Zaprška?

Koliko je to zdravo?

Ako nije zdravo, kako se sprema jela bez zaprške?

Ja sam zapršku odavno izbacio kad spremam neka variva.
Razmutim samo brašno i vodu i dodam na kraju da ne bude jelo kao supica
dok u neka jela ne stavljam čak ni to.Recimo krompir paaprikaš,šta će mi i brašno pored krompira.
Ili pasulj,ako je dovoljno gust,nema potrebe da dodajem nešto za gustoću...
 
Ja sam zapršku odavno izbacio kad spremam neka variva.
Razmutim samo brašno i vodu i dodam na kraju da ne bude jelo kao supica
dok u neka jela ne stavljam čak ni to.Recimo krompir paaprikaš,šta će mi i brašno pored krompira.
Ili pasulj,ako je dovoljno gust,nema potrebe da dodajem nešto za gustoću...

Što ne aleva paprika, samo da ne bude zejtina?

- - - - - - - - - -

Ja to na africki nacin,veoma je zdravo,imam jedan zulu recept.

E možeš li to nam podeliti? :D
 
nije to nista spec opasno samo meni se od neke dize zeludac..kad se lepo na masti doda ravna kasika brasna i aleve nije strasno..moja baba je i beli luk stavljala pasulj prste da polizes
 
prvo kazite o kojoj zaprsci se prcia jer ih ima vise
drugo iebem sve one sto im nista nije zdravo. sta tu ima da nije zdravo brasno ulje paprika
sve to te iste dudale jedu pa im nista ne skodi a zajedno im odjednom smeta

stvar je u tome sto masi indijanaca radi zeludac od klope zato sto umesto da zaprze jelo ranije i puste da baci kljuc oni na kraju ostave brasno zivo pa im se onda to zgrudva u tibi i onda vriste prde seru

nachi ganfajter sveznajuci svemoguci kralj svemira vam kaze zaprzavajte jela propisno i necete imati briga

zajpoooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
 
nije to nista spec opasno samo meni se od neke dize zeludac..kad se lepo na masti doda ravna kasika brasna i aleve nije strasno..moja baba je i beli luk stavljala pasulj prste da polizes

i ja dan danas ponekad stavim beli luk ne samo u pasulj nego i u drugu hranu, prosto da otvoriš apetit. :D



prvo kazite o kojoj zaprsci se prcia jer ih ima vise
drugo iebem sve one sto im nista nije zdravo. sta tu ima da nije zdravo brasno ulje paprika
sve to te iste dudale jedu pa im nista ne skodi a zajedno im odjednom smeta

stvar je u tome sto masi indijanaca radi zeludac od klope zato sto umesto da zaprze jelo ranije i puste da baci kljuc oni na kraju ostave brasno zivo pa im se onda to zgrudva u tibi i onda vriste prde seru

nachi ganfajter sveznajuci svemoguci kralj svemira vam kaze zaprzavajte jela propisno i necete imati briga

zajpoooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

ma zdrave su to ali prženje ulja kao nije? o tome ti pričam.
 
ja ne mogu da zamislim šta će zaprška u sarmi ali dobro
neka jela su mi besmislena bez zaprške poput pasulja ili graška
mislim da nikoga nije ubila kašičica brašna i ulja
 
коме није добра запршка не зна да је направи па самим тим ниподаштава јела са истом

кад се љуљне ту мало црвене млевене енд чили вс фефрон

лмфао макес бин мит експериенце спешл
 

Back
Top