skype ili netmeeting
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: skype ili netmeeting

Početnik
    Učlanjen
    31.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano skype ili netmeeting

jos nisam probao ovaj program ali pre nego sto ga skinem jer moze neko da mi objasni da li je moguce da dva korisnika pomocu ovog programa BESPLATNO komuniciraju tj razgovaraju preko neta pomocu skype a pri tom da su na drugim krajevima sveta i koja je tacno procedura?? unapred hvala!!!
    i jos jedno podpitanje da li moze da se koristi netmeeting u tu svrhu i kako on funkcionise?
    i jos jedno podpitanje da li sa dial-up modemom ovi programi mogu da funcionisu samo za razgovor??

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: skype ili netmeeting

Citat Original postavio http://Marko_Bg
    jos nisam probao ovaj program ali pre nego sto ga skinem jer moze neko da mi objasni da li je moguce da dva korisnika pomocu ovog programa BESPLATNO komuniciraju tj razgovaraju preko neta pomocu skype a pri tom da su na drugim krajevima sveta i koja je tacno procedura?? unapred hvala!!!
    i jos jedno podpitanje da li moze da se koristi netmeeting u tu svrhu i kako on funkcionise?
    i jos jedno podpitanje da li sa dial-up modemom ovi programi mogu da funcionisu samo za razgovor??
    Bilo je vec o tome, ali ajde da probam da ti odgovorim.

Koristim i jedan i drugi program. Ako si mislio samo preko interneta, nema nikakvih ogranicenja sa kime ces razgovarati, pa taman da mozes da dobacs i do Marsa
    Druga stvar je sto SkyP moze da poziva i fiksni telefon bilo gde ali se to vec placa, doduse, nije ni tako skupo.

Kada skines besplatnu verziju, najpre treba da kreiras svoj account, sto ce ti i biti tacno predlozeno i sledi uputstva.
    Kada postanes "skype user", mozes poceti sa dodavanjem svcjih konekcija (osoba sa kojima ces komunicirati preko Skype) Oni takodje moraju imati svoje Skype ime.
    Ako si ikada radio sa Messengerom, bice ti sve jasno.
    Pozivas osobu za razgovor klikom na zeleni telefon a prekidas razgovor klikom na crveni telefon.
    Ima tu jos mnogo opcija podesavanja ali sam ces vec videti, nije problem.
    Skype ne moze da ti omoguci da vidis ekran osobe sa kojom razgovaras, dakle nema kontrole udaljenog (remote) desktopa.
    Mozes ujedno i da chatujes, ako se kojim slucajem audio veza pokvari ili nestane.
    Konekcija se dakle obavlja pozivanjem SkyPe IMENA osobe sa kojom hoces da komuniciras (iz imenika)

NETMEETING:
    Imas ga vec ugradjenog u Windows XP.
    Da ga startujes, startuj RUN pa ukucaj "cnf"
    Nakon sto si prvi puta startovao NetMeeting, predji u "tools"->"Options" i tamo poteraj "Audio Wizard" da podesis svoju zvucnu karticu za NetMeeting (bolje reci obrnuto, NetMeeting za tvoju zvucnu karticu)
    Obrati paznju da konekcija sa sagovornikom ide koristeci IP adresu sagovornika (ili domain name ako ga sagovornik ima)
    Jedna od razlika izmedju SkyPe i Netmeetinga je u tome sto za koriscenje Skype ne treba IP. Dakle ako koristis NetMeeting, moras znati IP adresu osobe koju zoves. To je kod nas najcesci problem jer vecina ima "dinamicku IP adresu" pa bi je trebao svaki puta saznati pre nego sto pozoves Postoje neki sajtovi na koje se povezes i on simulira neki IP, koji ce onda svaki puta biti isti kad se prikljuics na internet, pa tako imas neki kvazi IP, ali kazu da funkcionise, nisam probao.
    Prednost NetMeetinga je sto se mene tice sto mozes da vidis desktop osobe sa kojom si se povezao, pa cak i da kontrolises njegov desktop kao da si tamo (sharing)
    Takodje, moguc je istovremeno i voice connection ali i chat. Moguce je povezati mislim do 8 korisnika, s tim sto samo dvoje imaju ogucnost voice, ostali samo moguvideti shared desktop i/ili chat.
    Omogucen je i "remote desktop control" sto je rogobatni izraz za pristup racunaru bilo odakle. Ja to koristim kad sam na putu da pristupim mom racunaru kod kuce i radim kao da sam kod kuce (cak izmenim deo programa, kompajliram i linkujem i to sve preuzmem od kuce ili iskopria na svoj FTP server takodje kod kuce i download odande na racunar kojikoristim na putu.
    Jedna od zgodnih osobina NetMeetinga je i sto mozes jos dok si na vezi da prenosis i primas fajlove.
    Takodje postoji i takozvana "crtaca tabla" gde mozete razmenjivati ti i sagovornik razne crteze i skice, radi lakseg razumevanja o necemu..

RESURSI:
    Sto se tice potrebnog bandwidtha, pozeljno je sto vise. Vec sa brzinomod 56K je moguce sasvim dobro razgovarati sa SkyPe. NetMeeting je malo zahtevniji ali se "provlaci" i na toj brzini. Pozeljno je barem 128 da se moze raditi komotno (sto se Net<Meetinga tice)
    Da bi mogao da imas voice i sharing ujedno, zaista je skoro obavezno 128 brzina inace postaje mucno. Ja radim na 256 neprekidno i odlico radi.
    Ako ti treba samo za razgovor i chat, koristi SkyPe, jednostavan i zgodan.
    Ako zelis i desktop sharing (i eventualno kontrolu desktopa), koristi NetMeeting.
    Obrati paznju da zvuk zauzima oko 30 - 40K od tvoje brzine, pa ako imas konekciju na 56, veoma si blizu problemu. Ako jos koristis NetMeeting, samo sharing zauzima namanje daljih 20-30 sto znaci da na 56 brzini ces tesko raditi nesto pametno sa voice i desktop sharingom odjednom.

Dakle na tvoje pitanje da li sa dial-up modemima moze to da funkcionise, odgovor je - da, ali cim konekcija nije u punoj brzini, gubi se u kvalitetu, dolazi do prekida i prekida glasa, ili slabljenja veze. Dok sam bio na analognom dial-up, nikada nisam mogao da se povezem vecom brzinom od 33.6 (pa i to ne uvek), tako da sami imao silnih problema. Ako mozes da izvuces barem 48, trebalo bi SkyPe da te sluzi vise manje dobro.

Malo je poduzi post ali nekom ce valjda zatrebati...

Početnik
    Učlanjen
    31.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Hvala, inace izvlacim 53.2 ponekad i 54, u najgorem slucaju mada vrlo retko 48, pa ako sam ok razumeo posluzice dok ne uvedem nesto brze...

Primećen član ZoNi (avatar)
    Učlanjen
    03.06.2003.
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

ja sam koristio Skype za razgovor sa sestrom... medjutim, zbog velikog opterecivanja CPUa i RAMa, kao i cestih "preskakanja" i kasnjenja glasa (i po pola minuta!), potrazio sam nesto drugo...

e, to drugo je CQPhone, kojim sam 100% zadovoljan, a koristim ga vec skoro 2 meseca...
    http://www.cqphone.com/
    online help: http://www.cqphone.com/help/index.html
    (ovo moze da pomogne i oko toga kako se koristi CQPhone, a i da se stekne uvid u opcije)

inace, ja imam 56k (realno 45-50k), a sestra "svega" 1536k (uskoro 2048k!)...

Zainteresovan član ljubomir47 (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2004.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Citat Original postavio ZoNi
    e, to drugo je CQPhone, kojim sam 100% zadovoljan, a koristim ga vec skoro 2 meseca...
    Fantastičan program!Skinuo sam ga sinoć i probao.Veoma sam zadovoljan.Medjutim,ono što me interesuje je kako se tarifiraju razgovori preko CQPhona?Verujem da isto kao i razgovori u lokalnoj mreži,obzirom da se ne koristi postojeća telefonska infrastruktura,već tehnologija interneta sa konekcijom preko Iprovajdera.Zato je pitanje možda smešno,ali ipak,bolje da pitam,pogotovo što ga Ti koristiš već 2 meseca,pa u tom smislu i imaš odgovarajuća iskustva.

Slične teme

1. NetMeeting
    Autor Hazrael u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 05.11.2008., 18:18
  2. SKYPE
    Autor minur u forumu Internet
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 20.01.2008., 22:12
  3. Netmeeting????????
    Autor Vozd1 u forumu Programiranje
    Odgovora: 23