Bash elektrichna :)

Peruzzi

Domaćin
Poruka
4.066
Sinoc sam, doksam svirao, bosim desnim stopalom zgazio na kabl koji ide od gitare u pojacalo i protresla me je (i to dobro...) struja kroz levu ruku i desnu nogu (podlakticu i potkolenicu)
Sta to moze da bude? Propao kabl, magneti, ima negde neki spoj?
Kad pojacam master na 5 i vise i ostavim gitaru da miruje, D,A ili E zica (kako kad) pocne sama od sebe da vibrira.
Pojacalo je Behringer, 15W, gitara isto, kupio sam komplet u mitrosu pre godinu i po dana.
Lepo kazu - koliko para toliko muzike. Ali meni se jos svira...
 
e, pa sam rekao - kolko para tolko muzike :)

sve sam platio 130 eu UKUPNO.

sta fali mitrosu? gitara je gitara, pa kupio je u mitrosu, buvljaku ili na djubristu.

koja je dijagnoza?
ili da proverim nesto pa da ti kazem rezultate?
mislim da su magneti malo otisli, ili negde gde ne treba ima spoj.
 
Pa pazi,ja sviram najvise na original Fender Stratocaster,i to poprilicno dugo,a sto se tice kopija Stratocastera,mitros ima ubedljivo najlosije moguce kopije iz kojih ne mozes da izvuces ni 50 % onoga sto ima Aria kopija,iz sky music koja jeste najbliza original Stratocasteru.
I ne mozes da tek tako kazes gitara je gitara,ogromne ali ogromne razlike su izmedju cak i onih koje ja koristim,a pogotovo je ta razlika primetna kod kopija.
I samo da znas da magneti hoce da riknu kada ides preko zvucne na kompu.Drzi se pojacala,ipak je to najprirodnije resenje.
Mitros....daj molim te,njihove gitare su tako lagane,kao da nema drveta ni malo,uzas!
 
Dont_Break_The_Oath:
Pa pazi,ja sviram najvise na original Fender Stratocaster,i to poprilicno dugo,a sto se tice kopija Stratocastera,mitros ima ubedljivo najlosije moguce kopije iz kojih ne mozes da izvuces ni 50 % onoga sto ima Aria kopija,iz sky music koja jeste najbliza original Stratocasteru.
I ne mozes da tek tako kazes gitara je gitara,ogromne ali ogromne razlike su izmedju cak i onih koje ja koristim,a pogotovo je ta razlika primetna kod kopija.
I samo da znas da magneti hoce da riknu kada ides preko zvucne na kompu.Drzi se pojacala,ipak je to najprirodnije resenje.
Mitros....daj molim te,njihove gitare su tako lagane,kao da nema drveta ni malo,uzas!

ma daj, pa ne proizvode oni gitare... a i gde drugde u srbiji ima da se kupi fender telecaster koji ja posedujem, kupljen u mitrosu i odlican...
 
Peruzzi:
sta fali mitrosu? gitara je gitara, pa kupio je u mitrosu, buvljaku ili na djubristu.

Prijatelju, pa ako je gitara gitara, zasto bi onda ljudi kupovali instrumente za recimo 1500 eura a ne za 130, ako je to tako kao sto ti kazes.
Mitros ima NAJGORE gitare u drzavi! Ko je tu kupio gitaru taj se grdo zaje***. Doduse video sam neke USA stratokastere jednom u Novom Sadu ali nisu vredeli te pare koje su oni trazili. Sve u svemu Mitros je promasaj.
A to sto te strefila struja, pa moze da bude i los kabl, losa gitara, ........bilo sta, rece ti covek da ti je oprema ubi boze. Je si li proverio uzemljenje?

Neko je pitao sta da kupi za 150-200 eura, generalno jedan savet kada kupujete gitaru, uvek uzmite polovnu dobro ocuvanu gitaru, jer za relativno malo para moze da se uzme solidna stvar, pogotovu to vredi za akusticne gitare jer kod novih nikada ne znas da li ce da pokaze neki defekt posle izvesnog vremena, a to se desava i najboljim proizvodjacima.

I da , slazem se sa Dont_Break_The_Oath , Sky music ima bolje gitare od Mitrosa, gledao sam skoro Aria Pro , jazz gitare, veoma dobro odradjene za nekih 500 eura.
 
Naravno da ne pravi Mitros instrumente ali ono sto dolazi kod njih je sve za bacanje.Gitare od presovanog kartona maltene.
Za budzet do 200 evrica se moze kupiti solidna kopija Stratocastera ili Gibson Explorer i to u Sky Music,koji je po meni ipak najbolji u SCG.
 
klika:
Prijatelju, pa ako je gitara gitara, zasto bi onda ljudi kupovali instrumente za recimo 1500 eura a ne za 130, ako je to tako kao sto ti kazes.

Dobro...startokaster je stratokaster pa kupio ga u mirtosu ili ga izvadio iz kontejnera. Ne pravi mitros gitare nego neka tamo firma, i od te firme zavisi kakva je gitara, a ne od radnje. a sto se tice modela - nema pravila, bitno je da gitara lezi. nekome vise telekaster, nekome ibanezi, nekome gibsoni, a nekome taraba na koju su nakacene zice i magneti (i to moze da svira...)
 
Peruzzi:
Dobro...startokaster je stratokaster pa kupio ga u mirtosu ili ga izvadio iz kontejnera. Ne pravi mitros gitare nego neka tamo firma, i od te firme zavisi kakva je gitara, a ne od radnje. a sto se tice modela - nema pravila, bitno je da gitara lezi. nekome vise telekaster, nekome ibanezi, nekome gibsoni, a nekome taraba na koju su nakacene zice i magneti (i to moze da svira...)

Ma niko ne govori o tome da li Mitros pravi gitare ili ne, znamo svi da oni nemaju veze sa proizvodnjom, radi se o tome da oni uvoze smece od instrumenata. Postoje mnogi proizvdodjaci na dalekom istoku i kvalitet instrumenata se jako razlikuje. Najveca fabrika na svetu po broju proizvedenih gitara je SAMICK u J. Koreji, cini mi se, i oni rade licencirane gitare mnogih svetski poznatih firmi, i to vrlo dobre kopije prave, spomenuo sam ovde Aria Pro jazz gitare koje oni prave i vrlo su dobrog kvaliteta za ono sto dolazi sa istoka. Ko zna odakle Mitros nabavlja robu ali te gitare, kao sto rece Dont_Break_The_Oath , izgledaju kao da su od kartona, uzas!
Ja nisam video cak ni jednu jedinu gitaru u Mitrosu koja bi mogla da prodje neke osnovne zahteve pa cak i kod nekoga ko je pocetnik a kamoli za nekoga ko zna da svira.

Druga stvar, kupujte gitare preko oglasa, nikako u Mitrosu jer cete preko oglasa naci dobar odnos kvalitet/cena , to u radnji necete naci.

Flame:
gde?gde?gde?za koliko?
naci pristojnu gitaru!
budzet mi je 150-200 e

Imas na http://www.halooglasi.co.yu uvek ponude gitara, moze se naci neka solidna kopija do 200 eura.
 

Back
Top