Policijski krvavi pir se nastavlja- brutalno pretučen nedužan mladić

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Tanhojzer

Ističe se
Poruka
2.081
Policajci u civilu pretukli su Marka Pjanovića (22) iz Beograda i nekoliko njegovih drugova u diskoteci “Stars” u nedelju posle ponoći, kada su upali u ovaj klub, tragajući za huliganom Urošem Mišićem. Sa teškim povredama glave i leđa Marka su policajci prebacili u Urgentni centar, a on je posle ukazane pomoći pušten na kućno lečenje.

-"Te večeri sam izašao u klub sa prijateljima. Bilo je oko jedan posle ponoći, a kada je policija upala, bio sam u toaletu. Uletela su dvojica krupnih momaka u majicama sa pancir prslucima. Odmah su izvadili značke i povikali: Policija, pretres, ruke uza zid!" – priča Pjanović. "Jedan od njih me je povukao za noge i svom silinom sam pao licem na pod. Od udarca sam izgubio svest i ničeg se više ne sećam. Probudio sam se u lokvi krvi. Neko me je polivao vodom. Ne mogu da verujem šta su mi uradili! Ne znam da li su me udarali dok sam ležao bez svesti, ali lice mi je unakaženo, a imam i povrede po leđima."


http://www.telegraf.rs/vesti/564216-...eduzne-mladice

Dakle, policijska tiranija se nastavlja u punom stilu nakon nekoliko meseci pauze. Hoće li neko već jednom zauzdati psihopate koje haraju gradom i tuku koga stignu, samo zato što im se može i jer nose uniformu?! Ovo nije prvi put da se dešava. Imali smo i slučaj prethodne godine kada su pojedine "psihopate u plavom" tukli momke u kladionici i jednu devojku.

Pre 2 godine je jedan policijac čak bio i nagrađen ordenom samo zato što je na demonstracijama protiv gej parade šutirao i pendrečio dečka koji je ležao bespomoćan na zemlji.

Da se ne govori o slučajevima koji se ne prijavljuju i koji ne dobijaju prostora u medijima.

Takođe, mi smo jedina zemlja u kojoj policajci ne razdužuju oružje kada se vraćaju kući, već se šetkaju naoružani po ulicama i gradskom prevozu. Srbija očigledno nije pravna država već divlji zapad.

A pitam se i da li prilikom prijavljivanja za posao policajca postoji neki psiho test?

............

O ovom incidentu koji se desio pre dve večeri već sm otvorio temu na hronici, ali očigledno se tamo ne sme diskutovati o ovome, jer dok se meni izriču upozorenja o tobožnjim pretnjama i menjaju komentari, a jedan je na začuđujuć način i nestao, za to isto vreme meni stiže "poslednje upozorenje" od nekog nepoznatog lika koji to nije smeo da mi kaže javno na forumu. Nadam se da će ovde biti više razumevanja za ovaj problem i boljih diskutanata. Svoje stare komentare ću prekopirati kasnije.
 
mene interesduje nesto oko tog urosa misisca. mislim bas me zacudilo kada sam cula da je napravo incident odmah po pustanju. e sad mene zanima da li je to zaista on tako nenormalan, ili je neka namestaljka u pitanju? ipak dosta e on provlacio po medijima, mnoge je tangiralo ta propaganda za njega. mozda je bio isprovociran ili napadnut? naravno da kazem da ne podrzavam ni ono sto je uradio, ali realno ljudi u srbiji ne dfobijaju kazne od 10gni za ubistva ako je u pitanju obican covek. ok, ako cemo tako da budemo rigorozni, ajde da primenjujemo isti zakon na sve, a ne da pedofili setaju slobodno i ne prezaju ni od cega.
 
U piatnju su zasede koje mu postavlja policija želeći da mu napravi pakao od života. Dečko je ležao u zatvoru od 2007 i sada je izdržao kaznu i po propisima pušten na slobodu. i šta koga briga što se on potukao sa drugom grupom mladića u diskoteci... ako se uopšte i potukao. pa i ispred zadruge se pobiju dva seljaka pa se ne pravi ovolika galama.
 
Poslednja izmena:
Ne znam stvarno šta ti je sumnjivo... ja sam samo objektivni posmatrač i već sam objašnjavao i opisao do detalja zločine i tortutu mafije u plavom, i to ne prema jačima i starijima od sebe, već prema maloletnicima. Pucanje na derbiju u dete, pendrečenje i pesničenje u stomak do gubljenja vazduha, davljenje u kofu sa vodom itd da se ne ponavljam sad. Nikako nije slučajno što se već godinama progone navijači, koje pretežno čine maloletnici. I ovo su obične ***** koje ne smeju da se kale na jačima ili ravnima sebi, već na mlađima. Ovde morati ili žrtve da uzimaju pravdu u svoje ruke ili da se ove psihopate proteraju sa posla.

A u ovoj tuči ne verujem da je povređen bilo kakav marinac, jer se tuča odigrala između dve suprostavljene grupe, a ako je marinac stvarno i povređen, u šta sumnjam jer nema slike nikakve, onda to nije učinio Mišić, jer on u tom trenutku i nije bio u diskoteci. To je potvrđeno i iz kluba i iz advokatske kancelarije. Dakle, očigledno je nameštaljka.

A tebe bih zamolio da odeš sa ove teme... pokazala si se već ko si i šta si...

P.S. I zaštio je tema opet u hronici, a ja sam je otvorio na politici???
 
Poslednja izmena:
pa ti jedino da otvoris svoj forum i svoju temu na kojoj ces sam da postujes i pises ono sto ti se svidja
ako nije bio prisutan na mestu gde se odigala tuca, zasto onda bezi od zakona????
ako ima svedoke koji to mogu da potvrde, zasto onda bezi???
tu smrdi mnogo vise od ovoga sto se povlaci po novinama..


Nemoj bre više da me živciraš... nemam sad vremena da dangubim s tobom. Rekao sam ti sve što sam imao na prethodnoj temi i beži sad. Eno ti ga onaj policajac koji je sam sebe prozvao "Teška Represija"- što dovoljno kazuje šta je danas funkcija policije, pa sa njim vodi dijalog do sutra. Jer si već opravdavala ovo batinanje rekavši da je sam pao... ali pri tom ni ti ni Teška represija niste mogli da osudite za pucanje gumenim mecima u dete sa nekoliko metara razdaljine i ostale stvari.

A ova tema nek se prebaci u politiku jer je ovo i politički problem o jednoj neopravdano zaštićenoj vrsti, a ne pada mi na pamet da ponovo vodim diskusiju sa istim likovima...
 
Poslednja izmena:
A u ovoj tuči ne verujem da je povređen bilo kakav marinac, jer se tuča odigrala između dve suprostavljene grupe, a ako je marinac stvarno i povređen, u šta sumnjam jer nema slike nikakve, onda to nije učinio Mišić, jer on u tom trenutku i nije bio u diskoteci. To je potvrđeno i iz kluba i iz advokatske kancelarije. Dakle, očigledno je nameštaljka.

A tebe bih zamolio da odeš sa ove teme... pokazala si se već ko si i šta si...

P.S. I zaštio je tema opet u hronici, a ja sam je otvorio na politici???

"Потврђено из адвокатске канцеларије". Ово је најјаче. :hahaha:
 
"Потврђено из адвокатске канцеларије". Ово је најјаче. :hahaha:

Dobro, pisao sam u žurbi pa ne razmislim o onome što napišem. Naravno da to nije mnogo relevantno, naravno da će advokat stati u odbranu klijenta, a uostalom Borović je izgleda promenio taktiku pa je sinoć rekao kako je bio tu, ali nije učestvovao u tuči jer je izašao sa devojkom valjda.

Kako god, dečko se smirio i to je provereno i naravno da mu ne pada na pamet da pravi pizdarije ovako brzo... bio je pri čistoj svesti i znao je šta b moglo da mu donese ovo. Prosto logički nije održivo. A ako se uzme u obzir da su već počeli da mu prave zasdede po gradu, lako je naslutiti šta stoji iza ovovga.
 
ja sam pre za varijantu da se prema svim monstrumima postupa sa istom dozom rigoroznosti kao sto je u slucaju urosa misica.
mislim da si u pravu kada kazes da se frustracije policajaca nepravilno usmeravaju, trebalo bi te svoje frustracije da ispolje na pedofilima, silovateljima, ubicama, krupnim mafijasima. ali tu ne smeju, tu u manji od makovog zrna.

Ko su tii likovi.. kao klinci bili maltretirani u školi, vuku kompleks niže vrednosti, po pravilu su veoma glupi i nepismeni, ne znaju ni da sabiraju, nemaju nikakve unutrašnje duhovne moći, a ne mogu da dođu ni do one prave spoljašnje, formalne moći, te se zato prijavljuju tamo gde ima makar najmanja količina vlasti. i tako ti pustiš ove likove na ulicu, i oni sa sve opremom istresaju svoje komplekse... na kome? na klincima i sitnim dilerima.

Ako ovakvi likovi vole brutalnost, tuču, neka idu u boksere, nek treniraju džiu džicu, karate, ultimate fight, nek sparinguju, ili nek odu u kriminalce, nek budu bodigard nekom glumcu, fudbaleru, pevaču, a ne da budu licemeri, da glume neke dobre momke, zaklanjaju se iza uniforme, a moraju da glume "dobre" jer verovatno nemaju muda da pređu na drugu stranu jer znaju da ih tamo ipak ne štiti zakon.

Dužnost policajca je da sprovodi lice lišeno slovbode istražnom sudiji i da pretresa stan i lice bez ugrožavanja intimnosti i ličnog dostojanstva, a o torturi da ne pričam.
 
moze jedna anegdota? panduri ovde su vecinom polupani.
bio je jedan bas bas lud, jos uvek radi. jedan dan kaze on mami - e ja idem sad da spavam a ti zakljucaj i nemoj slucajno nekome da otvaras (aludirajuci na lokalne narkomane i krimose). izadje kroz prozor od sobe i dodje ispred vrata i pozvoni. keva otvori. on je polomi od batina i kaze - jesam ti rekao da ne otvaras mogao je neki psihopata da ti naidje.... :roll:
tragikomicno...
 
Ko su tii likovi.. kao klinci bili maltretirani u školi, vuku kompleks niže vrednosti, po pravilu su veoma glupi i nepismeni, ne znaju ni da sabiraju, nemaju nikakve unutrašnje duhovne moći, a ne mogu da dođu ni do one prave spoljašnje, formalne moći, te se zato prijavljuju tamo gde ima makar najmanja količina vlasti. i tako ti pustiš ove likove na ulicu, i oni sa sve opremom istresaju svoje komplekse... na kome? na klincima i sitnim dilerima.

Ako ovakvi likovi vole brutalnost, tuču, neka idu u boksere, nek treniraju džiu džicu, karate, ultimate fight, nek sparinguju, ili nek odu u kriminalce, nek budu bodigard nekom glumcu, fudbaleru, pevaču, a ne da budu licemeri, da glume neke dobre momke, zaklanjaju se iza uniforme, a moraju da glume "dobre" jer verovatno nemaju muda da pređu na drugu stranu jer znaju da ih tamo ipak ne štiti zakon.

Dužnost policajca je da sprovodi lice lišeno slovbode istražnom sudiji i da pretresa stan i lice bez ugrožavanja intimnosti i ličnog dostojanstva, a o torturi da ne pričam.

Ti imaš neki problem sa policijom?
 
Naravno da nemam nikakav problem, i ne želim ponovo da se ponavljam. Vidim da moderacija ne želu da prebaci temu na Politiku a ja sam s je tim ciljem i otvorio ponovo, jer su teme na politici najčitanije i najpregledanije.

Nek moderator zatključa ovu temu. Zaista nemam živaca da se ponavljam a ionako nemam volje da sa mobilnog kuckam,.

Teška Represija, već sam na istoimenoj temi već pojasnio zašto ne samo ja, već svaki normalan čovek, treba da ima problem ne sa policijom već sa pojedinim policajcima, koji tuku zbog "opasnog, mangupskog pogleda" ispred stadiona a pri tom kada se na njega krene prete pucanjem, pendreče po prstima zbog nemanja lične karte, biju klinca zbog verbalne uvrede u priptom stanju, kada tuku zbog džointa i jednog grama belog, ne za dilovanje već za upotrebu ličnu, a pri tome primaju hiljadu evra u džep kako ne bi pretresli džip jednog "krupajlije". Zašto se na njemu ne sitresu tako ako su mangupi. Rekao sam ti i kakva su iskustva maloletnika pre neego što odu u Vasputno Popravni dom u Kruševcu i tako dalje i tako dalje. I ko onda da nema problem sa pojedinim policajcima. Ja samo stajem na stranu nedužnih žrtava.

Jel treba da spominjem pucanje gumenim mecima u dete sa nekoliko metara razdaljine na derbiju pre nekoliko godina... verujem da ti je taj slučaj poznat.

I zbog čega si ti eto uzeo baš nik "Teška represija"... slučajno, jeli ili smatraš da je to vaša "dužnost"?!

To je bilo sbe od mene ovde.
 
Tanhojzere,
ovaj sa gumicom ( što mi briše postove )
želi da ti budeš na pogrešnoj strani života.

Dok on bude radio i zarađivao,
zimi skijao po Borovecu ili Garmišu,
a leti letovao na Karibima ili Sejšelima,
šetao ženu i decu po slavama, svadbama i ostalim porodičnim radostima

ti ćeš brale da guziš i budeš gužen po buvarama Srbije.
Ti,
i oni koje ti braniš i samim tim upropaštavaš !

Beži bate iz tog luzerskog fazona !
Nemoj da budeš junak crne hronike !

I naročito nemoj da budeš idealan sparing partner - vreća za boks koja se brani !
 
O čemu bre ti pričaš... kog luzera spominješ? Ne želim da budem prepotentan i da ponižavam, ali verujem i predosećam da sam za tebe s jedne strane šmeker, a s druge strane doktor nauka. Ako te baš toliko zanimam, ja uskoro spremam pravosudni ispit i ako bog da valjda bi trebalo da "upadnem" u advokatsku komoru, a verovatno ću se specijalizovati za krivičara, pa ću se susretati sa ovakvim i sličnim slučajevima, između ostalog i slučajevima u kojima policija maltretira i tuče maloletnike, jer je to bila i ostaće praksa policije. Da ne pričam o drugim stvarima kojima se bavim i kojima ću se baviti, tako da nikako ne mogu biti u luzerskom fazonu. A zadnji put sam na utakmici bio pre 3 godine kada sam gledao Partizan Barselona evroliga. Tako da ne pišem ovo o čemu pišem zato što se ja lično trenutno osećam u nekoj opasnosti.

Ako moderacija ne prebaci uskoro ovu temu na centralni najposećeniji podforum Politika, opet ću otvoriti novu temu i tako možemo da se preganjamo do sutra... meni pamet ne smeta.
 
Nemoj bre više da me živciraš... nemam sad vremena da dangubim s tobom. Rekao sam ti sve što sam imao na prethodnoj temi i beži sad. Eno ti ga onaj policajac koji je sam sebe prozvao "Teška Represija"- što dovoljno kazuje šta je danas funkcija policije, pa sa njim vodi dijalog do sutra. Jer si već opravdavala ovo batinanje rekavši da je sam pao... ali pri tom ni ti ni Teška represija niste mogli da osudite za pucanje gumenim mecima u dete sa nekoliko metara razdaljine i ostale stvari.

A ova tema nek se prebaci u politiku jer je ovo i politički problem o jednoj neopravdano zaštićenoj vrsti, a ne pada mi na pamet da ponovo vodim diskusiju sa istim likovima...



nisam osudila???
a jesi li ti osudio paljenje baklji u autobusu gradskog prevoza od strane istih tih navijaca, kada su stradali neduzni putnici ni krivi, ni duzni zavrsili na klinici za opekotine???
sve dok se navijaci budu ponasali kao horda razularenih zivotinja, dotle ce policija da ih tretira na takav nacin
kad budu poceli da se ponasaju kao navijaci, onda ce i da budu tretirani kao navijaci
svako ko se u ovom trenutku nadje na tribinama, svestan je posledica koje mogu da ga zadese
ruski rulet
moze da strada od razularene mase navijaca protivnckog tima ili da dobije preventivno po neku vaspitno - popravnu od cuvara zakona i reda..a to je manje zlo i manja steta..jer u suprotnom, ako uros i drustvo budu ``drzali zakon`` u svojim rukama, taj neko ko im se ne dopadne moze da zavrsi kao pokojni taton..
tako da iako si ti postavio temu, nemoj da talasas previse nego stvari radi objektivnog sagledavanja pogledaj iz svih uglova..
ovako se ponasas kao samo jos jedna muva bez glave koja leti okolo, udara u sve sto stigne i ostavlja za sobom prljav trag.
 
Zato što vrlo dobro zna kako će proći ako ga uhvate. Neće ga maltretirati i tući zbog ovog,već zbog onog što je uradio kao klinac još 2007.

za to sto je uradio 2007 on je vec dobio batine i jos sto sta sto mi je sledilo u zatvoru.
pretpostavljam..
takve price kruze.
ako se mnogo kurcis, nadje se robijas i od tebe jaci..i caskom mu postanes devojcica
al ovo je neprovereno..kaze, samo price..
mada, koliko bezi bice da su tacne..
 
O čemu bre ti pričaš... kog luzera spominješ? Ne želim da budem prepotentan i da ponižavam, ali verujem i predosećam da sam za tebe s jedne strane šmeker, a s druge strane doktor nauka. Ako te baš toliko zanimam, ja uskoro spremam pravosudni ispit i ako bog da valjda bi trebalo da "upadnem" u advokatsku komoru, a verovatno ću se specijalizovati za krivičara, pa ću se susretati sa ovakvim i sličnim slučajevima, između ostalog i slučajevima u kojima policija maltretira i tuče maloletnike, jer je to bila i ostaće praksa policije. Da ne pričam o drugim stvarima kojima se bavim i kojima ću se baviti, tako da nikako ne mogu biti u luzerskom fazonu. A zadnji put sam na utakmici bio pre 3 godine kada sam gledao Partizan Barselona evroliga. Tako da ne pišem ovo o čemu pišem zato što se ja lično trenutno osećam u nekoj opasnosti.

Ako moderacija ne prebaci uskoro ovu temu na centralni najposećeniji podforum Politika, opet ću otvoriti novu temu i tako možemo da se preganjamo do sutra... meni pamet ne smeta.

brate slatki, ako ti studiras prava i imas nameru da se usmeris ka advokaturi, jadan onaj koga ti budes branio
ovako kako pises, ne bih ti dala ni drugu godinu srednje pravno birotehnicke
 
Pisao sam još pre nekoliko meseci opsežno o slučaju Uroš Mišić i sa svojim skromnim znanjem sam branio presudu jer su neki pisali kako je trebao da bude osuđen na preko 10 godina. A aktivno pišem na forumu od oktobra prošle gfodine, a za to vreme i nije bilo ovakvih velikih incidenata... uostalom ovu sam temu ja otvorio te zato na njoj pišem više.. a mogu da pišem koliko hoću.


za to sto je uradio 2007 on je vec dobio batine i jos sto sta sto mi je sledilo u zatvoru.
pretpostavljam..
takve price kruze.
ako se mnogo kurcis, nadje se robijas i od tebe jaci..i caskom mu postanes devojcica
al ovo je neprovereno..kaze, samo price..
mada, koliko bezi bice da su tacne..

Ne kruže, već je činjenica da je dobijao takve batine da nije mogao da stoji na nogama. Nisam čuo da je dobiajo batine od drugih robijaša, ali od policajaca jeste. I naravno da će sad da beži... jok će da ide ponovo na "giljotinu", ali ovog puta ni kriv ni dužan. Pa nije on kriv što je izašao iz zatvora tako "brzo". Imao je boljeg advokata od suprotne strane :).

Ali ok... ne treba sad da kuka zbog toga, mora da nauči da trpi udarce ako ih je i zadavao. To je jedan proces čeličenja i valjda je znao za rizik. Nek ih istrpi muški.

Na ovoj temi sam hteo da pokrrenem neku širu raspravu, a ne konretno o batinama prema nekome. Ovo je jedan širi i dublji, pre svega politički problem, a ne samo vest iz crne hronike. Videli smo kako Grci reaguju na taj problem zvani policijska država, a kako se kod nas reagovalo kada je jedan dečko ubijen samo zato što je prešao na crveno svetlo.

brate slatki, ako ti studiras prava i imas nameru da se usmeris ka advokaturi, jadan onaj koga ti budes branio
ovako kako pises, ne bih ti dala ni drugu godinu srednje pravno birotehnicke

Ovo ne pišem kao pravnik već sa nekog drugog aspekta.
 
Poslednja izmena od moderatora:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top