Koje baterije za fotoaparat?

mario80

Legenda
Poruka
59.502
Koje baterije za fotoaparat? Vaše iskustvo i preporuka. Meni je došlo vreme za zamenu ali vidim da se slabo polemiše o tome.
Ps: Ovo bi mogla da bude lepljiva tema.

Elem imao sam:
Varta: Pokazala mi se najbolja po kapacitetu i izdržljivosti ali mi je neka budala kojoj sam pozajmio fotoaparat - bacila u đubre. Kupio sam onaj komplet baterije i punjač.
GP: Nisu loše mada iako jačeg kapaciteta od varte dosta su slabije (1800). Rade i dan danas posle 5 godina ali dooodta slabije.
Camelion: Katastrofalno loše baterije, od prvog dana veliko samopražnjenje, kapacitet su izgubile već posle par meseci (kao 2300) i postale neupotrebljive. Nimh specijalne za fotoaparat ali đubre teško, evo ih u mišu i mikseru za nes kafu odavno.

Prodavac mi je nudio Sanyo a dobio sam i preporuku da svaki put kad kupim nove baterije, kupim i novi punjač za baterije.

Iskustva/mišljenja, hvala.

4uzci8.jpg
 
Poslednja izmena:
za stari aparat sam koristio vartin punjac i vartine baterije ali iskljucivo od 2700 mAh i rade odlicno.. bez problema mogu da izvuku i preko 500 fotografija sa blicem iz jednog punjenja.
rok trajanja im je oko 2 godine ali uz moje neumereno fotkanje :rotf:
 
aparati sa 4 baterije imaju prednost.. mnogo se brze puni blic.

a u pravu si i za to .. na primer ako koristis alkalne samo one najjace mogu da rade koliko toliko.. one malo slabije.. bukvalno posle dve..tri fotke izgube svu snagu.

i meni deluje da aparati sa dve baterije daleko vise izvlace iz baterija i brze ih "crpe"

Pa daaaj, sta se to toliko fotka sa blicem? Ljudi oko tebe su oslepeli definitivno :D

ja nisam normalan :rumenko:
 
Jacina punjača i baterija

Kupio sam nove,neformirane baterije od kako piše 3800 mAh-2500 mAh.

Stavio sam na punjač jačine INPUT- 220 V 50 Hz

OUTPUT - 2,8 Vdc 150 mA

U uputstvu na punjaču piše da najjače baterije koje puni AA 2200 mAh treba puniti 28 sati.

AA 2200 mAh treba puniti 28 sati.

2000 mah- 24 h

1800 mah- 20 h

1600 15h

1300 12h itd

AAA 800 mah 8 h

700 7 h

650 6h

600 5,5 h

Pošto su moje baterije jače,2500-3800 mAh ja sam ih držao na punjaču nešto duže,oko 30
sati.

1-Da li je punjač suviše slab da bi uopšte dobro formirao i napunio jake baterije od 2500 mAh ?Treba jači?


2-Da li sam potpuno upropastio bateriju,pošto nije dobro formirana?Ako kupim jači punjač da li mogu da ponovo formiram bateriju(pošto treba 3 puta formitrati-puniti)?


3-Na fotoaparatu ima ulaz DC 3,3 V.Pošto nemam originalan punjač da li mogu da stavim punjač od mobilnog tel.efona 3,7 V 355 mA?
Ili nešto slabiji 3 V ili čak 4,5 V -300 mA?
Može li tako da se baterije pune i aparat da slika?

4.-Znam da je razlićito ali koliko (mili)AMPERA uglavnom imaju punjači za fotoaparate?


5.-Imam jedan punjač na kome piše da je za NI-CD baterije.

-Da li taj punjač može da puni i NI-MH baterije?

-Ako ne piše ništa na punjaču onda verovatno može da puni sve vrste baterija?
 
U principu kako je formiraš prvi put - tako će ti biti do kraja. Moj otac je upropastio svaku bateriju koju je pipnuo. Objasnim mu, stavim da se puni i dok sam se okrenuo, ona je već isključena.

Elem kupio sam pre 2 godine Sanyo enelop 1900 mah i pokazale su se jako loše, već posle par fotki ili par dana, fotoaparat prijavljuje praznu bateriju.

Sve u svemu, ne gine mi opet neka varta u kompletu sa punjačem, tako je najbolje kupovati - svaki put novi komplet sve sa punjačem a stari prodaš uvek neko štekari.

Taj ulaz na fotoaparatu ti nije za punjač nego za napajanje. Znači kao što radio utakneš u zid a može i na baterije da radi.
 
Problem sa baterijama ili sa aparatima?

Imam problem zato što aparate CANON POWER SHOT A 450 i PENTAX-optio-E40 mogu samo da uključim na nekoliko sekundi kod CANON-a, a sa Pentax-om mogu da napravim samo nekoliko snimaka,i dobijem informaciju da zamenim bateriju (battery dep letest i battery changes) a kada te iste bazterije ubacim u SAMSUNG S-730 mogu da fotografišem(sa blicem) više od 100 slika(verovatno i više pošto ne idem uvek do kraja).

Baterije nisu skupe,punjive su,pise na njima 3800 mAh.Merio sam unimerom i stvarno ima od 3500-3900 mAh.
Da li možda za gore navedene aparate trebaju neke specijalne baterije,pa zato ne reaguju ?
 
Isti problem imam i ja sa novijim canonom, stalno prijavljuje praznu bateriju, ponekad nece ni da upali i ispisuje da promenim baterije. Onda ja sacekam par srekundi i proradi. Prosto ne verujem da je Sanyo bas toliko djubre, cini mi se da ova varijanta canon sa dve aa baterije da je tesko djubre!
 

Back
Top