Ateisti Srbije tuze Dveri, ako im se ne izvine zbog kleveta !!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Utah

Elita
Banovan
Poruka
19.509
Ateisti Srbije traze da im se Dveri izvine,ili ce da ih tuze.
Sekularno naučno humanističko udruženje građana „Ateisti Srbije“ zahteva od klerikalne organizacije Dveri da objave javno izvinjenje zbog kleveta iznetih javno na na njihovom sajtu.
Ukoliko klerikalna organizacija Dveri ne objavi javno izvinjenje u narednih 15 dana, mi ćemo podneti tužbu protiv Dveri i zahtevati odštetu. Ukoliko ne dobijemo podršku od srpskog pravosuđa, spremni smo da tužbu prenesemo i na međunarodnu scenu.

Iznete ''klevete'' od Dveri

Prva je da je udruženje građana „Ateisti Srbije“ ekstremističko udruženje
Druga je da da se udruženje građana „Ateisti Srbije“ militantno ruga religiji
Treća je pripisivanje boljševičke tradicije udruženju građana „Ateisti Srbije“.
Ateisti Srbije optuzuju SPC I Dveri da obmanjuje narod Srbije.
Sekularno naučno humanističko udruženje građana „Ateisti Srbije“ koristi i nastaviće da koristi svoje pravo na slobodu govora da ukaže na problem širenja neznanja i dogmi u Republici Srbiji. Udruženje građana „Ateisti Srbije“ se na taj način ne ruga religiji, već isključivo ukazuje na specifične primere štetne prakse širenja neobrazovanja i zatucanosti, kao što je, na primer, bio slučaj sa molebanom za kišu dvanaeste godine dvadeset prvog veka. Umesto da se građanima pomogne i izgradi sistem navodnjavanja, klerikalna organizacija Dveri i Srpska pravoslavna crkva obmanjuju i zamajavaju narod da uzalud kleči i moli imaginarno božanstvo da im podari malo kiše. To nije rešenje za obrazovan narod u 21. veku, to je zaostalo sujeverje kome je mesto u mračnoj istoriji neznanja.
http://ateisti.com/dveri-kleveta/
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ateisti Srbije traze da im se Dveri izvine,ili ce da ih tuze.
Sekularno naučno humanističko udruženje građana „Ateisti Srbije“ zahteva od klerikalne organizacije Dveri da objave javno izvinjenje zbog kleveta iznetih javno na na njihovom sajtu.
Ukoliko klerikalna organizacija Dveri ne objavi javno izvinjenje u narednih 15 dana, mi ćemo podneti tužbu protiv Dveri i zahtevati odštetu. Ukoliko ne dobijemo podršku od srpskog pravosuđa, spremni smo da tužbu prenesemo i na međunarodnu scenu.

Iznete ''klevete'' od Dveri

Prva je da je udruženje građana „Ateisti Srbije“ ekstremističko udruženje
Druga je da da se udruženje građana „Ateisti Srbije“ militantno ruga religiji
Treća je pripisivanje boljševičke tradicije udruženju građana „Ateisti Srbije“.
Ateisti Srbije optuzuju SPC I Dveri da obmanjuje narod Srbije.
Sekularno naučno humanističko udruženje građana „Ateisti Srbije“ koristi i nastaviće da koristi svoje pravo na slobodu govora da ukaže na problem širenja neznanja i dogmi u Republici Srbiji. Udruženje građana „Ateisti Srbije“ se na taj način ne ruga religiji, već isključivo ukazuje na specifične primere štetne prakse širenja neobrazovanja i zatucanosti, kao što je, na primer, bio slučaj sa molebanom za kišu dvanaeste godine dvadeset prvog veka. Umesto da se građanima pomogne i izgradi sistem navodnjavanja, klerikalna organizacija Dveri i Srpska pravoslavna crkva obmanjuju i zamajavaju narod da uzalud kleči i moli imaginarno božanstvo da im podari malo kiše. To nije rešenje za obrazovan narod u 21. veku, to je zaostalo sujeverje kome je mesto u mračnoj istoriji neznanja.
http://ateisti.com/dveri-kleveta/
Ludilo!
Totalno ludilo!!!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Šta znači biti ateista? Sigurna si da si ateista?

Diskutabilno je, preduslov je da se ne veruje u boga. A mogu biti antiteisti, koji mrze religiju, ili obicni ljudi koji gledaju svoja posla, mozda i ovaj termin nije tacan, tako da neko ko se razume u pojmove bolje od mene neka me slobodno ispravi. :)
E sad, da li je neko antiteista ako kritikuje religiju i objasnjava zasto je neko verovanje "nerazumljivo" njima, primera radi, obrezivanje, ostaje pod znakom pitanja.
Vise agnostik, ako cemo pravo, mada naginjem ka ateizmu.
 
Diskutabilno je, preduslov je da se ne veruje u boga. A mogu biti antiteisti, koji mrze religiju, ili obicni ljudi koji gledaju svoja posla, mozda i ovaj termin nije tacan, tako da neko ko se razume u pojmove bolje od mene neka me slobodno ispravi. :)
E sad, da li je neko antiteista ako kritikuje religiju i objasnjava zasto je neko verovanje "nerazumljivo" njima, primera radi, obrezivanje, ostaje pod znakom pitanja.
Vise agnostik, ako cemo pravo, mada naginjem ka ateizmu.

Otprilike, nadam se da sam lepo zapamtio.

Agnostik - neko ko ne zna da li postoji ili ne postoji Bog.
Ateista - ne veruje u postojanje Boga ili bilo kakavog natprirodnog sveta.
Antiteista - aktivni borac protiv religije.

Razlika izmedju ateiste i antiteiste je mala, jer je ateizam iskljuciva ideja.
Puno ce zavisiti od temperamenta ateiste.

Kad krenu sa optuzbama za klerofasizam, trezenju nekog imaginarnog reciprociteta i iskljucivanja crkve iz drustvenog (ne drzavnog) zivota, verovatnije je da se radi o antiteisti.
 
Diskutabilno je, preduslov je da se ne veruje u boga. A mogu biti antiteisti, koji mrze religiju, ili obicni ljudi koji gledaju svoja posla, mozda i ovaj termin nije tacan, tako da neko ko se razume u pojmove bolje od mene neka me slobodno ispravi. :)
E sad, da li je neko antiteista ako kritikuje religiju i objasnjava zasto je neko verovanje "nerazumljivo" njima, primera radi, obrezivanje, ostaje pod znakom pitanja.
Vise agnostik, ako cemo pravo, mada naginjem ka ateizmu.

Agnostk znači da sumnjaš...ali da, nije to lako objasniti.
 
Otprilike, nadam se da sam lepo zapamtio.

Agnostik - neko ko ne zna da li postoji ili ne postoji Bog.
Ateista - ne veruje u postojanje Boga ili bilo kakavog natprirodnog sveta.
Antiteista - aktivni borac protiv religije.

Razlika izmedju ateiste i antiteiste je mala, jer je ateizam iskljuciva ideja.
Puno ce zavisiti od temperamenta ateiste.

Kad krenu sa optuzbama za klerofasizam, trezenju nekog imaginarnog reciprociteta i iskljucivanja crkve iz drustvenog (ne drzavnog) zivota, verovatnije je da se radi o antiteisti.

Malko bih samo ispravio definiciju, agnostik ne zna i sada ima vise podela ali u sustini pravi agnostici smatraju da je nemoguce utvrditi da li bog postoji ili ne, tako da ne znaju.
Ostale su tacne i na mestu.

U pravu si sto se temperamenta tice, neko kritikuje religiju, nelogicnosti, moguce malverzacije, i sta vec. Opet mislim da je jedno misliti da bi svet bio bolji bez religije a drugo je aktivno nametati takav poredak.
 
Ima ih puno, danas je na Zapadu, posebno u Engleskoj i skandinavskim zemljama, ateizam u naglom usponu.

Биће их још више. Причају се страшне приче о томе да ће после Трећег Светског рата у свет пуштени атеисти и нихилисти како би ваљда направили нови свет.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top