Bec

Interesuju me cene u Becu, prvenstveno hrane, gradskog prevoza... Da bih znala koliko para da ponesem (idem na odmor :) na 5 dana)

Imas onu kartu 48h za metro,cini mi se da je 10 eur.
Senbrun ti je isto nesto oko 10eur,standardna tura, Prater, takodje toliko, koliko se secam.
Klopa,zavisi od 2 eur one kobasice,a neki standardni meni, rucak, ima po 10 eur pa i vise. Pice,alkohol, od 5 eur pa na vise. Kafe od 3...
 
Da li neko zna kako se najlakse moze stici od aerodroma u Becu do samog centra grada (tacnije do Westbhanhof-a)? Da li ima neki voz,bus ili metro i koja varijanta je najbolja/najbrza? Hvala unapred
 
Da li neko zna kako se najlakse moze stici od aerodroma u Becu do samog centra grada (tacnije do Westbhanhof-a)? Da li ima neki voz,bus ili metro i koja varijanta je najbolja/najbrza? Hvala unapred

Cesto sam bila na aerodromu u Becu, mada nikada nisam koristila javni prevoz, najbrze je do centra stici sa City airport train, mislim da je cena oko 15 eur. Imas na aerodromu sve obelezeno kako da dodjes.
 
treba mi mala pomoc.dete mi ide na ekskurziju u bec i jedan ceo dan ce provesti u prateru.interesuje me kako se placa karta?ulazak za ceo dan ,pa se vozaju na cemu hoce ,ili se za sve placa posebna karta.i cena karata ili karte me zanima naravno
bankrotiracu,majke mi :rida:
 
Jaaaao Smokvo,blago tvom detetu...:lol:
Meni onaj zlotvor od mm nije dao da se pentram ni na jednu osim na onaj dosadni točak koji te provrti,vidiš panoramu i krovove i šlus :lol:
Karte se plaćaju za svaku vrtešku posebno...cene se kreću od 1,5 do 5 eur...zavisno od vrteške.
Ima i varijanta da kupiš karticu,nešto kao bus plus kartica...dopuni se odrednjenim iznosom i onda na svakoj vožni se skida odredjena suma za tu vrtešku.
Na svakih 100eur ima nekih besplatnih vožnji,a kartica može da se dopuni iznosom 22,32,52,72 i 102 eur

e ovo mi je najžalije što sam propustila...ringišpil koji te digne nebu pod oblake i onda se raširi kao zvezda...:)
Pogledajte prilog 285698
 
Jaaaao Smokvo,blago tvom detetu...:lol:
Meni onaj zlotvor od mm nije dao da se pentram ni na jednu osim na onaj dosadni točak koji te provrti,vidiš panoramu i krovove i šlus :lol:
Karte se plaćaju za svaku vrtešku posebno...cene se kreću od 1,5 do 5 eur...zavisno od vrteške.
Ima i varijanta da kupiš karticu,nešto kao bus plus kartica...dopuni se odrednjenim iznosom i onda na svakoj vožni se skida odredjena suma za tu vrtešku.
Na svakih 100eur ima nekih besplatnih vožnji,a kartica može da se dopuni iznosom 22,32,52,72 i 102 eur

e ovo mi je najžalije što sam propustila...ringišpil koji te digne nebu pod oblake i onda se raširi kao zvezda...:)
Pogledajte prilog 285698

ne bih ti se ja tu penjala:nono2:
uzas su cene,znaci 4 puta da se popne na neki rigispil i ode 20e:fdlan:
 
Interesuju me cene u Becu, prvenstveno hrane, gradskog prevoza... Da bih znala koliko para da ponesem (idem na odmor :) na 5 dana)

Bec nije skup grad, jedan je od najjeftinijih koje sam ja posetila, a ja sam low-cost turista
zavisi sta planiras da radis tamo, kakav hotel i tretman zahtevas, sta i koliko hoces da vidis od Beca i da li planiras da sopingujes
 
Interesuju me cene u Becu, prvenstveno hrane, gradskog prevoza... Da bih znala koliko para da ponesem (idem na odmor :) na 5 dana)

Metro je 2e po pravcu xxxxxx,hrana od 3,4e wurst kobasice, 4,2e kebab ... U principu..bez nekog velikog trosenja dnevno minimum je 15-20e
 
Poslednja izmena od moderatora:
Prelep grad koji treba videti. Meni ni 7 dana nije bilo dovoljno da posetim sve što sam prethodno isplanirala da vidim.
Npr u suvom centru 2 kafe, 1 kola i 3 kolača-platili 20 e.
Nešto jeftinije je u nekim drugim delovima grada,mada neznatno.
 
Prelep grad koji treba videti. Meni ni 7 dana nije bilo dovoljno da posetim sve što sam prethodno isplanirala da vidim.
Npr u suvom centru 2 kafe, 1 kola i 3 kolača-platili 20 e.
Nešto jeftinije je u nekim drugim delovima grada,mada neznatno.

Pa grad kao grad jeste lep ali samo u centru gde je Katedrala, Rathouse park..... ali na samo par stanica metroom ceka vas razocarenje koje austrijanci zele da sakriju..evo i slika

dscn4072.JPG
dscn4073x.jpg
dscn4074sh.jpg
dscn4080j.jpg


Drgim recima i ovo je Bec na samo 10tak km od onih velelepnih istorijskih gradjevina...
 
Poslednja izmena:
Pa grad kao grad jeste lep ali samo u centru gde je Katedrala, Rathouse park..... ali na samo par stanica metroom ceka vas razocarenje koje austrijanci zele da sakriju..evo i slika

dscn4072.JPG
dscn4073x.jpg
dscn4074sh.jpg
dscn4080j.jpg


Drgim recima i ovo je Bec na samo 10tak km od onih velelepnih istorijskih gradjevina...


Meni to nije nista razocaravajuce...u bilo kojoj metropoli na 10tak km od centra mozes da vidis nesto slicno..:)
 
Molim ako neko zna informacije o linijama Beograd-Bec i obratno da pisu,vecina linija iz Beograda ide ujutru i jedino Fudeks ima vecernju liniju u 21h,ostali voze oko 17-18h i stizu u Bec u 3-4 nocu,ako znate jos neke prevoznike koji idu petkom uvece iz Bg-a pisite,takodje iz Beca isto ili idu ujutru u 8-9h ili uvece u 20h,da li postoji neka linija u toku dana u periodu 13-18h?

Takodje koji je najbolji nacin prebacivanja izmedju stanica Erdberg,Sudtiroler i Praterstern/Lassalestr. ? ako neko ima iskustva sa gradskim prevozom u Becu
 
ako su cene hrane ko u madjarskoj i nemackoj ima da doneses kuci kolko je dz

Ahahahah.. cene su toliko pristupacne da ces se vratiti kuci eventualno sa kesicom fals Mocart kugli koje su u najjeftinijoj varijanti oko 8 e( a inace su poreklom iz Salzgurga) :)
Preporucujem da slatkise kupujete iskljucivo u free shopu aerodroma.. jeftiniji su za 30-40% nego u gradu
 
@gile031

Ako vec nisi zdimio za Bec: na stanici Erdberg udjes u U3 u pravcu Ottakring. Vozis se do stanice Stephansplatz. Tu presednes na U1 u pravcu Reumannplatz i vozis se do stanice Südtiroler Platz Hauptbahnhof.
 

Back
Top