РРА ПОСТУПАК ПРОТИВ НЕМОГУЋЕ МИСИЈЕ! ЗАБРАНА ЕМИТОВАЊА!

Komunistkinja

Buduća legenda
Poruka
48.824
Емитовање скривене камере супротно закону

Републичка радиодифузна агенција препоручила о да се не емитује скривена камера из емисије "Немогућа мисија". Савет Агенције упозорио да би емитовање таквих садржаја било супротно Закону о радиодифузији и Кодексу емитера.
Савет Републичке радиодифузне агенције (РРА) препоручио је данас свим емитерима да се "уздрже" од емитовања емисије "Немогућа мисија" у којој је учесник био председник Владе Србије Ивица Дачић.
RRA%201.jpg


Специјални саветник премијера Ивица Тончев рекао је раније данас да је Дачић покренуо поступак кажњавања одговорних због пропуста који су довели до тога да први човек Владе Србије буде жртва скривене камере.


Дачића је у скривеној камери интервјуисала манекенка Бранка Кнежевић, која је била у краткој сукњи и, по наводима медија, није имала доњи веш. Снимак је објављен на многим интернет сајтовима.
"Савет препоручује свим емитерима да се уздрже од емитовања овог, али и свих сличних садржаја који својом естетиком и етиком не испуњавају елементарне услове да буду емитовани: вређају достојанство личности, угрожавају право на приватност, не воде рачуна о заштити деце и малолетника", наводи се у саопштењу РРА, објављеном на интернет сајту Агенције.
Савет РРА је упозорио да би емитовање таквих садржаја било супротно Закону о радиодифузији и Кодексу о понашању емитера, што као последицу има покретање поступака за изрицање мера емитерима.



"Савет очекује да ће законом који ће ускоро бити усвојен и заменити садашњи Закон о радиодифузији добити овлашћења да у оваквим ситуацијама брже и ефикасније реагује", наводи се у саопштењу.
Даље се истиче да Савет ретко има прилику да реагује пре него што неки програм буде емитован, јер не постоји законска обавеза емитера да било који програмски садржај доставе на увид РРА пре емитовања.
"У овом случају, пре свега са интернета и из штампаних медија, Савет је упознат са једним делом садржаја и начином на који је поменута емисија снимљена, па је захваљујући тим сазнањима и подацима на својој данашњој седници донео закључак да препоручи емитерима да се уздрже од емитовања 'Немогуће мисије'", наводи се у саопштењу.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/s...митовање+скривене+камере+супротно+закону.html

Заиста не знам шта је смешно или интересантно , да ли су организатори ткз скривене камере мислили на углед земље , на децу као и углед премијера Србије
 
ја,
није увреда кад исти договара и подписује границу док Србе оставља терористима, којим спријема фотељу у београду, свецком....

Ма , како си то закључио !Глупости нећу да коментаришем , специјално не провокативна нагађања
 
"Савет препоручује свим емитерима да се уздрже од емитовања овог, али и свих сличних садржаја који својом естетиком и етиком не испуњавају елементарне услове да буду емитовани: вређају достојанство личности, угрожавају право на приватност, не воде рачуна о заштити деце и малолетника", наводи се у саопштењу РРА, објављеном на интернет сајту Агенције.
 
ја,
није увреда кад исти договара и подписује границу док Србе оставља терористима, којим спријема фотељу у београду, свецком....

valjda vidiš da im je ponestalo kapitalaca ...,

pa sad spali na depilaciju ...,

kako bi prikrili da se ove godine zaokružuje projekat velike Albanije ...
 
Ma greska u kucanju mislio sam na onu pjanduru sto gleda pi#ke. A jos se oblizuje. Taj dan dao odobrenje da se emisija emituje, a onda na nagovor savetnika zabranio emitovanje.

Ima slika kako posle emisije ga "voditeljika" ljubi. Bio je kazu dobro raspolozen i rekao pustit slobodno emisiju.

..., a najverovatnije da je istu i smislio njegov marketinški tim ...

jes malo seljački ... al efektno,

najčitanije je na svim medijima
 
valjda vidiš da im je ponestalo kapitalaca ...,

pa sad spali na depilaciju ...,

kako bi prikrili da se ove godine zaokružuje projekat velike Albanije ...

Шта има да се прикрива,
уосталом и од кога, од оних што гласаше брезалтернативно и по сваку цену?
 
Није ти добро превео , нешто на тему?

У који год преводилац да сам куцо овај БОРДЕР,
никако да га преведе ко администртивну линију, сад могуће да је нека урота транслатора против твог прецедника, но засад остаје вако....
 
Ко је споменуо Тадића , молим те прочитај тему пре него изнесеш коментар

Tacica (Taci + Dacic), ne Tadica. Procitaj komentar pre nego sto izneses repliku na isti.

Inace, ne znam o kakvoj zabrani pricas kad u saopstenju lepo pise da je u pitanju samo preporuka da se ne emituje.
 

Шта је смешно , јел имаш ти децу , зар твоја деца гледају такве непримерне садржаје и то им допушташ?

Таквима као што си ти и остали , који не брину за децу , треба одузети родитељско старање
 

Back
Top