Operacija vena laserom

Zelim da Vam se zahvalim svima, na prvom mestu Luni.
Poslusala sam vas savet i otisla juce privatno na pregled kod dr Srdjana Babica. Bunilo me je kad sam zvala polikliniku gde radi zato sto postoje dva dr. Babica pa sam te zbog toga pitala za ime.
Dr Srdjan je toliko fin, kulturan i odmeren da nemam reci. Iskreno sam se zacudila da postoje toliko uspesni a normalni ljudi. Pregled je trajao oko pola sata sa tim da mi je posvetio jos skoro sat vremena sa objasnjavanjem sta i kako treba da se radi kod mene. Cak mi je skinuo neku semu sa zida i sve mi je detaljno objasnio sta i kako treba da se radi, koliko traje intervencija i sta treba da se radi posle, odnosno kakav je postpoperativni tok.
Bas je ostavio utisak na mene kao pravi profesionalac, jasan, precizan i posvecen.
Jedino me strah da li cu izdrzati da nosim carape mesec dana.
Zakazala sam operraciju u februaru, doduse samo za jednu nogu koja je u gorem stanju, za sad ipak ne mogu da priustim sebi operaciju obe. Mislila sam da je to puno skuplje obzirom da sam se naslusala prica o hiljadama evra za laserske intervencije, pogotovo gledajuci moje noge. Objasnio mi je da treba da se laserom zatvori glavna vena kao i neka vena koja se spaja sa dubinskim, a druge vene se vade kroz male tackice na kozi.
Mnogo sam sretna sto sam krenula da resavam problem i da konacno prestanem biti rob svojih odvratnih vena zbog kojih sam mnoge stvari u zivotu propustila.
I shvatila sam da ne treba da zivim u strahu vec da preuzmem nesto i da uzivam u mladosti :) srednjih godina.
Izasla sam sa pregleda puna nade i kao da sam skinula teret sa ledja a i sa mozga od koga sam bezala i koji sam potiskivala.
I ako ja mogu da pomognem nekim savetom za vene ili bilo sta drugo, idite kod strucnjaka, uvek se nadje resenje.
Pozdrav svima i sretna nova godina

Nema potrebe za zahvaljivanjem,Spartanko,najvaznje je da ste nadomak olaksanja preoblema,drago mi je da sam mogla da pomognem. Vidim da ste stekli isti utisak o doktoru Srdjanu Babicu,koji ja imam i jos mnogi clanovi foruma,kao sto smo vec videli.Strucnost,posvecenost i ljudskost na delu. I da ste umireniji posto znate kakvo je stanje i kakav ce biti ishod. Dobro je.
I to je jos nesto sto oslikava dr Babica u strucnosti.Prosto stecenim iskustvom ,ume da proceni pacijenta i ne pristupa po sablonu (istom pricom,za sve) vec sagledava pacijenta ponaosob,kao coveka.I to je ono sto uliva dodatno poverenje.
Ne brinite za carape,navicicete se.Ja sam ih nosila na plus 45 stepeni letos,vama ce biti lakse makar zbog nizih temperatura.Iskreno da vam kazem,ja sam se toliko na njih navikla,posle obe operacije,da mi je bilo nezgodno da ih prestanem nositi :).I sve je to podnosljivije kada se ide ka potpunom oporavku.Ne brinite ni za ozlljke,zaista su samo tackice,koje postepeno blede.Bicete presrecni sto mozete bez straha da hodate,potrcite,nosite suknjice i sve ostalo sto vas raduje.. :)
Svako dobro Spartanko i vama Srecna Nova!
 
Ako si vaspitavana kao spartanka sve ce ti biti lako.
Salim se naravno.
Ja sam se u subotu operisala kod dr Babica, i mogu ti reci da je lakse nego sto sam mislila, za sat je zavrsena intervencija, za sat ipo sam bila kod kuce. U nedelju sam bila na kontroli i sad sam samo sa carapama. Samo sam vece na dan intervencije popila brufen pred spavanje i to je sve. Samo da se naviknem na carapu. Malo sam bila uznemirena vece pred intervenciju ali sad vidim da sam brinula bez potrebe, uopste nije tako komplikovano, doktor zna svoj posao.
Resavaj to i nemoj da se sekiras.
Pozdrav
 
Ako si vaspitavana kao spartanka sve ce ti biti lako.
Salim se naravno.
Ja sam se u subotu operisala kod dr Babica, i mogu ti reci da je lakse nego sto sam mislila, za sat je zavrsena intervencija, za sat ipo sam bila kod kuce. U nedelju sam bila na kontroli i sad sam samo sa carapama. Samo sam vece na dan intervencije popila brufen pred spavanje i to je sve. Samo da se naviknem na carapu. Malo sam bila uznemirena vece pred intervenciju ali sad vidim da sam brinula bez potrebe, uopste nije tako komplikovano, doktor zna svoj posao.
Resavaj to i nemoj da se sekiras.
Pozdrav

Bravo Suzana,za odluku na operaciju,hrabrost je odluciti se!Normalno je da ste se brinuli.Ko jos ide na operaciju bez brige i razmisljanja?I normalno je i da se pomalo brinete i u toku oporavka,ali samo hrabro! Najaznije ste pregurali,sad ide sve ka boljem. I svakako je mnogo lakse kada je tu doktor koji je uz pacijenta svom svojom strucnoscu i podrskom. A doktor Srdjan Babic to jeste. U momentima zabrinutosti posle operacije,znala sam sebi da kazem - ako ne verujes sebi da mozes,veruj doktoru,da mozes i bilo je tako,mogla sam :) I na carape cete se navici,malo pomalo,daju sigurnost u pocetku,a posle hitrog koraka kroz svaki dan!
Pozdrav Suzana i brz oporavak zelim!
 
Imaju sada neki program koji je na nivou cele zemlje valjda, pa ti iz doma zdravlja doktor zakazuje. Nisam verovala da je kod dr Babica popunjeno dva meseca valjda samo ponedeljkom radi ambulantu, pa su mi polazali ekran sve je zauzeto.
Ako ne znam da li mozes da zoves, probaj.
 
''Ukoliko su ljudi istinski veliki u svom poslu ,utoliko su jedostavniji i laksi za saradnju.Nemaju komplekse,ne zavide,ne plase se.Probleme uvek prave oni koji glume velicinu...''

Valja se setiti ovoga i prilikom pregleda i razgovora sa lekarom.
 
''Ukoliko su ljudi istinski veliki u svom poslu ,utoliko su jedostavniji i laksi za saradnju.Nemaju komplekse,ne zavide,ne plase se.Probleme uvek prave oni koji glume velicinu...''

Valja se setiti ovoga i prilikom pregleda i razgovora sa lekarom.

Ja sam pre par dana bila u jednoj privatnoj klinici na pregledu. Uopste nisam zadovoljna, niti su mi odali poverenje :/ ovlas su me pregledali, i odmah rekli da mi je noga za operaciju.. Ja licno mislim da nije,pa bih da idem i kod dr Babica, cisto da me i on pregleda da cujem i njegovo misljenje.. Vidim da ga bas hvale ovde na forumu. Jel si ti bila kod njega na pregledu? Koliko je tebi trajao pregled?
Pomagajtee zeneee :sad2:
 
Ja sam pre par dana bila u jednoj privatnoj klinici na pregledu. Uopste nisam zadovoljna, niti su mi odali poverenje :/ ovlas su me pregledali, i odmah rekli da mi je noga za operaciju.. Ja licno mislim da nije,pa bih da idem i kod dr Babica, cisto da me i on pregleda da cujem i njegovo misljenje.. Vidim da ga bas hvale ovde na forumu. Jel si ti bila kod njega na pregledu? Koliko je tebi trajao pregled?
Pomagajtee zeneee :sad2:

Pozdrav CRUELLADEVIILE1970,bila sam i na pregledima i operacije mi je uradio doktor Babic.Ja pisem o onom sto sam iskusila sama,prosto da ,ako mogu,pomognem jos nekome.Sam pregled je inividualan,moze trajati oko pola sata,a i duze,ako zelis da pitas sve sto te interesuje.Doktor ce ti izaci u susret i objasniti sve. Ja licno sam zaista prezadovoljna i mojim izborom doktora i svime sto je uradio. Jeste,lici na hvalu,ali ja bih pre rekla da se radi o preporuci,za jednog odlicnog strucnjaka i coveka.Posto sam dugi niz godina imala problema sa venama,znam koliko brines i razmisljas.Svima nam znaci poverenje,a o strucnosti i jednom ljudskom,pacijentu posvecenom stavu,da ne govorimo. Imas mnogo toga u prethodnim mojim postovima da procitas,sto se tice doktora Babica.
Iskreno,zasto da ne odes i na pregled kod njega? Bice ti mnogo toga biti jasnije i sama ces se odluciti sta dalje.On ti sigurno nece predloziti operaciju,ako to jos nije porebno.Ali ce te svakako uputiti kako da pomognes Nemoj da te iznenadi koliko i na pogled moze da ti objasni stanje,ako su i povrsinske vene vidne.Ja sam prosto imala utisak da je ultrazvuk tu da potvrdi njegovu dijagnozu. Naravno da ne vidi unutrasnje vene,golim okom,ali prosto sa toliko iskustva u razlicitim vrstama operacija,odlicno pretpostavlja i prepoznaje stanje krvnih sudova.Ja ti preporucujem da odes na preglede kod njega,a ti kako zelis..
Svakako,nadam se da ces sto pre biti mirnija i sa dobrim resenjem problema pred sobom,pozdrav
 
Poslednja izmena:
Pregled i razgovor kod dr. Srdjana Babica ti traje sat vremena. U principu ti sa vrata moze reci jesi li za intervenciju ili ne ali sa ultrazvukom gleda sta sve treba da se radi.
Ja imam sledece nedelje kod njega zakazanu intervenciju. I mnogo su mi pomogle clanice foruma da donesem odluku,pogotovo Luna.
 
Pregled i razgovor kod dr. Srdjana Babica ti traje sat vremena. U principu ti sa vrata moze reci jesi li za intervenciju ili ne ali sa ultrazvukom gleda sta sve treba da se radi.
Ja imam sledece nedelje kod njega zakazanu intervenciju. I mnogo su mi pomogle clanice foruma da donesem odluku,pogotovo Luna.

Upravo tako Spartanko,meni je za desnu nogu skoro,pa sa vrata rekao sve i moje ''nije to strasno'' se rasprsilo u letu.Ultrazvukom je samo potvrdio svoje reci i koliki je problem od prepona.U sustini nije ni bitna duzina pregleda,pola sata - sat,koliko je vazno sta doktor u toku njega vidi,sazna i kako prenese pacijentu.Sve je to individualno,ali sigurno od dr Babica pacijent nece izaci za pet minuta sa nekonvecionalnim pristupom ''daj jos jednog pacijenta za operaciju'',ako to nije neophodno.I bez umirujucih i ohrabrujucih reci.
Samo napred Spartanko i brz oporavak ti zelim.
I slikaj nogu pre operacije,meni je mnogo zao sto nisam,jer razlika je ogromna.
Pozdrav!
 
Pozdrav CRUELLADEVIILE1970,bila sam i na pregledima i operacije mi je uradio doktor Babic.Ja pisem o onom sto sam iskusila sama,prosto da ,ako mogu,pomognem jos nekome.Sam pregled je inividualan,moze trajati oko pola sata,a i duze,ako zelis da pitas sve sto te interesuje.Doktor ce ti izaci u susret i objasniti sve. Ja licno sam zaista prezadovoljna i mojim izborom doktora i svime sto je uradio. Jeste,lici na hvalu,ali ja bih pre rekla da se radi o preporuci,za jednog odlicnog strucnjaka i coveka.Posto sam dugi niz godina imala problema sa venama,znam koliko brines i razmisljas.Svima nam znaci poverenje,a o strucnosti i jednom ljudskom,pacijentu posvecenom stavu,da ne govorimo. Imas mnogo toga u prethodnim mojim postovima da procitas,sto se tice doktora Babica.
Iskreno,zasto da ne odes i na pregled kod njega? Bice ti mnogo toga biti jasnije i sama ces se odluciti sta dalje.On ti sigurno nece predloziti operaciju,ako to jos nije porebno.Ali ce te svakako uputiti kako da pomognes Nemoj da te iznenadi koliko i na pogled moze da ti objasni stanje,ako su i povrsinske vene vidne.Ja sam prosto imala utisak da je ultrazvuk tu da potvrdi njegovu dijagnozu. Naravno da ne vidi unutrasnje vene,golim okom,ali prosto sa toliko iskustva u razlicitim vrstama operacija,odlicno pretpostavlja i prepoznaje stanje krvnih sudova.Ja ti preporucujem da odes na preglede kod njega,a ti kako zelis..
Svakako,nadam se da ces sto pre biti mirnija i sa dobrim resenjem problema pred sobom,pozdrav

Hvalaa ti do neba, dragaa :) zvacu ga sledece nedelje da vidim kada ima slobodno i da zakazem pregled, pa vam javljam kako sam proslaa.
 
Hvalaa ti do neba, dragaa :) zvacu ga sledece nedelje da vidim kada ima slobodno i da zakazem pregled, pa vam javljam kako sam proslaa.

Nema na cemu,svakome zelim dobro,a ako jos i svojim iskustvom pomognem nekome u odluci,odlicno.Bar ljudi manje lutaju do pravog mesta. ;) :)
Svako dobro i umirujuci ( kako god to banalno zvucalo) pregled ti zelim,a strucan,brizan i ljudski pristup ces imati sigurno :)
 
Operisana :-)
Bila na kontroli, sve je super :-)))
Ne mogu da verujem koliko sam trpela i gubila vreme jureci i trazeci pomoc.
Koga zanima- prvo mi je dr iscrtao flomasterom vene, uveli si me u salu i sledece cega se secam je dr koji mi kaze gotovo je sve. Prosetas po klinici 10 min, pa jos 10 min napolju i sutradan dodjes na kontrolu. Ja sam popila samo brufen pred spavanje. Videla sam nogu na kotroli, imam samo 10ak tackica i neke flastere preko. Plasila sam se da cu imati velike rezove, ovo izgleda kao i da nisam imala intevenciju. Dr Srdjan Babic je stvarno umetnik.A sa druge strane mnogo dobar covek. Prezadovoljna sam. Samo ne smem carape da skidam jos 6 dana.
Valjda cu izdrzati. Ne mogu da verujem koliko sam se napatila a kako sam lako resila problem.
 
Evo da vam ja kazem kako sam prosla.Isla sam kod dva hirurga upalila mi se vena svi su mi dali injekcije. A bolovi sve gori i nisam mogla po noci da spavam. I molila sam ih da me posalju u Beograd svi su rekli da ne treba da ce ovako proci i da nije strasno i niko mi nije radio ultrazvuk. Ja sam otisla na svoju ruku kod doktora Srdjana Babica koji mi je odma uradio ultrazvuk i rekao da se sto hitnije operisem. Uradio mi je intervenciju isto vece, sutra sam se vratila kuci. Nista me vise ne boli, izvadio je gomilu trombova iz vena. Sve mi je pokazao posle. Svaka mu cast i neka ga bog pozivi, takvih muka me je resio.
 
da moram da biram devojke moje gde bih trazio medicinski tretman uvek i samo uvek kod iskusnog doktora. kada neko obavi toliko operacija kao dr Dragic o cemu uopste govoriti. ?
kod zubara sam se uvek bojao kad me daju pocetnicama i studentkinjama a opet sta ce i one moraju da stiču iskustvo kroz praksu

brate zvala sam kod Babica imaju termina a kod Dragica tek na jesen jbt., i to ako neko odustane, pazi to, ajde sad budi pametna i razumna pa onda .kaze mi sestra, sva onako prijatna i fina jako joj je žao ali trebala sam se javiti ranije, pa pitam kada ranije pa kaze u januaru posle nove godine kao imaju pacijentkinja iz inostranstva iz Hrvatske, Makedonije pa moraju i njima da izadju u susret ali sve mogu da obave u jednom danu pregled i intervenciju i trude se da svima izadju u susret koliko je to moguce.ne znam meni nisu izasli u susret ali smo se dogovorili da ce me nazvati ako bude odustalih.ustvari obecala mi je da ce me zvati pitala sam kako je za vikende ali zena nije nista mogla da mi obeca jbt. odlagala sam dosta i sad kad sam resila nema termina
 
tu i jeste kvaka jer kod dr Dragica zene idu na operacije vena a kod dr Babicja na operacije arterija, svaki je specijalizovan za svoju oblast Dedinje je poznato kako da nije , ali za srcane bolesnike
kako neko moze da radi sve ?

brate zvala sam kod Babica imaju termina a kod Dragica tek na jesen jbt., i to ako neko odustane. ajde sad budi pametna i razumna pa .kaze mi sestra, sva onako prijatna i fina jako joj je žao ali trebala sam se javiti ranije, pa pitam kada ranije pa kaze u januaru posle nove godine kao imaju pacijentkinja iz inostranstva iz Hrvatske, Makedonije pa moraju i njima da izadju u susret ali sve mogu da obave u jednom danu pregled i intervenciju i trude se da svima izadju u susret koliko je to moguce.ne znam meni nisu izasli u susret ali smo se dogovorili da ce me nazvati ako bude odustalih.hajde nadam se
 
brate zvala sam kod Babica imaju termina a kod Dragica tek na jesen jbt., i to ako neko odustane. ajde sad budi pametna i razumna pa .kaze mi sestra, sva onako prijatna i fina jako joj je žao ali trebala sam se javiti ranije, pa pitam kada ranije pa kaze u januaru posle nove godine kao imaju pacijentkinja iz inostranstva iz Hrvatske, Makedonije pa moraju i njima da izadju u susret ali sve mogu da obave u jednom danu pregled i intervenciju i trude se da svima izadju u susret koliko je to moguce.ne znam meni nisu izasli u susret ali smo se dogovorili da ce me nazvati ako bude odustalih.
 
Zaista simpaticno,koliko pominjanja inostranih pacijenata kod dr Dragica. Ne,ne shvatite me pogresno,svaka mu cast,ne potcenjujem njegov rad. Ali,zasto je to bitno istaci? Realno,mene licno je bilo bas briga koliko stranih ili nasih poznatijih ljudi kao pacijenata je imao dr Babic. Mnogo vaznije je mi je bilo kako se ja u toj prici osecam. Cak,nisam cula pominjanje ni od njega,niti od nekoga iz njegovog okruzenja,odakle su pacijenti,ko su,ni oni pre,a ni posle mene. A svako je primljen sa uvazavanjem,bez razlike na poreklo ili godine.Privatnost je vazna,a razmahivanje poreklom i brojem pacijenata nije svojstveno vrhunskim strucnjacima. Bar ja i mnogi koje znam,tako misle. Nebrojeno puta sam bila u prilici da cujem od ljudi koji rade ili saradjuju sa njim,na Dedinju ili privatno,koliko rizicnih operacija je dr Babic svojski uradio,sa dobrim ishodom,koliko ljudi je iz inostranstva bas njega trazilo za pregled ili operaciju,a da ne govorimo o broju primljenih pacijenta sirom Beograda i unutrasnjosti. Jer,na Dedinju ne birate pacijente,kada dodju na pregled,birate nacin da pomognete coveku. Ako kolege pohvale kolegu,jasno vam je ko je i sta je. Zanimljivo je sto sam to saznala posle operacije,jer na samo pominjanje dr Babica,ljudi su sami pricali.
Iskustva operisanih su nesto drugo,a nesumnjivo je dobro,ako se misljenja i iskustva poklapaju velikim delom.
Licno,znajuci kako sam prosla,a hvala Bogu i dr Babicu odlicno,to takoreci protrcavanje kroz pregled i operaciju,sve u istom danu,pa kroz dva - tri dana letis,meni "ne pije vodu" . Gde je tu priprema za operaciju npr.? Ok,razumem,ima toga sto jeste hitno,ali,jeli sve hitno?
Iskrenije je da ljudi napisu kako su se zaista osecali i sta su osecali,jer nit' je lekar madjionicar,nit' smo mi mala deca,da padamo na " nije to nista" Vazno je,zaista,kako se kroz sve to prolazi.
Daleko od toga da nipodastavam strucnost dr Dragica,samo ne bih je procenjivala na osnovu broja pacijenata i njihovog porekla. Bolje se oslonite na iskustva pacijenata istog,savetujem,ako vec zelite kod njega.
Ono sto sam ja iskusila i mogu da tvrdim je vrhunska strucnost dr Babica,uz veliko postovanje i brigu o pacijentu,ma ko bio pacijent.
Izbor je svakako vas,ovo je,naravno,moje razmisljanje i iskustvo. Svako ima pravo na svoj izbor,postujem.
Pozdrav!
 
Ja sam jedna koja je otkazala kod Dragica, imala sam termin za 4 meseca, cekala sam mesec dana i onda sam otisla kod Babica, i bila operisana u narednih 7 dana. Sad je vec mesec dana od intervencije, predivno se osecam i uzivam u lepom vremenu, setnjama, haljinicama.. Da se nisam odlucila za drugog dr propalo bi mi i ovo leto.. ovako sam zavrsila to, skinula jedan problem sa vrata, i konacno mogu da uzivam u svemu????
 
Vasim jezikom receno,kazu i za doktora Babica.Iskustva ljudi su najmerodavnija ,ipak,sta god mi culi i saznali o nekom od strucnjaka.Pogledajte prethodne postove,ljudi sami podele svoje iskustvo.
Ono sto bih ja jos dodala,posle deset meseci od jedne i sedam meseci od druge operacije,da se i danas cudim pomalo,gledajuci svoje noge (a cuda su moguca,kazu,ako u njih verujete).Zao mi je sto nemam sliku izgleda mojih nogu,ali dobro se secam kako su izledale pre operacije.Sada nema tzv. kvrga,izbocina na butinama,nema ''mape slivova'' izrazenih na porsini koze,nisu mi noge bolne na dodir,nema otoka...A mogla sam glat posluziti kao zivi model studentima vaskularne hirurgije.Imali bi potpuno jasan prikaz. Sada,i oziljke jedva vidim,ustvari znam gde su bili,zato ih naslucujem,a ljudi iz mog okruzenja u neverici gledaju,jer ih ne vide. Recicete da je to normalno za lasersku operaciju,da,ali dr Babic mi je tako uradio i klasicnu operaciju,na Dedinju.Briga o pacijentu u svakom smislu i zdravstveno i estetski.
Pored toga,osecam se dobro,fizicki i psihicki,lakse hodam,obavljam svoje aktivonosti mnogo mirnije,zimus mi nije bilo hladno kao prethodnih godina (ocito bolja cirkulacija),a evo stize toplije vreme i ja ne moram da obuvam carape za vene,mogu da nosim suknje,haljine i uzivam u suncu,konacno!
Ako vas neko vrati u normalan tok zivota,tacnije ako odstrani ono sto vam je od rodjenja dato u funkciji,a u medjuvremenu se promenilo i postalo problem i poveze,da kazemo prespoji ostatak da savrseno funkcionise,nije li to sama vrhunska strucnost i posvecenost pacijentu?!
Jer,izvinite,jeste to ucenost,uvezbanost,ali umesnost je to upotrebiti za svakog coveka pojedinacno.Ne kao na traci ili po modelu,vec na nacin koji ce pomoci coveku pojedinacno.Nismo svi isti,niti nam je isti krvni sistem.Moje misljenje,stecenim iskustvom, da da je tu dr Srdjan Babic apsolutno vrhunski strucnjak.
Zato verujem da iskustva ljudi,ovde na Forumu,sa razlicitim problemima mogu pomoci o stvaranju slike o pojedinim strucnjacima,a time i olaksati izbor buducim pacijentima.Vazno je kako se covek oseca za vreme pregleda,prilikom operacije,mesec- dva nakon toga,ali i posle desetak meseci,godinu- dve,jer to sve moze dati celovitiju sliku lecenja.Mozda bi se vise moglo pisati i o tome.
Naravno i dalje ne nipodastavam strucnost drugih,iznosim svoje misljenje i iskustvo.I stojim iza toga sa punim pravom,jer znam gde sam bila i gde sam sada.Imam sa cime da uporedim.
I svakome ko ima slicne probleme zelim da ih sto pre resi,na najbolji moguci nacin.
 
Poslednja izmena:

Back
Top