Problem sa krajnicima

pretpostavih da se nista ne jede i ne pije..smor..jel se dolazi vece pre operacije u bolnicu ili na sam dan? posto sam cula razlicite price..
a vi junaci samo napred, ja bih ipak da me drogiraju :D a ako toliko boli sto jednostavno ne drze ljudi uspavane par dana dok ne prodje :sad2::D
zanima me jos jedna stvar: jel se ljudi ispovracaju od anestezije bas svaki put? hoce li neko biti pored mene ili cu samu sebe ispovracati?:sad2:

Dolazi se dan pre operacije, urade ti sve analize, krvnu grupu, mere T itd. Ja sam prvi dan povracala ceo dan, tad pijes samo caj koji je moj stomak ocigledno odbijao da prihvati. Kao zavisnik od jogurta prvu doktorku koja je naisla sam pitala jel mogu jogurt ona rece da. I naravno, jogurt nisam povratila:zcepanje: Al se moja doktorka izdrala da ne smem nikako jogurt :eek: Ne znam da li ce ti dozvoliti da neko bude pored tebe, verovatno hoce, mojoj mami su dozvolili pa je vecinu tog prvog dana provela u sobi. Jedino cega se secam tog prvog dana su besomucno povracanje, spavanje (stvarno, naspavas se ko covek :lol:I) i osecaj kako ne boli mnogo. Al narednih dana tek shvatis sta su bolovi :sad2: Inace dobra ti je operacija ako imas viska kg, ja sam za 3 nedelje koliko nisam mogla normalno da jedem smrsala 5 kg:zper: A vidim klince treci dan u bolnici jedu kifle:eek:
 
Пази кад смо у исто време оперисали крајнике.:eek:
На Звездари...Др Цветковић....да нисмо собу делили?:lol:

Ја сам код легендарног др Ристића, који је сада у пензији. Да смо делили собу, вероватно бих те се сећао...:per:
 
ispustaces neke zvuke, trudi se budu sto tuzniji :-D

:hahaha: :super:



Meni su vadili sva 3 kad sam imala nekih 8 godina...
U bolnici smo bile mama i ja neka dva tri dana valjda....
Nisam mogla ni da pricam ni da jedem...pa su mi pretili da ce da me prikace na infuziju....pa ja kao uzmem da jedem...neki odvratni sutlijas :neutral:
sve vreme sam cutala....progovorila sam samo "do vidjenja" kada smo kretale kuci...i cim sam stigla kuci,mama je napravila klopu koju sam bukvalno progutala,iako me bolelo grlo :lol:
 
Ja sam krajnike izvadio u utorak, i evo vec danas mogu relativno normalno da jedem.
Imam 20 godina i operisao sam ih u totalnoj anesteziji. I najgora stvar bar za mene je bilo kad su mi stavljali onu bromilu u ruku, sve ostalo je lakse podnosljivo ;)
Kad sam se probudio iz anestezije, nisam osetio neku mucninu, niti mi se porvracalo i sl. bilo je to kao najnormalnije budjenje iz sna. Bol nije bio strasan. Za ovih 5 dana nisam uzeo nista protiv bolova..Bilo je podnosljivo.Bol je malo jaci od jake upale grla..Treci dan mi je bio najgori tada su me usi bolele kad sam gutao ali opet kad se uzme u obzir da sam tog dana popio 3 l vode i caja i 2 tanjira supe vidi se da nije ni to strasno cim sam mogao toliko da gutam. Pustili su me posle 4 dana lezanja u bolnici i super se osecam.. Koliko sam mislio da ce biti strasno i koliko asm citao da boli, stvarno nije nista. :)
I da, ja sam normalno pricao 4 sata posle operacije, bila su tu jos neka mala deca, oni nisu mogli da pricaju prvi dan, ali vec drugi dan su bili kao da im se nista nije desilo. ;)
 
Ја се уопште не сећам болова.
Пошто сам пре те операције на недељном нивоу примала ињекције, била сам ваљда одушевљена што ће та операција да однесе те тегобе.
 
Ja sam krajnike izvadio u utorak, i evo vec danas mogu relativno normalno da jedem.
Imam 20 godina i operisao sam ih u totalnoj anesteziji. I najgora stvar bar za mene je bilo kad su mi stavljali onu bromilu u ruku, sve ostalo je lakse podnosljivo ;)
Kad sam se probudio iz anestezije, nisam osetio neku mucninu, niti mi se porvracalo i sl. bilo je to kao najnormalnije budjenje iz sna. Bol nije bio strasan. Za ovih 5 dana nisam uzeo nista protiv bolova..Bilo je podnosljivo.Bol je malo jaci od jake upale grla..Treci dan mi je bio najgori tada su me usi bolele kad sam gutao ali opet kad se uzme u obzir da sam tog dana popio 3 l vode i caja i 2 tanjira supe vidi se da nije ni to strasno cim sam mogao toliko da gutam. Pustili su me posle 4 dana lezanja u bolnici i super se osecam.. Koliko sam mislio da ce biti strasno i koliko asm citao da boli, stvarno nije nista. :)
I da, ja sam normalno pricao 4 sata posle operacije, bila su tu jos neka mala deca, oni nisu mogli da pricaju prvi dan, ali vec drugi dan su bili kao da im se nista nije desilo. ;)
sta je to bromila? zvuci zajebano:sad2::sad2:
e *** ja se nadala da ce bar deca cutati, jos fali da oni vriste na svu moju muku :mrgreen:

e jos jedno pitanje za sve: jel se nekom izmenio glas mozda? znam par slucajeva koji poceli kroz nos da pricaju nakon operacije, ubila bih se da mi se to dogodi! iskustva?
 
Моћићеш одмах да устајеш из кревета, чим ти прође дејство анестезије.
А што се тиче брауниле у вени, стоји док се анестезиолог не увери да ти се стање устабилило.
 
sta je to bromila? zvuci zajebano:sad2::sad2:
e *** ja se nadala da ce bar deca cutati, jos fali da oni vriste na svu moju muku :mrgreen:

e jos jedno pitanje za sve: jel se nekom izmenio glas mozda? znam par slucajeva koji poceli kroz nos da pricaju nakon operacije, ubila bih se da mi se to dogodi! iskustva?
kaze se BRAUNILA po firmi koja ih pravi, inace, to je intravenska kanila.
nema razloga da se menja glas, ne radi se nista na glasnim zicama vec na krajnicima.Promena glasa moze da bude privremena i to je redovna komplikacija opste anestezije koja se javlja zbog intubacije.
 
kaze se BRAUNILA po firmi koja ih pravi, inace, to je intravenska kanila.
nema razloga da se menja glas, ne radi se nista na glasnim zicama vec na krajnicima.Promena glasa moze da bude privremena i to je redovna komplikacija opste anestezije koja se javlja zbog intubacije.

a ja sve citiram pogresno :mrgreen:
da upravo moje sledece pitanje je intubacija: jel se osecaju neke posledice, sta ako mi zeznu nesto??? ostete? ili pak zaborave nesto u meni??:mrgreen:
 
Ok, BRAUNILA bar sam nesto novo naucio, mada sam poprilicno siguran da je sestra govorila bromila ali nije ni bitno. Dakle braunilu ti stave u venu 10-ak minuta pre operacije i preko nje ti daju anesteziju ( totalnu ) i kad se probudis tu ti vec bude prikljucena infuzija. Ja sam dobio samo tu jednu infuziju koja je skoro skroz istekla kad sam se probudio iz anestezije. Sledece jutro skidaju braunilu, meni je bila na malo nezgodnom mestu pa mi je smetala prilikom savijanja ruke u zglobu, ali generalno nije problem. Sto se glasa tice, malo ti je cudniji glas par sati posle operacije, pretpostavljam da je to zbog anestezije..Ali vec posle par sati ja sam normalno govorio i setao sam se po bolnici, nisam mogao da lezim u krevetu. :P A sto se hrane tice, taj dan sam dobio solju mleka i puno caja, sledece jutro za dorucak je bilo mleko i keks, a za rucak supa i za veceru griz u toku dana sam sve vreme dobijao caj da pijem. Sledece jutro za dorucak sredina hleba sa pavlakom, za rucak pire krompir i za veceru kuvano jaje. Treci dan uglavnom svu tecnu-kasastu hranu mozes da jedes samo je bitno da bude bez zacina i da ne bude nesto kiselo, ljuto itd..
@revijalac ne brini se to je jedna od prostijih operacija i ne treba da se brines. Takodje ne postoji stvar koju bi mogli da zaborave u tebi, eventualno ako je lekar slep pa ne bude vide makaze da ti vire iz grla. :D
P.S. Mene je uplasilo, ali to je normalna procedura i ne treba da vas plasi, pre odlaska na operaciju traze saglasost da vam daju transfuziju u slucaju da bude potrebno. To je mene prilicno izbezumilo, ali posle su mi rekli da je to normalna procedura i da u 99% slucajeva nikakva transfuzija nije potrena. Srecno! :)
 
sta je to bromila? zvuci zajebano:sad2::sad2:

kaze se BRAUNILA po firmi koja ih pravi, inace, to je intravenska kanila.

Или БРОНИЛА по енглеском изговору (произвођач Браун из Немачке).
А да се сви нађемо на ИНТРАНИЛА ?:D

У сваком случају, ништа страшно.:)
 
Pa, ne bih bas rekla da se na engleskom BROWN izgovara "BRON" a narocito ne "BROM" ali ajde ;) niti sam ja cula da je iko ovde tako zove, cak i predstavnici B-Brown-a nisu je tako izgovarali na svojim prezentacijama.

Mozda je najbolje da se nadjemo na "kanila" koja je u najsiroj primeni :-)
 
@revijalac ne brini se to je jedna od prostijih operacija i ne treba da se brines. Takodje ne postoji stvar koju bi mogli da zaborave u tebi, eventualno ako je lekar slep pa ne bude vide makaze da ti vire iz grla. :D
P.S. Mene je uplasilo, ali to je normalna procedura i ne treba da vas plasi, pre odlaska na operaciju traze saglasost da vam daju transfuziju u slucaju da bude potrebno. To je mene prilicno izbezumilo, ali posle su mi rekli da je to normalna procedura i da u 99% slucajeva nikakva transfuzija nije potrena. Srecno! :)

Kakva sa transfuzija???:sad2::sad2: pa vi svaki put nesto dodate!!! te BROMILA:mrgreen: te sa transfuzija:mrgreen::mrgreen: ja sam bre bolnicu videla samo u grey's anatomy seriji! :mrgreen:

ma otkud znam, svako malo procitam a se rutinska operacija iskomplikuje i da neko nesto zaboravi u pacijentu :mrgreen:
 
Pa, ne bih bas rekla da se na engleskom BROWN izgovara "BRON" a narocito ne "BROM" ali ajde ;) niti sam ja cula da je iko ovde tako zove, cak i predstavnici B-Brown-a nisu je tako izgovarali na svojim prezentacijama.

Mozda je najbolje da se nadjemo na "kanila" koja je u najsiroj primeni :-)

Душо моја, ради се о немачкој фирми BRAUN, а не BROWN, када се та фирма која је радила потрошни медицински материјал званично звала B.BRAUN BIOTROL.
Енглези немачко BRAUN изговарају као БРОН...
:cmok:
 
Ја се уопште не сећам болова.
Пошто сам пре те операције на недељном нивоу примала ињекције, била сам ваљда одушевљена што ће та операција да однесе те тегобе.
...ni ja se ne secam bolova a operaciju sam jedva cekala jer su mi rekli da cu posle nje moci da jedem sladoled koliko hocu...samo se secam da me bolelo kad pricam i da sam sve sto kazem morala da ponovim 10X jer me nisu razumeli... i tako 1 se iznerviram i izderem se na mamu "glupaco" ...posle mi bilo krivo pa kao nisam rekla glupaco nego gluvaco :)
 
И мени :sad2:
Може на прсте једне руке да се изброји колико сладоледа поједем на годишњем нивоу.
Е, али од тад, нисам примила ни једну ињекцију.:D
 

Back
Top