Osteogenesis Imperfecta

Kiss_me

Aktivan član
Poruka
1.516
Meni neko izuzetno blizak boluje od rodjenja od ove bolesti. Interesuje me, da li ima nekih novosti u istrazivanjima o njoj i da li ima nade da se nadje lek?
Da li se neka institucija ili osoba bavi posebno sa tim?

Pozz
 
g065.gif
 
Evo sta sam uspela da saznam nakon posete nekoliko americkih sajtova:
-U principu,lekovi se ne koriste u lecenju ove bolesti,jedino u slucaju infekcije se daje odgovarajuca terapija.U nekim slucajevima sa osteopenijom i ponovljenim frakturama ciklicno se daje intravenski aminohidroksipropilden(pamidron-iz grupe lekova koji se nazivaju bisfosfonati),a koji sprecava pojavu fraktura i povecava gustinu kostiju.Istrazivanjem se doslo do zakljucka da bolje dejstvo postize uz istovremeno davanje kalcijuma \vitamina D,kao i uz odredjeni program vezbanja.Sve ovo je jos uvek u fazi istrazivanja.
-hirursko lecenje
-fizikalna terapija
-genetsko savetovaliste

To je sve sto se tice terapije za sada,no istrazivanja mogu doneti nove rezultate.

puno pozdrava :D :D
 
Sto se tice O. imperfekte,
to je vrlo teska bolest,ciju negu i lecenje najbolje znaju da Vam objasne cini mi se profesor Brdar i drugi strucnjaci sa Klinike u Tirsovoj.
Citajte najnovija izdanja srpskih i hrvatskih udzbenika iz pedijatrije, a u medjuvremenu polako ucite medicinski engleski, kako bi mogli da posecujete strane sajtove za najnovije informacije oko ove bolesti i isto tako strane sajtove za podrsku(udruzenja) licima u cijem okruzenju se nalaze oboleli.
 

Back
Top