Plasmocitom??? - Canalis spinalis?
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Plasmocitom??? - Canalis spinalis?

Iskusan bojan86 (avatar)
    Učlanjen
    09.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    109

Podrazumevano Plasmocitom??? - Canalis spinalis?

Bio bih veoma zahvalan, ako bi neko mogao da mi objasni sledece pojmove:

1. PLASMOCITOm
    2. CANALIS SPINALIS

Moj deda boluje od ovih bolesti, ima prolbema sa kicom tacnije sa 4. i 5. prsljenom (L4 L5), pa bi molio nekog da mi objasni ove dve bolesti tj, ova dva pojma.

Hvala unapred!

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

A deka ima koliko godina?
    Nisu u pitanju dve bolesti nego jedna, canalis spinalis je latinski naziv za kicmeni kanal ,mesto gde se nalazi kicmena mozdina a plasmocytom je tip neoplazme, tumora koji se u slucaju tvog dede nalazi u kicmenom stubu izmedju ili je zahvatio lumbalne prsljenove broj 4 i 5...
    Pretpostavljam da je deka na lecenju i pod lekarskim nadzorom?Jesi li siguran da je ovo konacna dijagnoza a ne ona prva koja se postavlja pre pocetka ispitivanja.
    Vrlo je bitno da shvatis jednu stvar, puko prevodjenje latinskih naziva nije sama bolest, potrebno je puno podataka o pacijentu, ispitivanja da bi lekar stekao uvid u to u kakvom je stanju pacijent, kakvo ce biti lecenje i da bi se mogla dati prognoza koliko ce trajati lecenje.
    Ako ovako krenes da skupljas informacije mislim da neces mnogo toga postici, najbolje je da razgovaras sa ordinirajucim lekarom svog deke(mozda su to tvoji roditelji vec uradili) i od njega ces dobiti prave informacije.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •