[b]VISA VIRTUON ili placanje na NET-u[/b]

giovanni

Početnik
Poruka
5
Najzad moram da se obratim za pomoc vama strucnjacima. Verujem da je bar neko od vas pazario nesto na NET-u. Ja sam uspeo da dobijem na aukciji na eBay-u, ali ne znam kako da izvedem placanje. Imam VISA Virtuon karticu (Reiffeisen Bank) i nemam pojma kako sve to funkcionise. Poslao sam upit onim banditima iz HELP tima na eBay-u, ali vec 3 dana nemam odgovor. POMAGAJTE DRUGOVI...
(Ili, ako ne VISA Virtuon, kako...?)
UNAPRED ZAHVALAN,

Ja
 
Pa na Ebay-u se uglavnom oslanjaju na PayPal. A to tebi nista ne znaci, post na PAyPal-u ne mozes otvoriti racun sa karticom izdatom u Srbiji (ali ni sa karticama nekih razvijenijih zemalja od nas).

Ja sam na Ebay-u uglavnom do sada placao preko Western Uniona, ako ne prihvataju direktno placanje karticom. Uvek je sve bilo ok, s' tim sto WU uzima malo vecu proviziju (zavisi od sume, ali uglavnom oko 15%; sto je veca suma, manje%).

Ako hoces tako da zavrsis transakciju, a i prodavac to prihvata, posalji mail prodavcu i trazi mu da ti da svoje ime i prezime, grad i drzavu.

Onda odes u WU, ispunis formular sa dobijenim podacima i dobices kontrolni broj. Onda taj broj posalji mailom prodavcu, jer on na osnovu njega uzima pare. Osim toga, napisi mu svoje ime i prezime i drzavu iz koje saljes, kao i tacno poslatu sumu.

Kada budes u WU, trazi da X dolara stigne primaocu, a oni ce ti onda sracunati koliko ukupno treba da platis.

Pozdrav...

p.s. ponesi pasos ako ides u WU, trebace ti...
 

Back
Top