So i ulje nisu hrana za ljude

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
So nam itekako treba a daje se cak i zivotinjama na tzv "slanistima".
Inace, Balkan je podrucje specificno zbog manjka joda u tlu zbog cega nemamo ni joda u namirnicama. Jod je inace jako bitan zbog funkcije mozga i stitne zlezde pa se kod nas vestacki dodaje u so ( pise i na pakovanju tuzlanske soli "Jodirana tuzlanska so").

Inace, izmedju morske i soli iz rudnika razlike nema. Natrijum hlorid je - natrijum hlorid.
 
Ima so bez aditiva da se kupi.

Nije svako ulje isto... Masnoca je veoma vazna u ishrani. Meni jako smeta i ne mogu ni da se najedem ako jedem samo suvu hranu. Redovno pored mesa/ribe, salate, humusa, sira na mom tanjiru obavezno i orasi ili pikani. Masnoca rulz!
 
Poslednja izmena:
So je stetna samo zbog tog aditiva ?

Onda cu da odem do Tuzle i sam iskopam jednu stencugu soli ali neslano da jedem ne mogu.
Bez ulja se moze ( kucni rostilj, grilovano povrce i meso) ali neslano je neslana shala :(

Ne samo zbog tog aditiva. So nije hrana. Ona količina koja je potrebna za telo nalazi se u povrću.

Idi gde god hoćeš, ali ako si prijatelj samome sebi i sopstvenim bubrezima - nećeš konzumirati so. Ako hoćeš - na volju ti.
 
So nam itekako treba a daje se cak i zivotinjama na tzv "slanistima".
Inace, Balkan je podrucje specificno zbog manjka joda u tlu zbog cega nemamo ni joda u namirnicama. Jod je inace jako bitan zbog funkcije mozga i stitne zlezde pa se kod nas vestacki dodaje u so ( pise i na pakovanju tuzlanske soli "Jodirana tuzlanska so").

Već sam rekao, so se nalazi u povrću. Nema potrebe da se konzumira so iz kutija, odnosno fabrička so. Na tom pakovanju se nalazi i E-536, a to je otrov.

Inace, izmedju morske i soli iz rudnika razlike nema. Natrijum hlorid je - natrijum hlorid.

Ima so bez aditiva da se kupi.

Nije svako ulje isto... Masnoca je veoma vazna u ishrani. Meni jako smeta i ne mogu ni da se najedem ako jedem samo suvu hranu. Redovno pored mesa/ribe, salate, humusa, sira na mom tanjiru obavezno i orasi ili pikani. Masnoca rulz!

Nema nigde da se kupi.

Sva ulja su u suštini ista - nezdrava. Dovoljna količina masnoće za prosečnog čoveka nalazi se u recimo 50 grama badema ili suncokreta. Da ne govorimo o kokosu. Ako se pojede jedan kokos na dan - već se preteralo sa unosom masti. Takozvane "životinjske masti" ne računam, jer to nije hrana za ljude.

Wow pogledala sam neke recepte. Vi mora da se salite... Ko zivina ovoj hrani?

Niko se ne šali. Mi koji živimo ovako se ne razboljevamo. A vi što živite od GMO kobasica, napravljenih od svinjskih tumora, i začinjenih mišomorom i ostalim otrovima, stalno ste bolesni... :rida:
 
Imamo očnjake za klanje travojeda i sonu kiselinu u želucu za varenje živog mesa??????? :eek:

ocnjake imamo
neki manje, neki vece, ali ih imamo
kao i kombinaciju vrlo zaebanih tvari u zelucu

http://en.wikipedia.org/wiki/Digestion

pomocu kojih varimo
i biljojede i mesojede
ali ne i celulozu
da smo obligatne karnivore nismo
kao sto nismo ni biljojedi
svejedi/ svastojedi smo
nego, sto bjezis s biologije bwe
to je jedan od zanimljivijih predmeta :)
 
ocnjake imamo
neki manje, neki vece, ali ih imamo
kao i kombinaciju vrlo zaebanih tvari u zelucu

http://en.wikipedia.org/wiki/Digestion

pomocu kojih varimo
i biljojede i mesojede
ali ne i celulozu
da smo obligatne karnivore nismo
kao sto nismo ni biljojedi
svejedi/ svastojedi smo
nego, sto bjezis s biologije bwe
to je jedan od zanimljivijih predmeta :)

Ma dečko je čitao neke sektaške časopise kako je jesti samo zeleniš veoma zdravo.
A kad bi pola dana nosio džakove, jeo bi i svinjetinu i jagnjetinu sa sve belim hlebom bez salate i s puno soli
 
Naivni nasedaju na te veganske fazone i slično.
Sad dečko spominje žvake...mislim, ludo je sve to ali iste ne žvaćem što ne znači da žvaćem detelinu suvu od letos.
Onda, ti si dečko mlad, zelen i rekao bih glup. Pa da si ( kao što je rekla Zloćka ) ti krava, pardon, da poznaješ biologiju ti bi znao da krave su preživari ( molim te, obrati se Wikipediji, to ti je najbrži put do izlečenja od veganizma )
 
Ma dečko je čitao neke sektaške časopise kako je jesti samo zeleniš veoma zdravo.
A kad bi pola dana nosio džakove, jeo bi i svinjetinu i jagnjetinu sa sve belim hlebom bez salate i s puno soli

Pišam ti u sektaške časopise. I na sve sekte. Govori u svoje ime. Promašio si temu. Ne dam novac za svinjetinu i ostale GMO proserotine. Šta ćeš preduzeti po tom pitanju?
 
ocnjake imamo
neki manje, neki vece, ali ih imamo
kao i kombinaciju vrlo zaebanih tvari u zelucu

http://en.wikipedia.org/wiki/Digestion

pomocu kojih varimo
i biljojede i mesojede
ali ne i celulozu
da smo obligatne karnivore nismo
kao sto nismo ni biljojedi
svejedi/ svastojedi smo
nego, sto bjezis s biologije bwe
to je jedan od zanimljivijih predmeta :)

Očnjaci nisu za klanje, kao kod tigrova, već za kidanje delova voća i povrća.
 
Naivni nasedaju na te veganske fazone i slično.
Sad dečko spominje žvake...mislim, ludo je sve to ali iste ne žvaćem što ne znači da žvaćem detelinu suvu od letos.
Onda, ti si dečko mlad, zelen i rekao bih glup. Pa da si ( kao što je rekla Zloćka ) ti krava, pardon, da poznaješ biologiju ti bi znao da krave su preživari ( molim te, obrati se Wikipediji, to ti je najbrži put do izlečenja od veganizma )

Naivni žderu GMO kobasice od svinjskih tumora, sa aditivima.

Ko spominje žvake? Pišam u žvake.

Ako si mlad to je zbog godina, to što si glup se ne može promeniti, a ako si zelen zato što nosiš talibansku zastavu i to je tvoja stvar. Pa da si tasmanski đavo onda bi napao životinju i pojeo je živu, a ne pekao njena crevca na žaru.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top