Zar samo ja imam problema sa vezama ovih dana?

codemaker

Iskusan
Banovan
Poruka
6.514
Evo vec par dana je povezivanje internet i rad sveden na vise nego mucenje. Na Krstarici nema nista sto bi tome dalo bilo kakav znacaj?
Pronose se glasine da radimo samo preko Veratovih linkova prema vani, Telekom navodno (greskom?) isprekidao neke vodove ili slicno. Cudno bas na dan kada su "izgubili" monopol?
Uglavnom skoro je nemoguce raditi nesto ozbljno, sem eventualnog surfa (uz mnogo strpljenja - connection refused)
Ima li neko informaciju sta se tacno desava ili bar neke naznake dokle ce tako. Ovo je katastrofa, pingovanje pokazuje 10-struke vrednosti od uobicajenih, uz mnogo "timeout"...

?
 
E, stari dobri majstore, sta se desava sa zemljom Srbijom??? Na zalost ne mogu da ti dam odgovor jer ja zivim u BiH, ovamo je karastrofa sto se tice monopola.. Ovde Bih.net i Teol ubise. Sta da ti kazem evo samo primjer mog prijatelja koji je bio nakacen na Blic.net, rece mi da je teol onemogucio neogeografski broj za Blic i samim tim uskratio korisnike za Blic.. Cista karastrofa, a u srbiji ista stvar.. Samo daj meni... Ovo je preko svake mjere...

A sto se tice konkretnog odgovora valjda ce neko naici da ti da podatke koji te zanimaju za podrucje Srbije..Poz.
 
Jesam na wireless, ali moj provider ipak dovlaci optickim kablovima vezu pa je dalje distribuira. Telekomov link je bio (i jos je) u nekimm silnim problemima, barem ovaj deo koji ide prema NBGD.
Vec dva dana povremeno uspem da se "probijem" dalje od provajderovog rutera, ali je sve u svemu katatrofalno.
Pingovi su mi ogromni.
Izgleda da drugi delovi Beograda nisu pogodjeni...
Trenutno mi niko ne moze dati proverenu informaciju :(
Blago vama koji niste osteili probleme ovih dana...
 
loop:
Pa zar ne bi bilo najpametnije kontaktirati provajdera i zatraziti objasnjenje :idea:
Naravno da je najpamatnije :)
Prvo sam njih naravno i kontaktirao, oni imaju vise razlicitih informacije jer niko ne zna tacno sta se desava. Posto vuku veze sa dva linka (Telekom i Verat), ni oni nemaju pristup internetu preko telekomovog linka. Sve koje mogu, prebacili su na Verat link, pa je guzva nevidjena. Izgleda da se radi samo o NBGD ili cak jednom kraku optike.
U svakom slucaju, patim do daljeg.
Uzivajte kad mozete, eto mene opet punom snagom, cim se desi nesto pametno.. :)
 
Ete ti sad, proradilo ponovo, a niko ne zna sta je bilo. Tako to kod nas, kao da se nista nije desilo, i valjda bi jos trebao da cascavam komsije sto sam ponovo dobio ono sto placam :evil: To sto sam se zlopatio 4 dana, pojeo vuk magarca... :evil:
Da ne zivim u Srbiji, sad bi lepo zahvalio Telekonju, i presao na druge provajdere koji ne koriste njihov link. Nisam ipak te srece, pa cu i dalje moliti boga da se neki Haso ne saplete o neku zicku i prekine pola NBGD od interneta...
Ok, back to the real life...
 
GZ:
E, stari dobri majstore, sta se desava sa zemljom Srbijom??? Na zalost ne mogu da ti dam odgovor jer ja zivim u BiH, ovamo je karastrofa sto se tice monopola.. Ovde Bih.net i Teol ubise. Sta da ti kazem evo samo primjer mog prijatelja koji je bio nakacen na Blic.net, rece mi da je teol onemogucio neogeografski broj za Blic i samim tim uskratio korisnike za Blic.. Cista karastrofa, a u srbiji ista stvar.. Samo daj meni... Ovo je preko svake mjere...

A sto se tice konkretnog odgovora valjda ce neko naici da ti da podatke koji te zanimaju za podrucje Srbije..Poz.

GZ aj ne pricaj gluposti...Evo ja radim u provajderu koji ima vise korisnika od Teola tako da ne znam o kakvom monopolu pricas...PS. To vrijedi i za brojeve telefona za pristup..Zasto nama nisu ukinuti brijevi?
 
Cika Doktore.... Moram da priznam da moras tako da se postavis, priznao ti to ili ne, svi svi drugi zavisite od TEOL-a.. To dobro znam i ne ocekujem da to priznas..

No to nije vazno... Ja sam imao primjer za Blic.net kojemu je ukinut neogeografski broj, to mi je drugar rekao posto koristi i ima njihov nalog.. A da pravdas teol toliko nema potrebe,, imao sam i previse iskustva s njima a i problema.. Ako imas dobar odnos s njima i zadrzi ga, a vjeruj da si jedini lik koji je rekao da pricam gluposti, sto ja tebi ovog puta ne bih rekao niti sta slicno..

Zelim ti svaku srecu sa Teolom i bez njega..

Pozdrav..
 

Back
Top