povlacenje u sebe

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

ariela

Aktivan član
Poruka
1.483
Postoji sigurno milion razloga zbog cega se neko povlaci u sebe pred problemima ili uopste od ljudi...znam da je sve povezano sa psihom i laik sam da odredim sta je uzrok tome, pa vas pitam da li se moze reci o kakvoj se vrsti neuroze ili psihoze radi kad se osoba tako pocne zatvarati i bezati od resenja nekih svakodnevnih problema...nemam sad bas mnogo podataka osim sto ponasanje postaje ekstremno tesko...proglasenje prijatelja neprijateljima, asocijalnost, pravljenje gresaka koje su prosto neshvatljive i odbijanje svake vrste pomoci...radi se o mom dobrom prijatelju koji je prvo ispoljavao bes, pa se kasnije totalno povukao i svrstao me u osobe koje mu ne misle dobro...nisam jedina on jednostavno odbija da komunicira sa svima s kojima se do juce druzio....zao mi ga je kao coveka i zelim eto da pomognem...
 
Potpuno nedovoljno podataka, svakako da se sa covekom nesto desava, a sta tacno nije moguce reci iz navedenog. Trebalo bi da reaguje njegova porodica, verovatno da se nesto veoma neuobicajeno desava da bi reagovali. Upozori njegovu porodicu da primecujes cudno ponasanje, njemu ne mozes drugacija ti da pomognes, cuvaj sebe.
 
Ariela,
mozes li jos da opises jos neka psihicka stanja kroz koja tvoj prijatelj prolazi.Nisi rekla ni koliko ima godina,ni kakve je konstitucije,da li place ili se smeje, da li pije ili se drogira?
Ako budes iznela vise podataka, u tvoje licno sanduce cu ti poslati, koja je dijagnoza izmedju one dve, koje si ti ostavila, neuroza ili psihoza!
 
Filip Smart:
...Ako budes iznela vise podataka, u tvoje licno sanduce cu ti poslati, koja je dijagnoza izmedju one dve, koje si ti ostavila, neuroza ili psihoza!

kako to mislite "poslacu vam dijagnozu u licno SANDUCE"... da li ste vi kvalifikovani medicinski radnik ili ste iz esnafa vidovite zorke?
 
Filip Smart:
Ariela,
mozes li jos da opises jos neka psihicka stanja kroz koja tvoj prijatelj prolazi.Nisi rekla ni koliko ima godina,ni kakve je konstitucije,da li place ili se smeje, da li pije ili se drogira?
Ako budes iznela vise podataka, u tvoje licno sanduce cu ti poslati, koja je dijagnoza izmedju one dve, koje si ti ostavila, neuroza ili psihoza!

:shock: :shock:
Neznam kakav ste Vi medicinar,ali koliko su mene ucili psihijatrijsku dijagnozu postavlja tim psihijatara nakon visecasovnog (visednevnog) detaljnog ispitivanja doticnog pacijenta.
Bez uvrede,ali je ovo krajnje smesno i neprofesionalno sa Vase strane! :shock:
 
gane011:
dijagnoze se svakako ne iznose javno ali se jos manje postavljaju preko foruma zato i pitah da li ste medicinar ili vidovnjak...

gane,
verovatno je da je student, a mozda i sin lekara, i te sam vidjala da daju "kompetentne" savete. filipu se nije svidelo kad sam rekla da sa "posebnom simpatijom" gledam na "strucna" misljenja ljudi koji su lekarima komsije, supruge, ziranti, i slicno (konkretno je cerka jednog doktora bila u pitanju, i to na TV :) ).

nijedan doktor nece za sebe reci da je "medicinar", s jedne strane, a - sa druge strane - mislim da i po pitanju vidovnjaka nisi daleko od istine; mnogi od njih imaju prilicno opsezno knjisko medicinsko znanje, a BAS ovako "dijagnosticiraju", i ne libe se nicega.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top