Suocavanje sa proslosti zarad Buducnosti.

eremita:
Али будите љубазни, па нас заобиђите, идите у п...
м... својим путем фереџа и ислама... ја до
краја свога живота не желим
да са вама имам било шта, било када... само што даље од Срба и Србије...

Сваки идиот који помисли на некакав СУЖИВОТ уствари
припрема терен за нови рат.
Зато ДОСТА !!!

paranoja.
 
Sta onaj gore napisa ... :shock:
jel on lud ?
Mogao je da prekopira sve udzbenike iz istorije od prvog razreda ...
pa da pocne od kamenog doba !! :lol:

Pitanje za PAC-PAC : da li je to neko procitao ?( tvoje misljenje ) , i da li bi mogao svesti ono sve na par recenica svojim recima ? Smisao !
Ako neumes kratko da pojasnis nemoj se truditi sa kopiranjem knjiga i udzbenika , jer to nije tvoje misljenje .
 
Cilj mojeg izlaganja je zaista bio da argumentovano otvorimo debatu o ovoj tako bolnoj problematici koja opterecuje nase medjusobne odnose.Bojim se da takav nacin konverzacije sa tvoje strane ne vodi nicemu!Ako ne mozes da budes toliko civilizovan pa da normalno diskutujes onda idi negde pa se leci,jer upravo takvi profili ljudi kao sto si ti su radili ono sto su radili u Bosni.
 
Zmaj_od_Nocaja:
Nije poenta u tome da ovaj snimak egzekucije nekog osvesti ili onesvesti,vec je poenta u tome da gledajuci te uzasne slike preisitamo nasu savest ponaosob i sagledamo realno sliku stvari.Ljudima je potrebno nekad nesto i prikazati da bi preispitali svoja ubedjenja.Bilo koji drugi video snimak na kojem bi bilo prikazano ovako nesto ucinjeno drugim narodima na isti nacin bi bilo tretirano kao i ovo.Video sam snimke mrtvih Amerikanaca na televiziji ali takodje i slike mrtve Palestinske kao i Jevrejske dece.I? Sta cemo sada?Hocelimo biti osvetoljubljivi ili ce mo probati da prastamo?Verujte ljudi da nemamo Alternativu!

Ali za rat nisu odgovorni obicni ljudi kojima se danas poturaju ovakvi snimci - oni koji su odgovorni to rade da bi sebe "oprali". Oni nikad nece biti kaznjeni - uvek ce neko drugi biti kriv a i izgleda da sa ovim snimcima zele da dovrse ono sto su zapoceli
 
Andreavk:
Ali za rat nisu odgovorni obicni ljudi kojima se danas poturaju ovakvi snimci...

za rat su obichno najodgovorniji bash najobichniji ljudi koji su sedeli u kucjama i cjutali dok su budale ishle na tudje zemlje da teraju neke druge ljude sa nje, a onda je to bila neka kao "odbrana teritorije i naroda", ili josh bolje "domovinski rat". znash kako kazhe ona pesma..... "krivi smo mi shto smo ih pustili" ;-)
 
Povod ovih silnih diskusija je film prikazan pre par dana u Hagu. Da li iko od ovde prisutnih forumaša može da se zakune, da je film autetntičan, a ne montažno-filmska tvorevina.
Da li ste svesni kolike su mogućnosti filmske motaže? Zašto se film pojavio baš u ovom trenutku? Kome to odgovara? PRE NEGO ŠTO ZAPOČNETE BILO KAKVU DISKUSIJU PRVO RAZMISLITE O OVOME ŠTO SAM REKLA!
 
Povod ovih silnih diskusija je film prikazan pre par dana u Hagu. Da li iko od ovde prisutnih forumaša može da se zakune, da je film autetntičan, a ne montažno-filmska tvorevina.
Da li ste svesni kolike su mogućnosti filmske motaže? Zašto se film pojavio baš u ovom trenutku? Kome to odgovara? PRE NEGO ŠTO ZAPOČNETE BILO KAKVU DISKUSIJU PRVO RAZMISLITE O OVOME ŠTO SAM REKLA!
 
Keeper:
Andreavk:
Ali za rat nisu odgovorni obicni ljudi kojima se danas poturaju ovakvi snimci...

za rat su obichno najodgovorniji bash najobichniji ljudi koji su sedeli u kucjama i cjutali dok su budale ishle na tudje zemlje da teraju neke druge ljude sa nje, a onda je to bila neka kao "odbrana teritorije i naroda", ili josh bolje "domovinski rat". znash kako kazhe ona pesma..... "krivi smo mi shto smo ih pustili" ;-)

...ma da krivi su za svaku saobracajnu nesrecu, svako ubistvo i samoubistvo koje se desi u zemlji...ma krivi su sto su zivi
... kad imas 3 godine i razbijes koleno krivis mamu i tatu sto te nisu cuvali ali ovo su punoletni ljudi...a mozda smo trebali da idemo na ratiste i otimamo im oruzje
 
Andreavk:
...ma da krivi su za svaku saobracajnu nesrecu, svako ubistvo i samoubistvo koje se desi u zemlji...ma krivi su sto su zivi
... kad imas 3 godine i razbijes koleno krivis mamu i tatu sto te nisu cuvali ali ovo su punoletni ljudi...a mozda smo trebali da idemo na ratiste i otimamo im oruzje

kako si pogodila? :D
vidish kako znash shta treba raditi.

hmmm.... chekaj, ti si zhensko, andrea?... da znam u kom rodu da ti se obracjam. ja sam andrej, drago mi je. pazi ovako.....
naravno da su ljudi trebali malo da se otrezne i svi kolektivno da odu na ratishte, pouzimaju onim budaletinama shto se igraju rata pushke, izlupati im cjushke i opaliti shamarchine, a one glavonje shto vole da stoje na brdu i komanduju poslati u Fletcher Memorial Home, ako si slushala istoimenu pesmu od PinkFloyda.

a mozhda ste vi i zheleli da se u vashe ime ubija, a posle da dobijete sankcije zbog toga? :roll:
to je vecj druga stvar.
 
PAC-PAC:
Најгори модераторе којег видех у животу, тај твој батица помиње некакву страховиту егзекуцију а у ствари је у питању најобичније стрељање Орићевих пулена који нису успели у намери да пробију обруч и збришу с места злочина.
Значи, одбраном кољача и сам је постао кољач, јес'да није држао нож( непроверена информација) али колико видим држи стражу још увек(проверена и доказана информација).

:wink:
 
Zmaj_od_Nocaja:
Gledajuci stravican snimak egzekucije mojih sunarodnjaka iz Srebrenice,pomislio sam odmah kakva ce reakcija biti Srpskog javnog mnjenja na ovaj surov zlocin ucinjen od strane tih zlikovaca.Opsti je zakljucak da je vecina osudila ovakav sramni cin ubijanja nevinih civila.Medjutim citajuci neke komentare ovde dosao sam do zakljucka da ima doista jos ljudi koji prosto zamenjuju teze da bi koliko toliko minimizirali ovaj zlocin.Bilo je zlocina na svakoj strani u Bosni i to nije diskutabilno,medjutim zasto se neko ovde zgrazava na pomisao da se treba suociti sa prosloscu i reci da su Srbi ali kao pojedinci cinili strasne zlocine i da se zbog toga treba izviniti,i pruziti ruku pomirenja zarad generacija moje i vase dece da skinu breme proslosti zarad Buducnosti u kojoj zelimo svi zajedno da zivimo.Zar je to toliko tesko?Ja sam Bosnjak i zivim u Srbiji i zelim da ovde i umrem.Manimo se vise demagogija pruzimo ruke jedni drugima i prestanimo da se vise delimo na Balije i Cetnike.

A kako da se izvinimo za nešto što nismo SVI mi krivi(ako uopšte i jeste neko kriv-mislim ako nije
montirano) već jedna grupa ljudi ?
Ko se izvinuo-Srbiji_ u ime USA,Nemačke,Turske,Hrvatske...
za sva nedela koja su se sigurno dogodila i sa mnogo
većim žrtvama;(Bombardovanje 1999,II rat i kon.logori,razna klanja i nabijanja na kolac...)
Srbi nisu genocidan narod i ne treba im to nametati.
 
Slobodance:
Zmaj_od_Nocaja:
Gledajuci stravican snimak egzekucije mojih sunarodnjaka iz Srebrenice,pomislio sam odmah kakva ce reakcija biti Srpskog javnog mnjenja na ovaj surov zlocin ucinjen od strane tih zlikovaca.Opsti je zakljucak da je vecina osudila ovakav sramni cin ubijanja nevinih civila.Medjutim citajuci neke komentare ovde dosao sam do zakljucka da ima doista jos ljudi koji prosto zamenjuju teze da bi koliko toliko minimizirali ovaj zlocin.Bilo je zlocina na svakoj strani u Bosni i to nije diskutabilno,medjutim zasto se neko ovde zgrazava na pomisao da se treba suociti sa prosloscu i reci da su Srbi ali kao pojedinci cinili strasne zlocine i da se zbog toga treba izviniti,i pruziti ruku pomirenja zarad generacija moje i vase dece da skinu breme proslosti zarad Buducnosti u kojoj zelimo svi zajedno da zivimo.Zar je to toliko tesko?Ja sam Bosnjak i zivim u Srbiji i zelim da ovde i umrem.Manimo se vise demagogija pruzimo ruke jedni drugima i prestanimo da se vise delimo na Balije i Cetnike.

A kako da se izvinimo za nešto što nismo SVI mi krivi(ako uopšte i jeste neko kriv-mislim ako nije
montirano) već jedna grupa ljudi ?
Ko se izvinuo-Srbiji_ u ime USA,Nemačke,Turske,Hrvatske...
za sva nedela koja su se sigurno dogodila i sa mnogo
većim žrtvama;(Bombardovanje 1999,II rat i kon.logori,razna klanja i nabijanja na kolac...)
Srbi nisu genocidan narod i ne treba im to nametati.

U potpunosti se slazem !
Pitam se samo koji je sledeci dogadjaj koji ce se prezentovati , i u kom trenutku ?!
I koliko cemo se jos puta izvinjavati ?
tj. kad se izvinemo , ne znam sta je jos poniznije od toga ...?
 
Ne znam kad smo se izvinjavali mi to i za sta?
Spremni smo godinama da gledamo i slusamo o stradanjima Srpskog naroda. O drugima necemo da znamo ni da cujemo jer mi nemamo nista s tim. Ako treba da se vrati u proslost, ma nema problema. Ako treba u kameno doba i to cemo. Ako svi misle da smo budale...neka misle. Vazno da mi mislimo da smo u pravu.
Uostalom vrednost ljudskog zivota je ravna nuli u nasoj sve manjoj i manjoj drzavi. Zasto bi to bilo drugacije sa ljudima druge nacionalnosti/religije.
Ukoliko pogledate ko su danasnji heroji sve ce vam biti jasno. Kriminalci i ubice. Koje su knjige najcitanije? Upravo knjige tih kvazi heroja.
Ko je kriv? Narod je kriv!!! Samo ti stoko trpi i glasaj za lopove koji te unazadise i jos uvek to rade na ocigled svih.
Kad odes malo napolje i vidis kako su ljudi kulturniji i smireniji, zivot sredjen dodje ti da places. Vratis se u zemlju i mislis da moze isto da bude i kod nas. Ali ne ne moze. I nece biti jos i jos i jos. Ne moze da bude do god ima takvih koji oravdavaju klanja i mucenja. Pa dobrodosli u Srbiju dvadesetprvog veka!
 
Sanjaj:
Ne znam kad smo se izvinjavali mi to i za sta?
Spremni smo godinama da gledamo i slusamo o stradanjima Srpskog naroda. O drugima necemo da znamo ni da cujemo jer mi nemamo nista s tim. Ako treba da se vrati u proslost, ma nema problema. Ako treba u kameno doba i to cemo. Ako svi misle da smo budale...neka misle. Vazno da mi mislimo da smo u pravu.
Uostalom vrednost ljudskog zivota je ravna nuli u nasoj sve manjoj i manjoj drzavi. Zasto bi to bilo drugacije sa ljudima druge nacionalnosti/religije.
Ukoliko pogledate ko su danasnji heroji sve ce vam biti jasno. Kriminalci i ubice. Koje su knjige najcitanije? Upravo knjige tih kvazi heroja.
Ko je kriv? Narod je kriv!!! Samo ti stoko trpi i glasaj za lopove koji te unazadise i jos uvek to rade na ocigled svih.
Kad odes malo napolje i vidis kako su ljudi kulturniji i smireniji, zivot sredjen dodje ti da places. Vratis se u zemlju i mislis da moze isto da bude i kod nas. Ali ne ne moze. I nece biti jos i jos i jos. Ne moze da bude do god ima takvih koji oravdavaju klanja i mucenja. Pa dobrodosli u Srbiju dvadesetprvog veka!

Izvinjavaju se naši predsednici i ministri i ostali
politikanti...
Ja baš i ne znam na koga se to odnosi "heroji" a
ono - ubice;Npr. R.Karadžić sigurno nije ubica...
I ja sam često "napolju" i složio bih se sa tobom da život jeste sređen i kulturniji,ali smireniji sigurno NE...
I na kraju ja NE OPRAVDAVAM "klanja i mučenja" nego
pričamo o NEPOTREBNIM izvinjavanjima svima i svakome!
 

Back
Top