Operacija vena laserom

Ružica_Trnova

Početnik
Banovan
Poruka
6
Da li je neko radio operaciju vena neinvazivnim metodom pomoću lasera ? Čula sam za mnoge prednosti počev od toga da traje kratko,ne boli,nema ožiljaka ,da su recidivi mnogo ređi nego kada to urade klasičnom operacijom.Ako neko nešto više zna o tome ,javite.Hvala.
 
Da li je neko radio operaciju vena neinvazivnim metodom pomoću lasera ? Čula sam za mnoge prednosti počev od toga da traje kratko,ne boli,nema ožiljaka ,da su recidivi mnogo ređi nego kada to urade klasičnom operacijom.Ako neko nešto više zna o tome ,javite.Hvala.

zavisi o kojoj povrshini tachnije obolelih vena prichamo

laser se preporuchuje za sitne male (vidi na sliki 1)

2007-05-03.jpg


ko zaista ima vidljive vene (vidi na sliki 2) tu sa laserom nista nemozh uchiniti vetj se klasichno odstrane iz tijela to je varijanta koja se praktikuje vetj dugi niz godina u njemachkoj i koja se pokazala kao najefikasnija

za hrvatsku chujem da reshavaju krupne vene sa ubrizgavanjem neke "pjene" i te vene ostaju kao umrtvene u tijelu/organizmu

2007-08-02.jpg
 
Mojoj mami je operisao vene jedan specijalista u Novom Sadu.Njene noge su izgledale još gore nego ove sa donje slike.Potražiću fotografije da vam pokažem kako su izgledale pre a kako posle zahvata samo da mi sin pomogne da ih postavim na sajt.Uploudujem zapravo,tako se kaže? Nebo i zemlja.To je strašno bilo kao reljef na onim geografskim kartama.Taj hirurg je radio u Nemačkoj i Americi pre nego što je počeo u Srbiji.Koliko znam oni jedini rade tim laserskim metodom kod nas ?
Kad nađem fotke poslaću,mama to čuva jer je za neverovati.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Mojoj mami je operisao vene jedan specijalista u Novom Sadu.Njene noge su izgledale još gore nego ove sa donje slike.Potražiću fotografije da vam pokažem kako su izgledale pre a kako posle zahvata samo da mi sin pomogne da ih postavim na sajt.Uploudujem zapravo,tako se kaže? Nebo i zemlja.To je strašno bilo kao reljef na onim geografskim kartama.Taj hirurg je radio u Nemačkoj i Americi pre nego što je počeo u Srbiji.Koliko znam oni jedini rade tim laserskim metodom kod nas ?
Kad nađem fotke poslaću,mama to čuva jer je za neverovati.

Баш је дивно чути да је успела да среди то. :)
 
Poslednja izmena od moderatora:
Mojoj mami je operisao vene jedan specijalista u Novom Sadu.Njene noge su izgledale još gore nego ove sa donje slike.Potražiću fotografije da vam pokažem kako su izgledale pre a kako posle zahvata samo da mi sin pomogne da ih postavim na sajt.Uploudujem zapravo,tako se kaže? Nebo i zemlja.To je strašno bilo kao reljef na onim geografskim kartama.Taj hirurg je radio u Nemačkoj i Americi pre nego što je počeo u Srbiji.Koliko znam oni jedini rade tim laserskim metodom kod nas ?
Kad nađem fotke poslaću,mama to čuva jer je za neverovati.

A,pa ne bih se složila da je to neko reklamiranje? Kako da ženu uputim na adekvatnu ordinaciju ?! Ne mislite da je malo sebično da za ordinaciju dr Dragića šaljem privatan mejl gospođi ?! Uostalom prepuna je štampa reklama za sve njih,pa zar nije ?! Treba napraviti neku sekciju za uspešnije lekare u svojoj struci...To je moj predlog.
Smem li da pošaljem fotografije nogu posle operacije ?
 
Dragi Krstasi,
Probleme sa venama imam vec preko trideset godina, sada mi je 56, pomogla je genetika ali i los odnos prema zdravlju. Pre sedam godina sam na levoj nozi uradio klasicnu operaciju vena na bivsoj II hirurskoj klinici u Beogradu sa odlicnim rezultatom (u medjuvremenu nisam imao nikakvih tegoba, svaka cast hirurzima). Nije mi se svidela spinalna anestezija, veliki rezovi, stalne kontrole a i bolelo je. Da ne pricam da sam nekoliko meseci cekao da se vratim u normalu. Zbog takvog iskustva sam odlagao operaciju desne noge. Ona je bila cesto u upalama a najgore je sledilo pre dva meseca kada sam zbog velike upale i nagomilanih trombova odlezao preko mesec dana, bez rezultata koji bi me cinili funkcionalnim. Raspitivao sam se, bio sam i u IKVB Dedinje, konsultovao se i odlucio da uradim lasersku operaciju vena kod dr Dragica, u Beogradu. Danas je sreda a intervenciju sam imao u ponedeljak. Otprilike mi je noga izgledala kao na slici koja postoji na ovoj stranici. Osim brzine, oko dvadeset minuta, zanemarljivih bolova, poredim to sa odlaskom kod zubara ili davanjem krvi (ne plasim se ni jednog ni drugog) odmah sam ustao i hodao oko pola sata. Nema nikakve terapije osim stalne setnje i odmaranja. Nosim carapu sto bi trebalo i inace raditi, lenjost... Bolovi su minimalni, hodam odlicno, spavam jos bolje (taj problem me nije nikada mucio). Otisao sam na ovu operaciju najvise zahvaljujuci poznanicima koji su to vec uradili unazad godinu dana.
 
Poslednja izmena od moderatora:
imam konkretno pitanje
da li se klasicna operacija u drzavnim klinikama placa ili je pokrivena osiguranjem....ne mislim na ove laserske to je logicno da se placa, vec na klasicnu metodu
i ako se placa ako nije problem da neko kaze okvirno koliko
i koliko se ceka na izvrsenje?
 
Dragi Krstasi,
Probleme sa venama imam vec preko trideset godina, sada mi je 56, pomogla je genetika ali i los odnos prema zdravlju. Pre sedam godina sam na levoj nozi uradio klasicnu operaciju vena na bivsoj II hirurskoj klinici u Beogradu sa odlicnim rezultatom (u medjuvremenu nisam imao nikakvih tegoba, svaka cast hirurzima). Nije mi se svidela spinalna anestezija, veliki rezovi, stalne kontrole a i bolelo je. Da ne pricam da sam nekoliko meseci cekao da se vratim u normalu. Zbog takvog iskustva sam odlagao operaciju desne noge. Ona je bila cesto u upalama a najgore je sledilo pre dva meseca kada sam zbog velike upale i nagomilanih trombova odlezao preko mesec dana, bez rezultata koji bi me cinili funkcionalnim. .
Jeste li imali trombozu, duboku ili površinskih vena? Pitam jer mi je objašnjeno da se ne radi operacija kod osoba koje su već imale trombozu nogu.
 
A,pa ne bih se složila da je to neko reklamiranje? Kako da ženu uputim na adekvatnu ordinaciju ?! Ne mislite da je malo sebično da za ordinaciju dr Dragića šaljem privatan mejl gospođi ?! Uostalom prepuna je štampa reklama za sve njih,pa zar nije ?! Treba napraviti neku sekciju za uspešnije lekare u svojoj struci...To je moj predlog.
Smem li da pošaljem fotografije nogu posle operacije ?

...cekam slike da vidim pre i posle, nadam se da je mama i dalje dobro i da se nisu vratile vene...
Dragi Krstasi,
Probleme sa venama imam vec preko trideset godina, sada mi je 56, pomogla je genetika ali i los odnos prema zdravlju. Pre sedam godina sam na levoj nozi uradio klasicnu operaciju vena na bivsoj II hirurskoj klinici u Beogradu sa odlicnim rezultatom (u medjuvremenu nisam imao nikakvih tegoba, svaka cast hirurzima). Nije mi se svidela spinalna anestezija, veliki rezovi, stalne kontrole a i bolelo je. Da ne pricam da sam nekoliko meseci cekao da se vratim u normalu. Zbog takvog iskustva sam odlagao operaciju desne noge. Ona je bila cesto u upalama a najgore je sledilo pre dva meseca kada sam zbog velike upale i nagomilanih trombova odlezao preko mesec dana, bez rezultata koji bi me cinili funkcionalnim. Raspitivao sam se, bio sam i u IKVB Dedinje, konsultovao se i odlucio da uradim lasersku operaciju vena kod dr Dragica, u Beogradu. Danas je sreda a intervenciju sam imao u ponedeljak. Otprilike mi je noga izgledala kao na slici koja postoji na ovoj stranici. Osim brzine, oko dvadeset minuta, zanemarljivih bolova, poredim to sa odlaskom kod zubara ili davanjem krvi (ne plasim se ni jednog ni drugog) odmah sam ustao i hodao oko pola sata. Nema nikakve terapije osim stalne setnje i odmaranja. Nosim carapu sto bi trebalo i inace raditi, lenjost... Bolovi su minimalni, hodam odlicno, spavam jos bolje (taj problem me nije nikada mucio). Otisao sam na ovu operaciju najvise zahvaljujuci poznanicima koji su to vec uradili unazad godinu dana.

....ja imam probleme sa venama, nisam bas imala nameru da ih operisem, ne bole me bar za sada...mada imam nekakvu "nervozu" nogu u predelu listova,
prilican broj popucalih kapilara...a nedavno napipah ispod koze kao neke kvrzice velicine klikera..da li se radi o trombovima, o unutrasnjim venama ili cemu
vec ne znam...otici cu naravno kod lekara...ali me zanima kakva vam je sad situacija sa nogama i morate li zauvek da nosite te carape...ja bas ne bih, em
su ruzne, em su teske za nosenje...em dosadne:(
...da li ste lako dobili uput za tog doktora i gde on u stvari radi?
...hvala puno...
imam konkretno pitanje
da li se klasicna operacija u drzavnim klinikama placa ili je pokrivena osiguranjem....ne mislim na ove laserske to je logicno da se placa, vec na klasicnu metodu
i ako se placa ako nije problem da neko kaze okvirno koliko
i koliko se ceka na izvrsenje?

...meni uopste nije normalno da je laserska operacija ili bilo koja druga nesto sto treba da se plati, svi smo placali ili placamo socijalno, ne vidim razlog da
bilo sta placam...meni knjiziccu overava siz, ne placam ni participacije, i ako i ovo budem mogla da odradim uz lekarski uput uradicu 99%...
 
Radila sam lasersku operaciju vena u Beogradu u privatnoj klinici, kostala je 1000 e,u pitanju je jedna noga,da su bile obe bilo bi 2000 e.Bez obzira na cenu ja sam prezadovoljna,
nema vise bola,otoka,ruznog igleda noge.Intervencija je trajala oko 1 h,sam laser ne boli jer se pre toga da anestezija koja je po meni bila bas bolna.Ali i to davanje anestezije
traje 3 min tako da za konacan ishod sve se istrpi.Posle intervencije oblace vam carapu i šetate pola sata,sutradan kontrola i to je sve.Celo leto uživam u suknjama koje nisam mogla da nosim.:D
 
...cekam slike da vidim pre i posle, nadam se da je mama i dalje dobro i da se nisu vratile vene...


....ja imam probleme sa venama, nisam bas imala nameru da ih operisem, ne bole me bar za sada...mada imam nekakvu "nervozu" nogu u predelu listova,
prilican broj popucalih kapilara...a nedavno napipah ispod koze kao neke kvrzice velicine klikera..da li se radi o trombovima, o unutrasnjim venama ili cemu
vec ne znam...otici cu naravno kod lekara...ali me zanima kakva vam je sad situacija sa nogama i morate li zauvek da nosite te carape...ja bas ne bih, em
su ruzne, em su teske za nosenje...em dosadne:(
...da li ste lako dobili uput za tog doktora i gde on u stvari radi?
...hvala puno...


...meni uopste nije normalno da je laserska operacija ili bilo koja druga nesto sto treba da se plati, svi smo placali ili placamo socijalno, ne vidim razlog da
bilo sta placam...meni knjiziccu overava siz, ne placam ni participacije, i ako i ovo budem mogla da odradim uz lekarski uput uradicu 99%...

Poslaću ti fotke a ovde možeš videti kako radi https://www.facebook.com/pages/Cent...u-terapiju-laserom-Dr-Dragic-/444201985666184
 
...cekam slike da vidim pre i posle, nadam se da je mama i dalje dobro i da se nisu vratile vene...


....ja imam probleme sa venama, nisam bas imala nameru da ih operisem, ne bole me bar za sada...mada imam nekakvu "nervozu" nogu u predelu listova,
prilican broj popucalih kapilara...a nedavno napipah ispod koze kao neke kvrzice velicine klikera..da li se radi o trombovima, o unutrasnjim venama ili cemu
vec ne znam...otici cu naravno kod lekara...ali me zanima kakva vam je sad situacija sa nogama i morate li zauvek da nosite te carape...ja bas ne bih, em
su ruzne, em su teske za nosenje...em dosadne:(
...da li ste lako dobili uput za tog doktora i gde on u stvari radi?
...hvala puno...


...meni uopste nije normalno da je laserska operacija ili bilo koja druga nesto sto treba da se plati, svi smo placali ili placamo socijalno, ne vidim razlog da
bilo sta placam...meni knjiziccu overava siz, ne placam ni participacije, i ako i ovo budem mogla da odradim uz lekarski uput uradicu 99%...

pa ovi leseri su uglavnom kod privatnika to placas logicno
ne znam da li ima drzavno laseri a i da ima placace se i to sigurno, bas bolnicu briga sta mi mislimo, neko mora da otplati te aparate kad im drzava ne daje pare....u sustini krivica je drzave....
 
pa ovi leseri su uglavnom kod privatnika to placas logicno
ne znam da li ima drzavno laseri a i da ima placace se i to sigurno, bas bolnicu briga sta mi mislimo, neko mora da otplati te aparate kad im drzava ne daje pare....u sustini krivica je drzave....

...pa da logicno, samo sto se ja jos uvek nadam da su se lekari skolovali da lece ljude, a ne da im deru kozu s' ledja...
 
Postovani Jeremija,
Sa zakasnjenjem od nekoliko godina da ponovim svoje iskustvo. Proslo je skoro cetiri meseca od laserske operacije vena. Stanje je vrlo dobro, imao sam jos dva puta "vadjenje" trombova u istoj oridinaciji, sasvim redovan postupak za nas "zapustene". Moje dvoje prijatelja je operisalo obe noge u isto vreme, kod njih je situacija perfektna, ali jesu i dobrih dve decenije mladji od mene, godinama sam skupljao trombove... Kod njih je pomoglo sto su imali mogucnosti i vremena da dosta plivaju. Sada uzimam povremeno Protect 100 ili slicne lekice. Da nije stajanja, pusenja i stresa mislim da bi i meni bilo jos bolje.
Pozdrav.
 
Postovana Neno,
Imao sam trombove na povrsinskim venama sve do prepona, i moje noge su izgledale kao na slici na vrhu stranice, znaci, jezivo. Imam srecu da mi je krvotok dobar i nemam trombove u unutrasnjim venama. Ako sam mogao da budem operisan u takvom stanju verujem da ce i svako drugi moci.
Pozdrav.
 
Postovani Jeremija,
Sa zakasnjenjem od nekoliko godina da ponovim svoje iskustvo. Proslo je skoro cetiri meseca od laserske operacije vena. Stanje je vrlo dobro, imao sam jos dva puta "vadjenje" trombova u istoj oridinaciji, sasvim redovan postupak za nas "zapustene". Moje dvoje prijatelja je operisalo obe noge u isto vreme, kod njih je situacija perfektna, ali jesu i dobrih dve decenije mladji od mene, godinama sam skupljao trombove... Kod njih je pomoglo sto su imali mogucnosti i vremena da dosta plivaju. Sada uzimam povremeno Protect 100 ili slicne lekice. Da nije stajanja, pusenja i stresa mislim da bi i meni bilo jos bolje.
Pozdrav.

Eh kad su ljudi mlađi to se kod njih lakše obnovi sve lakše podnesu.Dobro ovde se radi o lokalnoj anesteziji tako da nije velik šok za organizam.Reci mi molim te jesi li sve te zahvate radio kod toga doktora Dragića ?
 
...evo i mene da se upisem na temu opet:mrgreen:

...nedavno sam bila na UZ dubinskih i povrsinskih vena, ustanovljen mi je tromb na povrsinskoj veni, lekar sa UZ rekao da je po njemu to za operaciju, ali hirurg kaze da nema
potrebe za sad, preporucio da pijem Detralex tablede 2 ujutro...i pijem vec 2 nedelje...ne mogu bas da imam vec sad neki uvid u to kako lek deluje, ali znam da se lek primenjuje
i u bolnickom lecenju...i nadam se da ce se taj tromb razbiti lekom, pa da necu morati da ga operisem...hirurg je jos napomenuo da operacija moze doci u obzir ako sam ja
zainteresovana radi estetskog izgleda, sto mene iskreno ne zanima previse, nisu toliko izrazene da bih imala neke komplekse oko toga....dobro lepse bi bilo da ih nema, ali
kad su tu sta da se radi...
...o toj laserskoj operaciji licno mogu samo da sanjam i na tome se sve zavrsava...a za hirski zahvat nisam spremna sem ako ne budem bas primorana to da radim zbog
zdravlja...
 
...lako je to reci, kako da ustedim 3.000€ za operaciju obe noge? kako?
...pa ne znam sta da radim ja toliko para zaraditi ne mogu, a da ne pricamo sto ne radim i nemam ni jedan jedni nacin
da dodjem do toliko para....
 

Back
Top