[Pahnet Vojna] Rusija šalje još četiri ratna broda u Mediteran

_nobody_

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.370
Tanjug:
Rusija šalje još četiri ratna broda u Mediteran

http://vesti.krstarica.com/vesti-dana/rusija-salje-jos-cetiri-ratna-broda-u-mediteran/

MOSKVA – Rusija će poslati još četiri ratna broda u Mediteran, saopštilo je danas rusko ministarstvo odbrane, dok se kriza u Siriji pogoršava i Moskva preuzima mere za eventualnu evakuaciju svojih državljana.

Četiri broda sa platformom za sletanje helikoptera pridružiće se brodu za pratnju i manjim ruskim brodovima koji su već nalaze u tom regionu, navelo je ministarstvo, prenosi AFP. Jedan vojni izvor je rekao da bi glavni zadatak tih brodova moglo biti učestvovanje u eventualnoj evakuaciji ruskih državljana iz Sirije.

Nesto sumnjam da ce vertaljoti da uzlecu sa tih "platformi". Nisu to kosovske platforme Vlade Srbije nego ruske platforme ruskih nosaca aviona... :whistling:

_nobody_
 
Moshe Turkoglu:
Spaja se prostor od Izraela, preko Sirije i Libana do Istambula. To je i bio plan. Da se napravi nova zajednica zemalja pri Evropi, pod englesko-americkim patronatom i sa jevrejskim uticajem preko Volstrita.

Fizicki-prirodan spoj sa Evropom, neka vrsta rekonstrukcije otomanskg carstva, ovaj put sa jakim jevrejskim uticajem. I mi smo "lomljeni" u tom cilju, da im budemo severozapadna granica. Okrecu se u grbu i car Lazar i Stepa Stepanovic.

:mrgreen:

_nobody_
 
U Siriji se ,, lomi ,, uticaj Rusije na mnogo sirem prostoru .... ubacuju se desetine hiljada terorista - koje placa i naoruzava Zapad .... Ako Rusija pukne u Siriji izgubila je veliku igru , tesko ce posle povratiti uticaj i imidz supersile ... a opet - ne mogu Rusi ratovati umesto Sirijaca - ostace sve na blokiranjima u SB UN , diplomatskim dilovima , davanju oruzja , slanju instruktora i finansijskoj pomoci ....

Danas se tesko prognozirati kako ce se zavrsiti gradjanski rat u Siriji - manju prednost jos uvek ima Asad ....
 
U Siriji se ,, lomi ,, uticaj Rusije na mnogo sirem prostoru .... ubacuju se desetine hiljada terorista - koje placa i naoruzava Zapad .... Ako Rusija pukne u Siriji izgubila je veliku igru , tesko ce posle povratiti uticaj i imidz supersile ... a opet - ne mogu Rusi ratovati umesto Sirijaca - ostace sve na blokiranjima u SB UN , diplomatskim dilovima , davanju oruzja , slanju instruktora i finansijskoj pomoci ....

Danas se tesko prognozirati kako ce se zavrsiti gradjanski rat u Siriji - manju prednost jos uvek ima Asad ....

Ja mislim da rusi ne smeju vise da se zezaju nego treba lepo da intervenisu vojno, kao Francizi u Maliju. Ruska vojska + sirijska vojska + nek upregnu Belorusiju, Kazahstan, mozda i Kinu i Ukrajnu ako hoce. I da pociste drekavce po kratkom postupku. I da naprave veliku vojnu bazu u Siriji i ostanu tamo za stalno.
 
Ja mislim da rusi ne smeju vise da se zezaju nego treba lepo da intervenisu vojno, kao Francizi u Maliju. Ruska vojska + sirijska vojska + nek upregnu Belorusiju, Kazahstan, mozda i Kinu i Ukrajnu ako hoce. I da pociste drekavce po kratkom postupku. I da naprave veliku vojnu bazu u Siriji i ostanu tamo za stalno.

Иако се слажем у потпуности,ипак су амери тотални лудаци...Опрезно треба са њима.
 
Све то поклапају муслиманска браћа, другови вехабије и остале фазлије као стари и поуздани џокери у америчком и британском капуту.
Арапски националистички и социјалистички секуларни режими биће срушени сви од реда, као што јесу од Египта, преко Либије до Сирије
 
U Siriji se ,, lomi ,, uticaj Rusije na mnogo sirem prostoru .... ubacuju se desetine hiljada terorista - koje placa i naoruzava Zapad .... Ako Rusija pukne u Siriji izgubila je veliku igru , tesko ce posle povratiti uticaj i imidz supersile ... a opet - ne mogu Rusi ratovati umesto Sirijaca - ostace sve na blokiranjima u SB UN , diplomatskim dilovima , davanju oruzja , slanju instruktora i finansijskoj pomoci ....

Danas se tesko prognozirati kako ce se zavrsiti gradjanski rat u Siriji - manju prednost jos uvek ima Asad ....
:hahaha::cepanje:
 
Ja mislim da rusi ne smeju vise da se zezaju nego treba lepo da intervenisu vojno, kao Francizi u Maliju. Ruska vojska + sirijska vojska + nek upregnu Belorusiju, Kazahstan, mozda i Kinu i Ukrajnu ako hoce. I da pociste drekavce po kratkom postupku. I da naprave veliku vojnu bazu u Siriji i ostanu tamo za stalno.

kako bre zar rusi nisu junaci:hahaha::hahaha:
 
Ja mislim da rusi ne smeju vise da se zezaju nego treba lepo da intervenisu vojno, kao Francizi u Maliju. Ruska vojska + sirijska vojska + nek upregnu Belorusiju, Kazahstan, mozda i Kinu i Ukrajnu ako hoce. I da pociste drekavce po kratkom postupku. I da naprave veliku vojnu bazu u Siriji i ostanu tamo za stalno.

Preriskantno .... moguce da ce Siriji isporuciti helikoptere koji bi nocu mogli da urade posao - ali teroristi su vec naoruzani PVO sistemima ...

Asad ce morati da aktivnije ukljuci avijaciju - druge mu nema - Rusija mu je omogucila da se ne uvede ,, zabranjena zona leta ,, ....
 
Ja mislim da rusi ne smeju vise da se zezaju nego treba lepo da intervenisu vojno, kao Francizi u Maliju. Ruska vojska + sirijska vojska + nek upregnu Belorusiju, Kazahstan, mozda i Kinu i Ukrajnu ako hoce. I da pociste drekavce po kratkom postupku. I da naprave veliku vojnu bazu u Siriji i ostanu tamo za stalno.

Rusi ne mogu da intervenišu u Siriji jer nemaju logistiku za tako nešto. Nije Sirija Gruzija. Ovi brodovi što ih šalju su blokada da neko drugi ne interveniše. Sve je na Asadu...
 
Imaju put do Sirije preko Irana i Iraka. Tim putem i dostavljaju oruzje koje prodaju Siriji. Kaspijsko jezero --> Iran ---> Irak ---> Sirija.

Ma lako je dostavljati oruzje - preko luka ili tim riskantnijim putem .. problem je sto desetine hiljada fanatika , kiji misle da se bore za ,,islamsku stvar ,, , a ustvari se bore za interese Zapada lako ulaze u Siriju .. a naoruzani su savremenim zapadnjackim i izraelskim naoruzanjem .... i uopste , mobilizacioni potencijal tih frikova je gotovo neiscrpan - od Tunisa do Arabiije , od Pakistana do Londona .... ima ih ko zutih mrava ...
 
Ma lako je dostavljati oruzje - preko luka ili tim riskantnijim putem .. problem je sto desetine hiljada fanatika , kiji misle da se bore za ,,islamsku stvar ,, , a ustvari se bore za interese Zapada lako ulaze u Siriju .. a naoruzani su savremenim zapadnjackim i izraelskim naoruzanjem .... i uopste , mobilizacioni potencijal tih frikova je gotovo neiscrpan - od Tunisa do Arabiije , od Pakistana do Londona .... ima ih ko zutih mrava ...

Ako Rusija ne odbrani Siriju, nikad vise ni jednog saveznika nece imati.

A sto se tice muslimanskih drekavaca, njihov dotok je moguce zaustaviti ako pomognu asadu da zatvori i minira granice.
 
U Siriji se ,, lomi ,, uticaj Rusije na mnogo sirem prostoru .... ubacuju se desetine hiljada terorista - koje placa i naoruzava Zapad .... Ako Rusija pukne u Siriji izgubila je veliku igru , tesko ce posle povratiti uticaj i imidz supersile ... a opet - ne mogu Rusi ratovati umesto Sirijaca - ostace sve na blokiranjima u SB UN , diplomatskim dilovima , davanju oruzja , slanju instruktora i finansijskoj pomoci ....

Danas se tesko prognozirati kako ce se zavrsiti gradjanski rat u Siriji - manju prednost jos uvek ima Asad ....

znas kako Boro, Sirija nema svez i dovoljan ljudski potencijal za popunu redova na mesto izginulih, dok al kaidini komandanti dobijaju svakodnevno topovskog mesa po potrebi. Dugorocno, Asad ni priliv novca nema dovoljan i prosto mora da se iscrpi i da izgubi. vreme odavno radi protiv njega. morao je da slomi pobunu surovo i odmah, a sto je propustio tako da je odavno kasno za njega i za Siriju u danasnjem izgledu. steta je samo sto ima sve manje islamskih zemalja koje imaju kakve takve tolerancije prema nemuslimanima...
 
Ma lako je dostavljati oruzje - preko luka ili tim riskantnijim putem .. problem je sto desetine hiljada fanatika , kiji misle da se bore za ,,islamsku stvar ,, , a ustvari se bore za interese Zapada lako ulaze u Siriju .. a naoruzani su savremenim zapadnjackim i izraelskim naoruzanjem .... i uopste , mobilizacioni potencijal tih frikova je gotovo neiscrpan - od Tunisa do Arabiije , od Pakistana do Londona .... ima ih ko zutih mrava ...

Iebiga... Hteli ste svi zapadnu demokraciju. Lova do krova, nerad, nered... A svako od vas je mislio da je Mislioc.na kub... I eto do cega ste doterali Srbiju i Svet. Sada vam Djavo kriv sto ste sa njim tikve sadili. :mrgreen:

Sada trazite drugog gospodara, na suprotnoj strani... Umesto da se oslonite na Sebe, jer na sebe se osloniti ne mozete... Isucvise ste slabi! :roll:

_nobody_
 
rusija svojim i previše pasivnim odnosom prema svojim saveznicia šalje jako lošu poruku preostalim ili budućim saveznicima, a to je, ako se amerika nameri na vas, na nas možete da računate samo u smislu da ćemo biti uzdržani u SB!!! rusija gubi jednog po jednog saveznika a ništa ne preduzima. verovatno je to neki dil sa amerima, ko će ga znati, ali stiče se utisak ne treba zavisiti od rusije jer na kraju dobiješ po tamburi!!!!
 
Rusi ne mogu da intervenišu u Siriji jer nemaju logistiku za tako nešto. Nije Sirija Gruzija. Ovi brodovi što ih šalju su blokada da neko drugi ne interveniše. Sve je na Asadu...

Ukoliko Amerikanci reše da intervenišu, Rusi će se povući. Ali čini mi se da to nije verovatan razvoj događaja...

Rusi ne mogu Amerikancima ništa u Mediteranu, ali zato mogu da im naprave težak problem u vezi logistike u Avganistanu.

Zato će taj rat trajati dok se Asadovi resursi ne iscrpe...
 
Ukoliko Amerikanci reše da intervenišu, Rusi će se povući. Ali čini mi se da to nije verovatan razvoj događaja...

Rusi ne mogu Amerikancima ništa u Mediteranu, ali zato mogu da im naprave težak problem u vezi logistike u Avganistanu.

Zato će taj rat trajati dok se Asadovi resursi ne iscrpe...
povuci ce se rusi kao 99 te. opste pravilo oni su samo mamac za vreme,,,a dole nemaju bas nekakvog interesa tako da....
 
rusija svojim i previše pasivnim odnosom prema svojim saveznicia šalje jako lošu poruku preostalim ili budućim saveznicima, a to je, ako se amerika nameri na vas, na nas možete da računate samo u smislu da ćemo biti uzdržani u SB!!! rusija gubi jednog po jednog saveznika a ništa ne preduzima. verovatno je to neki dil sa amerima, ko će ga znati, ali stiče se utisak ne treba zavisiti od rusije jer na kraju dobiješ po tamburi!!!!

na ruse mogu da se oslone kao mi 99 te ,kora od banane,tako ce sirija imati podrsku u sb i ovi ce normalno skrstenih ruku gledati kako ih bombarduju...vec vidjen film
 
povuci ce se rusi kao 99 te. opste pravilo oni su samo mamac za vreme,,,a dole nemaju bas nekakvog interesa tako da....

Ne bih se složio da Rusi nemaju interes u Siriji.

Sirija se desetinama godina politički i vojno oslanja na SSSR i na Rusiju.

Tradicionalno je jedno od najvećih tržišta za sovjetsko/rusko naoružanje i druge proizvode.

To što Rusija realno nema mogućnosti da projektuje silu kada su ugroženi njeni interesi malo dalje od njenih granica je drugo pitanje.
 

Back
Top