Kutak za trudnice

I moj štuca... Brojala sam i preko 30 puta, baš jutros oko 5 me probudio. :heart:
Btw, imam još šest dana zvanično. Od 2-5 mi je termin i ne znam ni sama da li jedva čekam da izleti ili bih to produžila u nedogled, jer se cimam iskustva koje nemam pojma kako će da izgleda.
I + kad bih mogla da ne slušam priče žena koje dobro i manje dobro znam, to bi bilo super! Meni stomak nije veliki, deluje kao da sam 5 ili 6 i onda žene nagađaju kad bih mogla da se porodim. Jedna je bila hit, kad mi je rekla pre neki dan, da su mi verovatno pogrešili termin i da se ja opustim još mesec, dva, ne izgledam joj kao neko ko je blizu, zaboga mali mi stomak... I sad su pametnice pametnije i od ginekologa i od UZ-a i od mene same, koja znam kad sam pravila bebu... Nemam više živaca da slušam, samo bih da se sve uspešno završi i da mi dete bude rođeno živo i zdravo.
 
I moj štuca... Brojala sam i preko 30 puta, baš jutros oko 5 me probudio. :heart:
Btw, imam još šest dana zvanično. Od 2-5 mi je termin i ne znam ni sama da li jedva čekam da izleti ili bih to produžila u nedogled, jer se cimam iskustva koje nemam pojma kako će da izgleda.
I + kad bih mogla da ne slušam priče žena koje dobro i manje dobro znam, to bi bilo super! Meni stomak nije veliki, deluje kao da sam 5 ili 6 i onda žene nagađaju kad bih mogla da se porodim. Jedna je bila hit, kad mi je rekla pre neki dan, da su mi verovatno pogrešili termin i da se ja opustim još mesec, dva, ne izgledam joj kao neko ko je blizu, zaboga mali mi stomak... I sad su pametnice pametnije i od ginekologa i od UZ-a i od mene same, koja znam kad sam pravila bebu... Nemam više živaca da slušam, samo bih da se sve uspešno završi i da mi dete bude rođeno živo i zdravo.

:ok: drzim sipke za lak porodjaj za bebu i tebe....
 
pridružujem se čestitkama :)

ja se više ne hvatam za termin, svi šize oko mene, došlo vreme, a bebac neće van
termin bio 12., gospodin sačekao 20. :heart:

i ne sekiraj se zbog priča
šta sam ja sve čula, uh, ima i shebanih slučajeva, ima i dobrih, ostani pozitivna i uživaj :)
 
:) mi danas bili na ctg-u, beba je odlicno, ctg odlican a izgleda da se i okrenuo glavacke jer mi je srce nasla nize od pupka, bas mi je sestrica dala nadu....dr kaze, jos samo dve nedelje da izguramo i to je to....jedva cekam uz za 7 dana pa da vidimo jel je glavacke, jos nije u karlici i ne pritiska na grlic sto mi je super, malo mi zeza pluca i zeludac ali i to je bolje nego da je vec na startnoj poziciji....inace, bebac mi je upropastio krvnu sliku i mesec dana totheme nije dovoljno, trebam jos mesec dana, sad sam granican slucaj....
 
ne daj se neizreciva, samo napred ... tothema je mene urnisala, mislila sam da cu zheludac povratiti od nje, a trebala sam da je pijem 2 puta na dan 3 meseca po porodjaju ... :roll: .. al' i to sam prezhivela

poslednja menstruacija 30.novembar, danas radila test: negativan ... e, izesh ga , posle prvog shoka ( kad sam proverila datum) dok sam chekala rezultat, navijala sam za plus :sad2:

mnogo mrzim ove moje hormone, popizdecu od njih majke mi ( sin mi se rodio 30tog sept, na vreme,41 nedelja, a ja imala PM 17.novembra - ni'dje veze s' vezom):dash:
 
..neizreciva, shta kaze KS, kakvo ti je gvozdje..?
..meni je gvozdje bilo sve vreme ok, a Hb katastofa i eritrociti na donjoj granici ..
..u prve dve trudnoce niko nije umeo da reshi misteriju,
sa malishanima me je dr prosvetlio da je uz Fe bitan i nivo ukupnih proteina u krvi,
koji su neophodni za sintezu Hb..
 
ja bila na pregledu, sve ok,samo cekam rezultat od sekreta, glic materice mi se zatvorio i sve je uredu ne moram vise da pijem utorgestan. nisam jos radila ultrazvuk, tek 19 februara, jaaaooo ne mogu docekati
 
..neizreciva, shta kaze KS, kakvo ti je gvozdje..?
..meni je gvozdje bilo sve vreme ok, a Hb katastofa i eritrociti na donjoj granici ..
..u prve dve trudnoce niko nije umeo da reshi misteriju,
sa malishanima me je dr prosvetlio da je uz Fe bitan i nivo ukupnih proteina u krvi,
koji su neophodni za sintezu Hb..

hemoglobin i eritrociti su na bas donjoj granici i svi ostali parametri vezano za anemiju , ali zasicenost mi je ispod, ne znam sta joj to znaci....uglavom, dobila sam crvenilo u uglovima usana, sto sad znam sigurno da mi je od manjka gvozdja kao i na par mesta promene na kozi....lici na alergiju i stvara suvu kozu...povuklo se sve dok sam bila na terapiji i evo ih imam opet kako dve nedelje ne uzimam Fe
 

Back
Top