Muški bikovi?

  • Začetnik teme SKORPIJICA
  • Datum pokretanja
Prica te o bikovima kako su verni itd... Ja znam muske bikove kao i zenske koji su u braku i varaju konstantno. Glume za medalju i neverovarno kolki su lazovi a tek pokvareni i zlobni to nemogu da verujem. Da mogu zgazili bi te bez imalo grize savesti.
 
Jeco slažem se sa tobom :)
Zaglavila sam u bolnici, razbolela se baš, moj bik je bio uz mene i zanimao se kakvo mi je stanje i bio je toliko divan , čak mi je po prvi put rekao da me voli, a sada kad mi je bolje ponaša se kao da ga boli uvo :) Tako da počinjem da mislim da je to rekao čisto onako, samo da bi me podigao psihički , ili šta već. Jesu čudni vala...
 
Najbolji muškarci!Pravi muškarci... kavaljerski maniri, boemi,vole žene,život, gurmani...dobri su muževi.Vredni, porodica im je na prvom mestu. Dobri i kao roditelji i prijatelji.Malo su popustljiviji prema ljudima koje vole.Mana jedina,materjalisti su.Ali, nisu im pare na prvom mestu. Sad izgled je druga priča... ima i lepših znakova od njih.Po meni, zamalo pa idealni.

- - - - - - - - - -

Dobri, ljubazni, romantični, strasni,nežni...sve na mestu. Ali, kad im "pukne film"beži što dalje! Opasni su kad izgube kontrolu.
 
Savet ako neku damu zanima:Budite sa njima fer i otvorene i daće vam sve što poželite.I budite uvek žena na mestu.Ja sam s bikom "sto godina". Mogu roman da napišem.

- - - - - - - - - -

Dobro sad, ja to iz svog ugla. Možda sam ih previše nahvalila. Poenta, po meni pravi muškarci!
 
Vole, lepe, pametne i praktične žene. Mrze folirantkinje, feministkinje,prostakuše i muškarače.Ne vole ni razmažene ljude, pa ni takve žene. Vole žene sa jakim karakterom,dobrim smislom za humor, da su zabavne i druželjubive...žene koje su vedre i nasmejane, koje vole sebe i svoj život i njih, naravo.Sve što od žene traže je da bude samo prava žena.
 
Vole, lepe, pametne i praktične žene. Mrze folirantkinje, feministkinje,prostakuše i muškarače.Ne vole ni razmažene ljude, pa ni takve žene. Vole žene sa jakim karakterom,dobrim smislom za humor, da su zabavne i druželjubive...žene koje su vedre i nasmejane, koje vole sebe i svoj život i njih, naravo.Sve što od žene traže je da bude samo prava žena.

Kao muski bik mogu da potvrdim da je ovo dosta tacan opis. Tu kategoriju žena nazivam ženski dzentlemni, dakle bez sujete, flegmaticnost do maksimuma, ne ulaženje u glupe rasprave i impulsivna reagovanja itd.
 
Nema potrebe za raspravama. .. niko od nas nije savršen. Ako želite da osvojite bika budite ženstvene, ako želite da ga zadržite budite dobre kuvarice.To vam je provereni recept.Nisu previše zahtevni, samo vole da jedu i to mnogo.P.S.A,da i budite uvek doterane, nasmejane... ako bik bude u vašem životu, neće vam to biti teško. Meni nije. Bik će se zauzvrat potruditi da ne skidate osmeh s lica.Skidaće vam zvezde s neba... znaju da budu jako romantični, emotivni i strasni. Grubost, trapavost i tromost je samo na prvi pogled. Ispod maske su topli, nežni... na muški način, naravno.
 
Mislim da je presudno to šta kao žena ili devojka pokrećete kod bika. Koje emocije.U zavisnosti od toga, znaju da budu divni ili nezainteresovani. Grubi su jako retko, ali ne treba ih nikako provocirati. Lepo mu stavite do znanja šta želite, poštovaće to.
 
imam i ja ono nesto s bikovima :D

al mislim da sam ovaj put naletila na tezi slucaj, bik/djevica/ribe

mars i venera u ribama

poludit s njim, toliko topline i leda u jednoj osobi jos nisam srela


ja sam vodenjak/vaga/bik

mars u ribama
venera u vodenjaku


slazemo se super, ali toliko razliciti karakterno da se tesko mozemo uskladit ... volimo dominirat oboje, tvrdoglavi oboje, samo sto sam ja na nebu, a on na zemlji, pa kad ga pokusam 'uzburkat' zauzvrat dobijem - ignore :D

al zato kad sam normalna i razumna, ugodno me iznenadi i duplo vrati :)
 
Naravno, to je alfa muškarac horoskopa! Ali ta dominacija, nije brutalna.Muževni su i istovremeno nežni.
Dominacija nije jedna od karakteristika Bika.
Bik zeli da je sve na svom mestu, stabilno, pa cesto hteo ne hteo zavrsi na nekom rukovodecem mestu.
Bik je tvrdoglav, sto nije sinonim za dominantan.
Dominacija su Skorpija, Lav, Ovan, Jarac.
Skorpija i Jarac takticki, Lav i Ovan otvoreno, naredbodavacki.
Znači, ja sam taktička dominacija!Sviđa mi se.
 
Sukladno originalosti i unikatnosti natalne karte svakoga Bika ( kao i drugih znakova) necemo naci 2 ista Bika, kako fizicki ( osim ako su blizanci) i po karakteru, ali postoje neke uopstene crte koje se vezuju za ovaj znak, sto sam i sam primjetio kod najveceg broja Bikova koje sam licno upoznao.

Sto se tice muskaraca Bikova, pojest, popit, naglasen hedonizam u svakom smislu, u ljubavnim odnosima mnogo izrazenija posesivnost nego zelja za dominacijom.Sukladno cinjenici da vladaju izrazito materijalnom 2 kucom ( " JA Imam") i partnerke dozivljavaju svojim privatnim " posjedom", tj privatnim vlasnistvom.Mislim ono, ok je posjedovati kucu, auto, mobitel itd, ali ljudi se ne mogu posjedovati :D

Izrazena skromnost, realnost, potreba za sigurnoscu, pa sukladno tome nece birati partnerke koje mame uzdahe i poglede drugih brojnih muskaraca, nego su skloniji biranju zena skromnijeg fizickog izgleda,prije svega domacinskog tipa, koje ih nece dovoditi u neugodne ljubomorne situacije ali koje ce ih valjano i nahraniti ( niko ne moze pojest kao oni)

JAko stabilni, iskreni, posteni, totalno neiskvareni, zbog egzaltacije Mjeseca ih ljudi vole( najomiljeniji znak horoskopa u globalu), vjeruju im, cesto ih biraju za Vodje ( uz Jarceve i LAvove najcesce, samo LAvove i Jarceve iz drugih razloga),ali zbog njihove popustljive i miroljubive naravi cesto zli ljudi krijuci se iza njih ostvaruju svoje ciljeve.
Za JArca takvi znaju da ce ih namirisati, za LAva takodjer, ali sutljivi, miroljubivi Bik se cini idealan plijen da se iskoristi za zle namjere drugih ljudi.
( Naravno Bik sa Merkurom u Ovnu poput Hitlera je bio sve samo ne sutljiv, onako je taj Merkur djelovao kao da bljuje vatru dok govori :D)
 
original.gif
 
Kad ga vec spomenuh hajde da se malo pozabavim kartom Hitlera , da mi prodje radno vrijeme :D ( So u Biku, Ac Vaga, Mo Jarac), gdje dominaciju u osnovniom trisu ima zemljani element i kardinalni kvalitet, sto znaci pored liderskih sposobnosti, Hicu je zanimao samo jasan konkretan i praktican ( opipljiv) rezultat.

U karti se jasno vidi i veliki broj planeta koje su u jako losem dostojanstvu, od Ju0 Mo u Jarcu, slabog Marsa u Biku, i jako loseg dispozitora Mjeseca Saturna na Mcu u Lavu, sto i nije prepreka za ogromnu ambiciju, ali svu se akcije na planu licnog uspjeha ispunjene destrukcijom, tj sve te tako lose postavljene planete su iskazivale svoju negativnu prirodu.

Ascedent je u Vagi koja uvijek oznacava jaku osjetljivost identiteta i potrebu za balansom, sto u slucaju extremnih pritisaka na osobu, takvu prirodu moze da odevde u extreme u kontra smjeru, sto je kod Hitlera bilo vezano za poraz Njemacke u 1 svjetskom ratu, sto se nadovezalo i na nesto raniju smrt njegove majke( za koju je bio jako vezan), pa kazu da je samom ljubavlju prema Njemackoj u stvari iskazivao ljubav prema svojoj majci( Ju0Mo Jarac, odgovornost, duznost prema i majci i prema domovini, ispunjena velikim idealizmom, nerealnim entuzijazmom), pa je dispozicija te konjukcije Saturn na Mc u Lavu ( majka mu je bila Lavica) i taj Saturn ga je doveo na vlast( 10 kuca), ali posto SA u Lavu pokazuje svoje lose osobine ( ako nema recepcije i ako je dispozicija takodjer slaba) logicno da je na kraju morao pasti.

Vladar karte i ascedenta u Vagi je Venera u sjedistu u Biku, pa znamo da se u mladosti bavio slikarstvom, ali je ta Venera u egzaktnoj konjukciji sa lose postavljenim Marsom ( agresija, rat) te zajedno sa tim Marsom u kvadratu sa Saturnom, sto oznacava nemogucnost dugotrajnijeg kontinuiteta ostvarenja svojih zelja ( Mars) koje nisu u skladu sa realnoscu tj sa okolnoitima Saturn.

Kvadrat jako loseg Marsa( Bik) i loseg Saturna( Lav) , gdje Mars tjera na akciju, Saturn ( vladar karme, prosolosti) koci i dovodi osobu do ogorcenja i raznih vidova frustracije je jako bio uocljiv i Hitlerovom ponasanju, pa kada se tu doda i Merkur u Ovnu( zapaljivi govori) sto mnogi misle da je bio Ovan a ne Bik.

Ali upravo mu je Sunce u Biku dalo tu vrstu fixnosti i jakog karaktera( tvrdoglavosti) da do kraja istraje na svojim zamislima, ma koliko te zamisli bile strasne i osudjene na propast.

Sto bi rekla Jarcica Marlen Ditrih, koja mu se otvoreno suprostavila, „ Njemci mozda jesu jedan od „ najsposobnijih „ naroda na planeti, ali imaju coskaste glave, cim ih je jedan Hitler mogao zavesti“)

U stvari je Hitler njemackom narodu pricao samo ono sto zele da cuju ( Ju0 Mo u Jarcu u 3), sto je radio jako temperamentno ( Me u Ovnu).


https://www.astrotheme.com/astrology/Adolf_Hitler
 
Kad ga vec spomenuh hajde da se malo pozabavim kartom Hitlera , da mi prodje radno vrijeme :D ( So u Biku, Ac Vaga, Mo Jarac), gdje dominaciju u osnovniom trisu ima zemljani element i kardinalni kvalitet, sto znaci pored liderskih sposobnosti, Hicu je zanimao samo jasan konkretan i praktican ( opipljiv) rezultat.

U karti se jasno vidi i veliki broj planeta koje su u jako losem dostojanstvu, od Ju0 Mo u Jarcu, slabog Marsa u Biku, i jako loseg dispozitora Mjeseca Saturna na Mcu u Lavu, sto i nije prepreka za ogromnu ambiciju, ali svu se akcije na planu licnog uspjeha ispunjene destrukcijom, tj sve te tako lose postavljene planete su iskazivale svoju negativnu prirodu.

Ascedent je u Vagi koja uvijek oznacava jaku osjetljivost identiteta i potrebu za balansom, sto u slucaju extremnih pritisaka na osobu, takvu prirodu moze da odevde u extreme u kontra smjeru, sto je kod Hitlera bilo vezano za poraz Njemacke u 1 svjetskom ratu, sto se nadovezalo i na nesto raniju smrt njegove majke( za koju je bio jako vezan), pa kazu da je samom ljubavlju prema Njemackoj u stvari iskazivao ljubav prema svojoj majci( Ju0Mo Jarac, odgovornost, duznost prema i majci i prema domovini, ispunjena velikim idealizmom, nerealnim entuzijazmom), pa je dispozicija te konjukcije Saturn na Mc u Lavu ( majka mu je bila Lavica) i taj Saturn ga je doveo na vlast( 10 kuca), ali posto SA u Lavu pokazuje svoje lose osobine ( ako nema recepcije i ako je dispozicija takodjer slaba) logicno da je na kraju morao pasti.

Vladar karte i ascedenta u Vagi je Venera u sjedistu u Biku, pa znamo da se u mladosti bavio slikarstvom, ali je ta Venera u egzaktnoj konjukciji sa lose postavljenim Marsom ( agresija, rat) te zajedno sa tim Marsom u kvadratu sa Saturnom, sto oznacava nemogucnost dugotrajnijeg kontinuiteta ostvarenja svojih zelja ( Mars) koje nisu u skladu sa realnoscu tj sa okolnoitima Saturn.

Kvadrat jako loseg Marsa( Bik) i loseg Saturna( Lav) , gdje Mars tjera na akciju, Saturn ( vladar karme, prosolosti) koci i dovodi osobu do ogorcenja i raznih vidova frustracije je jako bio uocljiv i Hitlerovom ponasanju, pa kada se tu doda i Merkur u Ovnu( zapaljivi govori) sto mnogi misle da je bio Ovan a ne Bik.

Ali upravo mu je Sunce u Biku dalo tu vrstu fixnosti i jakog karaktera( tvrdoglavosti) da do kraja istraje na svojim zamislima, ma koliko te zamisli bile strasne i osudjene na propast.

Sto bi rekla Jarcica Marlen Ditrih, koja mu se otvoreno suprostavila, „ Njemci mozda jesu jedan od „ najsposobnijih „ naroda na planeti, ali imaju coskaste glave, cim ih je jedan Hitler mogao zavesti“)

U stvari je Hitler njemackom narodu pricao samo ono sto zele da cuju ( Ju0 Mo u Jarcu u 3), sto je radio jako temperamentno ( Me u Ovnu).


https://www.astrotheme.com/astrology/Adolf_Hitler
Verujem da je ipak daleko više pozitivnih primera, kad su bikovi u pitanju.
 

Back
Top