Prebaciti program bez setupa???
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Prebaciti program bez setupa???

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Prebaciti program bez setupa???

Necu mnogo kruziti,nego ovakoa li postoji nacin,ili program koji moze da prebaci neki instalirani program sa jednog racunara na drugi bez setup-a???

Sve tipa bilo kakvih kopiranja pokusano,(ne uspjelo)Nisam dirao registri!

Naime rijec je o jednom programu na prijateljevom compu koji meni treba(program je shareware)nema na netu,ubio se trazeci!!

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Pa da ti kazem da je to veoma tesko... Zasto.. Iz prostog razloga sto svaki instalacioni program je zapakovan nekim pakerom i sam sadrzaj sada ne mozemo da znamo, dakle, koiko dll fajlova sadrzi program koji ti zelis da prebacis tako da da ne govorimo o registry kljucevima koje program napravi tokom instalacije da bi ispravno radio..

Koliko ja znam to bas ne ide lako pa ni iskusnijim znalcima..

Nego da se ne mucis mnogo reci ti nama sem ako nije tajna koji je to program koji ne mozes da nadjes pa da ti pomognemo na taj nacin a vec instalisani koliko ja znam veoma tesko ili nikako... Poz.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

Citat Original postavio GZ
    Pa da ti kazem da je to veoma tesko... Zasto.. Iz prostog razloga sto svaki instalacioni program je zapakovan nekim pakerom i sam sadrzaj sada ne mozemo da znamo, dakle, koiko dll fajlova sadrzi program koji ti zelis da prebacis tako da da ne govorimo o registry kljucevima koje program napravi tokom instalacije da bi ispravno radio..

Koliko ja znam to bas ne ide lako pa ni iskusnijim znalcima..

Nego da se ne mucis mnogo reci ti nama sem ako nije tajna koji je to program koji ne mozes da nadjes pa da ti pomognemo na taj nacin a vec instalisani koliko ja znam veoma tesko ili nikako... Poz.
    Znaci ne mogu da ga nadjem jer ga je napravio jedan nas programer samo za usku grupu korisnika(moj prijatelj je dobio 2 program na 2 cd-a stariju i noviju verziju novu je izgubio meni novija i treba)do tvorca programa ne mogu jer mu se izgubio trag.
    Jedino logicno rjesenje je bilo da se prebaci na ovaj nacin jedino!
    @GZ
    Znaci ipak postoji nacin,(Hvala na vracenoj nadi,inace ono sto ja pokusavam je obicno nemoguce http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=85654 )
    E,da program nije zapakovan,imam sve sto mi teba(SKORO hehe)
    program pisan u Borland Delphi 4.0 - 5.0
    entrypoint:00137E04
    File Offset:00137204
    Link info:2.25
    Ma nista znaci posjedujem stariju verziju istog programa odnosno setup otvoreno u peid v0,93 sledece sam mislio traziti u OLLYDBG dll fajlove i koje koristi i gdje su,98% su isti novi i stari prog!!Odo kopati pa cu da vidim sta ce biti javicu sta je bilo!!!

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Naravno da moze, ali zna da se komplikuje.
    Kao sto GZ rece neki programi osim u C:/Program Files/program svoje (uglavnom dll) fajlove trpaju i u C:/Windows/System 32.

Kad ih pokupis odatle, onda treba da bekapujes fajlove iz registra.
    U vecini slucajeva se nalaze u HKEY_LOCAL_MACHINE i cini mi se HKEY_CURRENT_USER (ako nije ovo onda HKEY_CURRENT_CONFIG).
    Nisam odavno radio, pa sam zaboravio.

Neko je vec pisao sta se kopira iz registra na forumu pa pretrazi.

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Mislim da ce to veoma tesko ici.
    Nije samo stvar da se iz regisrija eventualno pokupe podaci pa to isto upakuje na drugi racuar. Problem je naci SVE sto je program ubacio u registry a i pod kojim nazivima kljuceva, pa se cesto ne moze povezati sa programom o kome se radi.
    I ne samo to, mnoge instalacije cesto pisu po razlicitim direktorijumima, pa jos u dubokim nivoima pa jos kripticnih naziva, tako da stvarno ne mozes nesto povezati sa programom o kojem se radi. Bilo sta da izostavis, program nece raditi ispravno ili nikako.

Sa druge strane, ako je instalacija programa bila jednostavno kopiranje fajlova, veoma je moguce da ces uspeti. Ali nesto sumnjam u to.
    recimo, sve instalacione programe za moje programe pisem tako da sem sto kopiraju potrbne fajlove gde korisnik izabere, vrsim dodatke u registry, sa imenima kljuceva koje ne daju ideju o kom se programu radi, pisem u neke dodatne direktorijume (neke kreiram, neke koristim) i na kraju, upisujem neke speciajlne fajlove koje nije bas lako otkriti. Takav program ces tesko jednom kad je instalisan da preneses na drugi racunar.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

Hvala svima!

Dosao sam na ideju kako bi moglo:Ghost ima u sebi opciju Clone,samo sto je on ima windows2000 pa ne znam kako ce ici zadnji put kad sam vracao image ghost file sa njegove masine na moju pojavljivao se plavi ekran.
    Mislim da stariji windowsi imaju u sebi neki file koji provjerava konfiguraciju pa ako nije ista nema podizanja.(Ovo je samo teorija,odnosno negdje sam procitao oako nesto)

Slične teme

1. Prebaciti TV na HRT 1!
    Autor Slaven777 u forumu Politika
    Odgovora: 57
    Poslednja poruka: 08.06.2008., 23:31
  2. Prebaciti u DVD format
    Autor milovancevic u forumu Multimedija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 02.03.2007., 13:24
  3. kako prebaciti zasticeni dvd na hdd
    Autor temp u forumu Multimedija
    Odgovora: 3