Turbopunjivi motori kod VW-a i Audija su katastrofalno losi i crkavaju kao ludi

U Srbiji se vozi prosečno od 10-15k km, mada više naginje ka 10 000 km, ono što ja znam od mojih prijatelja. To računa jednom godišnje na more. Svi se oni vrte od 10-15k km.
Džaba tvom kumu 7 godina garancije, onda se pozovimo na drugu garanciju: 150 000 km. Opet je bolje nego 100 000 km.
Ali ako čovek ima dosta para, normalno da neće da kupi Kiju nego klasu iznad, ime iznad, pa ako ga uhvati da plati nešto, plati i tera zadovoljno svoju mašinu. I ja bih tako isto da mogu da priuštim da zviznem 1500 eura odmah na jedan deo.

Zato sam tražio pre salone Škode i Opela koji bi produžili garanciju za još dve godine, koja bi bila kao fabrička, dakle na sve. Škoda je nudila za 20 eura mesečno, na šta sam pristao, jer bi to uključili u lizing, pa ne bih mnogo osetio.
Opel je samovoljno davao 2 godine više.

Trenutno sa 2/3 godine garancije ne bih pristao. Minimum 5.
 
Istrazivanje radjeno u Americi.

Prodajni rezultati ne odredjuju kvalitet i pouzdanost odredjenog modela i marke automobila vec pokazuju kakve automobile na odredjenom vozilu ljudi najvise vole da voze.

Ljudi kad kupuju vozila i sve ostalo, 90% kupuju sve na izgled a ne na kvalitet.



tihi, ne žele svi da voze dvolitarske dizelaše, ima ljudi koji imaju viška kinte ili prosto vole automobile i žele nešto jače, preciznije, oštrije pa i lepše, što da ne. većina japanaca tu nemaju šta da traže ne samo zato što ne važe za luksuzne brendove već i zato što su po pitanju vozne dinamike na nivou konfekcije. sad, ako si prosečan lik koji automobil vidi kao aplajans tipa frižidera onda sve navedeno za tebe nema nikakvog značaja i može ti se oprostiti što ne razumeš zašto svi ljudi na planeti ne kupuju tojote mazde i honde 2.0 dizel... ali pošto znam da se ložiš na kola onda ti svu ovu pro japansku propagandu moram pripisati neiskrenosti. nemci jesu kvarljivija roba od japanaca, to stoji, ali japosi su tolika konfekcija da ne treba nikoga da čudi što su ljudi spremni nekom nemcu da oproste koji kvar viška. i na kraju - ima ljudi kojima pokvarena turbina nije u rangu elementarne katastrofe. na kraju krajeva, ljudi koji automobile cene po kvarljivosti i uspevaju da se istinski izlože na automobil ne zbog brzine, ne zbog preciznosti, ne zbog snage, ne zbog zvuka, ne zbog izgleda, već zbog toga što se za 15% manje kvari od nekog drugog po meni nisu pravi ljubitelji automobila i sa njima je besmisleno raspravljati. kao što bi lupam nekom skupljaču leptirova bilo besmisleno raspravljati sa mnom
 
Poslednja izmena:
tihi, ne žele svi da voze dvolitarske dizelaše, ima ljudi koji imaju viška kinte ili prosto vole automobile i žele nešto jače, preciznije, oštrije pa i lepše, što da ne. većina japanaca tu nemaju šta da traže ne samo zato što ne važe za luksuzne brendove već i zato što su po pitanju vozne dinamike na nivou konfekcije. sad, ako si prosečan lik koji automobil vidi kao aplajans tipa frižidera onda sve navedeno za tebe nema nikakvog značaja i može ti se oprostiti što ne razumeš zašto svi ljudi na planeti ne kupuju tojote mazde i honde 2.0 dizel... ali pošto znam da se ložiš na kola onda ti svu ovu pro japansku propagandu moram pripisati neiskrenosti. nemci jesu kvarljivija roba od japanaca, to stoji, ali japosi su tolika konfekcija da ne treba nikoga da čudi što su ljudi spremni nekom nemcu da oproste koji kvar viška. i na kraju - ima ljudi kojima pokvarena turbina nije u rangu elementarne katastrofe. na kraju krajeva, ljudi koji automobile cene po kvarljivosti i uspevaju da se istinski izlože na automobil ne zbog brzine, ne zbog preciznosti, ne zbog snage, ne zbog zvuka, ne zbog izgleda, već zbog toga što se za 15% manje kvari od nekog drugog po meni nisu pravi ljubitelji automobila i sa njima je besmisleno raspravljati. kao što bi lupam nekom skupljaču leptirova bilo besmisleno raspravljati sa mnom

Kako nemaju ? Pa imaju 2.4 i 3.5 V6 motore

3.5 V6 280-300 KS ?

Al se ne prodaju u Evropi jer evropljani vole dizel kosacice od 2000 kubika

Ja sam atipican evropljanin :)
 
Kako nemaju ? Pa imaju 2.4 i 3.5 V6 motore

3.5 V6 280-300 KS ?

Al se ne prodaju u Evropi jer evropljani vole dizel kosacice od 2000 kubika

Ja sam atipican evropljanin :)



to je tačno ali tu već dolazimo do malo većeg keša a oni koji troše veći keš na kola idu za dva kriterijuma - imidž i/ili vozne osobine. vozne osobine su na strani nemaca, tu jedna honda sa svojim prednjim pogonom osrednjom šasijom i motorom u nosu nema šta da traži a što se tiče imidža tu je još i veća razlika. ljudi jednostavno vole brend iz ovog ili onog razloga. kad se samo setim šta se desilo fetonu koji kad se pojavio bio za klasu iznad nemačke konkurencije u svakom smislu i pogledu. osim po znaku na hladnjaku. ne samo da nisu zaradili na njemu kolko slaba prodaja bila nego su imali i gubitak na svakoj prodatoj jedinici. doduše ni imidž marke nije tako lako steći jer na stranu priča o ljudima kojima je jedini kriterijum marka, ali znaš kolko rada i ulaganja - pa i iskrene ljubavi inženjera u svoju tvorevinu - stoji iza svih modela bmw-ovog motorsporta recimo ili mercedesovog amg-a koji su i najzaslužniji za popularnost tih marki danas. te strasti nekako nema kod japanaca i tu je velika razlika čak i kad se uzme u obzir da recimo bmw trenutno jezivo razvodnjava svoju ponudu raznim poluvenovima krosoverima prednjim pogonom i lepljenjem ///M bedža na sve i svašta.
 
Ma ljudi. Nemate pojma. Kad to Japanac napravi (u Kini) to bre mora da valja, do duše i Korejanci prave kola u Kini, takodje i svi BMW series 7, ali su im Nemci QC (Quality Control )...
Elem, da sumiramo. Kupiš KiA i vozikaš samo kad se ide kod kuma na slavu (ako ne pada kiša ) i za godišnji odmor, a u medjuvremenu ili se vozi neki jugić ili se gura po autobusu, jer jbga, oće da se batali garancija...
 
Brale, sumiraš ko neka žena bez vozačke koja je došla sa kulinarstva da baci koju.

Sad je bolje da auto ima 100kkm od 150kkm, samo jer nije švaba?

Kupiš neVW, voziš se kao normalan svet, ne kao kompleksaš misleći da samo tebe ljudi gledaju u tvom preplaćenom volksvagenu, opustiš se u 7 godina garancije umesto 3, odnosno u 150000 umesto 100000, voziš je, tovariš je, mučiš je, al ona ide i dalje. Voziš je dva puta više nego prosečan narod u Srbiji i posle 7 godina si blizu cifre od 150 kkm. A većina tu cifru i ne vidi po više od 10 godina.

Kiju na slavu do kuma ako nije kiša, a sa drugima koji imaju 100 kkm garanciju do kuma taksijem. Bolje taksijem ili kolima na slavu?

Bolje se oprobaj na kulinarstvu ili životinjski svet, pimbe.
 
Brale, sumiraš ko neka žena bez vozačke koja je došla sa kulinarstva da baci koju.

Sad je bolje da auto ima 100kkm od 150kkm, samo jer nije švaba?

Kupiš neVW, voziš se kao normalan svet, ne kao kompleksaš misleći da samo tebe ljudi gledaju u tvom preplaćenom volksvagenu, opustiš se u 7 godina garancije umesto 3, odnosno u 150000 umesto 100000, voziš je, tovariš je, mučiš je, al ona ide i dalje. Voziš je dva puta više nego prosečan narod u Srbiji i posle 7 godina si blizu cifre od 150 kkm. A većina tu cifru i ne vidi po više od 10 godina.

Kiju na slavu do kuma ako nije kiša, a sa drugima koji imaju 100 kkm garanciju do kuma taksijem. Bolje taksijem ili kolima na slavu?

Bolje se oprobaj na kulinarstvu ili životinjski svet, pimbe.

BRAVO :ok:

Jos mi jedna od najsiromasnijih zemalja u Evropi, gde bi po pravilu ljudi trebalo da budu jos racionalniji nego u bogatim zapadnim zemljama, i da vise gledaju mnogo da kupe sto bolje vozilo za sto manje pare - ali neeee vecinu nema ker za sta da ujede , al zato mora da voze najprecenjenije marke kao sto su VW, Audi, BMW, Mercedes - i to kupuju auto za sve pare koje imaju

"Zena moze da bidne sa sela , tu ne prave problem - ali auto mora da im bidne iz Nemacku!"

Eto ovaj moj drug sto je juce kupio Golf 4 2003 karavan 1.9 TDI

Otvoreno mi pricao ukupna mu ustedjevina koju ima 4000 evra, on kupio auto za 3900 evra?

Zar to nije idiotizam? Sta mu je falilo da je kupio neki manje popularan auto za 1000-2000 evra?
 
Poslednja izmena:
Što siromašniji, to bogatiji kompleksima. Mnogi ovde kupuju šta mogu, ako izvuku neku akciju, sniženje, produžena garancija, povoljniji lizing itd. Ljudi su sa koreanaca išli na švabe, pa na francuze. Ne zanima ih marka. U tu grupu ne računam kompleksaše i ljude koji imaju dovoljno para da ih zabole patka šta košta. Svidja im se passat? Daj passat najjači dizel sa svom opremom, 60 000 eura.
Jedan lik, inženjer, jugović, kupio nov passat b6 dsg, vozi ga retko, ne zna ni što ga uzeo, a kuka pred ljudima kako mu nedostaje vw vento 1.9tdi. Jbga, vento košta malo, passat na par godina ga bije dobro po džepu, al u selu se priča da on vozi crni passat.

Ali imaš i takvih kao što je moj drug. Ima čiroki v8, audi rs2, golf 5 500ks, škodu rs, gliser, iznajmljuje vikendicu i plaća 500e, a ne ide u nju, a uplaćuje 10 eura mesečno za sina da mu se nakupi kad napuni 18 godina i kuka kako nema pare, a u golfa uložio 13k eura i još uvek ima neku grešku koju niko ne može da mu sredi, sam mu se gasi auto. Odjednom.

Mnogi su takvi što daju zadnje pare. Kad sam bio kod električara da mi zameni osigurač na cd playeru na očevim kolima, čuči tu passat zeljene boje, tamna stakla, unutra nov. Samo što je previše čist. A ima kožna sedišta. A ima platnene obloge na vratima. Pitam je l to moguće, passat u radionici i kaže problem sa elektronikom, što je vrlo retko kod passata. Kad skinuli neke delove, jasan znak majske poplave. Skupo se uradi zamena nekih instalacija . Došao vlasnik, omladjan momčić, počeo da plače. Kaže dve godine radio za passata, ispunio želju, sad nema pare da ga popravi. Zadnje pare dao za auto.

Ja sam gledao Boru pre odluke o novijim kolima. Od mog brata, uložio 3k eura, do mog prijatelja koji je uložio nešto malo, pa kod jednog srbina, uložio iljadu i prošao najrigorozniji tehnički pregled i lik nije imao više pare i vrati je mom prijatelju za iste pare. Imao sam opciju da je uzmem, plaćam 50, 100e mesečno za nju, i ne mora redovno. Smatrao sam da imam skoro džabe auto koji je kompletno sredjen. Čipovano govedo, mnogo jak auto. Supruga me zezala jer zna da mrzim vw, pa na kraju me odgovori od toga i krenemo u potragu zadrugim autom i na kraju kija. Da bi posle par meseci na bori kod nekog tamo crkla pumpa, 1400 eura. To je pola godine lizinga za moj nov auto sa garancijom. Pola godine!

I meni je brale želja da vozim sve i svašta, al neću jedem leba i jogurt da bih vozio ono čemu se drugi dive. Pun stomak,dobar auto. Štaš bolje.
 
Poslednja izmena:
Isto kao sto ne bi moralo da znaci da bi ga ta Epica sluzila dobro sa 95k km.
Pravilo je da pravila nema i da je stvar srece na sta ce ko da naleti.
Kupis nov auto i visis po servisima a tvoj komsija kupio isti takav i nista mu ne fali.
Kupis polovnjak sa 150k km na satu i vozis godinama sa osmehom na licu a onda otkrijes da je auto ustvari presao 300k km i sav se skenjas pa ga prodajes zbog toga iako te sluzi.
Pricao sam ranije kako je neki lik kupio od jednog mog kolege BMW 520d sa 200k km iposle 3 dana otkrio da mu je auto ustvari presao 560k km i zove ovog prodavca da mu kaze i ovaj mu priznao 300€ sto je bilo sasvim dovoljno da ovaj ne vrati auto jer auto je bio odlican i sacuvan a motor mu radio perfektno. Verujem da ga i dalje vozi srecan jer na takvim kilometrazama je uglavnom sve sto nije valjalo vec promenjeno i zato uvek kazem da je bolje uzeti auto sa 200k km nego sa 150k gde te obicno sacekaju neke popravke tipa kvacilo,delovi trapa i td. jer na 200k je obicno vec dosta toga promenjeno i veca je sansa da je uradjen veliki servis.
Ociti primer je jedna od Insignia na kojoj je na 147k km uradjen veliki servis tako da sad ne mora d ase radi ali da je covek kupio taj auto sa 150k km verovatno joj ne bi bio uradjen servis jer vlasnik sigurno ne bi radio veliki servis i pljunio 700-800€ koliko je preko takav servis pa prodavao auto posle par hiljada km.
Sudbina je ono sto prati svakoga pa bilo to u kupovini polovnjaka ili novog auta jedino sto je kod novog bolje sto imas garanciju ali ni ona nije vecita a i ebo ti nov auto kad visis po servisima. Zatoje meni bolja opcija kupovina dobrog polovnjaka gde su manje sanse da se pukne jer cena drasticno manje opada a posto sam rekao "dobar" polovnjak podrazumeva se da ce glavni sklopovi funkcionisati kako treba.
 
Što siromašniji, to bogatiji kompleksima. Mnogi ovde kupuju šta mogu, ako izvuku neku akciju, sniženje, produžena garancija, povoljniji lizing itd. Ljudi su sa koreanaca išli na švabe, pa na francuze. Ne zanima ih marka. U tu grupu ne računam kompleksaše i ljude koji imaju dovoljno para da ih zabole patka šta košta. Svidja im se passat? Daj passat najjači dizel sa svom opremom, 60 000 eura.
Jedan lik, inženjer, jugović, kupio nov passat b6 dsg, vozi ga retko, ne zna ni što ga uzeo, a kuka pred ljudima kako mu nedostaje vw vento 1.9tdi. Jbga, vento košta malo, passat na par godina ga bije dobro po džepu, al u selu se priča da on vozi crni passat.

Ali imaš i takvih kao što je moj drug. Ima čiroki v8, audi rs2, golf 5 500ks, škodu rs, gliser, iznajmljuje vikendicu i plaća 500e, a ne ide u nju, a uplaćuje 10 eura mesečno za sina da mu se nakupi kad napuni 18 godina i kuka kako nema pare, a u golfa uložio 13k eura i još uvek ima neku grešku koju niko ne može da mu sredi, sam mu se gasi auto. Odjednom.

Mnogi su takvi što daju zadnje pare. Kad sam bio kod električara da mi zameni osigurač na cd playeru na očevim kolima, čuči tu passat zeljene boje, tamna stakla, unutra nov. Samo što je previše čist. A ima kožna sedišta. A ima platnene obloge na vratima. Pitam je l to moguće, passat u radionici i kaže problem sa elektronikom, što je vrlo retko kod passata. Kad skinuli neke delove, jasan znak majske poplave. Skupo se uradi zamena nekih instalacija . Došao vlasnik, omladjan momčić, počeo da plače. Kaže dve godine radio za passata, ispunio želju, sad nema pare da ga popravi. Zadnje pare dao za auto.

Ja sam gledao Boru pre odluke o novijim kolima. Od mog brata, uložio 3k eura, do mog prijatelja koji je uložio nešto malo, pa kod jednog srbina, uložio iljadu i prošao najrigorozniji tehnički pregled i lik nije imao više pare i vrati je mom prijatelju za iste pare. Imao sam opciju da je uzmem, plaćam 50, 100e mesečno za nju, i ne mora redovno. Smatrao sam da imam skoro džabe auto koji je kompletno sredjen. Čipovano govedo, mnogo jak auto. Supruga me zezala jer zna da mrzim vw, pa na kraju me odgovori od toga i krenemo u potragu zadrugim autom i na kraju kija. Da bi posle par meseci na bori kod nekog tamo crkla pumpa, 1400 eura. To je pola godine lizinga za moj nov auto sa garancijom. Pola godine!

I meni je brale želja da vozim sve i svašta, al neću jedem leba i jogurt da bih vozio ono čemu se drugi dive. Pun stomak,dobar auto. Štaš bolje.


Opa djurdjo bos pumpa 1400 evra jel tako ?

Ma nas narod nikako da poslusa onu narodnu pruzi se prema jorganu

A to znaci da kupis auto za najvise 1/3 novca koju trenutno imas ustedjenih.

Sve preko toga je ludost....

Jos ovaj moj drugar kaze, da on se slaze sve samnom i da bi on radije vozio benzinca nekog koreanca ili japanca, ali njegov otac i brat su mnogo tvrdoglavi, jer im je sadasnji auto Golf 2 koji je kupio njegov otac 90tih , na kojem je radjena 3 put generalka, i oni su ga naterali da opet kupi Golfa dizela :)

A njegov rodjeni brat radio kao ozbedjenje u jednoj firmi za prevoz novca i vozio sluzbeni Citroen neki , dizel , i kaze prezadovoljan dizelasem bio. I ja bih bio jer on u taj auto niti je sta sipao iz svog dzepa, niti ga je odrzavao iz svog dzepa, nego ga oteraju u ovlasceni servis , i dok oni piju u kaficu ovi salju fakturu za odrzavanje njegovoj firmi.

Zato sam mu i rekao "PA I JA BIH BIO SRECAN SA DIZELOM DA MI DA NEKO DA VOZIM NOV AUTO NA KOJEM DRUGI PLACA GORIVO I ODRZAVANJE" :zelenko2:

- - - - - - - - - -

Pri tom, uopste ne mora da znaci da ce ga taj primerak Golfa skuziti dobro, a velika je verovatnoca da ima preko 350k km.

realno je da ima 300.000 km jer Golf karavan jos bele boje , tako mi deluje, se kupuje uglavnom u sluzbene potrebe po Nemackoj

Sta ti mislis ?
 
Poslednja izmena:
Golf se u karavan verziji ne kupuje za firme tako da ta bela boja nije predznak da je bio firmin auto.
Ima sanse da je bio taxi ali u nekoj drugoj drzavi.:D
Ako je beli preplatio ga je i to momacki jer u NS se prodavao crni karavan 2005 u extra stanju a u kom sam licno sedeo i davao ga je prodavac za 3800 na ime.
Sto se tice pumpe neki ljudi nemaju pojma o tome gde nabaviti delove pa gde ce nego u ovlasceni servis na dranje. Pumpa se uspesno remontuje za par stotki tako da te cifre tipa 1400e su samo za zastrasivanje naroda.
 
Golf se u karavan verziji ne kupuje za firme tako da ta bela boja nije predznak da je bio firmin auto.
Ima sanse da je bio taxi ali u nekoj drugoj drzavi.:D
Ako je beli preplatio ga je i to momacki jer u NS se prodavao crni karavan 2005 u extra stanju a u kom sam licno sedeo i davao ga je prodavac za 3800 na ime.
Sto se tice pumpe neki ljudi nemaju pojma o tome gde nabaviti delove pa gde ce nego u ovlasceni servis na dranje. Pumpa se uspesno remontuje za par stotki tako da te cifre tipa 1400e su samo za zastrasivanje naroda.

Pa sta ces taj mu bio 200 metara od kuce , i naleteo , ne mozes takvima objasnjavati da drugde u Srbiji ima bolje i jeftinije jer njih mrzi da upale auto i da idu da gledaju auta po Srbiji.

Zato su ga osisali momacki

Jedino u celoj prici sta mu je mozda dobro , a i ne mora da znaci nista, nije kupio auto na placu neko od nekog lika koji je profesor u skoli , i koji ga je tek uvezo iz Nemacke, i to sto mu je motor 1.9 TDI pumpa-dizna sistem a oni su najpouzdaniji kod VW-a najmanje se kvare i najjeftinije su opravke.
 
Poslednja izmena:
Ne znam dali znas da je VW kod 2.0 TDI napravio veliki promasaj sa Siemens diznama i da je posle toliko godina i reklamacija otvorio beskrajan opoziv za sve modele bilo kog godista i da menjaju te Siemens dizne za Boschove i to besplatno.
Mislim da je prvo bio uslov da su kola odrzavana u ovlascenim servisima a da sad i to vise nije uslov.
Skidam im kapu zbog toga.
 
Ne znam dali znas da je VW kod 2.0 TDI napravio veliki promasaj sa Siemens diznama i da je posle toliko godina i reklamacija otvorio beskrajan opoziv za sve modele bilo kog godista i da menjaju te Siemens dizne za Boschove i to besplatno.
Mislim da je prvo bio uslov da su kola odrzavana u ovlascenim servisima a da sad i to vise nije uslov.
Skidam im kapu zbog toga.

Ma kaze moj surak da su svi ovi 2.0 TDI problematicni. Dosta su bolji ovi sa bosch diznama slazem se ali i dalje crkavaju i kvare se ...

Tako on kaze a on radi vecinu samo nemce
 
Poslednja izmena:
Nema tu sta da se pokvari osim tih dizni a sa boschovim nema problema a i ako neka ode usled kilometraze ili loseg goriva moze da se remontuje za razliku od Siemens koje nisu mogle.
Motor kao motor je extra,turbine su se dobro pokazale ko i ostali propratni delovi motora. Prve serije su imale problem sa glavama koje su znale da ispucaju ali se taj problem resio kasnije. Zato postoji pravilo da se ne uzima novi model koji se tek pojavio jer tu moze da bude gresaka koje se kasnije isprave. Najbolja kupovina je kad model zazivi dve godine jer tad je sve kako treba i nije pri kraju proizvodnje kad kooperanti pocnu da prave delove i uvaljuju svasta.
 
A ovde sve vrvi od servisa za remontovanje pumpi... Znas i sam kakva je ovde situacija. Samo menjaj i teraj.
Kad sam dolazio dole za ng, video me mnogo dobar komšija i prijatelj na naplatnoj rampi, radi tu. Počeo se smeje kad video Kiju, kaže sranje, što nisi uzeo Insigniju kad je toliko voliš. Ispričam mu ukratko da nisu hteli Opelaši da uzmu prethodni auto u zamenu, i počeo dalje da podj.bava za Kiju. Rekoh brale, 7 god garancije, to mi je trenutno bitno.
Pomenuo sam mu to jer on vozi renault megane 2008. godište,1.5 dCI limuzinu, sa produženim gepekom. To je sa bošovim sistemom ubrizgavanja. Taj njegov auto ima upaljenu lampicu za er beg, ne radi mu. Mora da promeni ceo neki djavo koji košta trista eura. Auto nije bio lupan, ima 80 000 na satu ili manje, njegovom rodjaku bio kao drugi auto, pa mu prodao. Sad dolazi do izražaja sedmogodišnja garancija, jer čovek nema pare da popravi taj deo, jer zadnje pare dao za auto. To je to. Nisam bogat da vozim auto sa kratkom garancijom. Imam veće prioritete trenutno, ne da se razbacujem parama da vozim bolji auto, a za mene je ovaj odličan.
Kao pomenuti prijatelj sa raznim kolima. Sinu uplaćuje po 10 eura mesečno, a samo fiksne troškove ima preko 3000 eura mesečno. Pa ja uplaćujem za sestrinu bebu 5x više i uskoro ću 7-8 puta više, da ima za stan kad poraste. A on za svoje dete daje 10e, samo da bi vozio sve to. Radije ću voziti prosečan auto i živeti normalno i pomagati porodici, nego da zviždim nekim preskupim kolima.
Kad smo kod tog golfa 500ks, koliko je kvalitetan, lik uložio 13k eura za dve godine, auto ima oko 70-80 kkm na satu. Moja skvo vozila w211 e55 kompressor i za dve godine nije euro uložila, nijedan jedini kvar. Samo benzin. Normalna voznja oko 12-13 litara po gradu, poštujući ograničenja. Jak motor, Nm ima vrlo nisko, jer kompressor radi na kaiš, čim upali motor radi i kompressor. I posle dve godine ga prodala za 21k eura, a platila ga 12k eura. Nekom liku se žurilo za pare.
Zna se ko može da pravi sportski auto, a ko narodni.
 
Nema tu sta da se pokvari osim tih dizni a sa boschovim nema problema a i ako neka ode usled kilometraze ili loseg goriva moze da se remontuje za razliku od Siemens koje nisu mogle.
Motor kao motor je extra,turbine su se dobro pokazale ko i ostali propratni delovi motora. Prve serije su imale problem sa glavama koje su znale da ispucaju ali se taj problem resio kasnije. Zato postoji pravilo da se ne uzima novi model koji se tek pojavio jer tu moze da bude gresaka koje se kasnije isprave. Najbolja kupovina je kad model zazivi dve godine jer tad je sve kako treba i nije pri kraju proizvodnje kad kooperanti pocnu da prave delove i uvaljuju svasta.

ma to remontovanje nema pojma

to je sve drzi vodu da majstori odu

moj brat od rodjene tetke kad je vozio Audi 100 pomenuti 2-3 puta mu je remontovao sto pumpu sto dizne i nije resio problem , tj auto bi neko vreme radio ok a posle toga ista prica

Tu jedino kad se pokvari novo moze da dodje u obzir

Eno kolega darko darko, koji je sa dizel Ford Mondeom preso ko zna koliko mi je rekao da se zeznuo kad su mu crkne dizne na Mondeu sto ih je remontovao jer su mu se opet pokvarile i da je trebao da kupi nove.
 
Znas,postoje majstori i majstori.
Neki odu kod loseg majstora a neki odu kod pravog.
U NS postoje samo dva prava autoelektricara koji mogu da menjaju i komponente komjutera i da ga programiraju a neki vozaci odu kod nekog levog elektricara i onda ovaj prevezuje zice i svasta cacka i na kraju sprzi kompjuter. Toga sam se nagledao x puta kako su se majstori igrali.
Ima servis za Ford u NS koji dizne iskljucivo nosi kod Vilica i kaze da niukad nije imao reklamaciju kad ovaj uradi dizne dok recimo ranije je isao kod Zeravice u Novo Milosevo i tamo je imao reklamacija. Tako je i darcodarco prosao kao i taj tvoj rodjak sa 100-tkom.
Ista prica vazi i za trapove gde je Tejovic radio najbolje a sad kazu da se pokvario i da ima neki jos bolji.
Isto vazi i za turbine gde neko stavlja najjeftinije kineske delove a neko iste te kineske delove ali u nekoj A klasi a ne Š.
Poznavanje dobrih majstora je velika stvar u Srbiji jer mozes svasta da uradis za pristojne pare i da to traje.
 
Znas,postoje majstori i majstori.
Neki odu kod loseg majstora a neki odu kod pravog.
U NS postoje samo dva prava autoelektricara koji mogu da menjaju i komponente komjutera i da ga programiraju a neki vozaci odu kod nekog levog elektricara i onda ovaj prevezuje zice i svasta cacka i na kraju sprzi kompjuter. Toga sam se nagledao x puta kako su se majstori igrali.
Ima servis za Ford u NS koji dizne iskljucivo nosi kod Vilica i kaze da niukad nije imao reklamaciju kad ovaj uradi dizne dok recimo ranije je isao kod Zeravice u Novo Milosevo i tamo je imao reklamacija. Tako je i darcodarco prosao kao i taj tvoj rodjak sa 100-tkom.
Ista prica vazi i za trapove gde je Tejovic radio najbolje a sad kazu da se pokvario i da ima neki jos bolji.
Isto vazi i za turbine gde neko stavlja najjeftinije kineske delove a neko iste te kineske delove ali u nekoj A klasi a ne Š.
Poznavanje dobrih majstora je velika stvar u Srbiji jer mozes svasta da uradis za pristojne pare i da to traje.

a kako znas dal je neki majstor dobar ili los ?


svi tvrde da od njih boljih nema :lol:


Znas kako - nekada su se u Srbiji auta popravljala isto kao dizelasi danas, krpilo se i krpilo po 10 puta jedan te isti deo dok danas se uglavnom sve sem ovih skupih stvari na dizelima menja i stavlja novo

Zato su danas auta neuporedivo pouzdanija nego pre 30 godina, zato sto se sve stavlja novo

E znaci sve dok ne stavis novo , jasno je da ne mozes da ocekujes da ti auto bude pouzdan

Sve sto se krpi to je samo pitanje vremena kad ce opet da propadne

Kako to da u Nemackoj recimo NIKO Ne remontuje pumpe i dizne a tamo se voze dizelasi najvise na svetu?

Jel to Svaba voli da baca pare ili zna Svaba da kad nesto propadne od toga nema nista i mora novo da se stavi?

Znajuci koliko su Nemci stedljiv narod, ja bih pre rekao da se tamo ne remontuju dizne turbine dpf filteri i bos pumpe zato sto to ne moze da se napravi da valja
 
Poslednja izmena:
Sedi 1. Nemas pojma.
Cuj kako znam?????
Pa oticicu da ga pitam jel dobar i on ce da kaze da je najbolji!:hahaha:
Dodjes na forum i pitas i cujes a tu ima pregrst informacija samo je problem sto na Krstarici postojis ti koji dezinformises ljude.
KAd si ti ikad rekao da postoji negde neko ko dobro radi posao na forumu?
Ja to jos nisam procitao ali da pljujes po kolima i to neopravdano to znas.
Znaci od tebe pomoci nema tako da ne vidim razlog zasto pises.
Ako ces reci da ja nisam malo si se zeznuo i ja sam dosad sto javno a sto na pp pomogao ko zna koliko puta i kolikom broju ljudi.
To da traje tako kratko kao sto ti siris dezinformaciju pa svi bi odavno pozatvarali servise a zamisli neki se jos i sire i poboljsavaju uslugu.
Pa zasto kad sve traje kratko?
Ja da odem i da mi neko nesto skarabudzi samo bih ga ispljuvao gde god stignem i taj se leba ne bi najeo od svog posla.
E zato postoje preporuke pa kad cujes od nekoga da je zadovoljan nekim onda odlazis kod tog nekog.
Tako se i moj posao svodi na preporuke jer su ljudi zadovoljni i salju svoje prijatelje,rodbinu i ostale.
 

Back
Top