Bec

Ја сам био прошле недеље, ни кап кише није пало, мада је један дан био без сунца.

Превоз је прост до бола и дневна карта (24 сати) кошта 7,10€, од 48 сати је 12,40€, недељна кошта 15,80€, месечна 47,00€.

Има хотела и апартмана за свачији џеп, ја сам ишао преко агенције, али следећи пут ћу узети 5 ноћења у неком хотелу са 3***

Imas onu kartu 48h za metro,cini mi se da je 10 eur.
Senbrun ti je isto nesto oko 10eur,standardna tura, Prater, takodje toliko, koliko se secam.
Klopa,zavisi od 2 eur one kobasice,a neki standardni meni, rucak, ima po 10 eur pa i vise. Pice,alkohol, od 5 eur pa na vise. Kafe od 3...

Aко не идеш у гастрономску посету Бечу, онда може да се руча за мање од 10 евра. Рецимо у меркур супермаркету у Мариахилфер улици, имаш једну велику полицу са српским производима, као и осталим балканским које купујемо овде, а неки њихови производи су јефтинији од наших или коштају исто.
Има чак и Лав пива. Радници комуницирају међусобно на српском итд.

Воду не треба да купује, јер имају најбољу воду у Европи.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav drugari. Najjeftiniji prevoz do aerodroma je autobusom sa Erdberga, pa posle toga ide CAT, na to se nadovezuju firme koje vrse uslugu transfera do aerodroma i na kraju taxi. U slucaju da gledate najjeftiniju opciju preporucio bih autobus, ali ako necete da se mucite ili ima vise od 2 osobe preporucio bih CoolCab Flughafentaxi Wien ( http://www.coolcab.at) , transfer firma u Becu i za samo 25evra vas voze od aerodroma do grada ili obrnuto. Sajt je na engleskom i nemackom, ali telefonom mozete i na nasem jeziku. Nadam se da sam bar malo pomogao. Pozdrav
 
Беч - водич за буџет туристе.
http://budgtravel.blogspot.rs/2017/06/vienna-wien-guide-to-budget-tourists-in.html

City Airport Train (CAT) Single: €11, return: €19, стиже за 16 минута, а иде на сваких пола сата, а најјефтинија варијанта је бус шатл који је € 8.

Што се тиче метроа, да упоредим свој пост од пре три године
дневна карта (24 сати) кошта 7,10€, од 48 сати је 12,40€, недељна кошта 15,80€, месечна 47,00€.
Сада у овој 2017. дневна карта је €7.60, од 48 сати је €13.30, недељна кошта €16.20, месечна €48.20.

Дакле и код њих је било поскупљења. :D
 
Ko nije prošetao Ringđtrase, nije video Srednju Evropu u njenoj punom sjaju

Ne znam sta je ovo, ali verovatno mislis na Ringstrasse. :)

Za vas "sa strane" je Bec verovatno nesto posebno...za neke poput mene, koji su nakon 20 godina pobegli odatle na periferiju i selo, to je samo nuzno zlo (u koje se mora uglavnom radi posla), za izbegavanje. ;)
 
Dvoumim se izmedju odlaska u Bec i Budimpestu krajem oktobra sa 13-godisnjakom pa su sve ideje dobro dosle :) U Becu smo bili, sa druge strane cini mi se da je izbor onog sto njega zanima veci.
 
Bec definitivno! Bez obzira sto ste bili, verujem da niste stigli sve a obidjete sto je interesantno za videti. Druga stvar jeste sto prevoz nije skup kao sto se prica. Recimo da je taxi malo skuplji nego u Beogradu, a uporedite Beograd i Bec po standardu.
 
Bec je definitivno grad koji treba posetiti, pogotovo u ovo doba godine kada pocinju novogodisnje pripreme. Grad je prelepo okicen.( centar , mariahilfer strasse) bas prelepo.Ukoliko imate vise dana na raspolaganju iskoristite ih maksimalno da obidjete sve . U becu je prevoz povoljan mozete koristiti metro u-bahn , i brzo stici svuda , ja sam takodje jako bila zadovoljna i taksi uslugom od aerodroma do smestaja konkretno (https://www.fluxi.at/ ), taksi firma koja vozi za 25€ i ukoliko ste vise putnika onda vam to bude bas povoljno, pritom ste u autu i ne morate sami da nosite kofere, ja sam jako bilo zadovoljna. Eto za sve koji se dvoume jos uvek gde docekati praznike, malo pomoci.Pozdrav
 
Molim vas, kako ide poništavanje karte za metro,tramvaj.. preko mobitela? Naime uzeo sam mjesečnu kartu, imam kod na telefonu. Pretpostavljam da postoji citac kodova na ulazu u samu stanicu. NIsam nikad koristio pa me interesije
 
@chino

Potrebna vam je aplikacija VienMobil da biste mogli da prikažete svoje karte na pametnom telefonu sa Androidom. Ovo možete pronaći u Android Store-u pretražujući Viener Linien ili pročitajte KR kod prikazan dole kako bi se automatski preveo na ispravnu stranicu. Kada preuzmete aplikaciju nakon što je uspešno instalirate, prikazaće se početna stranica sa podacima za prijavu. Korisničko ime i lozinka identični su onima za pristupanje prodavnici karata Viener Linien. Nakon uspješne prijave, stranica s karticom "Važeće ulaznice".

Ako nazalost ne uspete u tome, toplo Vam preporucujem dve taxi firme Wien Airport Driver i Airportdriver24 , obe sam koristio i mogu Vam reci da ne do sada nisu ni jednom ostavili na aredromu i takodje u povratku iz Beca. Ovo potvrdujem zato sto dosta putujem u Bec zbog posla i familije.
 
Putovao sam u Bec na 5 dana . Grad je zaista prelep . Kada neko pita " sta posetiti u Becu " zaista je tesko izdvojiti par stvari koje trebaju da se vide . Dvorci Senbrun i Belvedere su na mene ostavili najveci utisak . Takodje putovanje do beca sam rezervisao preko nove firme koja se bavi kombi prevozom a zove se " Beo prevoz " . Zaista moram da dam sve pohvale njihovim vozacima i vozilima , vozila su nova a vozaci su jako prijatni . Ne mogu se porediti ni sa jednom firmom koja se bavi kombi prevozom a sa kojom sam se ja ranije vozio , uglavnom te firme gledaju da vam uzmu novac ali ovo sto sam doziveo sa Beo kombi prevozom je nesto drugacije .

Ostavljam vam link njihovog sajta
https://beo-kombi-prevoz.rs/
 
Putovao sam u Bec na 5 dana . Grad je zaista prelep . Kada neko pita " sta posetiti u Becu " zaista je tesko izdvojiti par stvari koje trebaju da se vide . Dvorci Senbrun i Belvedere su na mene ostavili najveci utisak . Takodje putovanje do beca sam rezervisao preko nove firme koja se bavi kombi prevozom a zove se " Beo prevoz " . Zaista moram da dam sve pohvale njihovim vozacima i vozilima , vozila su nova a vozaci su jako prijatni . Ne mogu se porediti ni sa jednom firmom koja se bavi kombi prevozom a sa kojom sam se ja ranije vozio , uglavnom te firme gledaju da vam uzmu novac ali ovo sto sam doziveo sa Beo kombi prevozom je nesto drugacije .

Ostavljam vam link njihovog sajta
https://beo-kombi-prevoz.rs/
Planiram za Beč s proleća,...samo avionom. Kakve su tamo cene, ako ste bili skoro?
 
Putovao sam u Bec na 5 dana . Grad je zaista prelep . Kada neko pita " sta posetiti u Becu " zaista je tesko izdvojiti par stvari koje trebaju da se vide . Dvorci Senbrun i Belvedere su na mene ostavili najveci utisak . Takodje putovanje do beca sam rezervisao preko nove firme koja se bavi kombi prevozom a zove se " Beo prevoz " . Zaista moram da dam sve pohvale njihovim vozacima i vozilima , vozila su nova a vozaci su jako prijatni . Ne mogu se porediti ni sa jednom firmom koja se bavi kombi prevozom a sa kojom sam se ja ranije vozio , uglavnom te firme gledaju da vam uzmu novac ali ovo sto sam doziveo sa Beo kombi prevozom je nesto drugacije .

Ostavljam vam link njihovog sajta
https://beo-kombi-prevoz.rs/
Po cemu se razlikuju i zasto su najbolji?

Ja sam cesto koristila kombi prevoz, kod drugih prevoznika povratna karta je 50-60 evra a vidim na sajtu Beo prevoza da je kod njih 90 evra povratna za Budimpestu.
Pise da moze jedan kofer i jedan rucni. Ja sam silom prilika imala nedavno kofer, jos jednu torbu, laptop, rucnu torbu i nisu mi pravili problema. Nikada nisam imala neprijatnosti ako izuzmemo cekanja zbog granice na koji nijedan prevoznik ne moze da utice.
 
Ajmo ljudi,...Bečlije, možda vas i ima na forumu.:hej:
Dajte neke fresh informacije,...šta po vama obavezno obići u Beču i kako proći što jeftinije? Šta i nije toliko atraktivno i najvažnije,...postoji li fora da se unapred kupi set ulaznica za glavne atrakcije, kako bi se tamo izbegle gužve?
Gde vredi i šta jesti,... da se ne čeka kilometražni red i da se ne mora unapred rezervisati. Hvala.
 

Back
Top