vas odnos prema autoritetu ?

Kakav je vas odnos prema autoritetu , bilo profesoru bilo sefu ? Da li ih postujete ili ih se bojite ? I dok vecina slusa autoritet postoje i bundije . Oni obicno stradaju jer svaki autoritet mrzi pobunu ali oni su obicno glas savijesti tj govore ono sto drugi misle .

...svaki korektan odnos se zasniva na postovanju.
Strahopostovanje od sefa/sefice nemam...znam da vec sutra mogu naci posao...tako da nastojim biti korektan prema njima ali to isto i ocekujem.
 
Trebalo je prvo naći saglasnost oko toga ko i kakv čovek jeste autoritet. Jer, autoritet bi trebao biti onaj ko svesno i savesno obavlja svoj posao i ima pošten i odgovoran odnos i prema poslu i prema ljudima - generalno prema životu. Takva osoba zaslužuje svako uvažavanje nezavisno da li radi sa metlom ili je državnik.
Ostali, autoriteti po moći svog položaja ili novca, bez gornjih kvaliteta jesu neminosnost da nas nauče da malo sagnemo glavu i naučimo se strpljenja, pod uslovom da i sami nismo od onih koji vole moć ali je trenutno nemaju u svom posedu... Zato bi možda trebalo odgovoriti na dodatno pitanje; Zašto sam bundžija i ne volim moćnike ili "autoritete"?
 
Trebalo je prvo naći saglasnost oko toga ko i kakv čovek jeste autoritet. Jer, autoritet bi trebao biti onaj ko svesno i savesno obavlja svoj posao i ima pošten i odgovoran odnos i prema poslu i prema ljudima - generalno prema životu. Takva osoba zaslužuje svako uvažavanje nezavisno da li radi sa metlom ili je državnik.
Ostali, autoriteti po moći svog položaja ili novca, bez gornjih kvaliteta jesu neminosnost da nas nauče da malo sagnemo glavu i naučimo se strpljenja, pod uslovom da i sami nismo od onih koji vole moć ali je trenutno nemaju u svom posedu... Zato bi možda trebalo odgovoriti na dodatno pitanje; Zašto sam bundžija i ne volim moćnike ili "autoritete"?
na tebi je, koga smatraš autoritetom, a ne na vanjskim okolnostima. može netko biti siledžija, što moram uvažiti zbog svog tjelesnog dobra, ali time nije autoritet.
 
A podanici kao lakmus papir na psihopatske i perverzne "ego-e".

Dokaz - Hitler i njegova Nemacka.
Čoveče-ženo,pa ti imaš i jedno i drugo!
Moš i ovako,a moš i onako...:mrgreen:
(Jedino kad se Maki pojavi pokazuješ onaj biserčić
namenjen samo njemu i njegovoj arogantnoj erotizaciji
kojoj se klanjaš skoro kao ikoni...
Ne zameram.ali u reali mu ne bih bio u koži,osim
da sam krotitelj lafova-ica...:lol:)
 
Prvo treba razlikovati autoritet misljenja i autoritet osobe. Neko moze da prihvata neko misljenje kao autoritet ili zbog dokaza u njegovu korist, ili zbog svidjanja ili navike, tradicije, i slicno, sto su greske u razmisljanju. Osoba moza da bude autoritet u hijerarhijskom smislu, sto je neopravdano i takve odnose treba ukinuti, ili u smislu toga da je u pravu o necemu, sto opet ima veze o autoritetu nekog misljenja/ stava.
 
u zivotu sam retko nailazila na autoritete sa podlogom
uglavnom su bili oni koji su mesto koje imaju dobili na tacni, bez realne osnove
sa takvim ljudima mi je problem da prihvatim da su mi sefovi i cesto se bunim protiv njihovog "autoriteta", narocito kad mi se bespotrebno namece
glavna recenica im je "ja sam sef i bice tako kako kazem jer sam ja sef"...:roll:
nasuprot tome, upoznala sam ljude koji su u onome cime se bave zaista fenomenalni
interesantno je da oni nikada nemaju potrebu da svoj autoritet namecu
ali autoritet prosto isijava iz njih
 
u zivotu sam retko nailazila na autoritete sa podlogom
uglavnom su bili oni koji su mesto koje imaju dobili na tacni, bez realne osnove
sa takvim ljudima mi je problem da prihvatim da su mi sefovi i cesto se bunim protiv njihovog "autoriteta", narocito kad mi se bespotrebno namece
glavna recenica im je "ja sam sef i bice tako kako kazem jer sam ja sef"...:roll:
nasuprot tome, upoznala sam ljude koji su u onome cime se bave zaista fenomenalni
interesantno je da oni nikada nemaju potrebu da svoj autoritet namecu
ali autoritet prosto isijava iz njih
Onda se i ti nametni kao šef! Pogotovu radi observacije koju si navela dalje u postu!!! ;)
 
Onda se i ti nametni kao šef! Pogotovu radi observacije koju si navela dalje u postu!!! ;)

to ne umem
prema onima kojima sam sef se prijateljski postavljam i ostavim njima samima da odrede granicu postovanja
uglavnom sve bude u redu
postoje i oni koji pokusaju da je predju, uglavnom bezobraznim i bahatim ponasanjem, neradom i komentarima kojima nema mesta u odnosu sef-potcinjeni
i tu uglavnom odreagujem lose, ishisterisem ili budem preterano ljuta i hladna u daljem odnosu
nikakav sam sef :lol:
 

Back
Top