Operacija vena laserom


..odlicno, bas odlicno...meni je nesto malo "bolje", ali i da je gore, preskupo mi je......hvala i nadam se da joj se nece vise vracati vene...
 
Ne želim nikoga plašiti, ali mislim da trebam upozoriti sve na svoje iskustvo, kad ga već imam :( Vidim da neki hvale klasičnu operaciju, neki su je i izveli, ali moram vam reći da sa time ne žurite, jer venu kad vam izvade vi je jednostavno više nemate i druge vene preuzimaju sav njen teret. Ako je u pitanju velika vena vi praktično nemate šanse da vam po njenom vađenju ta noga ostane zdrava duže od par godina. Ja sam sa 33 godine izvadila veliku venu sa lijeve noge jer je već tad bila totalno upropaštena, a druga velika vena (unutarnja strana noge iznad koljena i prednja ispod koljena, mada je počelo i pozadi na listu) se proširila za nekih pet godina još više od stare, pa modri „čvorovi“ više nisu ni kao zrna grožđa, više su zadnjih godina veličine šljive i ima ih puno i spojeni su u niz i tvrdi! ja se sve pravim ništa mi nije, još sam i nekako počela stavljati meleme da ublažim tu katastrofu, ali zavoje nikako, što će mi to kad sam „izliječena“ :( Onda pretprošle godine odradim duplu smjenu u trgovini, od 6 ujutro do 20 h, već na poslu je noga natekla cijela, kad sam je pogledala kod kuće strše „čvorovi“ na sve strane, zategli se do pucanja ko nikad, maži liotona pola tube, stavljaj jastuke ispod noge cijele noći, ma kakvi i ujutro isto stanje ako ne i gore, jedva stati na nogu, saviti je i obuti se ni u snu. Da skratim – teška upala cijele vene na mojoj „izliječenoj“ nozi, tri mjeseca odsustva sa posla, sadašnji izgled noge bolje da ne stavljam ovdje da vas ne plašim (imam 40 godina a to na nogu ne liči), dovoljno je reći da ne smijem pomisliti bez čarapa od 280 dena stajati ili sjediti duže od dva – tri sata (poslije mi treba cio dan ležanja i držanja obloga da otok spadne), na sreću šefica ima razumijevanja pa sad radim sjedeći posao sa podignutom nogom a u ljeto radim prodaju za tezgom na plaži i noga je bez čarape i zavoja (jer bi opet bila upala od vrućine) ali stalno u dubokoj posudi sa rastvorom morske soli pa mi je otok „umjeren“, tj. može splasnuti do ujutro. Onako usput, i desna noga je vidno „uznapredovala“ ali nju i ne računam kao problem pored ove načisto deformirane lijeve. Ne brzajte sa operacijom, pokušajte prije toga sve drugo!!!
 
ovo je tema o operaciji laserom a ne o klasicnoj

mene interesuju kontraindikacije za lasersku opraciju, i nezeljena dejstva, ako neko zna ili ima iskustva rado bih da cujem
iskreno nisam se nesto dubiozno bavila ovom temom zbog para, ali planiram da kad se oparim da sredim mamin problem, pa bi mi znacilo da cujem dobru i losu stranu, posto ona nesto odbija da se upusti u tu pricu, a ja se nesto ne milim da joj tako lako popustim jer nije ni malo za zezanje situacija, sa druge strane ne bih da je guram u tu pricu ako ima vise opasnosti nego dobrog
 
procitah, uf pa ja sam mislila da se ovim moze spasiti vena, nisam znala da je ishod u sustini isti kao i kod klasicne - da se prekine rad vene.....sto dovodi onda do pitanja sta ce biti sa drugim venama koje preuzmu ulogu, pogotovo kod osoba sa genetskim predispozicijama za ovaj problem, postoji onda sansa da se i ta druga vena upropasti vremenom :confused: onda se svodi na ovo sto je mila pricala kao posledicu klasicne operacije :confused:
auuu sad tek ne znam sta da mislim :(
 
gledala sam skoro emisiju neka dr koja drzi privatnu kliniku pa se reklamirala i pokazivala kako rade laserom, uopste ovo nije pomenula, ona je pricala kako se zidovi vracaju u pravilan polozaj posle lasera i da nema potrebe za vadjem vene kao kod klasicne operacije, i dalje nije nista pricala, sad mi je jasno zasto :lol: jer po onoj prici ispade da ti kao dobijes venu sa sredjenijim zidovima nego sto je bila
jes da mi je bilo malo nejasno kako ces od urusenog zida da dobijes ponovo zdrav i stabilan samo laserom, al reko aj metlo nisi popila svu pamet ne znas detaljno pa je mozda i moguce, pa sam ostavila za kasnije da istrazim kako i sta....
ispadose moje sumnje tacne, bedak :aha:
 
znam za stent ali kod operacija srca, tacnije srcane arterije bla bla...
jel to znaci da nema za ove nozne vene iz teme? vecito mi iskace za srce i bubrege kad guglam
slabo se razbiram u ovu problematiku, tako da mi treba nesto konkretnije od ovoga sto ja uspevam da guglam (treba znati oblast da bi se znalo guglati, a ja ovu konkretno oblast slabo znam) jel ima stent kod problema prosirenih vena ili ne? ili ima samo laser i seckanje, tj ubijanje vene da se tako plasticno izrazim...
 
Izvini, mnogo mi se spavalo nocas pa nisam mogao nista vise da napisem.
Pa, kao sto si i sama rekla, stentovi se koriste na arterijama (ne samo srcanim, moze i na ekstremitetima), ali postoje i neke indikacije kad se to radi na venama, ali o tome bi morao neki vaskularni hirurg da ti kaze vise. Sad sam video na netu par sajtova nekih stranih ordinacija, gde se kaze da resavaju i stentom problem hronicne venske insuficijencije, ali nisam uspeo da pronadjem da li se to kod nas radi.
 
Izvini, mnogo mi se spavalo nocas pa nisam mogao nista vise da napisem.
Pa, kao sto si i sama rekla, stentovi se koriste na arterijama (ne samo srcanim, moze i na ekstremitetima), ali postoje i neke indikacije kad se to radi na venama, ali o tome bi morao neki vaskularni hirurg da ti kaze vise. Sad sam video na netu par sajtova nekih stranih ordinacija, gde se kaze da resavaju i stentom problem hronicne venske insuficijencije, ali nisam uspeo da pronadjem da li se to kod nas radi.
ma nema veze, opusteno

e pa znaci dobro je, nisam prolupala dobro sam videla na tvu :lol:
samo nisam mogla da se setim da i njih zovu stent, ja mislila samo za arterije

ma narvno, kad dodje vreme za to bice turneje po bolnicama, nece mi se tako lako izvuci da ne preduzima nista, ne mora operaciju konkretno ako nece, ali ona jedino sto je uradila je bila kod venologa u dzordz i jednom davno na uz pre par god, i visi se ne cima, bezobrazno bre to :batina:
tako da kad bude bilo para jednom onda cu se baciti ja na istrazivanje pa da je vodim na preglede pa cemo saznati detalje, izmedju ostalog da li ima kod nas te fore sa stentnom
nego ja ovako ovde informativno sad, cisto da cujem nesto mudro :)

hvala :D
 
E kažem ti ja Metlo da tu nema pravog izliječenja, možda u reklamama ovih što imaju laser :) Laser je inače za tek načete vene, pa kad operiraš lakši slučaj naravno da će i posljedice i povratak bolesti biti manje strašan. A to sa stentom me malo čudi - stentom se arterije valjda šire, a ne sužavaju, a npr. meni kad bi ove vene stentom ili bilo čime dodatno proširili samo bih mogla bacit nogu na smeće. A ako su to neki posebni stentovi što stišću venu a ne šire je, onda je tu pitanje može li se uopće nešto mehanički ugradjivati u ovako oštećeno tkivo kakvo je kod mene, a vjerujem i kod tvoje mame. I još - meni je najgore upropaštena baš vanjska vena, pa i tu ne znam kako bi se bilo što ugradjivalo?
 
E kažem ti ja Metlo da tu nema pravog izliječenja, možda u reklamama ovih što imaju laser :) Laser je inače za tek načete vene, pa kad operiraš lakši slučaj naravno da će i posljedice i povratak bolesti biti manje strašan. A to sa stentom me malo čudi - stentom se arterije valjda šire, a ne sužavaju, a npr. meni kad bi ove vene stentom ili bilo čime dodatno proširili samo bih mogla bacit nogu na smeće. A ako su to neki posebni stentovi što stišću venu a ne šire je, onda je tu pitanje može li se uopće nešto mehanički ugradjivati u ovako oštećeno tkivo kakvo je kod mene, a vjerujem i kod tvoje mame. I još - meni je najgore upropaštena baš vanjska vena, pa i tu ne znam kako bi se bilo što ugradjivalo?

ne znam ja sam iskreno iznenadjena da je cela prica u unistavanju vena i da nista drugo ne mogu da smisle....mislila sam da je laser drugacije, ispade jok :(
sad se stvarno pitam sta ge gore, da izvuku pa da ta druga strada, il da ostane ova ostecena pa da pravi upale, tromb i ne daj boze zakrcenja ili da se otkaci neki tromb :dash:
videcu sa dr kad dodje vreme za to, al sam bas razocarana, taman sam se ponadala da ce biti resenja
i ko po obicaju ja se vise nerviram i sekiram nego ona, ona dok ne zaboli i ne upal se da mora da lezi tri dana ni ne seti se da vodi racuna :roll:
 
ne znam ja sam iskreno iznenadjena da je cela prica u unistavanju vena i da nista drugo ne mogu da smisle....mislila sam da je laser drugacije, ispade jok :(
sad se stvarno pitam sta ge gore, da izvuku pa da ta druga strada, il da ostane ova ostecena pa da pravi upale, tromb i ne daj boze zakrcenja ili da se otkaci neki tromb :dash:
videcu sa dr kad dodje vreme za to, al sam bas razocarana, taman sam se ponadala da ce biti resenja
i ko po obicaju ja se vise nerviram i sekiram nego ona, ona dok ne zaboli i ne upal se da mora da lezi tri dana ni ne seti se da vodi racuna :roll:

...tako ja....a i sta bi drugo, da napravi veceg invalida od sebe nego sto je vec...ne ide to..sazivis se sa tom "boljkom" koju imas i guras
kako znas i umes, a najlakse je ignorisati sto vise mozes....
...evo ja imam i trombozu....povrsinsih vena doduse..ali neko bi sedeo u hladu i ne bi iz kuce izlazio kad temperatura predje 20 stepeni, na suncu
ne bi bio ni u snu...a ja necu, nema sanse da se zatvorim i zivim kao u izolaciji, bar dok ikako mogu da se krecem i boravim tamo gde volim i kad
volim...
...imam sestru koja fakticki sunce ne vidi, posle 11h iz kuce izlazi samo po velikoj nuzdi, a vene gorzdovi po nogama, nikad stikle iznad 4cm od kad
je se secam..sve kao po ps-u zivi i opet ima istu muku, a vene su joj 100% gore nego moje..nema pravila jednostavno su slabi zidovi krvnih sudova i to je to..
 
Nemoj mi reći da se i sada krećeš sa akutnom trombozom, kako sam te ja shvatila? Ili si možda ranije imala trombozu kao i ja pa misliš na njene posljedice? Ako je akutna ne smiješ nikako sada ustajati! Ako jeste akutna - koliko ti već traje? Obzirom da je moja noga u stanju otprilike kao ova na slikama gore koje je stavila Svestrana (a kako sam te razumijela i tvoja sestra je tu negdje), onda sam se zaista saživjela sa tom bolešću od koje za nas teže slučajeve uopće nema lijeka, ali baš zato su nam te "polovične" metode još važnije, pa ja bih bila kao što ti kažeš pravi invalid da nema liotona i kompresijskih čarapa, samo što ih trošim u enormnim količinama - mažem cijelu nogu i ujutru i navečer, a osim po vrućini čarapa je navučena još u krevetu i skidam je tek pred večernje tuširanje i mazanje.

...tako ja....a i sta bi drugo, da napravi veceg invalida od sebe nego sto je vec...ne ide to..sazivis se sa tom "boljkom" koju imas i guras
kako znas i umes, a najlakse je ignorisati sto vise mozes....
...evo ja imam i trombozu....povrsinsih vena doduse..ali neko bi sedeo u hladu i ne bi iz kuce izlazio kad temperatura predje 20 stepeni, na suncu
ne bi bio ni u snu...a ja necu, nema sanse da se zatvorim i zivim kao u izolaciji, bar dok ikako mogu da se krecem i boravim tamo gde volim i kad
volim...
...imam sestru koja fakticki sunce ne vidi, posle 11h iz kuce izlazi samo po velikoj nuzdi, a vene gorzdovi po nogama, nikad stikle iznad 4cm od kad
je se secam..sve kao po ps-u zivi i opet ima istu muku, a vene su joj 100% gore nego moje..nema pravila jednostavno su slabi zidovi krvnih sudova i to je to..
 
Nemoj mi reći da se i sada krećeš sa akutnom trombozom, kako sam te ja shvatila? Ili si možda ranije imala trombozu kao i ja pa misliš na njene posljedice? Ako je akutna ne smiješ nikako sada ustajati! Ako jeste akutna - koliko ti već traje? Obzirom da je moja noga u stanju otprilike kao ova na slikama gore koje je stavila Svestrana (a kako sam te razumijela i tvoja sestra je tu negdje), onda sam se zaista saživjela sa tom bolešću od koje za nas teže slučajeve uopće nema lijeka, ali baš zato su nam te "polovične" metode još važnije, pa ja bih bila kao što ti kažeš pravi invalid da nema liotona i kompresijskih čarapa, samo što ih trošim u enormnim količinama - mažem cijelu nogu i ujutru i navečer, a osim po vrućini čarapa je navučena još u krevetu i skidam je tek pred večernje tuširanje i mazanje.

...nista nije akutno, niko to nije spomenuo...na vaskularnom D.Misovic rekli pij Detralex i to je to...u KC rekli popij to sto si kupila pa pij kardiopirin...i to je to...mene noga ne boli,
malo se vidi otok ali nista strasno...mazem tu i tamo Kesten gel i nista drugo..kad je ranijih godina bilo situacija da me jako bole noge mazala sam hepatrombin,to su preporucili i
ovi u KC...
....idem na plazu, kupam se suncam.....
....ta sestra neka radi kako misli da treba, nisam primetila da se ikad potrudila da ih namaze bilo cime, mada ni ne ide po suncu, a i kad ide nosi uglavnom trenerke ili pantalone...

...ne znam sta bi ti rekla...svako prema sebi...te carape bi mozda mogla da nosim zimi, leti tesko da cu na 40 stepeni obuci to cudo...a i ako se naviknem na njih onda je tek muka...
..e, da, znam zenu koja je operisala vene i kojoj su sevratile..radila je klasicnu operaciju...a znam drugu kojoj nisu...sve je individualno od osobe do osobe...
 
ovo su ženske teme zato neću puno da se mešam.imam prijatelja kom je taj doktor dragic iz beograda razbio tromb laserom pa mu je spasao život.
kaže da mu je doktor rekao da je došao u pravo vreme, da se nikakvom metodom problem vena ne rešava zauvek nego da se mnogo manje pojavljuju posle laserske operacije
ako se bolje razmisli to je već veliki napredak
 
Poslednja izmena:

Back
Top