SPC i zlocinci

DeDa

Ističe se
Poruka
2.566
Isti ti pripadnici Skorpijona koji su pocinili zlocin nad Muslimanskim civilima,prevashodno su pred put u Bosnu bili blagosiljani 1995.godine od strane Pravoslavnog svestenika. :twisted: :twisted: :twisted:
 
Због елементарног непознавања неких ствари аутора...предлажем да се ова тема искулира.
Надам се да сам последњи који је написао нешто на овој теми. Хвала
 
Ljuba82:
Због елементарног непознавања неких ствари аутора...предлажем да се ова тема искулира.
Надам се да сам последњи који је написао нешто на овој теми. Хвала

Neces biti poslednji zato sto postoji jos neka istina o srpskim "rodoljubima" i "herojima" od one koju ti znas, i kojom su ti napunili glavu. A to je istina da je SPC imala velikog udela u ratu tako sto je huskala na rat i priklonila se S.M. u njegovom umobolnom ratnom pohodu koji se zvao "svi Srbi u jednoj drzavi", a koji umalo da nas kosta i samim nestankom Srba i nestankom drzave.....
 
Ljuba82:
Због елементарног непознавања неких ствари аутора...предлажем да се ова тема искулира.
Надам се да сам последњи који је написао нешто на овој теми. Хвала

leeeeeeeeee

pa onog popa sa video snimka bi na lomachu!!!

al da... nasha presvetla svetosavska crkva... ne treba je dirati...
 
Nisam pristalica Crkve i religije, ali mislim da ih onaj sveštenik nije blagoslovio zarad onog što su uradili, već jednostavno blagoslov pred odlazak na ratište. Zar ne?
 
crow:
jomini:
Nisam pristalica Crkve i religije, ali mislim da ih onaj sveštenik nije blagoslovio zarad onog što su uradili, već jednostavno blagoslov pred odlazak na ratište. Zar ne?

a to neshto menja, kaj ne?

naravno da menja.
sveshtenik ih je blagoslovio mozhda i sa zheljom da se vrate zhivi i zdravi, shto je i vishe nego u redu, a mozhda i sa zheljom da pokolju shto vishe ljudi. mi to ne znamo i nije nashe da sudimo.

tako da, ovo je promashen razgovor. bolje da ste osudili one sveshtenike koji su blagosiljali granate. granate se sigurno ne vracjaju zhive i zdrave.
 
У реду, могућности за шпекулацију има доста али ми није јасно како нико не прозива Ислам чији је лајт мотив управо то зашта оптужујете СПЦ.
Или је можда Џихад идеја Светог Саве?!
 
niko ne proziva ovde islam jer dosad niko nije bio toliko opsednut islamom da bi ga prozivao na temi koja mu nije namenjena ;-)
a o (ne)razumevanju islama sam rekao na jednoj drugoj temi. nije zhvaka za seljaka.
 
DeDa:
Isti ti pripadnici Skorpijona koji su pocinili zlocin nad Muslimanskim civilima,prevashodno su pred put u Bosnu bili blagosiljani 1995.godine od strane Pravoslavnog svestenika. :twisted: :twisted: :twisted:

I cekaj DeDa, jel jedan svestenik mozda mag pa da moze da predvidi sta ce ko da uradi. Sta je u tome lose sto su svestenici osvestavali svoje borce ? I sam sam prisustvo jednom, zaista mi nije jasno i sta ti znaci :twisted: :twisted: :twisted: ???
Jel moguce DeDa da te 92-ojka u'vatila na tako jeftinu foru ???

Hoces da ti kazem koja poruka stoji iza svega toga i vec zapocete kampanje protiv iste.... Na ovaj nacin ce staviti SPC u neugodan polozaj da bilo sta sto uradi bice usmereno protiv nje...

1. Ako Crkva iskulira i ne reaguje na ove snimke kao i na ostale napade onda ce biti: "Vidite Crkva nesto taji, nesto se opasno odigrava tamo, samo se trude da to ne izadje na videlo"

2. Ako Crkva kojim slucajem razresi i odluci doticnog svestenika iz Sida, onda ce reci: "Vidite Crkva priznaje da je bilo svih navedenih zlocina"

Ishod : Bice u svakom slucaju da ce se narod podeliti i polarizovati kao sto si recimo ti koji im stavljas atribut :twisted: , i oni koji zastupaju moje misljenje bice obelezeni kao "nazadnjaci", "glupaci", "nacionalisti", "radikali", "primitivci"....itd...iako nije nista od toga u svemu tacno (bar po pitanju mene licno :?) ...

Nadam se da vecina ljudi kopca sta se tu kuva ! :idea:
 
CIKLON B:
Taj lik ih je blagoslovio pred polazak a cime su se oni bavili tamo, sa tim SPC nema veze

Nece biti da je tako, pop kaze: "Podaj im boze uspjeha u savladjivanju neprijateljskog NARODA" - nije rekao VOJSKE vec NARODA. Da ti prevedem, to je poziv na genocid.

Da nebiste nagadjali koje sam vjere reci cu da sam ateista, sin Crnogorca i Hrvatice. Nikad necu prihvatiti nijednu religiju.
 
Punisher:
CIKLON B:
Taj lik ih je blagoslovio pred polazak a cime su se oni bavili tamo, sa tim SPC nema veze

Nece biti da je tako, pop kaze: "Podaj im boze uspjeha u savladjivanju neprijateljskog NARODA" - nije rekao VOJSKE vec NARODA. Da ti prevedem, to je poziv na genocid.

Da nebiste nagadjali koje sam vjere reci cu da sam ateista, sin Crnogorca i Hrvatice. Nikad necu prihvatiti nijednu religiju.
SACUVAJ ME BOZE OD ATEISTA :shock:
 
DeDa:
Isti ti pripadnici Skorpijona koji su pocinili zlocin nad Muslimanskim civilima,prevashodno su pred put u Bosnu bili blagosiljani 1995.godine od strane Pravoslavnog svestenika. :twisted: :twisted: :twisted:
deda, crkva je tu za sve vjernike a ne samo za neke "izabrane".
TAj svestenik koji je blagoslovio te momke nije znao da ce oni da idu da ubijalju i pljackaju.
 
crni djordje:
Keeper:
bolje je biti chak i ateista nego izokrenuti naglavachke chitavu jednu religiju kao shto vi to radite. ;-)
Ko to mi?Nemas ti pojma...Pozdrav selendri... :lol:

ko ste to vi? pa prevashodno mislim na vas likove ovde ;-) mada se situacija mozhe lako preneti i vani.... satanisti pod maskama svoje sebichne takozvane pravoslavne religije. zhivela majka srbija. mrzhnja pod maskom ljubavi prema nekakvoj domovini koju ste pustili da vam je rasture. glupost pod maskom nekakvog ponosa.
pa da.
zaista nemam pojma :)
 
Nije u pitanju izolovani incident jednog popa.Pa crkva kao institucija je pored SANU i Milosevica imala i te kakvog udela u formiranju ratne klime i raspirivanja nacionalistickih strasti!Evo jos "pojedinacnih" primera:Amfilohije,Filaret,Gavrilovic...
 
crni djordje:
SACUVAJ ME BOZE OD ATEISTA :shock:

A koji ce mi **** da se nekome molim kad nisam nikad nikome nanio zlo i pocinio grjeh??? Za mene postoji samo los covjek i dobar covjek. A posle ovih zadnjih 15 godina bih prije u vatru nego pri SPC, uz izvinjenje zabludjenim vjernicima te crkve.
 

Back
Top