Sta planirate sejati u povrtnjaku?

Trebam savet za dve stvari. Kupio sam plac na kojem bi sejao povrce i razvio sistem kap po kap da mi posluzi za zalivanje kad poslom budem sprecen. Nemam iskustva ni sa portarstvom ni sa sistemom zalivanja kap po kap pa ako neko moze da da savet bio bih mu zahvalan. Posto je parcela 15x30 m mislio sam da podelim na 2 dela i na jednom delu 7x30m bih stavio 6 redova povrca koje zahteva cesto zalivanje i pokri ga sistemom kap po kap a na drugu stranu bih stavio kulture koje ne traze cesto zalivanje. Ono sto bih sejao je : Paradajz, paprika, krastavac, zelen, luk, krompir, blitva, tikvice, cvekla, pasulj, boranija, kasnije kupus, grasak ,e vec posejan. Kako bi neko iskusan to organizovao i sta da gledam prilikom kupovine sistema kap po kap * (moram uzeti jedan rezervoar za vodu posto u basti imam samo obicnu pumpu)
 
ja sam potpuni početnik što se tiče bašte

zasejao sam u baštici sledeće:
bundeve dve vrste ne znam koje
tikvice
lubenice
paradajza dosta
čeri paradajz
buraniju mrkvu cveklu salate i kupus i papriku neku

hteo sam da pročitam neke knjige snežane ognjenović pre sadnje
(bašta za početnike i organska bašta)
ali nisam stigao zbog vrremena i obaveza pa sam na kraju uz pomoć komšinice sve to uredio

i niklo mi je sve osim mrkve cvekle i peršuna
tome valjda ttreba više vremena ne znam

i bundevu gledajte da sadite na tri cm dubine u baš rastresitu zemlju
ja sam zasadio malo dublje i utabao pa sam morao da spašavam one male izdanke rasčeprkavajući zemlju okolo
 

Back
Top