Vukodav

Marquise de Sade

Domaćin
Poruka
3.203
Zovu ga "Ruski Konan". Zovu ga i "Slovenski Gospodar Prstenova". Marija Semjonova, autor, stvaranjem ove knjige pokrenula je zanr koji se zove slovenska fantastika. Ubacila je brojne elemente Slovenskih verovanja, obicaja i mitologije, mada ima i primesa drugih kultura.
Vukodav je prica o poslednjem ratniku iz roda Sivog Psa.


2vukodav.jpg


Postoji pet delova:

Vukodav (1995)
Vukodav: Pravo na dvoboj (1996)
Vukodav: Alem-kamen (2000)
Vukodav: Znamenje puta (2003)
Vukodav: Dijamantske gore (2003)

Da li ste citali? Da li vam se dopalo? Kakvo je vase misljenje? :D
Ja svoje primerke cekam da doputuju, ali sam davno citala prvi deo i secam se da sam bila odusevljena.

Otisla sam unazad do 11-te strane i Vukodava nije bilo. Ako ponavljam temu - sorry.
 
Joj mene je sramota da kažem kad sam čitala...:lol:
Još u srednjoj, znači negde 2003e.
Samo jedan deo bio u biblioteci...ostali još ni prevedeni nisu bili..verovatno sam zato i odustala...kasnije zaboravila.
Javi obavezno utiske kad pročitaš - da vidimo da li će sada biti jednako dobri kao ranije:)
 
prvi deo odličan, ostali nekako ne prate istu nit kao u prvom delu, mnogo toga spisateljica se dotakla, a kasniej nije obradila i pojasnila, ili se samo površno osvrnula. Zanimljivo, ali je moglo ispasti mnogo bolje
 
Ја сам гледала филм пре једно две године и дуго сам свима препоручивала и копирала.
http://my.opera.com/russkifilm/blog/volkodav-iz-roda-serykh-psov-2007

Кажу да је у филму коришћен први део књиге.
Утисак ми је био да су одлично урадили филм, а сметале су ми две ствари-што наши не преводе наслов "Вучјак", него остављају руски назив..и што би за мој лични укус требало додати мало митолошких елемената.
 
Procitao sam kompletnu tetralogiju ali moja ocena od 1 do 10 je 5. Na kraju druge knjige sam bio odusevljen i prepun emocija sa nemogucim iscekivanjem da izadje treci nastavak ali kod njega sam se razocarao. Samim tim i cetvrti i zadnji deo. Sve u svemu je to kvalitetno stivo i moja je preporuka da se procita. I naravno prvo procitaj knjigu pa onda ako zelis pogledaj film ali komotno mozes da ga preskocis.
 
Одличан је и роман и филм.Не спорим да каснији делови књиге могу да се не допадну многима,али то је више последица једног предвидивог концепта који је прва књига наговестила,а онда је Марија Семјонова показала да су се преварили.
 
ima serijala na kojima je vreme izgubljeno.
na ovaj je ok odvojiti malo vremena - jedno krace letovanje i procitali ste ga. slazem se sa prethodnim komentarima u vezi sa prvim i drugim delom i nastavcima.
 
Прочитао сам прву књигу и одушевљен сам,почео сам и другу и за сад ми се свиђа(надам се да неће заостајати за првом),али 3. и 4. део тек треба да набавим.Видео сам у књижари да имају мањи број страна него прве две.По чему то заостају?
 
Прочитао сам прву књигу и одушевљен сам,почео сам и другу и за сад ми се свиђа(надам се да неће заостајати за првом),али 3. и 4. део тек треба да набавим.Видео сам у књижари да имају мањи број страна него прве две.По чему то заостају?

dosta otvorenih prica za koje imas utisak da su nekak oostale da vise...kao da je semjonova imala deadline pa ubrzala...vidi se da je entuzijazam i trud iz prve dve knige opao tokom pisanje druge dve.
 
Ajme, koje ime. Zvuči kao da je neki genetičar uspješno spario vukodlaka i udava...

Не разумем шта ти смета код тог имена.Кад смо већ код тога да питам и ја,јел то име стварно нешто на руском(на гугл преводиоцу,за волкодав ми изађе ескимски пас)или има неке везе са тим што је удавио Вука у оном руднику?
 
Не разумем шта ти смета код тог имена.Кад смо већ код тога да питам и ја,јел то име стварно нешто на руском(на гугл преводиоцу,за волкодав ми изађе ескимски пас)или има неке везе са тим што је удавио Вука у оном руднику?

Mozda je davio vukove kao beba :D
 
Не разумем шта ти смета код тог имена.Кад смо већ код тога да питам и ја,јел то име стварно нешто на руском(на гугл преводиоцу,за волкодав ми изађе ескимски пас)или има неке везе са тим што је удавио Вука у оном руднику?
Вукодав је раса паса.Велики и сиви,равни вуку.Кинологија их сврстава у "примитивне расе",што значи да су врло стара раса у чије се настајање човек није мешао ,сем одабирањем.Први рођак му је вук,као што је и Сибирцима или Аљаским Маламутима и другим поларним псима.То је Семјонова провукла кроз причу,али на једна другачији начин,везујући кроз име судбину тих паса и порекло и судбину Вукодава и народа из кога је.
 
Zovu ga "Ruski Konan". Zovu ga i "Slovenski Gospodar Prstenova". Marija Semjonova, autor, stvaranjem ove knjige pokrenula je zanr koji se zove slovenska fantastika. Ubacila je brojne elemente Slovenskih verovanja, obicaja i mitologije, mada ima i primesa drugih kultura.
Vukodav je prica o poslednjem ratniku iz roda Sivog Psa.


2vukodav.jpg


Postoji pet delova:

Vukodav (1995)
Vukodav: Pravo na dvoboj (1996)
Vukodav: Alem-kamen (2000)
Vukodav: Znamenje puta (2003)
Vukodav: Dijamantske gore (2003)

Da li ste citali? Da li vam se dopalo? Kakvo je vase misljenje? :D
Ja svoje primerke cekam da doputuju, ali sam davno citala prvi deo i secam se da sam bila odusevljena.

Otisla sam unazad do 11-te strane i Vukodava nije bilo. Ako ponavljam temu - sorry.
Deluje mi kao teško srranje.....
 

Back
Top