Da ili ne?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 36

Tema: Da ili ne?

Obećava
    Učlanjen
    07.06.2005.
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano Da ili ne?

Za nedelju dana ću videti jednog svog bivšeg dečka posle 14 godina.Bili smo zajedno jednu godinu,to je bila "ljubav preko žice".On živi u jednoj zemlji, ja u drugoj.Bili smo zajedno kad smo mogli, ja sam odlazila kod njega, on je dolazio kod mene, pisali smo pisma, telefonirali.U međuvremenu svako je živeo svoj život.Ja sam posle pola godine imala i druge, prolazne, on je verovatno imao druge.Nismo o tome nikad razgovarali.
    Pokušavam da se setim svega:
    Kad sam ga ugledala, na rođendanu jednog mog prijatelja, anjegovog kolege sa fakulteta, pomislila sam da je najzgodniji muškarac koga sam ikada videla.Za dva minuta smopričali kao da smo sami, a za par sati smo se ljubili u hodniku.Ja sam ujutro putovala nazad i ljubili smo se celu noć na nekom kauču, a onda me je ispratio na aerodrom.Posle deset dana bio je kod mene, samo na tri dana, jer nije mogao da odsustvuje sa posla.Bili smo mnogo zaljubljeni.
    Taksista koji nas je vozio saaerodroma nas je opomenuo da se ne ljubimo tako, jer mu smetamo da vozi.Kad smo prvi put vodili ljubav, govorio mi je najnežnije reči i tražio od mene da radim ono što niko pre njega nije, da uzmem u ruku njegove prste i onanišem njima do orgazma, ja sam bila stidljiva, on me je molio da to ipak uradim, tek kasnije sam shvatila da me je tako opustio.To sve je bilo divno.Tih tri dana nismo izašli iz stana ni jednom.
    Posle mesec dana otišla sam ja kod njega, na 15 dana.
    Bili smo atraktivan par. Gde god smo se pojavili, privlačili smo pažnju. U restoranima su ljudi prestajali da pričaju i gledali su u nas. On je u tome uživao više nego ja.Voleo je skupe stvari, skupa mesta.Nije tada mnogo zarađivao, ali na primer, kad sam rekla da mi se jede čokolada, odveo me je na mesto gde se pravi čokolada ručno, jer on kad jede čokoladu, jede samo tu, ta je najbolja.Stanovao je u vrlo malom stanu,ali u boljem kvartu, i kupovao samo naskuplje engleske cipele.Kupovao mi je sitnice, ali samo u najskupljim radnjama.Sećam se da sam mislila da je pravi snob.

Kad sam ga upoznala, tek sam biladiplomirala i počela da radim, stanovala sam sama u stanu jednog rođaka, koji sam plaćala simbolično i ceo svet je bio moj.Bila sam slobodna.
    Bili smo jedno pored drugog kad se sve spoji dva i po meseca.Onda smo se polako ugasili jedno za drugo, ne znam ni kako.Nismo se prepirali, nismo bili ljubomorni, nismo pričali mnogo o nama.Posmatrali smo jedno drugo i izvlačili zaključke svako za sebe.I tako smo se udaljili.
    Sećam se kad sam pomislila da za nas nema
    "zauvek":Kad mi je rekao da nikad ne bi mogao da oženi ženu kojoj je maternji neki drugi jezik.A to sam bila ja.To me je zabolelo.
    Kad me je posle pitao da li bih htela da imam dete sa njim, rekla sam mu da ne bih.A nisam bila u to sigurna.Tada nisam ni mislila na decu,samo da je glupo da me to i pita, pošto mi je prvo rekao da nisam za njega.Bilo je takvih stvari stalno.Sitnih, ali kojim smo davali signale jedno drugom da se u stvari ne volimo.Ja znam da sam htela da ostavim utisak da sam hladnija nego što sam bila.
    Mislim da sam se bojala njega, da sam se bojala da se prepustim, i da sam se pretvarala i ubedila sebe da mi je manje stalo do njega nego što je bilo, jer bi inače bilo komplikovano.A verovatno i on isto.Bili smo mladi i mislili smo da nam sve to lepo pripada samo po sebi.Nismo imali poverenja jedno u drugo,ni u to što smo osećali.Kao da smo se čuvali od mogućeg bola.Kao da smo hteli da budemo racionalni i nedodirljivi.Nismo ni raskinuli, jednostavno smo se sve ređe čuli.

Sada sam dobila vesti o njemu, upravo pred put tamo, i videću ga za malo više od nedelju dana.Sasvim slučajno srela ga je u gradu jedna moja drugarica.Ni ona ga nije videla od onda, kad sam ja poslednji put bila kod njega.Seli su na kafu i malo popričali.Uspeo je u onome što je hteo, da bude imućan i da živi u bogatom i skupom kraju grada.Ostao je snob.Nije se ženio i nema decu.Rekla mi je da je da joj se učinilo da je postao malo bitter prema ženama generalno.Rekao joj je i da jeste i da nije u nekoj vezi.Kao i ja.Pitao je za mene, da li sam se udala i rekao joj da mu se javi kad dođem.Nije joj tražio moj broj telefona iako mu je rekla da ima stalno kontakt samnom.

Ne znam da li osećam nešto za njega.Sećam se mnogo lepih stvari, ali mora da je bilo i onih manje lepih koje sam zaboravila.Ne znam da li, i šta da očekujem od tog susreta.Nisam nervozna, ali sve više mislim o tome što se dan putovanja približava.Pomišljam da mu se ni ne javim, ali sam i radoznala.Gledam u njegovu fotografiju koju sam napravila kad je drugi put bio ovde kod mene, jedinu koju imam.I dalje mi se vrlo dopada.Znam i da sam se ja njemu mnogo sviđala.Voleo je da me "pokazuje" i fotografiše.Gledao me dok spavam.Nismo bili prijatelji, a ne znam šta smo bili.Ipak, kupila sam danas jednu haljinu za koju sam pomislila da bih mu se u njoj dopala.Osećam se glupo zbog toga.Vidim da podsvesno gajim neku nadu, a ne znam na osnovu čega, i u šta.
    Da li da mu se javim kad odem tamo ili ipak bolje ne?

CaLiMeRo
    Guest

Podrazumevano NADAM SE DA JE OVO IZMIŠLJENA PRIČA

ne može se dvaput ući u istu vodu.
    to, kao prvo.
    a kao drugo - pojma nemam šta da ti kažem.
    nestvarno mi je ovo što čitam.

Obećava
    Učlanjen
    07.06.2005.
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano

>>NADAM SE DA JE OVO IZMIŠLJENA PRIČA>>
    Zašto se nadaš da je izmišljena?Ne znam šta ti u njoj zvuči nestvarno,ali uveravam te da je istinita.

CaLiMeRo
    Guest

Podrazumevano

Izvini, samo 14 godina je nekako mnogo.
    Ne razumem tvoje emocije.
    Sretnite se, što da ne?

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

E sestro, svaka cast... Mislio sam da je pre 14 godina ipak jos uvek 'postarska ljubav' (tj. preko pisma) bila jedini vid daljinskih ljubavi

Elem, zasto da mu se ne javis? Pa sta moze da te kosta da se vidis sa osobom sa kojom se nisi toliko vremena vidla, bez obzira na proslost? Lepo je videti osobe iz proslosti s' vremena na vreme - podsete te na neke 'bolje dane' (to ono po automatizmu - uvek je proslost bila bolja), shvatis koliko si se ti promenila, koliko se ta osoba promenila - shvatis da se nesto odigravalo za svo to vreme... Odnosno shvatis da ti se za tih 14 godina (dobro, ne mogu ja pricati o tolikom razdoblju ali onako hipoteticki), koje su naocigled prosle za tren, ustvari desilo strahovito mnogo stvari, i shvatis da zivot i nije bas tako dosadan i monoton kako ume da deluje kad ga zivis svakog dana...

Zivele osobe i dogadjaji iz proslosti! Uvek te podsete da vredi ziveti i da nije sve onako kako na prvi pogled izgleda...

Obećava
    Učlanjen
    07.06.2005.
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano

Da, mnogo je. Ni ja ne razumem svoje emocije, zato sam postavila temu, i zato i imam dilemu da li da mu se javim, kad mi se sve to vrzma po glavi.

Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

Opet pitam, sta imas da izgubis?!? ... Bolje se vidi s' njim ako si vec u prilici, nego da se posle jos ko zna koliko vremena pitas da li si donela pravu odluku sto se nisi vidla s' njim... Pa ako mozes negde da svratis na kaficu pa se zapricas sa totalnim strancem, sta ti fali da popijes neko pice sa osobom koja ti je bar nesto predstavljala u zivotu u proslosti?

Jadni su ljudi koji zive po principu: 'Posle mene - potop', i koji posle pucanja neke ljubavi (makar i telefonske) odjednom pocnu da nepodnose osobu sa kojom su bili - ljubav dolazi i odlazi, ali prijateljstvo, makar i ono najmanje, treba uvek ocuvati... You never know when you'll need your friends...

Obećava
    Učlanjen
    07.06.2005.
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano

Incognito, da nemam ovu uznemirenost, naravno da bih lako otišla da se vidim sa njim.Ne bi bio prvi bivši sa kojim sam u dobrim odnosima, ili ga rado sretnem.Ali baš to što mislim o njemu kao o nekom opet mogućem za mene, iako znam da to najverovatnije ne može biti me koleba.Ovako,to ostaje to što je bilo, završeno, u prošlosti.A ako se vidim sa njim...Samo to što mi je izgledalo nekako važno što se ni on nije oženio, već vidim da bih mogla da se nadam da ćemo opet da se ugledamo kao prvi put.

CaLiMeRo
    Guest

Podrazumevano

Ali ti si sada...hm...zrela osoba. Imaš verovatno oko 35 godina? Što pitaš nepoznate ljude na forumu šta misle o nečem tako ličnom... nisi tinejdžerka.

Da, možda se nadaš nečemu.
    Da, verovatno od toga neće biti ništa.
    Možda ti bude bezveze kad ga sretneš, a njemu bude super i počne da tripuje.
    NE ZNAŠ ŠTA ĆE SE DOGODITI.
    Svaka izvesnost JESTE
    bolja od neizvesnosti.

P.S. To što se on nije oženio ima veze samo sa njim.

Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

Pa bas ti o tome pricam - to ce te sad kopkati jos ne znam koliko vremena i onda ces lupati glavu o zid da li si donela ispravnu odluku, itd. itd... been there, done that...

Ovako ako se vidis s' njim mozes totalno da shvatis da od vas nece biti nicega i neces imati tu 'glavolomku'... E sad, pa sta i da se opet smuvate? Zasto bi se toga plasila? Pa necete biti ni prvi ni poslednji - evo ja licno znam par osoba koje tako vise godina nisu bile zajedno, pa se posle sticajem okolnosti ponovo nasle, pa su sad oformili sasvim ok veze/porodice... 'Everybody needs some time on their own, everybody needs some time all alone...'

Ja jesam generalno pristalica ubedjenja da slomljena vaza nikad ne moze biti kao nova, ali svuda ima izuzetaka - uostalom, sustina zivota je biti izuzetak od pravila. Ako nista, 14 godina ste stariji i pametniji, sigurno necete ponoviti neke gluposti iz proslosti...

Nakon susreta mozete vise da ne pozelite da se vidite, da ostanete prijatelji, ili da se opet smuvate... I svaka od tih kombinacija ima svojih prednosti i mana, prva - shvatili ste da niste jedno za drugo cak ni kao prijatelji, druga - shvatili ste zasto ste nekada davno bili zajedno ali generalno nema vise fluida izmedju vas i treca - shvatili ste da ste pogresili kad ste se rastali, a nikad nije lose vreme za ispravljanje gresaka iz proslosti...

Kao sto rekoh, nemas sta da izgubis...

Moj zivotni moto: Bolje se kajati zbog stvari koje sam uradio a nisam trebao, nego zbog stvari koje nisam uradio a mogao sam...

Obećava
    Učlanjen
    07.06.2005.
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano

CaLiMeRo, i pitam nepoznate zato što se ovih dana osećam kao tinejdžerka, iako imam i više od 35 godina, i što me je vest o njemu tako "okrenula".Nisam baš glupa, i znam da to da se nije oženio ima veze samo sa njim, kao što to što se ja nisam udala ima veze samo samnom.Ja sam u jednom trenutku odlučila da neću porodicu na silu, zato što "tako treba", zato "što mi je vreme".Ali nekako, oboje smo u istom stanju - sa vezom koja i jeste i nije.Najviše bih volela da sam hladna. To što nisam stvara mi dilemu.Sad imam izvesnost, kad je on u pitanju, i ta izvesnost ostaje ako ga ne vidim.

CaLiMeRo
    Guest

Podrazumevano IMAŠ POSLE CEO ŽIVOT DA BUDEŠ HLADNA, A SAD...

...IDI I VIDI SE SA ČOVEKOM!

P.S. Mada ja nisam osoba koja treba da daje savete drugima. Dešava mi se da budem kukavica.

Aleksej_BASO
    Guest

Podrazumevano

Kakva konfuzija...

Elita
    Učlanjen
    08.05.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

To sto nisi hladna i jeste razlog ZA vidjenje s njim...
    Da si hladna, bilo bi tako svejedno da li cete se sresti ili ne...
    I ako te zaboli, pa sta...? Bolje se kajati za ono sto si uradio, nego za ono sto nisi...
    Sve ostalo sto bih imala reci, Inco je vec tako fino napisao... Pa i mnogo vise od toga...

Poznat mackica ns (avatar)
    Učlanjen
    28.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    126

Podrazumevano

Kao što rekoše i Inco i Gazdarica:
    It's better to regret something you've done, than to regret something you haven't done
    Naravno da se vidiš sa njim, šta možeš da izgubiš?

Aktivan član alexandrra (avatar)
    Učlanjen
    12.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano

Slazem se sa Mackicom da je najbolje da se vidis sa njim, ali nemoj se iznenaditi ako shvatis da to nije ona ista osoba koju si poznavala pre 14 godina.

Elita
    Učlanjen
    08.05.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Boze, pa naravno da nije ista osoba... Ta, nije se vrijeme zaustavilo nakon njihovog rastanka...

Učlanjen
    28.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    126

Podrazumevano

Pa nije ni ona ista osoba :shock:

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

I tako posle dugo godina dodjem na forumu a vi jos niste doneli zakljucak "biti il ne biti"... 8)

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Citat Original postavio alexandrra
    Slazem se sa Mackicom da je najbolje da se vidis sa njim, ali nemoj se iznenaditi ako shvatis da to nije ona ista osoba koju si poznavala pre 14 godina.
    Najgore od svega toga sto u stvarti i jeste ona ista osoba sustinski i da se moze dogoditi upravo ono isto od pre 14 godina...ironicno zar ne?!

Supermoderator Nina (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2004.
    Pol
    ženski
    157.631
    Reputaciona moć
    15783

Podrazumevano

Pitala si: da ili ne? Odgovor je: NE

Učlanjen
    28.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    126

Podrazumevano

Citat Original postavio kučka
    Pitala si: da ili ne? Odgovor je: NE
    Pa, posle 15-ak odgovara DA i obrazloženja istih, mislim da bi i tvoje NE zaslužilo bar obrazloženje :wink:

Supermoderator Nina (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2004.
    Pol
    ženski
    157.631
    Reputaciona moć
    15783

Podrazumevano

Sto se ljutis , mackice?
    Ozbiljno obrazlozenje zahteva malo vise vremena i pisanja a nemam volje za to. Zato samo kratko. Zasto, NE. Pa zato sto to nije ni bila veza.Zato sto se nikada ne treba vracati na staro jer da je vredelo i trebalo trajalo bi... bar duze nego njihova veza. Zatim, oboje su se promenili sto moze izazvati razocaranje u oba smera. Zaim doticna devojka zivi u proslosti i plasim se da sem te kratke strasne veze nesto slicno nije dozivela a zeli.... i zato sto je kako rece Snob( a to su najodvratniji tipovi) i zato ... ma dosta je i ovo.

Obećava
    Učlanjen
    07.06.2005.
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano

Hvala vam svima na odgovorima, pomogli ste mi.Neko je rekao u suštini jesmo isti, bez obzira na sve što smo doživeli od onda.Verovatno sei plašim ponavljanja.Sad vidim ono što mi tada nije bilo baš jasno, sebe bolje znam, a vidim i da njega ne poznajem zaista.Mislim da ću da mu se javim, i onda da vidim da li uopšte želimo da se upoznamo.

Vragolasta Amfibija
    Guest

Podrazumevano

slusala ti ili ne slusala sve ovo sto ti mi pricamo...svi ovde pa i ti znamo da ces se videti sa njim. ja ti zelim sve najbolje...tvoja prica me je dirnula.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •