sta kada deca jedu igracke?
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: sta kada deca jedu igracke?

Početnik
    Učlanjen
    06.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano sta kada deca jedu igracke?

imam problem sa decakom od tri godine. poceo je da stavlja igracke u usta. ne bih bila u panici, da pre sedam dana nije jednu i progutao. sve se dobro zavrsilo. imam li veliki problem?

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Podrazumevano

Obratite paznju na sitne igracke i sitne delove kompaktnih igracaka koje mogu da se progutaju. Uzrast od tri godine trebalo bi da je prerastao trpanje stvari u usta (obicno se do kraja druge godine ta faza srecom zavrsi!) ali nekad se desava da se deca psiholoski 'vracaju' na nizi uzrast zbog nekih dogadjanja u njihovom ili porodicnom zivotu (polazak u obdaniste, rodjenje drugog deteta, svadje i tenzije u porodici, itd).

Početnik
    Učlanjen
    06.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

najveci problem i jeste sto on to do sada nije radio!!!ni kao najmanja beba nije stavljao nista u usta. to me je najvise i iznenadilo. obecao je, nikad vise. ali ja sam vise u panici da li je problem emotivne prirode? tenzija nema, ne ide u obdaniste! da li oponasa mlađeg drugara?

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Podrazumevano

Nema razloga za paniku. Moguce je da oponasa nekog od druge dece. Pratite sta se desava, ako se stanje bude ponavljalo odvedite ga u neko savetovaliste za decu. Pozdrav.

Početnik
    Učlanjen
    06.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

imam utisak da nekada preterano analiziram njegove emocije.zasto radi ovo, a zasto je bacio ovo. nekada mislim da nemam osecaj kada je potrebno dizati paniku, pricam o emocijama, a kada da to prihvatim kao reakciju trogodisnjeg deteta. hvala na pomoci. pozdrav

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.04.2005.
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

U principu, ne treba NIKADA praviti paniku, a reakcije treba prihvatiti i izanalizirati koliko je to u vasoj moci. Nekada roditelji nisu u stanju da izadju na kraj s nekim detetovim reakcijama i emocijama, pa na pogresan nacin zele da rese problem ( silom ). U takvim slucajevima nije lose potraziti pomoc strucnjaka ( u savetovalistu ili kod decjeg psihologa ). Vazno je da ne panicite, jer kada dete primeti ovakvu vasu reakciju, i samo ce se jos vise uplasiti i pridavati tome jos veci znacaj, a to vam, vremenom, moze zaista postati problem.
    Mi smo "gutanje" prevazisli, ali se onda pojavio problem psovanja i ruznih reci. Kada ih izgovori, jednostavno prokomentarisemo kako to nije primereno "za tako lepu i dobru curicu", pa se ona postidi i sve redje je cujemo da tako prica. Cak sada i ona nas opomene, kada opsujemo. A da smo je grdili i zabranjivali ( da smo tome pridavali veliki znacaj ) verovatno bi ona sve vise i cesce koristila ruzne izraze. Hocu da kazem, ono cemu VI pridajete veliki znacaj i isticete vaznost - i dete ce.

Početnik
    Učlanjen
    06.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

slazem se sa stavom. ja ne panicim tako da mali gospodin to primeti. vec u sebi)). ali kako raste, sve vise ga kapiram kao emotivno bice i analiziram njegove postupke. plasim se da i u tome ne preteram. on je inace interesantno, duhovito i skroz zanimljivo dete. imamo mi i fazu ruznih reci. na to ne obracam paznju. samo sam mu rekla da mi takav razgovor nije interesantan. posle par dana i on je izgubio interesovanje za to. ovo me je malo iznenadilo posto se desilo prvi put. takav problem nismo imali kada je bio mali. pozdrav i hhala na savetima. korisno je

Slične teme

1. Evo sta se desi kada se deca izmaknu kontroli
    Autor Mirko BGD u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 07.10.2008., 18:03
  2. Zasto mala deca nece da jedu?
    Autor ko hoda - ne trci u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 08.09.2008., 14:40
  3. STA NASA DECA JEDU - KATASTROFA
    Autor zorankyu u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 23.03.2008., 15:21
  4. Kada smo mi bili deca
    Autor Fantina u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 63
    Poslednja poruka: 06.01.2005., 17:20
  5. sta uraditi kada deca grickaju nokte?
    Autor mmacca u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 18.11.2004., 14:38

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •