Zašto u muslimanskim zemljama žene nemaju nikakva prava?

strela, ako nisi dovoljno pametan da razmishljash ko shto nisi, ni ne pokushavaj da komentarishesh muslimane i njihovu kulturu. to su jednostavno surovi ljudi nastali na surovom prostoru. njihova kultura i religija je lepa ali imaju te neke ruzhne obichaje i chudan moral. to ponashanje prema zhenama jeste za svaku osudu, ali pre nego shto osudish probaj da razumesh.
ti nisi u stanju da razumesh, zato zachepi ta balava brbljiva usta.
 
Keeper:
strela, ako nisi dovoljno pametan da razmishljash ko shto nisi, ni ne pokushavaj da komentarishesh muslimane i njihovu kulturu. to su jednostavno surovi ljudi nastali na surovom prostoru. njihova kultura i religija je lepa ali imaju te neke ruzhne obichaje i chudan moral. to ponashanje prema zhenama jeste za svaku osudu, ali pre nego shto osudish probaj da razumesh.
ti nisi u stanju da razumesh, zato zachepi ta balava brbljiva usta.

Kao prvo nisam muško, kao drugo ko si ti da procenjuješ nečiju pamet? Da imaš iole MOZGA u toj tintari shvatio bi zašto sam postavila ovu temu. Davežu matori!!!
 
ti si zhensko samo zato shto imash sise a nemash paju, inache si arogantna i zatucana kao pravi pravcati mushki shovinistichki primerak, tako da mi nemoj zameriti na greshci, a ja ti se za nju izvinjavam. ako nemash protiv, nastavio bih da ti se obracjam u mushkom rodu, tako mi je mnogo lakshe.

izvini shto sam ti procenjivao pamet, al toliko ti je curelo da prosto nisam mogao da se suzdrzhim da ti kazhem koliko si glup. da li bi zheleo da se manesh mojih provokacija i ne izgubish sushtinu ove tvoje bezvezne teme, nego neshto da kazhesh o onome shto sam ti ja rekao? :)
 
Видш, ја то не радим чак и ако би некој и пријало.
По тој логици и убиство је оправдано ако те само лепо замоли.
Слободно ти причај ако се осећаш повученим за језик, ионако је то оно што је најдуже на теби.
Види се по наступу.
 
PAC-PAC:
Видш, ја то не радим чак и ако би некој и пријало.
По тој логици и убиство је оправдано ако те само лепо замоли.
Слободно ти причај ако се осећаш повученим за језик, ионако је то оно што је најдуже на теби.
Види се по наступу.

:lol: ajd sad mi reci da si poverovao da to radim :lol:....... hahah :lol: ovo je genijalno.
slushaj bracane, da te nauchim neshto o zhenama - ako se izhivljavash na njoj ne mora da znachi da je silujesh, da je boli i da je bolesna ako uzhiva u tome ;-)
jezik nije ono shto je najduzhe NA meni, jer je U meni.
 
Тешко да може бити у теби ако те него повлачи за њега а ако је она болесна, што дефинитвно и јесте ако јој је бол стимуланс, то не значи да и ти треба да јој се придружиш.
Није битно дали сам поверовао или не у твоје речи колико је битно то што их ти изговараш да би постигао превласт у диксији па макар то било и по питању занимљивости исте.
 
PAC-PAC:
Тешко да може бити у теби ако те него повлачи за њега ...
ajd ti sad objasni shta si sad rekao, nepismeni :)

PAC-PAC:
а ако је она болесна, што дефинитвно и јесте ако јој је бол стимуланс, то не значи да и ти треба да јој се придружиш.
... a ako si ti tolko glup da ne razumesh shta sam rekao onda to ne znachi da ja moram biti glup da se i posle ovoga nadovezujem, ali ovaj put cju biti :)

PAC-PAC:
Није битно дали сам поверовао или не у твоје речи колико је битно то што их ти изговараш да би постигао превласт у диксији па макар то било и по питању занимљивости исте.
nikakva prevlast me ovde ne zanima s obzirom da nikakve diskusije nema, a kao takva ne mozhe biti ni zanimljiva, nazhalost :)... i vrlo mi je milo shto sam makar malo omeo njeno razvijanje u samom pochetku jer je pochela iz pogreshnih pobuda ;-)
 
Видм да имаш атест за одређивање нечије интелигенције и писмености, свака част!
По чему је ова дискусија започета из лоших побуда?
Ако је неко мотивисан лошим побудама онда си то ти, вређаш од старта а да при томе ниси био ни близу објашњења због чега је ова дискусија лоше почета.
Или си толика интелектуална громада коју је немогуће сагледати оком обичног човека?
 
ja sam intelektualno manje-vishe normalno razvijena gromada manje-vishe lako saglediva ochima obichnog choveka, medjutim totalno nesaglediva vama neobichnim i intelektualno slabo razvijenim ljudima. medjutim, ja znam da ste vi normalni ljudi kao i ja, samo vasha inteligencija ne mozhe da dodje do izrazhaja od silne kolichine mrzhnje, nerazumevanja, i loshih stavova.
ja ne vredjam, ja provociram ;-) to sam i rekao. ako se neko uvredi od mene, znachi da mu je sujeta nemogucje velika ili da ja nisam vredjao vecj rekao istinu.
ne treba imati atest za utvrdjivanje vashe nepismenosti, dovoljno je umeti chitati i pisati. medjutim, ja sam shvatio shta si ti tada rekao, tj. da si promashio "k" i pogodio "g", shto je vrlo chudno s obzirom da postoje josh dve tipke izmedju ta dva slova, i ide u prilog onome shto sam te savetovao, da nadjesh vecju dioptriju :)

a ova tema je, da te informishem, zapocheta iz loshih pobuda jer je krenula kao odgovor na abdulove teme i trebala je da skrene pazhnju sa njih i prenese je na pljuvachinu muslimana. jeftin, apsolutno dechiji trik. chisto sumnjam da je Gospodina Strelu zaintrigiralo razumevanje muslimanskih obichaja pa je zato otvorio ovu temu, plus onu o muslimanskim uchestvovanjima u raznim belosvetskim ratovima ;-)
 
Стара фора, заузмем највишу могућу позицију и са висине провоцирам без икаквог ризика који је неминован у активним дискусијама.
Ако је одраз неписмености грешка у куцању онда свака част.
Што се тиче теме и лоших побуда, колико се ја разумем у намену форума исти је и направљен због сукоба мишљења при којем се на више начина постиже циљ.
Ако је јасно, као што и јесте, да је ова дискусија одговор и оружије којим се ставља до знања да муслимани не могу бити ти који ће спочитавати било коме по питању права и слобода не видим чему твоје противљење.
Ионако је ово форум Политика.
 
... ako vam je ova losha pljuvachka tema nekakvo oruzhje onda samo napred. svaka provokatorska budala vas mozhe naterati da se osetite ugrozhenim i onda pochinjete pokazivati svoje slabosti vadecji vashe "oruzhje". da se razumemo, ovo "oruzhje" je obichan paradajz kojim ih najvishe mozhete umrljati i nishta vishe.
ajd sad, ja cju da cjutim i ajd da chujem kako pucate :) ubijte ih tim vashim cjorcima.
 
Стрело муслимански однос према
женама је израз верске затуцаности која
није само примитивизам већ прави животињизам
јер такав однос према женском полу постоји
само у "животињском царству". Не верујем да ће се
они икада одрећи бигамије и фереџа. То
је део ислама. Али то је најмање зло у тој вери.

Није тема али неки који овде трабуњају о доброти
обрезаних треба мало да прочитају Куран
или како они кажу Кухран, шеријатске законе, одлазак
у рај ако убијеш "неверника".........итд.итд.
фуј....... :o
 
eremita:
Није тема али неки који овде трабуњају о доброти
обрезаних треба мало да прочитају Куран
или како они кажу Кухран, шеријатске законе, одлазак
у рај ако убијеш "неверника".........итд.итд.
фуј....... :o

o tome sam rekao. ako nemash mooda da shvatish uzrok tome, ne pokushavaj da komentarishesh. a i kad smo vecj kod zhena i slichno, ne znam dal vam je promakao deo u Bibliji gde se kazhe da zhene u crkvi i pred mushkarcem trebaju da cjute? :roll: a zashto su brodovi u hrishcjanskim crkvama podeljeni na mushki i zhenski? znate li da su josh u prvim, ranohrishcjanskim crkvama, zhene bile smeshtane u potpuno izdvojenu galeriju?..... mislim.... ;-)
 
Keeper:
eremita:
Није тема али неки који овде трабуњају о доброти
обрезаних треба мало да прочитају Куран
или како они кажу Кухран, шеријатске законе, одлазак
у рај ако убијеш "неверника".........итд.итд.
фуј....... :o

o tome sam rekao. ako nemash mooda da shvatish uzrok tome, ne pokushavaj da komentarishesh. a i kad smo vecj kod zhena i slichno, ne znam dal vam je promakao deo u Bibliji gde se kazhe da zhene u crkvi i pred mushkarcem trebaju da cjute? :roll: a zashto su brodovi u hrishcjanskim crkvama podeljeni na mushki i zhenski? znate li da su josh u prvim, ranohrishcjanskim crkvama, zhene bile smeshtane u potpuno izdvojenu galeriju?..... mislim.... ;-)

Ти говориш о примитивним "народним обичајима" да се
тако изразим - тога има веома много и код
нас због празноверја и великог броја неписмених људи.
Али ако мало више знаш о православљу - онда мораш
знати да и код нас поред ЂАКОНА постоји
и ЂАКОНИСА, дакле, место жене у СПЦ је високо
рангирано, да не говорим о женским
манастирима.
Али у смислу патријархалног друштва и породице у
њему - ми смо једно 100 година испред
ислама.
 
ne, ja ne govorim o primitivnim narodnim obichajima, ja sam ti rekao shta pishe u bibiji ;-) da si chitao, znao bi.
a obichaj smeshtanja zhena u levi brod bazilika je takodje lepa hrishcjanska diskriminacija, a shto se njihovih "visokih polozhaja" u SPC tiche ja nisam video nishta vishe od chasne sestre.
uostalom, samo pogledaj malo oko sebe. samo u mom komshiluku ti ja mogu recji za tri sluchaja fizichkog maltretiranja zhena. shta mislish kako ide dalje niz ulice? jedino shto to nije ozakonjeno, kao kod dragih nam muja ;-)

uglavnom, makar u vezi jednog si u pravu, a to je u vezi toga da ste 100god ispred muja shto se tiche odnosa prema zhenama. ali iako ste ispred njih, i dalje ste vrlo vrlo primitivni.
 
Tako ce da bude u muslimanskom svetu sve dok se zene tamo ne pobune protiv toga.

Zanimljivo je kako tzv. medjunarodna zajednica nema nista protiv da njihovi prijatelji iz Saudi Arabije ili sadasnjeg Avganistana ne daju zenama pravo glasa, i sve ostalo sto je Strela napisala. To je samo lep primer kako je demokratija rastegljiv pojam, odnosno ljudska prava postoje samo da bi se neko pritiskao, i koriste se selektivno. Pinoce je u Cileu bio diktator, nasiljem je dosao na vlast, mnogo ljudi pobio, i to nikome na zapadu nije smetalo.
 
U plemenu Jamnomame muškarac svoju naklonost ženi pokazuje tako što je bukvalno prebija svaki dan...ako se to ne desi nekoliko dana ona se brine da li mu je stalo do nje...
u Starom Zavetu postoji pored mnogih pravila pravilo da se žena koja ima meseečni ciklus ne sme dodirnuti i sedi odvojena od ostatak porodice jer je pljava...
u Staroj Grčkoj žene su bile ili robinje ili kurtizane ili su kao supruga živele u zlatnom kavezu bez ikakvih prava...
bla bla bla
Na prste jedne ruke se mogu kroz istoriju nabrojati društva/narodi u kojima je položaj žena bio recimo pristojan te su žene bile više od dela imovine muža kao što je to bila i njegova koza i stolica itd ... (neka Sev.Indijanska plemena, Egipćani etc) ... upravo zbog ovih primera mnogi su naučnici,antropolozi i sociolozi, došli u zabludu da ova društva upućuju na nekadašnje matrijahlano uređenje ...u suštini marijarhat je ist. zabluda ...

Sva konzervativna parijahalna društva okrenuta tradiciji i religiji imaju sramno loš odnos prema ženama ...i to ne važi samo za muslimane već i za hrišćane, Jevreje, većinu plemena na planeti...

ne želim da branim muslimane jer je njihov odnos prema ženama užasan i za svaku osudu ali čemu ova tema inače???? mislim šta hoćete ovim da pokažete ili dokažete?
 

Back
Top