I zivi na spisku ubijenih Srebrenicana

uf sad si mi sve rek'o. bolje da cjutim :P

ne, chinjenica je da vama treba jedan moderator. za svaku glupost koju prochitate u novinama ili vidite na nekom slobinom sajtu vi otvarate novu temu. imate na ovoj strani ko zna kolko stranica o srebrenici a ti otvarash josh jednu i na kraju meni prichash da sam glup :lol:
 
Pa izgleda da jesi glup cim ne razumes da ova tema o Srebrenici nije u kontekstu onih koje su do sada otvarane,
naime, ovde se radi o prenaduvanom broju zrtava u Srebrenici i cinjenici da su pojedine "zrtve" glasale na izborima pre neku godinu itd......a ti ajde sada lagano nadji post medju onim temam koji govori o ovom slucaju.

Uostalom i da jeste tako ko sto pricas, rekoh ti vec, niko te ne tera da otvaras tj. citas post, preskoci ga i odleprsaj dalje...
 
da ti nadjem neki post u tvom kontekstu?
na svakoj toj temi o srebrenici je neko govorio o montazhi, o tome da su oni klinci vojnici i slichno, dakle pokushaji da se umanji ili ospori zlochin kao shto ti radish. mogao si se slobodno nadovezati na nekoj od tih silnih tema. zato iskuliraj.
ja necju da "odleprsham" od vashih budalashtina.
 
Keeper:
ne, chinjenica je da vama treba jedan moderator. za svaku glupost koju prochitate u novinama ili vidite na nekom slobinom sajtu vi otvarate novu temu.

Upravo tako. :wink: Ironija je sto zele diskutovati o dogadjajima u Srebrenici i uopste ratu u Bosni i Hercegovini a kao argumente i potkrijepljenje svojih stavova navode stranice i djela ratnih zlociinaca.


Izvori informisanja im predstavljaju individualne interpretacije rata u BiH jedne strane. Zalosno i ograniceno. :roll: :roll:


Ukucajte na Googlu :"Srebrenica" ili "War in Bosnia", dobicete statisticke podatke i studije zrtava rata istrazene od strane UN-a,Thirteen/WNET New York, NATO-a i drugih stranih, nepristrasnih organizacija koje su boravile u BiH sa mirovnim trupama za vrijeme rata.
 
To sto ti pokusavas u svojim postovima ti ovde nece proci, znas ti, a znaju i ostali o cemu je rec...zato zaj.ebi radnju....ti si obican provokator i bezobraznik koji misli da moze ovde nekog da ubedi da je svejedno dal su ubijani vojnici ili civili, i da uopste nije bitno sto je broj zrtava prenapumapan...mesto za tvoje idiotizme je na forumu B92

samo severno od mesta gde zivis moze ovo da ti prodje :D

p.s dodje lik na temu koju sam ja otvorio, pocne da se buni zbog iste i kaze mi da iskuliram! :shock: :lol: cirkuzant :lol:
 
lamija:
Keeper:
ne, chinjenica je da vama treba jedan moderator. za svaku glupost koju prochitate u novinama ili vidite na nekom slobinom sajtu vi otvarate novu temu.

Upravo tako. :wink: Ironija je sto zele diskutovati o dogadjajima u Srebrenici i uopste ratu u Bosni i Hercegovini a kao argumente i potkrijepljenje svojih stavova navode stranice i djela ratnih zlociinaca.


Izvori informisanja im predstavljaju individualne interpretacije rata u BiH jedne strane. Zalosno i ograniceno. :roll: :roll:


Ukucajte na Googlu :"Srebrenica" ili "War in Bosnia", dobicete statisticke podatke i studije zrtava rata istrazene od strane UN-a,Thirteen/WNET New York, NATO-a i drugih stranih, nepristrasnih organizacija koje su boravile u BiH sa mirovnim trupama za vrijeme rata.
Zar mislis da su stvarno te organizacije nepristrasne, pogotovo NATO? Kada pocnu da se muvaju recimo, po Iraku onda su svi spijuni i placenici sto u stvari jesu. Njihov je zadatak da deluju za onog ko ih plati odnosno, ko podmiti Americki kongres. U ovom slucaju zavrsavaju posao zelenoj transferzali.
 
lamija:
Keeper:
ne, chinjenica je da vama treba jedan moderator. za svaku glupost koju prochitate u novinama ili vidite na nekom slobinom sajtu vi otvarate novu temu.

Upravo tako. :wink: Ironija je sto zele diskutovati o dogadjajima u Srebrenici i uopste ratu u Bosni i Hercegovini a kao argumente i potkrijepljenje svojih stavova navode stranice i djela ratnih zlociinaca.


Izvori informisanja im predstavljaju individualne interpretacije rata u BiH jedne strane. Zalosno i ograniceno. :roll: :roll:


Ukucajte na Googlu :"Srebrenica" ili "War in Bosnia", dobicete statisticke podatke i studije zrtava rata istrazene od strane UN-a,Thirteen/WNET New York, NATO-a i drugih stranih, nepristrasnih organizacija koje su boravile u BiH sa mirovnim trupama za vrijeme rata.

Buhahahaha... Ameba!
 
migud:
lamija:
Keeper:
ne, chinjenica je da vama treba jedan moderator. za svaku glupost koju prochitate u novinama ili vidite na nekom slobinom sajtu vi otvarate novu temu.

Upravo tako. :wink: Ironija je sto zele diskutovati o dogadjajima u Srebrenici i uopste ratu u Bosni i Hercegovini a kao argumente i potkrijepljenje svojih stavova navode stranice i djela ratnih zlociinaca.


Izvori informisanja im predstavljaju individualne interpretacije rata u BiH jedne strane. Zalosno i ograniceno. :roll: :roll:


Ukucajte na Googlu :"Srebrenica" ili "War in Bosnia", dobicete statisticke podatke i studije zrtava rata istrazene od strane UN-a,Thirteen/WNET New York, NATO-a i drugih stranih, nepristrasnih organizacija koje su boravile u BiH sa mirovnim trupama za vrijeme rata.

Buhahahaha... Ameba!
Ma idi bre...
 
urospo:
To sto ti pokusavas u svojim postovima ti ovde nece proci, znas ti, a znaju i ostali o cemu je rec...zato zaj.ebi radnju....ti si obican provokator i bezobraznik koji misli da moze ovde nekog da ubedi da je svejedno dal su ubijani vojnici ili civili, i da uopste nije bitno sto je broj zrtava prenapumapan...mesto za tvoje idiotizme je na forumu B92

sa jednog obichnog, humanistichkog, ljudskog stanovnishta ubistvo je ubistvo bilo rech o vojniku i civilu. jedino imam razumevanja za ubistvo prsa u prsa, a oni shto su ubijeni se sigurno nisu borili, a i bili su u civilu. ah da... sigurno su bili u uniformi kad su po'vatani pa su im dali da se preobuku u neshto komotnije, zar ne? ;-) uostalom, shta se zhivcirash oko svega toga i shta se trudish da poreknesh ubistva kad je sve to bila montazha? :D

urospo:
p.s dodje lik na temu koju sam ja otvorio, pocne da se buni zbog iste i kaze mi da iskuliram! :shock: :lol: cirkuzant :lol:

batice, ja sam tebi rekao zashto sam se pobunio, rekao sam ti da imash sijaset tema o tome na kojima su nachete priche u kontekstu tvoje i da si trebao tamo da postavish ovo tvoje, a ti nisi odgovorio nego sad ko malo dete skrecjesh sa toga i rugash mi se "cirkuzant, cirkuzant".... :roll:
get a life.
 
Keeper:
urospo:
To sto ti pokusavas u svojim postovima ti ovde nece proci, znas ti, a znaju i ostali o cemu je rec...zato zaj.ebi radnju....ti si obican provokator i bezobraznik koji misli da moze ovde nekog da ubedi da je svejedno dal su ubijani vojnici ili civili, i da uopste nije bitno sto je broj zrtava prenapumapan...mesto za tvoje idiotizme je na forumu B92

sa jednog obichnog, humanistichkog, ljudskog stanovnishta ubistvo je ubistvo bilo rech o vojniku i civilu. jedino imam razumevanja za ubistvo prsa u prsa, a oni shto su ubijeni se sigurno nisu borili, a i bili su u civilu. ah da... sigurno su bili u uniformi kad su po'vatani pa su im dali da se preobuku u neshto komotnije, zar ne? ;-) uostalom, shta se zhivcirash oko svega toga i shta se trudish da poreknesh ubistva kad je sve to bila montazha? :D

urospo:
p.s dodje lik na temu koju sam ja otvorio, pocne da se buni zbog iste i kaze mi da iskuliram! :shock: :lol: cirkuzant :lol:

batice, ja sam tebi rekao zashto sam se pobunio, rekao sam ti da imash sijaset tema o tome na kojima su nachete priche u kontekstu tvoje i da si trebao tamo da postavish ovo tvoje, a ti nisi odgovorio nego sad ko malo dete skrecjesh sa toga i rugash mi se "cirkuzant, cirkuzant".... :roll:
get a life.


Bar 30% nasih boraca ratovalo je u civilu jer nije bilo dovoljno uniformi za sve. To isto vazi i za muslim. i hrvate. A ti prestani gledati partizanske filmove u kojima svi imaju uniforme, ratuju prsa u prsa, bacaju bombe i istog trenutka jurisaju napred (valjda su besmrtni pa im bomba nece nista). I za rat vazi progres kao i za ostale sfere zivota pa ces tesko videti borbu prsa u prsa (prevazisli smo maceve) sa savremenom ratnom tehnologijom. Jeste, ratni zarobljenici se streljaju, ali se zveri ubijaju i tu nema polemike.
I evo ti jedna prica, `humanisto`: Muslimani probili obruc na frontu u toku noci i sve pohvatane vojnike (znaci ratni zarobljenici) ubili,a zatim iskasapili. Pri razmeni (njihovih zivih za nase mrtve) i najhrabriji su se zgrazavali (moj otac vuce dijabetes iz rata, kao verovatno i svako ko se suocio sa muslimanskim tretiranjem ratnih zarobljenika) majka prepoznaje sina uz krik To je on, znam mu duksericu, ja je kupila da mu ne bude hladno.
Humanisti ne postoje, postoje samo ljudi koji su svesni zivota (valjda suocavanje sa svim nedacama cini da na svet gledas realno) i oni koji o zivotu znaju samo sitnice pa na osnovu tih sitnica donose sudove i formiraju misljenja.
 
King 7:
Zar mislis da su stvarno te organizacije nepristrasne, pogotovo NATO? Kada pocnu da se muvaju recimo, po Iraku onda su svi spijuni i placenici sto u stvari jesu. Njihov je zadatak da deluju za onog ko ih plati odnosno, ko podmiti Americki kongres. U ovom slucaju zavrsavaju posao zelenoj transferzali.

Na ovom sam forumu jer zhelim reci da se ne slazem sa brojnim komentarima o Srebrenici I opcenito ratu u BIH, sto svi imamo pravo.

Ne zelim ja nametati sliku rata u BIH bilo kome i gore sam izlozila strane studije jer ih smatram vjerodostojnim izvorom informacija.

Ponavljam, prije deceniju zlocine su ovdje cinili pojedinci i bilo ih je sa obje strane. Bosanski pravoslavci(srbi) su ovdje znatno manje ubijani-cista statistika, jer su chetnici istrijebljivali bosanske muslimane(Bratunac, Zepa itd.) kako bi oformili “Veliku Srbiju” sto je bila ideja, osnovna svrha ovog rata koji je trajao 5 god.

Taj rat smo pobjedili, pored velikog broja zrtava a medju njima i civila, taj rat je pobjedjen, jer se ta bolesna ideja “Velike Srbije” i mrznja chetnika prema svemu sto nije srpsko nije ostvarila. Pobjedili su ga ljudi koji vjeruju u Bosnu I Hercegovinu, koji vjeruju da svi mozemo zivjeti zajedno a da medjusobno ne nanosimo zlo jedni drugima.

Izlozene su vam studije stranih organizacija –oni su potkupljeni, prikazani su vam snimci -kazete da su montirani, svjedocenja neposrednih svjedoka desavanja- kazete da su lazna, masovne grobice bosanskih muslimana su iskopane i jos uvijek se iskopavaju, dokle vise..? Ustvari uvijek iznalazite izgovore kako ne biste sve sto se desavalo pred vama prije deceniju pogledali realno, iskreno, posteno?


Jedino sto sam pokusavala da ukazem jeste da pogledate jos jednom i razmislite o cinjenicama koje stoje pred vama.
 
migud:
I evo ti jedna prica, `humanisto`: Muslimani probili obruc na frontu u toku noci i sve pohvatane vojnike (znaci ratni zarobljenici) ubili,a zatim iskasapili. Pri razmeni (njihovih zivih za nase mrtve) i najhrabriji su se zgrazavali (moj otac vuce dijabetes iz rata, kao verovatno i svako ko se suocio sa muslimanskim tretiranjem ratnih zarobljenika) majka prepoznaje sina uz krik To je on, znam mu duksericu, ja je kupila da mu ne bude hladno.
chemu ta pricha? chekaj, ti mislish da ja kontam "sa B92" da su samo srbi ubijali? dabome da sam svestan da su i muje monstrumi taman ko i ovi vashi. na tome se i zasniva cela moja pricha ovde - svi ste vi prokleto isti, yebena bracja po nozhu.

migud:
Humanisti ne postoje, postoje samo ljudi koji su svesni zivota (valjda suocavanje sa svim nedacama cini da na svet gledas realno) i oni koji o zivotu znaju samo sitnice pa na osnovu tih sitnica donose sudove i formiraju misljenja.

potpuno sam siguran da humanisti ne postoje. a ko vam je izgradio ovaj svet koji vi rusite mrzhnjom i nepodnoshenjem?... ljudi sa verom i vizijom sagrade najlepshi most koji sam ikad video (mislim na onaj u mostaru) i dodju budale i razvale ga granatom. ljudi sagrade onaj most u NS-u i nazovu ga mostom slobode, valjda zato shto veruju da su uradili neshto divno savladavshi onoliki raspon, dodju pic.hke i iz aviona ga opiche.
shta mislish koliko se danas u svetu gradi gradova mislecji na bolju buducjnost, a kasnije cje se pojaviti opet neke budale i razrusiti ga?
i ti prichash da humanisti ne postoje.
e pa tetka, ti humanizam izgleda shvatash kao neku politichku ili filozofsku definiciju? ili nije tako?
humanizam je jednostavno vera u ljudskost. svesnost chinjenice da ljudi mogu nekad i zanemariti svoje jeftine nagone tipa paljenje na zastave i na pushke, da mogu svojim razumom nadvladati predrasude i mrzhnju, cele religije su humanistichke poput hrishcjanstva a narochito hristovog uchenja izmedju ostalog, samo shto su ga ljudi zbog politike pretvorili u zheshcje sra.nje tako da hrischcjanstvo poznajemo kao religiju jednog strogog boga "oca" koji nas "voli" ali smo mi "greshni" pa nas on "kazhnjava" i slichno.

tako da, mozhesh mi samo zameriti da sam glup zbog svojih verovanja u humanizam i u to da vi ovde mozhete biti vishe od ratom iskompleksiranih i namuchenih manijaka koji se i deset godina posle mrze bez mogucjnosti da jedni drugima pruzhaju ruke.
zaista mogu biti istiniti oni stihovi "BlockOut"-a da se ljudi dele samo na glupe i zle.

tako da, tetka, slabo ste mi vi zasluzhili zvanje homo sapiensa. ovde vidim samo homo glupiens iz kojeg logichno proistiche (jer mrzhnji prethodi strah a strahu neznanje) homo mrziens.
 
...potseti me na mog profesora istorije koji je dao keca uceniku koji je rekao da su Spartanaci NEHUMANI zato sto su ubijali svoje manje vredne clanove. Sve sto covek uradi je HUMANO. Ljudi su ratovali, ratuju i ratovace zbog svoje "ljudske prirode" a ne zato sto su Srbi, Muslimani, Francuzi, Amerikanci... Umesto da se trudis da razumes uzroke ljudske destrukcije (nikad ne znas sta te u zivotu ceka) ti osudjujes a da ne bi bio sam u svojoj superiornosti podelio si i narode na manje i vise vredne. Kao pripadnik "homo sapiensa" sta planiras da radis sa ovim "homo glupiensima" :?:
 
nije sve shto chovek uradi humano ako se rukovodi svojim zhivotinjskim instinktima, kao recimo neki ovde, npr njushkanje ko je odakle, aha, on je shvaba i te fore :) i mnogo gore stvari koje bih svrstao pod "animalizam" il kako vecj to izrazito nehumano i neracionalno ponashanje.

homo glupiense bih, da mogu, malo opametio. to i pokushavam da uradim ovde, ne pricham ja sve ovo da bih se qrchio ili zato shto mi je jako dosadno ;-)
ne boj se, ne bih vas istrebio, shto bi mnogi voleli da chuju, pa da onda pochne "pichka ti materina balijska/ustashka/fashistichka/humanistichka/nemachka........." :D

P.S> gde sam ja podelio narode? :roll: ah ne, nazivajucji vas balkance primitivcima nisam mislio bash na sve ;-) ima ovde i podosta kulturnih ljudi koji se ne chuju od vas galamdzija, glasnogovornika ratova i "konachnog obrachuna" kako vecj neko reche, sve u ime "vishih ideala", domovine, nacije (reprezentacije :p) i slichne gluposti. prosto da se zapitash "a gde je tu obichan chovek u celoj toj prichi?"
 
dobra ti je ta metoda - ako nekoga pokusavas da razumes ne nazivas ga "homo glupiensom" i manje vrednim - ma ti se samo plasis da ces upoznajuci njih upoznati i "pravog sebe" zato ih toliko mrzis i osudjujes
...ono sto mene moze iznervirati i sto ne prastam su sitni ljudi sa sitnim razlozima - mnogo je lakse razumeti i oprostiti "velike stvari" jer iza njih stoje "veliki razlozi"
 
Andreavk:
ma ti se samo plasis da ces upoznajuci njih upoznati i "pravog sebe" zato ih toliko mrzis i osudjujes

klasichna greshka u koracima - upushtanje u analizu psihe koja nije tako lako chitljiva i koja se ne odaje lako kao vecjina "psihicja" ovde.
kako zamishljash da ja upoznajucji ovaj iskompleksirani krsh od ljudi ovde mogu upoznati i "pravog sebe"? i shta ti to znachi pravo ja? znash li ti shta buncash?
ne znash.
raskorak.

u stvari, imacju strpljenja josh ovaj put.
ovde nismo da bismo raspravljali o meni i mojoj psihi, a vi obavezno preskachete moju kompletnu psihu fokusirajucji se na moj bezobrazluk i moju "mrzhnju" prema vama, shto je pogreshno protumachena provokacija. da vas mrzim davno bih otperjao odavde i ne bih se opterecjivao vama. vi ste uglavnom na toliko jadnom emotivnom nivou da vas ni ne mogu mrzeti, samo sazhaljevati. toliko nerazumevanja, toliko predrasuda, toliko samoubedjenosti...... bolje progutajte moje provokacije jer se njima sluzhim samo da bih vam dopr'o do uva. drugachije ne mozhe. normalan jezik ovde vecjina ne razume. ovde dolazi kolko vidim par normalnih i pristojnih ljudi chiji se glas ne chuje od vashe zadrte galame. dakle, zaboravite na mene i malo razmishljajte o sebi....... znash ono... preispitivanje i te fore. a mene ostavite meni samom.
 
Keeper:
urospo:
To sto ti pokusavas u svojim postovima ti ovde nece proci, znas ti, a znaju i ostali o cemu je rec...zato zaj.ebi radnju....ti si obican provokator i bezobraznik koji misli da moze ovde nekog da ubedi da je svejedno dal su ubijani vojnici ili civili, i da uopste nije bitno sto je broj zrtava prenapumapan...mesto za tvoje idiotizme je na forumu B92

sa jednog obichnog, humanistichkog, ljudskog stanovnishta ubistvo je ubistvo bilo rech o vojniku i civilu. jedino imam razumevanja za ubistvo prsa u prsa, a oni shto su ubijeni se sigurno nisu borili, a i bili su u civilu. ah da... sigurno su bili u uniformi kad su po'vatani pa su im dali da se preobuku u neshto komotnije, zar ne? ;-) uostalom, shta se zhivcirash oko svega toga i shta se trudish da poreknesh ubistva kad je sve to bila montazha? :D

urospo:
p.s dodje lik na temu koju sam ja otvorio, pocne da se buni zbog iste i kaze mi da iskuliram! :shock: :lol: cirkuzant :lol:

batice, ja sam tebi rekao zashto sam se pobunio, rekao sam ti da imash sijaset tema o tome na kojima su nachete priche u kontekstu tvoje i da si trebao tamo da postavish ovo tvoje, a ti nisi odgovorio nego sad ko malo dete skrecjesh sa toga i rugash mi se "cirkuzant, cirkuzant".... :roll:
get a life.

Sa humanistichkog i ljudskog stanovnista, svako ubistvo je isto-i sa time se slazem apsolutno, ali tamo je bio RAT, a u ratu su pravila i stanovistva mnogo drugacija.

Ajde samo mi odgovori na jedno hipoteticko pitanje:

Da si recimo ne daj boze, prinudjen da ucestvujes u nekom ratu, i tokom njega naidjes na pripadnike tvog naroda nabijene na kolac, sa izvadjenim ocima, obezglavljene ili zaklane, na decu kojima su lobanje smrvljene, na popaljena sela itd....
I onda nakon nekog vremena zarobis nekoliko vojnika medju kojima postoji mogucnost da je i neko ko je radio one strahote koje si video...

Sta bi TI uradio sa tim zarobljenim vojnicima?
 
Keeper:
urospo:
To sto ti pokusavas u svojim postovima ti ovde nece proci, znas ti, a znaju i ostali o cemu je rec...zato zaj.ebi radnju....ti si obican provokator i bezobraznik koji misli da moze ovde nekog da ubedi da je svejedno dal su ubijani vojnici ili civili, i da uopste nije bitno sto je broj zrtava prenapumapan...mesto za tvoje idiotizme je na forumu B92

sa jednog obichnog, humanistichkog, ljudskog stanovnishta ubistvo je ubistvo bilo rech o vojniku i civilu. jedino imam razumevanja za ubistvo prsa u prsa, a oni shto su ubijeni se sigurno nisu borili, a i bili su u civilu. ah da... sigurno su bili u uniformi kad su po'vatani pa su im dali da se preobuku u neshto komotnije, zar ne? ;-) uostalom, shta se zhivcirash oko svega toga i shta se trudish da poreknesh ubistva kad je sve to bila montazha? :D

urospo:
p.s dodje lik na temu koju sam ja otvorio, pocne da se buni zbog iste i kaze mi da iskuliram! :shock: :lol: cirkuzant :lol:

batice, ja sam tebi rekao zashto sam se pobunio, rekao sam ti da imash sijaset tema o tome na kojima su nachete priche u kontekstu tvoje i da si trebao tamo da postavish ovo tvoje, a ti nisi odgovorio nego sad ko malo dete skrecjesh sa toga i rugash mi se "cirkuzant, cirkuzant".... :roll:
get a life.

Sa humanistichkog i ljudskog stanovnista, svako ubistvo je isto-i sa time se slazem apsolutno, ali tamo je bio RAT, a u ratu su pravila i stanovistva mnogo drugacija.

Ajde samo mi odgovori na jedno hipoteticko pitanje:

Da si recimo ne daj boze, prinudjen da ucestvujes u nekom ratu, i tokom njega naidjes na pripadnike tvog naroda nabijene na kolac, sa izvadjenim ocima, obezglavljene ili zaklane, na decu kojima su lobanje smrvljene, na popaljena sela itd....
I onda nakon nekog vremena zarobis nekoliko vojnika medju kojima postoji mogucnost da je i neko ko je radio one strahote koje si video...

Sta bi TI uradio sa tim zarobljenim vojnicima?
 

Back
Top