Kutak za trudnice

Били ми у апотеци а продавачица почела да вади из кутије делове кад је бебац видео маску бризнуо у плач.:D. Милсио сад ће инхалације. Љуби га тата :heart: моје мало.
 
Били ми у апотеци а продавачица почела да вади из кутије делове кад је бебац видео маску бризнуо у плач.:D. Милсио сад ће инхалације. Љуби га тата :heart: моје мало.

Joooj, i tako mali pa znaju da pruže otpor na vreme, za svaki slučaj. Duša mala. :)
 
e da se i ja upišem...mada smo mi još mali i sutra idemo na prvi ekspertni tek :D
Od 26.02. sam na utrogestanu 3x dnevno...bilo je malo komplikacija i više mog straha nego bilo čega drugog.Sad isčekujem sutra da vidim da vidim kako napredujemo,nadam se da će i moj strah nestati.
 
Vrrrrrlo retko se dese, pošto sam uglavnom premorena i samo se skljokam kao zombi, ali da, evo upravo sam u jednom :neutral:
Najčešće kad ujutro imam neku veliku obavezu koja me brine, dovoljno je samo da hoću da se okrenem u snu, momentalno se rasanim i mozak počinje da radi, ne mogu ničim da ga dotučem.
I onda počne da vrti i vrti i vrti a misli sve gore i gore i tako..
Baš sam te utešila :confused:
Ali desili su se možda samo par puta za 14 meseci, eto
 
Vrrrrrlo retko se dese, pošto sam uglavnom premorena i samo se skljokam kao zombi, ali da, evo upravo sam u jednom :neutral:
Najčešće kad ujutro imam neku veliku obavezu koja me brine, dovoljno je samo da hoću da se okrenem u snu, momentalno se rasanim i mozak počinje da radi, ne mogu ničim da ga dotučem.
I onda počne da vrti i vrti i vrti a misli sve gore i gore i tako..
Baš sam te utešila :confused:
Ali desili su se možda samo par puta za 14 meseci, eto

:lol: Tačno tako. Kao da sam ja pisala, meni malo u kombinaciji sa nedostatkom vazduha i sve mi smeta.
 
E imala sam jedno vreme jako ubrzan puls i normalan pritisak, što nije bilo nikad, uvek mi je nizak. Sad je bar to prošlo.
Ali mi se čini da dosta toga ide iz glave. Unapred znam da ću dobiti napad i kad mi to padne na pamet ne vredi više ništa... Nisu te tegobe toliki problem koliko glava... :(
Drago mi je da nisam jedina, šta god da je.
 
ja sam prvu trudnocu bila bez utrogestana, zdrava trudnoca, mogla sam volu rep da iscupam... sada je druga prica, na samom pocetku pojavio se hematom,duplo veci od ploda... terapija utrogestanom dve nedelje i mirovanje pa cemo videti..kontam da kako plod bude rastao vece su sanse da sve bude ok... ali treba docekati kontrolu :\

htedoh da vas pitam da li je neka bila u slicnoj situaciji, koliko ste zapravo mirovale, kako je sve proslo, imate li neki savet? da li ste uzimale dodatno vit c i magnezijum i eventualno nesto trece (osim folne)?
meni je ovo malo neocekivano jer mi je prva trudnoca bila rajska, pa sam ocekivala slicno i sada ali cika marfi ne odmara : )
i da, pozdrav za sve trudnjace, nadam se da ce ih biti sve vise na temi : )
 
Tara, čestitam! :)
Imala sam ja, u tom nepovoljnom položaju, da je hematom iznad bebe. Iako je mirovanje bilo imperativ, ja sam bila u nebranom grožđu i koliko god da sam se trudila, bilo je tu i aktivnosti i trukcanja i rktanja preko svake mere i za normalnu trudnoću u prvim nedeljama po utvrđivanju trudnoće. Ne znam iskreno kako sam izgurala taj period. Kad sam konačno mogla da mirujem, onda sam mnogo više mirovala... koliko je to moguće sa malim detetom i nakon 2-3 nedelje se povukao hematom. Možda tu negde oko 11.nedelje. Ne sećam se tačno.

Meni je dr rekla da pored utrogestana, folne uzimam vitamin C, D, B... Slagaću šta mi je nabrojala, pa sam kupila kompleks vitamina za trudnice i time rešila svaku dilemu. Mg je isto dobar, ali sam to tek kasno počela da pijem, neki moj trip koji nema veze sa bilo čim.
Koliko god možeš da miruješ iskoristi. Uglavnom se apsorbuje, ali u retkim situacijama se napravi baš problem.
 
Vrrrrrlo retko se dese, pošto sam uglavnom premorena i samo se skljokam kao zombi, ali da, evo upravo sam u jednom :neutral:
Najčešće kad ujutro imam neku veliku obavezu koja me brine, dovoljno je samo da hoću da se okrenem u snu, momentalno se rasanim i mozak počinje da radi, ne mogu ničim da ga dotučem.
I onda počne da vrti i vrti i vrti a misli sve gore i gore i tako..
Baš sam te utešila :confused:
Ali desili su se možda samo par puta za 14 meseci, eto

:lol: Tačno tako. Kao da sam ja pisala, meni malo u kombinaciji sa nedostatkom vazduha i sve mi smeta.

meni malo u kombinaciji sa ubrzanim lupanjem i radom srca, ali sve drugo isto :(

Devojke,
Izvinite sto upadam ovako...
Ali od kad imate te napade panike? I jel ih lecite?

Kvinsi, jesi ti to trudna ? :)

Tata, majaVa cestitam... :) i ako sam nekog zaboravila...
Bas mi je drago da vas vidim ovde na temi :)

Srecno drage moje :heart:
 
kichbran, hvala!
dakle ni ti nisi mirovala bas strogo
pitam jer mi je to neizvodljivo, leskam ja i trudim se ali ne mogu da ne idem prevozom nigde, i da budem samo kod kuce i u lezecem polozaju ,pa me onda grize savest ali ne vredi...
mada je utrogestan smanjio osecaj kontrakcija, bole me samo krsta povremeno... jedva cekam kontrolu da vidim da li se apsorbovao

cicak, ja sam imala napade panike ali pre prve trudnoce i isla sam kod psihologa, i mislim da mi je od najveceg znacaja bilo sto sam dolazila do uzroka tih napada, a to je tacno ono sto je lunasa gore napisala, kada bi me cekalo nesto vazno, nesto meni licno tesko (cesto nebulozno) za obaviti, nesto sto me podsvesno mucilo a ja odbijala da ga racionalizujem obavezno sam imala tako neki panicni napad... mislim da se sa tim bas dosta ljudi susrece
 
Tarči, čestitam!! :)

A ti anksiozni napadi su upravo takvi, nešto čak potpuno nebitno pokrene točkić i onda se mehanizam ne može zaustaviti.
Najgore mi je kad samo ležim i pokušavam da zaspim zato to više i ne radim, već kad se desi probudim žmua, popričamo, umirim se i onda sam ok.
Meni je trudnoća verovatno bila okidač, tada su bili i češći ali eto dese se još uvek ponekad.
Poslednji put u četvrtak kad je napadao onaj silni sneg a ja morala na put, udavih se misleći kako ću poginuti negde usput a dete ostati bez majke :roll:
Onda sam probudila žmua, podelila muku, on rekao kako mi šefica nije suicidalni moron već majka tri deteta i da ona prva neće kretati na put, ja rekla ok, popila čašu vode i posle sve bilo ok.
 
hvala lunjo, hvala cicak :)
pa to, samo je bitno da ih racionalizujes, sam ili sa nekim ( a mnogo je lakse sa nekim), mada sam ja pisala dnevnik kada nisam imala sa kim a uhvati me i onda sve razlozim i proddje...
 
kichbran, hvala!
dakle ni ti nisi mirovala bas strogo
pitam jer mi je to neizvodljivo, leskam ja i trudim se ali ne mogu da ne idem prevozom nigde, i da budem samo kod kuce i u lezecem polozaju ,pa me onda grize savest ali ne vredi...
mada je utrogestan smanjio osecaj kontrakcija, bole me samo krsta povremeno... jedva cekam kontrolu da vidim da li se apsorbovao

cicak, ja sam imala napade panike ali pre prve trudnoce i isla sam kod psihologa, i mislim da mi je od najveceg znacaja bilo sto sam dolazila do uzroka tih napada, a to je tacno ono sto je lunasa gore napisala, kada bi me cekalo nesto vazno, nesto meni licno tesko (cesto nebulozno) za obaviti, nesto sto me podsvesno mucilo a ja odbijala da ga racionalizujem obavezno sam imala tako neki panicni napad... mislim da se sa tim bas dosta ljudi susrece

Da, jako grize savest. Da ne pričam da sam tražila po netu istraživanja na koji način utiče hematom na razvoj ploda, ostavlja li posledice. Neku statistiku sam našla koja poredi razne poremećaje kod dece kad u trudnoći ima i nema hematoma, i nema odstupanja. To me je malo utešilo.

I vidim da je mirovanje kod mnogih žena bilo kao bolničko, do kupatila i nazad. Bila sam baš pod pritiskom, nisam smela ni da se nadam mnogo.
 
Za panične napade pomaže mi racionalizacija. Kad počne da se ponavlja epizoda da ponavljam sebi da mi se čini da nemam vazduha, da sad mozak radi po svom šablonu i da to nije stvarnost, da samo treba da se smirim. Pomaže da ne skačem da otvaram prozor, ali mi nije pomoglo da noćas zaspim. Do 4 sam se okretala po krevetu. Uzela neku knjigu da čitam koja mi se ne sviđa, i mrzelo me da je uzmem sinoć u ruke, a čitanje me stvarno opusti i uspava.
 

Back
Top