saobracaj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
lozachi vole brzu voznju.... ushao im benzin u krv .... ja sam chuo verziju da su se trkali sa nekim ferarijem tj. da su ga jurili .... strashno je to shto se desilo i shto se deshava ... ali ... to je verujte mi chisto lozenje .... i ja sam ranije bio "lozach" i lozio se na brzu voznju i vileneo ulicama dok 95-te nisam doziveo dva prevrtanja kolima .... od tada sam se opametio ali mi je ostala posledica, polomljena kljuchna kost i zbog toga jedno rame malo krace !!!
ponavljam strashnoooooooooo !!!!!!!!!
P.S. nemoj da stajesh na put tome --- moze da te udari auto !!! :lol:
 
Novi zakon! :)
Pa kad krenu da ti udaraju kaznene poene, lepo ce pola grada da ostane bez dozvole i lepo ce da se rascistiti saobracaj!
Za lozace bih uvela odmah dozivotno oduzimanje dozvole, da ne spominjem alkohol!
 
Ovaj naš narod nešto može da nauči samo ako ga udariš po džepu, pa ako je to jedini način da se mnoge stvari dovedu u red ja sam za to.(počev od pljuvanja na ulici pa do saobraćaja)
 
majcheki:
Ma da, baš o tome treba da mislimo mi u foteljama ispred računara, nek misle oni koji voze dok voze
Naravno da mi ne mozemo mnogo, ali ne slazem se ni sa takvim razmisljanjem tipa "nek neko drugi o tome razmislja.."
Pa ne daj boze, sledece budale ce se zaletetei pravu u nekoga ko vozi decu, pobice ih - sta sa takvima?
Cuj, trkao se sa ferarijem i to golfom? To samo dokazuje osionost i pokazuje budalu. Prvo sto se uopste trkao, drugo ne bi li prestigao ferarija...
Kolikom puta mi se samo desilo da postujem znakove i vozim brzinom koja je dozvoljena jer ne dam porez na glupost drzavi, a iza mene sumanuto ablenduje "nabudzen" jugo sa neonski lampicama na haubi... Vozim dosta jak auto od 165 konja i mogu da ga "pojedem" na putu, ali on valjda hoce da pokaze kako se vozi, a sta bi tek baja uradio vozeci moja kola, da mi pokaze kakos e to radi...
Ili magla da se ne vidi bukvalno 5 metara ispred (svi mile jer je plus jos i klizavo) a celu kolonu prestize idiot sa barem 90 na sat!

Zakon nije dovoljno strog i ne primenjuje se kako treba. Licno znam ljude koji su tako ugrozili saobracaj (ljudi povredjeni, imovina im unistena) a nisu platili ni mandatnu kaznu!

Dok se ne uvedu drasticne kazne, ali zaista drasticne, opet cemo gledati trke po ulicama i ginuce mladi ljudi.
Osecam se dvojako, sa jedne strane zao mi je sto izgibose tako mladi momci, sa drugs strane razmisljam, i nije mi zao, sami su trazili sto su dobili. Nisu vise ni tako mladi pa da ne mogu da razmisle i skontaju rizik. Sreca jedino sto jos nekog nisu ubili.

A i ti kazneni poeni. Mogu zivotom da garantujem da ce obicni ljudi (po Zakonu) ostajati bez dozvole na neko vreme, ponovo polagati ispite, a da ce u isto vreme neki tatin sincic pronalaziti rupe i veze da mu se to ne dogodi.
E to mi smeta.
 
Ma sve ih bre treba...
a154.gif
 
Mislim da bi,ipak,u celoj ovoj prici policija morala da odigra glavnu ulogu uz,naravno,sudstvo.Po svim statistikama nekoliko je faktora koji uglavnom doprinose ovakvim tragedijama.Alkohol,brzina,prolazak kroz crveno i preticanje.Tu ne bi trebalo biti kompromisa-oduzimanje dozvole na najmanje godinu dana i novcana kazna od jedno 500 evra!U slucaju ponovljenog prestupa dozivotno oduzimanje dozvole i bar godinu dana robije sa prinudnim radom!U Kanadi kada neko vozi preko 150 km. na sat policija prestaje da ga juri svojim vozilom (nece da ugrozavaju svoje zivote)
nego podignu helikopter i uhvate idiota.E taj ga je po pitanju dozvole "ugasio" dozivotno-on je za policiju lud i potencijalni ubica,a to kakvu ce dijagnozu psihijatri da mu postave-to policiju ne interesuje.A novcana kazna je takva da nekih 5 godina ne moze da se izvuce.I naravno lokalne novine i TV objave sliku bitange i potencijalnog ubice.
Svaka im cast,to je zakon,to je policija,to je drzava!
 
E, da je srece pa da i kod nas bude isto!
Samo se plasim, kakve sve budale nalazim na putu, da bi se kod nas nebo crnelo od helikoptera! A sudije ne bi nista radili nego sudili "vozacima".
A tek sto bi Laza radio punom paroooom.. :)
 
zoransrba:
Veruj mi da bi se stvar i kod nas brzo rascistila.
Dovoljno bi bilo samo desetak takvih "pacijenata" i
da to objave mediji uz "objasnjenje" odakle im pare za tako besne automobile.
pa sa obzirom da je nastradali vozach golfa imao 20 godina, sigurno nije zaradio auto od 30.000 yura ...tatica je kupio sinu "one way ticket" nazaloost !!! ... e a stvarno bacite malo oko i pogledajte vozache, 60-70% njih u nekim besnim kolima nemaju vishe od 23-4-5 godina ... naravno ovo vazi za vechernje sate i svi oni voze, kao sa ciglom na gasu !!! !!! ma uzas bre kakav nam je sistem vrednosti u zemlji Srbiji !!! vechito lozenje i samo lozenje .... e a lepo je neko jednom rekao "danashnje ribe se pale na karburator, a ne na ****" ............................
........................
 
hahahaha! na karburator!!! :P

samo po dzepu.
i to 100% uspesno.
ali...mi jos uvek potplacujemo one koji bi trebali da nas
udare po dzepu...
e,kada bi se taj korov iskorenio...ne bi bilo ni tih ultra bogatih sa prazilukom iz bulje.
 
codemaker:
E, da je srece pa da i kod nas bude isto!
Samo se plasim, kakve sve budale nalazim na putu, da bi se kod nas nebo crnelo od helikoptera! A sudije ne bi nista radili nego sudili "vozacima".
A tek sto bi Laza radio punom paroooom.. :)
ma jok..
bili bi ubrzo pusteni jer u lazi nema mesta ni za ozbiljne slucajeve,koji setaju ulicama :? otpustaju ih posle par bensedina...

auuu sto taj kanadski fazon ne zazivi i u srbiji :P

imam brz auto,i volim da garim :? ali uvek vozim dozvoljenom brzinom.mozda jer imam odgovornost?
a ti klinci nemaju nikakvu?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top