hadlow- Dori[3]-
Bert[11]
Peter Hambleton- Glóin[3]-
William[11]
Dan Hennah- The Old Took[48]
Ian Holm- Older Bilbo Baggins[49]
Barry Humphries- Goblin King[7]
Stephen Hunter- Bombur[3]
William Kircher- Bifur[3]-
Tom[11]
Christopher Lee -Saruman the White[50]
Evangeline Lilly- Tauriel[7]
Sylvester McCoy- Radagast the Brown[51]
Ian McKellen- Gandalf the Grey[3]
Bret McKenzie- Lindir[51]
Graham McTavish- Dwalin[3]
Mike Mizrah- Thráin[3]
James Nesbitt- Bofur[3]
Dean O'Gorman -Fíli[42]
Lee Pace- Thranduil[42]
Mikael Persbrandt- Beorn[52]
Andy Serkis- Gollum[3]
Conan Stevens[note 2]- Bolg[53]
Ken Stott -Balin[3]
Jeffrey Thomas- Thrór[3]
Aidan Turner- Kíli[3]
Hugo Weaving-Elrond[51]
Elijah Wood- Frodo Baggins[3]

Одавде сам и видео да ће бити и Леголаса,а Трандуилов изглед ми одговара опису у књизи,али изгледа ми превише себично,надмено и похлепно тако да ме је изнервирао чим сам га видео:D

Ево и сајта:
http://tolkiengateway.net/wiki/The_hobbit_films#Cast

pa da, jesi li gledao one klipove sa snimanja Hobita, i tamo se pojavljuje Orlando Bloom.
 
Само да вам дам овај линк.Постојала је тема и раније али да је не враћам сада:http://quizfarm.com/test.php?q_id=37038N

Занимљиво је.Који сте лик из Силмарилиона



You Scored as Fingolfin, the High Elf
You are more like Fingolfin. The warrior/king made some mistakes, but tried to lead his people while doing what he thought was right. He lost his life taking on a challenge that too much for him.


Fingolfin, the High Elf
88%
Luthien, the Elf Maiden
81%
Glaurung the Dragon
56%
Orc or Troll
50%
Turin, the Man
50%
Feanor, the High Elf
50%
Morgoth, The Black Enemy
31%
Dwarf of Nogrod
31%

Evo i meni ispade Fingolfin, jedno 95% :D
 
Лепо.Него купи ли ти ону историју средње земље?


И да предложим још једну тему за размишљање.Шта мислите о Тому Бомбадилу и осталим становницима старе шуме(Златозрна,њена мајка речна вила,старац врба,духови могила)?Ја сам размишљао и чуо предлоге неких других људи,али опет?Елронд је рекао да је он старији од свих њих,неки су рекли да је Валар,неки да је Мајар,неки да је он ту чак и од пре Валара.Иначе,он се осим у Господару прстенова помиње и у две-три песме у Авантурама Тома Бомбадила.Да чујем ваше предлоге.:)
 
Лепо.Него купи ли ти ону историју средње земље?


И да предложим још једну тему за размишљање.Шта мислите о Тому Бомбадилу и осталим становницима старе шуме(Златозрна,њена мајка речна вила,старац врба,духови могила)?Ја сам размишљао и чуо предлоге неких других људи,али опет?Елронд је рекао да је он старији од свих њих,неки су рекли да је Валар,неки да је Мајар,неки да је он ту чак и од пре Валара.Иначе,он се осим у Господару прстенова помиње и у две-три песме у Авантурама Тома Бомбадила.Да чујем ваше предлоге.:)

Ehh kamo srece. S obzirom da se sastoji iz 12 knjiga, to nije bas mala suma. A posto vrv nema da se kupi kod nas morao bih preko neta. A tu dolazi i postarina, carina, mnoge stvari. Tako da nije za sada vredno baktanja (to kazem jer inace nisam pri parama). Inace poceo sam da citam na engleskom Istoriju, ali nazalost kao e book, posto drugacije ne znam kako da skarabudzim.

Tom Bombadil daje neku dozu tajanstvenosti. Jer on je Gospodar ali nad nicem ne gospodari. Malo zapeva i sve u redu. Ko zna sta je. Pitao sam se sta li bi mogao biti, ali iskreno nista vise nije verovatno da je jedno a da nije ono drugo . . .
 
Ehh kamo srece. S obzirom da se sastoji iz 12 knjiga, to nije bas mala suma. A posto vrv nema da se kupi kod nas morao bih preko neta. A tu dolazi i postarina, carina, mnoge stvari. Tako da nije za sada vredno baktanja (to kazem jer inace nisam pri parama). Inace poceo sam da citam na engleskom Istoriju, ali nazalost kao e book, posto drugacije ne znam kako da skarabudzim.

Безвезе.Јел имаш да ми даш линк за те књиге пошто их нисам нашао све.:(

А за Тома Бомбадила,размишљај још:D
 

Back
Top