upis drugog faxa u toku studija

neupucena

Zainteresovan član
Poruka
368
Trenutno sam na faxu koji sam upisala kao budzetski student ali sam dvaput obnovila istu godinu pa sam sad samofinansirajuci bez prava na povratak na budzet. Razmisljala sam da upisem jos jedan fax koji nema veze sa mojim usmerenjem pa me interesuje da li bih u tom slucaju mogla da upadnem na budzet.
 
Ma mozes da upises drugi fax, pored tog na kom si trenutno. Ne mozes samo da budes na oba faxa istovremeno na budzetu, ali mozes istovremeno studiras na 2 faxa. 100% Znam iz iskjustva!
Verovatno sam zakasnila sa odgovorom, ali nova sam, pa ti se nisam ni mogla javiti ranije!
Pozzzz
 
Hvala na informacijama, narocito onim baziranim na licnom iskustvu.

slatko volim :)):
drzava ti je dala 2 godine besplatnog skolovanja, i to ti je dovoljno.

3 godine, u stvari. :) Doduse, i njih nisam dobila na lepe oci vec zbog dobro uradjenog prijemnog i kasnijeg polaganja ispita ali svejedno...Ne znam odakle mi drskosti da pitam ovako nesto. Ko je jos cuo da se ljudima daje druga sansa.

:D
 
Jendo pitanje... Da li je moguce biti na budzetu na dva razlicita univerziteta? Istovremeno, mislim.
Verujem da je odgovor negativan, ali ipak da probam.
I jos jedno pitanje, pomalo zlocesto... :twisted: Kako "oni" znaju da li tis tudiras samo jedan fakultet ili mozda 2,3...5? Ko to proverava i ne da ti da budes na budzetu na drugom fakultetu? (da se razumemo, postujem to da ne mozes da studiras na buzetu dva fakulteta, samo me zanima kako oni znaju da li ti mozda ne studiras jos neki fakultet... Pitam ovo zato sto poznajem devojku koja tvrdi da studira dva fakluteta na buzdetu: jedan na BG univerzitetu, drugi na univerzitetu umetnosti).
 
E ovako..
Moja drugarica je bila student ruskog u NS-u na budzetu, i pokusala je da upise Pravni na budzet, medjutim--ne moze !!
Zasto?
Zato sto ne moze!
E sad, ona je lepo dosla u BG, i upisala se na budzet--moze 2. na budzetu, ali da nije isti univerzitet
:idea:

Plus, ovo izgleda vecina ne zna : ako ste apsolvent na bilo kojem fakultetu, mozete upisati bilo koji fakultet BEZ polaganja prijemnog, isto na budzet!!
 
slatko volim :)):
Plus, ovo izgleda vecina ne zna : ako ste apsolvent na bilo kojem fakultetu, mozete upisati bilo koji fakultet BEZ polaganja prijemnog, isto na budzet!!
e? :shock: to mi nekako nelogicno! onda bi svi diplomirani studenti trebalo da mogu da upisu 2.fax bez prijemnog i da budu na budzetu=neverovatno :? ...mislim,nije da bas umirem od zelje da upisem 3.fax :lol:
nego,evo moj slucaj:iste godine polozim prijemni i na filozofskom i na pravnom i upadnem na budzet na oba-pitam na filozofskom je l' mogu ja da upisem pravo pa da dodjem kod vas? na sta mi salterusha zaurla:neeeeee! i mal' me ne izbaci s faxa,kao:ako nisi jos razmislila sta zelis da budes,vrati se u zabaviste! :roll: potom odem na pravni,a teta na salteru na isto pitanje odgovara:mozes na oba,ako si luda i 'oces da se zlopatis! :( i,eto:isti univerzitet-dve price! no,zavrsila sam studije i na jednom i na drugom,ne znam kakva je situacija trenutno,ali mislim da bi trebalo da je bolje vreme po studente zeljne studiranja nego u moje,pardon,slobicino vreme 8)
 
ZAKON O UNIVERZITETU

III. DELATNOST UNIVERZITETA I FAKULTETA

1. Obrazovna delatnost

1.2. Upis

Član 35.


Status studenta se stiče upisom na fakultet, odnosno univerzitet.

Status studenta koji se finansira iz budžeta student ostvaruje samo na jednom univerzitetu, odnosno fakultetu.

Status studenta gubi se ispisom sa fakulteta, danom diplomiranja i kada student ne izvrši upis u godinu studija.

Član 36.

Lice sa višim, odnosno visokim obrazovanjem može se upisati na osnovne studije na fakultetu bez polaganja prijemnog ispita, odnosno ispita za proveru sklonosti i sposobnosti, u skladu sa statutom fakulteta.

Pravo iz stava 1. ovog člana ostvaruje se na lični zahtev.

Dekan odlučuje o priznavanju položenih ispita.

Lice iz stava 1. ovog člana upisuje se u određenu godinu studija, pod uslovima propisanim statutom fakulteta, u statusu studenta koji plaća školarinu.
 

Back
Top