PRAVIM HI-FI FRANKENSTAJNA I TREBA MI POMOC!!!

Dust

Domaćin
Banovan
Poruka
4.184
Ljudi da li je ovo moguce?
Sa starog stuba imam ispravan gramofon, koji ima "samo" polomljenu iglu, sto se da zameniti.
Bacio bih ga, ali mi zao da propadne 200 ploca koje imam. Zato hocu da nadjem neko pojacalo koje ima prikljucak za gramofon (Tehnics), neki kasetofon i CD i zvucnike, a po mogucstvu da moze i u komp. Onom ko nadje pravo resenje za moj problem, sledi nagrada!!! :roll: :roll: :roll: :roll:
 
Ma mani se pojacala, ja sam moj neki bezveze gramofin uklucio u liniju aiva xr-em 30 nekih 15-20ak w po zvucniku, ali drvene kutije, i zvuk je do jaja. Uklucio sam direkt zice koje idu na zvucnik gramofona samo sam spojio preko dzeksni za ulaz u liniju.

Mislim ako imas neku slicnu liniju samo iskoristi aux in i resio si problem.

Jer ako ces da kupujes pojacalo onda nemas nista drugo, zar ne? Mozda ti je bolje da kupis neku linijicu od 20-30 w sad ih ima... Cak je i aiva kupljena od sonyja pa je mozda bolja nego pre, i ima ih dista sa jako dobrim zvucnicima ono gumena membrana itd. za nekih 10.000 do 15.000 da biras a ako nemas mozes da nadjes i ispod 10.000 din, i imas odma i cd i ostalo...

A da bi to ukljkucio u komp povezi izzlaz za sluske i line in u kompu, (i to sam radio) i opet no frk.

Javi sta si uradio.
 
Kakav ti je to stari gramofon? Da li je komponenta, marka i tip? Nemoj uzimati Technics pojačalo, bolje rješenje od integrisanih japanskih pojačala su npr. Marantz ili NAD (zgodan za početnike u hi-fi) može i recimo Denon. Možeš naći polovna pojačala gore spomenuta za 50-tak evra (mislim možeš tražiti i novo, ali sve ih je manje sa ulazom za gramofon - aux ulaz nije predviđen za gramofon), a treba obratiti pažnju na to za kakvu zvučnicu (iglu) pojačalo ima ulaz MM,MC ili oboje. Kad odabereš pojačalo onda ćemo o zvučnicima.
 

Back
Top