"S E K U L A, UGREJ MI NOGE...

kojote

Elita
Poruka
18.634
...S E K U L Aaaa...KAD UMIREM JA, DA UMREŠ I TI!"


Često se pojavljuje maskirana, pod prihvatljivim nazivom "želje za pravdom", jer vam onda daje pravo na postupke koji su zapravo za svaku osudu: anonimna pisma, proganjanja, uhođenje, izmišljanje neverovatnih, uglavnom veoma prljavih priča...a sve to kako biste dobili "zasluženu" zadovoljštinu nakon što vas je on prevario, ili što je još gore, ostavio bez reči. Možda zbog neke druge.
Možda zbog vas.
Reč je o osveti, iskušenju kojem se teško odupreti.
Naravno, ne treba podceniti ni mušku osvetu, ali žene u tome prednjače.
Impulsivne, maštovite, ponekad čak i opake, one su pravi majstori kada se radi o osveti muškarcu. Popis "metoda" je neiscrpan.
Da, kad neko povredi vaše osećaje, vi žene znate da budete vrlo osvetoljubive. Okrutne?
I te kako!
Šta stoji iza želje za osvetom?
Nedostatak samopouzdanja, nezrelost ili nešto mnogo jače od toga?
 
Ne znam. Ne dozvoljavam da mi iko podvali, na ovaj ili onaj nachin. Kada neko uspe da me namagarchi - znacju da sam zasluzhila...
A mislim, osveta - bezveze. To je slamka plitkoumnih i zlocjudnih.
Konkretno - da me tip prevari: a) nisam mu dovoljno dobra ili b) predobra sam za takav shljam od tipa. U oba sluchaja - greshka je moja, kome onda da se svetim!?
 
sad videh:" anonimna pisma, proganjanja, uhođenje, izmišljanje neverovatnih, uglavnom veoma prljavih priča...a sve to kako biste dobili "zasluženu" zadovoljštinu nakon što vas je on prevario, ili što je još gore, ostavio bez reči. Možda zbog neke druge.
Možda zbog vas..."

zar ima takvih zenski? ma daj..cisto ponizavanje..
ako hoce da prevari, neka ga, neka ide, ako mu je tako bolje..svasta..

moje kaznjavanje se odnosilo na nekoliko pogresnih reci..u pogresnom trenutku..
 
buhuahaha-ha
shta je koyote neko te prichepio ? ma nije moguce , takvu jednu nezhnu i osecajnu dushicu poput tebe :?: :shock:, oh sram ga i stid bio ko god da je u pitanju :mrgreen:


31wileecoyotemed9vc.jpg
 
manipulatori

to su osobe koj nastoje da rukuju s drugim ljudima kao sa stvarima, da ih kontrolišu i usmeravaju tako da služe njihovim ciljevima

sklonost ka manipulaciji podrazumeva više stvari
pre svega, to je odsustvo emocija u odnosu na druge ljude
zatim, to je posmatranje drugih ljudi kao stvari, objekata, s kojima se može lako rukovati
mogućno je da u tom sindromu postoji i narcistička uverenost da drugi ljudi treba da služe njihovim ciljevima

najčešće stvaraju uverenje kod žrtve da su joj naklonjeni
zatim stvaraju utisak da rade na rešavanju nekog njenog problema
manipulatori često bombarduju žrtve nizom izjava za koje veruju da stvaraju određene stavove kod njih
stavovi su preduslov za željeno ponašanje
to uverenje kako njihove reči lako menjaju stavove drugih ljudi ukazuje na nekritično suđenje o interakciji, na skoro autistično mentalno kombinovanje koje ne uzima u obzir druge ljude

ovo je deo teksta iz jednog udžbenika... autor Radojica Bojanović... puno pozdrava za profesora mrguda :lol:
 
Aham... personal vendeta vs real thing...

Elem, svako moze imati potrebu da se nekako osveti osobi koja joj je na neki nacin napakostila (bilo to da joj je povredila emocije (sutiranje, prevara, i sl.), odala neku dobro cuvanu tajnu, fizicki je napala ili bilo sta tome slicno), a prava je umetnost i neverovatno tesko odoleti takvom iskusenju (znam bar po sebi)...

A uvek ima osoba koje ce uciniti sve da se neko oseca kao sto su se te osobe osecale zbog uticaja 'target' persone, i svet je pun takvih stvari... Pa ratovi su pocinjali zbog raznih razocaravjucih prijateljstava/ljubavi, te nece neki pokusaj diskreditacije.

No ovde se vracamo na pricu koju kojote gura izmedju redova, a to je da se on nasao na tom tapetu moguce osvete, opravdano ili ne ostaje da se vidi.

Dakle, molicu da se ta privatna prica na koju kojote insinuira uopste ne mesa ovde ako zelite da se raspravlja o problemu osvete jer ce u tom slucaju tema biti zakljucana.

Strane umesane u taj 'spor' molim da razjasne to medju sobom a ne preko foruma jer ovo nije mesto ni za potencijalne sex trafikatore, niti za potencijalne razocarane osobe koje bi da diskredituju druge, i takva ponasanja nece biti tolerisana.
 
eh,kao sto vec rekoh na svastari,siroti kojot!
ali,kao u svakoj vezi..moramo da se okrenemo i pogledamo iza sebe sta ostavismo!
mozda je neko ptiche pojelo sve mrvice koje si bacao,da se ne izgubis u toj vezi?

ne tuguj,veliki si ti decko,izaci ces ti vec na kraj sa njom.
 
zar ne mislis da je Krstarica odgovorna da makar ispita o cemu se radi?

korisnici bi trebalo da budu zasticeni od kriminala makar....
ako ovako neozbiljno pristupas stvari, samo dajes povoda mogucim ucesnicima da i dalje koriste Krstaricu kao paravan...

ima nacina da se proveri i ti to sam znas...

a sa Kojotom problemi postoje od kad se pojavio...ja ne znam koje pravilo foruma nije uspeo da prekrsi....ja shvatam da se nekim devojkama svidja neprestano balavljenje i vulgarne insinuacije....valjda misle da su nesto posebno kad se nadje budala koja ce da ih proganja....covek je lepo ispipao teren i video da ga nista ne sprecava da maltretira okolo....
niste odreagovali...ako vama nije stalo do korisnika za koje Krstarica i postoji, naravno da ce neko to i da iskoristi....
 
etotako:
manipulatori

to su osobe koj nastoje da rukuju s drugim ljudima kao sa stvarima, da ih kontrolišu i usmeravaju tako da služe njihovim ciljevima

sklonost ka manipulaciji podrazumeva više stvari
pre svega, to je odsustvo emocija u odnosu na druge ljude
zatim, to je posmatranje drugih ljudi kao stvari, objekata, s kojima se može lako rukovati
mogućno je da u tom sindromu postoji i narcistička uverenost da drugi ljudi treba da služe njihovim ciljevima

najčešće stvaraju uverenje kod žrtve da su joj naklonjeni
zatim stvaraju utisak da rade na rešavanju nekog njenog problema
manipulatori često bombarduju žrtve nizom izjava za koje veruju da stvaraju određene stavove kod njih
stavovi su preduslov za željeno ponašanje
to uverenje kako njihove reči lako menjaju stavove drugih ljudi ukazuje na nekritično suđenje o interakciji, na skoro autistično mentalno kombinovanje koje ne uzima u obzir druge ljude

ovo je deo teksta iz jednog udžbenika... autor Radojica Bojanović... puno pozdrava za profesora mrguda :lol:
Mnogo interesantno!
Sto ovo ja nisam procitao mnogo ranije, pitanje je sad.
Inace sam se vec x puta pitao ova ista pitanja koja sad Kojot postavlja, tako da ovo nije njegova licna stvar vec opsta pojava...pogotovo na forumu.

Nije sad da branim Kojota jer mi se njegov lik i delo uopste ne svidjaju ali u ovom slucaju je u pravu.
 

Back
Top