Afrika

G

gost 71

Gost
Smislila sam da Novu godinu provedem sa porodicom negde u S.Africi(Tunis,Maroko,Egipat),da se malo ugrejemo.S obzirom da imam malu decu i samo 9 dana "fore" trazim savet od nekoga ko je bio tamo u to vreme:koje su temperature,ima li kise,hrana i sl.da ne bi promasili i izmaltretirali decu!
Unapred hvala!
 
Ja bila u toj Severnoj Africi u kojoj zelish da ides:).
Ne znam koliko ti klinci imaju godina, ali ja svoju tamo ne bih vodila:), ne znam za Tunis ali u ove dve deca ni slucajno.
Pozdrav
 
U Tunisu, tamo je bilo dosta deca. Hrana je francuska, narod je kulturan. Zadovoljujuce je. 8)
A Egipat, prepuna avantura, ali tvoja deca ce imati problema sa stomakom(proliva,...). Skoro cu svi turisti imali simptoma, kao i ja. :roll:

Moja savet, idi u Tunis.
 
za svaki slucaj, dacu ti jos jedan savet.
pre nego sto ides u neku africku zemlju, otidji u apoteku i kupi Probiotic(lek protiv proliva), to ce trebati za tvoju decu. Kad osete bol u stomaku, nek popiju lek. Apotekar ce ti objasniti o tome.
Pozdrav,
"bila sam sve"
 
Ja sam sa dvogodisnjim sinom bila letos u Tunisu. Nikakvi lekovi nam nisu bili potrebni. Jeo je sve sto smo jeli i mi u hotelu.
 
Jel zna neko mozda?.. U pitanju je nagradna igra na jednom radiju gde ako se pogodi koja je zemlja u pitanju, salju na letovanje tamo o svom kompletnom trosku. Dakle, u pitanju je neka Africka drzava, sa najlepsim zalascima sunca, pre 2,3 dana temperatura je tamo bila oko 25,26 stepeni i mesto je poznato po organizovanju izleta podmornicom..Stalno otkriju po neki detalj o mestu a sutra je pogadjanje. Znam samo da nije Gambija..
 
Eh...zar i ti... :) Kao sto rekoh na "Africi" mozda je Bocvana...ko da sam nekad negdje cula da su tamo najljepsi zalasci sunca... :) A mozda je i Kenija,Tanzanija... :roll: Ali dok te vode za dzabe,mora da je Egipat... :D
 
Odabrah destinaciju za moj rodjendan..Imam vizu UK tako da cu leteti iz Londona..
Isle bi smo drugarica i ja..Onako same,ne volim da mi agencija organizuje putovanje,pogotovo rodjendansko..:))
Za pocetak sakupljam informacije i planiram,planiram!!
Saveti,iskustva..
 
U..sad ce da pljuste saveti !;) Imamo tako puno iskustava sa putovanjem u Namibiju:cool:

Ti ces imati zadatak da svu tu organizaciju i realizaciju preneses ovde kad se putovanje okonca,uz fotkice,naravno!
 
Jel moze neko da mi kaze kolika je t u Tunisu sredinom oktobra,otprilike kolika je t uobicajena za taj period? Hvala!

Zavisi o kome delu Tunisa je rec.
Ako planiras neko letovanje u tom periodu idi u deo oko Susa.Tamo je u principu oko 27-28 stepeni.Mada u nekim delovima dana zna da bude i preko 30.
Jedini problem u tom periodu moze biti kisha koja svake godine nekoliko dana pada u oktobru pa sada,ako ti se potrefi mozes imati mozda nekoliko kisnih dana ali temp ni tada ne pada ispod 26..Na primer 2005 godine pocetkom meseca su bila 3-4 kishna dana i posle ceo mesec prelep.2006. u tom peridou je bilo toplije nego ikada.Malte ne smo svaki dan imali temperaturu preko 30 stepeni.

U severnom Tunisu temp bude ista ili za koji stepen manja ali po pravili imaju vise kishnih dana.
U delu oko Djerbe,Sfaxa,Gabesa temperatura je preko 30 stepeni svaki dan i kisha retko pada u oktobru.
 

Back
Top