Pronaci PRAVOG/PRAVU

Kiss_me

Aktivan član
Poruka
1.516
Cesto se kaze "Eh da mi je naci pravu osobu, ne bih razmisljala..."
Sta je za vas PRAVA osoba ili kako je jos neki nazivaju "druga polovina"?

Za mene je to ona osoba koju volimo i koja nas voli. Sa kojom delimo sve one sitnice koje nam znace pa cak kad i nemamo isti ukus(omiljeni film, pesma, tajni znakovi...), kojoj bezrezervno dajemo i od koje dobijamo. U koju verujemo i kojoj se u potpunosti predajemo, sa kojom osecamo bliskost, razumevanje, za koju imamo svo strpljenje ovoga sveta i koja isto toliko ili priblizno pruza nama.
Ona koja gresi i ukaze nam nase greske. Pored koje osecamo mir u srcu i dusi i ekstazu u njegovom zagrljaju.
Ona koja precuti u trenutku naseg zanosa a kada prodju bure, razgovara sa nama i trazimo skupa resenje.
Ona osoba........ma ona sa kojom je i pogled dovoljan da se sve kaze i kada se cuti...

Neko ce reci da sam opisala "idealnu" osobu, ali PRAVI ne mora da ima sve ovo. Sustina je LJUBAV I RAZUMEVANJE, sve ostalo su "sitnice"!
 
Kiss_me:
Cesto se kaze "Eh da mi je naci pravu osobu, ne bih razmisljala..."
Sta je za vas PRAVA osoba ili kako je jos neki nazivaju "druga polovina"?

Za mene je to ona osoba koju volimo i koja nas voli. Sa kojom delimo sve one sitnice koje nam znace pa cak kad i nemamo isti ukus(omiljeni film, pesma, tajni znakovi...), kojoj bezrezervno dajemo i od koje dobijamo. U koju verujemo i kojoj se u potpunosti predajemo, sa kojom osecamo bliskost, razumevanje, za koju imamo svo strpljenje ovoga sveta i koja isto toliko ili priblizno pruza nama.
Ona koja gresi i ukaze nam nase greske. Pored koje osecamo mir u srcu i dusi i ekstazu u njegovom zagrljaju.
Ona koja precuti u trenutku naseg zanosa a kada prodju bure, razgovara sa nama i trazimo skupa resenje.
Ona osoba........ma ona sa kojom je i pogled dovoljan da se sve kaze i kada se cuti...

Neko ce reci da sam opisala "idealnu" osobu, ali PRAVI ne mora da ima sve ovo. Sustina je LJUBAV I RAZUMEVANJE, sve ostalo su "sitnice"!
:idea: Draga moja, toga više nema :?: Ti si trbala da živiš u nekom drugom vremenu :!:
 
Kiss_me:
Za mene je to ona osoba koju volimo. Sa kojom delimo sve one sitnice koje nam znace pa cak kad i nemamo isti ukus(omiljeni film, pesma, tajni znakovi...), kojoj bezrezervno dajemo. U koju verujemo i kojoj se u potpunosti predajemo, sa kojom osecamo bliskost, razumevanje, za koju imamo svo strpljenje ovoga sveta.Pored koje osecamo mir u srcu i dusi i ekstazu u njegovom zagrljaju.
Ona koja precuti u trenutku naseg zanosa a kada prodju bure, razgovara sa nama i trazimo skupa resenje.
Ona osoba........ma ona sa kojom je i pogled dovoljan da se sve kaze i kada se cuti...
[/b]

e,malo ti osakatih post,al' cisto da uvedemo malo realizma ovde. :roll:
ne postoji pravi/prava. :( stvar je u tome koliko si ti spreman da das a da ne ocekujes nista za uzvrat,a pri tom dobijas sve ono sto nisi trazio a mnogo si zeleo. mislim,sta ja znam o ljubavi,yeeee...samo skrnavim temu,sorry :cry:
 
peach nije sija nego vrat ;)
ma to i jeste poenta onog sto sam htela reci, a moja definicija ljubavi je "Ljubav je kad si spreman sve od sebe da das, ali i tako sebicno da uzimas".
Mnogi na ovo su mi rekli da ljubav nije sebicna, ali, kad nekog volimo, zar ga ne zelimo samo za sebe i tu ne mislim toliko fizicki koliko psihicki i duhovno.
Ja ne verujem u ono "Ako nekog volis, srecan si jer je i on srecan, pa taman tamo daleko sa nekim drugim". To je po meni laz, tj nije svojstveno coveku.
 
Kiss_me:
Cesto se kaze "Eh da mi je naci pravu osobu, ne bih razmisljala..."
Sta je za vas PRAVA osoba ili kako je jos neki nazivaju "druga polovina"?

Za mene je to ona osoba koju volimo i koja nas voli. Sa kojom delimo sve one sitnice koje nam znace pa cak kad i nemamo isti ukus(omiljeni film, pesma, tajni znakovi...), kojoj bezrezervno dajemo i od koje dobijamo. U koju verujemo i kojoj se u potpunosti predajemo, sa kojom osecamo bliskost, razumevanje, za koju imamo svo strpljenje ovoga sveta i koja isto toliko ili priblizno pruza nama.
Ona koja gresi i ukaze nam nase greske. Pored koje osecamo mir u srcu i dusi i ekstazu u njegovom zagrljaju.
Ona koja precuti u trenutku naseg zanosa a kada prodju bure, razgovara sa nama i trazimo skupa resenje.
Ona osoba........ma ona sa kojom je i pogled dovoljan da se sve kaze i kada se cuti...

Neko ce reci da sam opisala "idealnu" osobu, ali PRAVI ne mora da ima sve ovo. Sustina je LJUBAV I RAZUMEVANJE, sve ostalo su "sitnice"!

Isuvise romantike tako da ovo zvuci mnogo blize zaljubljenosti nego ljubavi... Izmedzu jednog i drugog je ogromna razlika :!: Zato otvri oci :lol:
 
Kiss_me:
peach nije sija nego vrat ;)
ma to i jeste poenta onog sto sam htela reci, a moja definicija ljubavi je "Ljubav je kad si spreman sve od sebe da das, ali i tako sebicno da uzimas".
Mnogi na ovo su mi rekli da ljubav nije sebicna, ali, kad nekog volimo, zar ga ne zelimo samo za sebe i tu ne mislim toliko fizicki koliko psihicki i duhovno.
Ja ne verujem u ono "Ako nekog volis, srecan si jer je i on srecan, pa taman tamo daleko sa nekim drugim". To je po meni laz, tj nije svojstveno coveku.
naravno da ga zelimo samo za sebe u svakom od navedenih oblika,ali mu to ne namecemo,ne zahtevamo,ne uslovljavamo nasu ljubav time. i kad odrastes,videces da jesi srecan ako nekog volis,a on je srecan daleko i s drugim...nije to laz. :wink:
sto bi rek'o sting:if you love somebody,set him free 8)
nije cilj vezati nekog za sebe,osoba treba da je slobodna...a onda ce se ona sama vezati za tebe.ako je "prava",kako ti to zoves.bez obzira gde bila i s kim u nekom odredjenom trenutku.to je i onako relativno. :roll:
 
Kiss_me:
Cesto se kaze "Eh da mi je naci pravu osobu, ne bih razmisljala..."
Sta je za vas PRAVA osoba ili kako je jos neki nazivaju "druga polovina"?

Za mene je to ona osoba koju volimo i koja nas voli. Sa kojom delimo sve one sitnice koje nam znace pa cak kad i nemamo isti ukus(omiljeni film, pesma, tajni znakovi...), kojoj bezrezervno dajemo i od koje dobijamo. U koju verujemo i kojoj se u potpunosti predajemo, sa kojom osecamo bliskost, razumevanje, za koju imamo svo strpljenje ovoga sveta i koja isto toliko ili priblizno pruza nama.
Ona koja gresi i ukaze nam nase greske. Pored koje osecamo mir u srcu i dusi i ekstazu u njegovom zagrljaju.
Ona koja precuti u trenutku naseg zanosa a kada prodju bure, razgovara sa nama i trazimo skupa resenje.
Ona osoba........ma ona sa kojom je i pogled dovoljan da se sve kaze i kada se cuti...

Neko ce reci da sam opisala "idealnu" osobu, ali PRAVI ne mora da ima sve ovo. Sustina je LJUBAV I RAZUMEVANJE, sve ostalo su "sitnice"!
Da treba da si srecan i zadovoljan...pa i vise od toga. Da se razumete i volite. Davanje i primanje.

Ja bi samo dodao iskrenost, poverenje i lojalnost.

Pronaci pravog/pravu je sveta misija svakog coveka. Mission imposible( Tom Kruz).

Al sta ja znam kako izgleda prava osoba...jos je nisam sreo. Sve samo krive i lazne. Da li uopste postoji prava osoba?

Oni koje zanima samo kako se ko hebe...nije im mesto na ovoj temi.
 
peach:
naravno da ga zelimo samo za sebe u svakom od navedenih oblika,ali mu to ne namecemo,ne zahtevamo,ne uslovljavamo nasu ljubav time. i kad odrastes,videces da jesi srecan ako nekog volis,a on je srecan daleko i s drugim...nije to laz. :wink:
sto bi rek'o sting:if you love somebody,set him free 8)
nije cilj vezati nekog za sebe,osoba treba da je slobodna...a onda ce se ona sama vezati za tebe.ako je "prava",kako ti to zoves.bez obzira gde bila i s kim u nekom odredjenom trenutku.to je i onako relativno. :roll:
That is correct answer!
 
Pera_Zdera:
Nikad nisam razumeo te varijante slobodan a vezan, vezan a slobodan. Ja razmisljam il si vezan il si slobodan.

Tako da je ono gore very wrong answer. Bar sa mog gledista.
Pa gledaj veoma je prosto, imas vezu, ali te ona ne sputava i ne namece ti bilo kakve zahteve, nego ti to tako radis jer hoces, nemora da joj/mu podnosis gde si bio i sta si radio, nego to je sve poverenje :!:
 
Kiss_me:
Cesto se kaze "Eh da mi je naci pravu osobu, ne bih razmisljala..."
Sta je za vas PRAVA osoba ili kako je jos neki nazivaju "druga polovina"?

Za mene je to ona osoba koju volimo i koja nas voli. Sa kojom delimo sve one sitnice koje nam znace pa cak kad i nemamo isti ukus(omiljeni film, pesma, tajni znakovi...), kojoj bezrezervno dajemo i od koje dobijamo. U koju verujemo i kojoj se u potpunosti predajemo, sa kojom osecamo bliskost, razumevanje, za koju imamo svo strpljenje ovoga sveta i koja isto toliko ili priblizno pruza nama.
Ona koja gresi i ukaze nam nase greske. Pored koje osecamo mir u srcu i dusi i ekstazu u njegovom zagrljaju.
Ona koja precuti u trenutku naseg zanosa a kada prodju bure, razgovara sa nama i trazimo skupa resenje.
Ona osoba........ma ona sa kojom je i pogled dovoljan da se sve kaze i kada se cuti...

Neko ce reci da sam opisala "idealnu" osobu, ali PRAVI ne mora da ima sve ovo. Sustina je LJUBAV I RAZUMEVANJE, sve ostalo su "sitnice"!
"Sustina je LJUBAV I RAZUMEVANJE, sve ostalo su "sitnice"!"
I ISKRENOST! :wink: Bez toga svaka veza propada. Jednom neshto precjutis, sledecji put ga slazes, pa onda josh jednom, pa ga onda i prevarish...(ti njega ili on tebe, sve jedno je).
Ja mislim da PRAVA osoba ne postoji. Postoji nesto tome priblizno, samo ga josh treba nacji. :wink:
 
FICA_TDI:
Pera_Zdera:
Nikad nisam razumeo te varijante slobodan a vezan, vezan a slobodan. Ja razmisljam il si vezan il si slobodan.

Tako da je ono gore very wrong answer. Bar sa mog gledista.
Pa gledaj veoma je prosto, imas vezu, ali te ona ne sputava i ne namece ti bilo kakve zahteve, nego ti to tako radis jer hoces, nemora da joj/mu podnosis gde si bio i sta si radio, nego to je sve poverenje :!:
Cekaj imam vezu a ona me ne sputava...za sta? Da budem sa drugim devojkama? Kakvo sputavanje uopste je u pitanju, ne kontam? Ako se vec vidjam sa drugim devojkama onda to nije veza. Ako je veza ne vidjam se sa drugim devojkama i nema sta da me sputava uopste. Kad je veza u pitanju apsolutno je normalna stvar da se zna ko je gde i sa kim. Kad nije veza to je nebitno da se zna. Kod mene ti je to prosto, a devojke dok ne srede neke stvari u svojoj glavi tipa sloboda-veza za mene ne mogu uopste biti potencijalne za vezu, jer one ne znaju sta je veza i u principu ni ne zele vezu...a bogami ni ja sa takvima.
 
Ne, ne treba nikoga "vezati" za sebe obavezom, vec to treba prosto da bude obostrano osecanje. Nisam mislila na patologiju, vec one nevidljive niti koje proisteknu iz ljubavi. Mislim da se vise slazem sa misljenjem Pere-zdere, tj mislim da je on najbolje shvatio sta sam htela reci.

da li sam sada jasnija? ;)
 
Kiss_me:
Ne, ne treba nikoga "vezati" za sebe obavezom, vec to treba prosto da bude obostrano osecanje. Nisam mislila na patologiju, vec one nevidljive niti koje proisteknu iz ljubavi. Mislim da se vise slazem sa misljenjem Pere-zdere, tj mislim da je on najbolje shvatio sta sam htela reci.

da li sam sada jasnija? ;)
Evo i na primeru to sto si ti htela da kazes:

Pre mnogo vremena ja sam se bio smuvao sa jednom devojkom. Znaci veza. Mada extremno retko ulazim u veze. I onda ona meni jednog dana kaze: "Pa dobro ni ne ocekujem ja da ti sad prekins sa netom i napustis sve to tvoje tamo zbog mene."
I ja sam tad imao grozan filing u meni. Kao ona je ok, ja se glupiram na netu, muvam i muvaju me. I zbog tih osecanja sam i bio napustio net...za vreme trajanja te veze. Tako da me nije vezala obavezom vec osecanjima.
 
...sto potvrdjuje moju tezu da ne treba nikome nista zabranjivati i ogranicavati ga,vec mu prepustiti da sam sebe obaveze,ako pozeli-bas kao sto si ti ucinio :P .jos bi idealnije bilo da ona nista nije morala da kaze,vec da si sam dosao na ideju da batalis to sto njoj smeta,i to ne zato sto njoj smeta,vec sto tebi nije vise vazno... :roll: ...no,necu da filozofiram o tudjim problemima :wink:
 
PRETPOSTAVLJAM DA ZNATE PRICU O IDEALNOJ OSOBI
TJ. DRUGOJ POLOVINI...


...da su nekada davno ljudi i bogovi
ziveli zajedno...musko i zensko bejahu jedno...
i tako su se i ponasali... i sve je
bilo idealno do trenutka kada su ljudi postali veoma mocni...te odlucise da im bogovi
vise nisu potrebni. imali su sve sto im je bilo potrebno-ljubav(pomislise).
bogovi se jako uvredise i odlucili su da kazne ljude...
RAZDVOJISE IH NA MUSKO I ZENSKO TE IH TAKVE PROTERAHU NA ZEMLJU...
I...PA NISTA ...OSTALO ZNATE...I DAN DANAS
COVEK TRAGA ZA SVOJOM IDEALNOM TJ. DRUGOM
POLOVINOM...NEKO JE NADJE (iskonksa sreca} A VECINA
IPAK NE !!!

ovo je bio slobodan prevod
 
ja (kao bresk'a je l' :roll: )ne verujem u te jabuka_na_pola teorije.mislim da covek moze da voli vise osoba u zivotu,naravno ne istovremeno,ne na isti nacin i naravno samo ako se na prvu veliku ljubav ne istrosi emotivno toliko da posle toga ne ume vise da oseca :cry:
 
peach:
ja (kao bresk'a je l' :roll: )ne verujem u te jabuka_na_pola teorije.mislim da covek moze da voli vise osoba u zivotu,naravno ne istovremeno,ne na isti nacin i naravno samo ako se na prvu veliku ljubav ne istrosi emotivno toliko da posle toga ne ume vise da oseca :cry:

breskvice ma ja pricam o iskonskoj ljubavi
ona koja se tesko(nikad) dostize,
o idealu, o pojmu...sto priznaces nema mnogo veze sa stvarnoscu..

i da slazem se: mogu svoju ljubav da podelim sa vise osoba...ali ne u isto vreme i na istom mestu :lol:
 
naturaly:
peach:
ja (kao bresk'a je l' :roll: )ne verujem u te jabuka_na_pola teorije.mislim da covek moze da voli vise osoba u zivotu,naravno ne istovremeno,ne na isti nacin i naravno samo ako se na prvu veliku ljubav ne istrosi emotivno toliko da posle toga ne ume vise da oseca :cry:

breskvice ma ja pricam o iskonskoj ljubavi
ona koja se tesko(nikad) dostize,
o idealu, o pojmu...sto priznaces nema mnogo veze sa stvarnoscu..

i da slazem se: mogu svoju ljubav da podelim sa vise osoba...ali ne u isto vreme i na istom mestu :lol:
:evil: nisam mislila na grupnjak,znas!
nisam mislila ni na paralelne veze-po meni tu nema ljubavi!
a sta je iskonska ljubav? ti kao znas da je prepoznas? ma,to su,bre,izmislili ovi ultra-romanticni da zbune realiste :x .
 
peach:
naturaly:
peach:
ja (kao bresk'a je l' :roll: )ne verujem u te jabuka_na_pola teorije.mislim da covek moze da voli vise osoba u zivotu,naravno ne istovremeno,ne na isti nacin i naravno samo ako se na prvu veliku ljubav ne istrosi emotivno toliko da posle toga ne ume vise da oseca :cry:

breskvice ma ja pricam o iskonskoj ljubavi
ona koja se tesko(nikad) dostize,
o idealu, o pojmu...sto priznaces nema mnogo veze sa stvarnoscu..

i da slazem se: mogu svoju ljubav da podelim sa vise osoba...ali ne u isto vreme i na istom mestu :lol:
:evil: nisam mislila na grupnjak,znas!
nisam mislila ni na paralelne veze-po meni tu nema ljubavi!
a sta je iskonska ljubav? ti kao znas da je prepoznas? ma,to su,bre,izmislili ovi ultra-romanticni da zbune realiste :x .

Ti izgleda sve shvatas preozbiljno?
ZNAM NA STA SI MISLILA :twisted: :twisted: :twisted:

A ONA ISKONSKA LJUBAV...SVI
CE
ZNATI
DA JE
PREPOZNAJU...
SAMO AKO DODJU U PRILIKU...PA CAK I
TI "NEVERNI TOMO"
 

Back
Top