Kutak za trudnice

Mi smo u nedelju konacno bili u Segedinu, nisam se usudila ranije da idem, misleci da ce mi biti naporan put. Sve je super proslo, namestila sam se na zadnjem sedistu, muz me ususkao kao bebicu. Evo sta sam sve kupila, uglavnom F&F u Tescu koji po mom misljenju ima najlepsu garderobicu, C&A-izbor je isti a mozda cak i losiji nego u Novom Sadu i H&M koji je ok. Cene jesu dosta nize, ali uzevsi u obzir da sam kupila mnogo vise nego sto sam planirala jer nisam mogla da odolim, plus jos neke stvari za kucu, onda ispada da bas i nije isplativo jer kupis i ono sto ti realno ne treba:rumenko:
Evo samo par slicica (prva je iz NS):

Pogledajte prilog 267855 Pogledajte prilog 267856 Pogledajte prilog 267857

Pogledajte prilog 267858 Pogledajte prilog 267859

Jao supermen bodic!!! Do yaya :D
 
a ja cekam moju turu iz asde

5053120964092

5053120965464

5053120968540

5053120794231


i za 18-24 mes

5053120262105
 
Poslednja izmena:
Neizreciva, divne su ti stvari za bebu:) Koju si velicinu najvise kupovala? Ja uglavnom 62, mada ima nesto malo 56 da mu ne bude sve veliko kad se rodi a poneku stvarcicu imam i 68, ali 90% stvari je 62. Sad mi kaze drugarica da je trebalo da kupujem samo 68.

Nadam se da ces izdrzati jos malo do 36. nedelje, ali ako bebac pozuri, sad si vec u sigurnoj zoni, ne brini, samo odmaraj, svaki novi dan koji izgurate je dragocen za bebicu:)
 
Neizreciva, divne su ti stvari za bebu:) Koju si velicinu najvise kupovala? Ja uglavnom 62, mada ima nesto malo 56 da mu ne bude sve veliko kad se rodi a poneku stvarcicu imam i 68, ali 90% stvari je 62. Sad mi kaze drugarica da je trebalo da kupujem samo 68.

Nadam se da ces izdrzati jos malo do 36. nedelje, ali ako bebac pozuri, sad si vec u sigurnoj zoni, ne brini, samo odmaraj, svaki novi dan koji izgurate je dragocen za bebicu:)

:) hvala puno na podrsci....ova neizvesnost me ubija....dr mi u pon kaze da je sve ok, ja joj kazem da imam kontrakcije a ona mi kaze da ne uticu na grlic sto je vazno....ali, one se ocigledno pojacavaju i sve su ucestalije, sto ne znaci da nece stati za par dana....ma haos....

a sto se krpica tice malo me i sramota da kazem....ostalo i je nekih stvari od sina koje su iznosene ali vrede u vel 56 i 62, po koja jaknica, skafander..... pa sam tu dokupila 3 bodica 56 i 10 vel 62.....kupila sam i 2 odelca 50, od toga komplet za izlazak iz bolnice, 2*56, 2*62 i 3*62 pizamice....sve nesto povoljno i na snizenjima....i onda sam nasla par naloga na fejsu i pokupovala bebi po 5-6 kompleta i 68-ca za leto, 74 za leto-jesen i 80 za zimu.....nastrikala sam i par dzempercica....ostalo mi je samo jos da kupim bodica, nehodajuce cipelice, carapica, neklizajucih carapica, kapicu za zimu i jos sta zatreba usput....missim, opremila sam ga do prvog rodjendana sa predivnim a ipak povoljnim stvarcicama...
 
Mnogo sam tuzna...prerano sam se radovala...
Preksinoc se pojavio braonkast sekret, juce bila kod dr...na UZV vidi gestacijski mesak ali ne i da ima neceg u njemu...on misli da je pocetak spontanog i da cekam nekoliko dana...sl. nedelje opet idem na UZV...
osecam se uzasno...ni da se pomirim sa situacijom i kazem "desava se", ni da se nadam i mislim pozitivno...mogu samo da cekam i da se pravim da se nista ne desava...dr kaze da bi u 6. nedelji vec nesto trebalo da se vidi, pominjao je neke parametre, ali nisam slusala...nisam mogla da ga slusam :(
 
Mnogo sam tuzna...prerano sam se radovala...
Preksinoc se pojavio braonkast sekret, juce bila kod dr...na UZV vidi gestacijski mesak ali ne i da ima neceg u njemu...on misli da je pocetak spontanog i da cekam nekoliko dana...sl. nedelje opet idem na UZV...
osecam se uzasno...ni da se pomirim sa situacijom i kazem "desava se", ni da se nadam i mislim pozitivno...mogu samo da cekam i da se pravim da se nista ne desava...dr kaze da bi u 6. nedelji vec nesto trebalo da se vidi, pominjao je neke parametre, ali nisam slusala...nisam mogla da ga slusam :(

Hajde polako.
I Bokica je htela da se odjavi sa kutka zbog braonkastog sekreta, a eno Vladeta je živ i zdrav.
Sačekaj, možda i nije to. Strpi se do sledeće nedelje. I doktori umeju da pogreše.
I samo hrabro! :zag:
 
Mnogo sam tuzna...prerano sam se radovala...
Preksinoc se pojavio braonkast sekret, juce bila kod dr...na UZV vidi gestacijski mesak ali ne i da ima neceg u njemu...on misli da je pocetak spontanog i da cekam nekoliko dana...sl. nedelje opet idem na UZV...
osecam se uzasno...ni da se pomirim sa situacijom i kazem "desava se", ni da se nadam i mislim pozitivno...mogu samo da cekam i da se pravim da se nista ne desava...dr kaze da bi u 6. nedelji vec nesto trebalo da se vidi, pominjao je neke parametre, ali nisam slusala...nisam mogla da ga slusam :(

jel ti dao utrogestan?....trebao je....meni se sa starijim sinom desilo da se nije video a i ja sam imala taj sekret i rekao mi dr da je to vesticja trudnoca najverovatnije, jer nema ploda....zakazao mi za 10 dana i tada se pasuljcic pojavio :heart:, bio je na takvom mestu da se sakrio na prethodnom uz od dr....i meni je bilo grozno tih 10 dana ali moras se smiriti i pokusati biti pozitivna....
 
Rece da ne bi da daje utrogestan jer smatra da je besmisleno...mesak je nepravilnog oblika...zapravo mi je rekao da dodjem sl. nedelje da vidimo da li je nesto ostalo, rekla bih da je on siguran da ce se zavrsiti spontanim...ja i dalje nisam sigurna...ne krvarim, imam samo sekret u tragovima...ono sto mene brine je sto nemam nikakvih simptoma...sa obe curice, sve je islo skolski, a ovo me tako zbunjuje...
Hvala zene na podrsci, znam da su mnoge od vas ovo prosle, pa mi je lakse kad znam da se i posle ovog zivi, i radjaju deca...joj, place mi se, a na poslu sam...hvala vam...:cmok2:
 
:( zao mi je....ali, bolje je ovako nego da i imala plod koji ne valja pa da moras na kiretazu....ja sam imala plod u 7 nedelji ali je zaostajao oko 10 dana u razvoju....nisam ni docekala uz u 12. nedelji nego sam prokrvarila a ploda nigde...prazan mesak....i kiretaza nakon koje sam krvarila vise od 7 dana, pa dva meseca pauze i za 3 meseca opet trudnoca.....dzim sipke za sto laksi oporavak i da opet navalite na pravljenje
 
Nadam se da ce sve biti ok, i da necu morati na kiretazu...dr je rekao da sl nedelje dodjem da vidimo je li nesto ostalo, a da najcesce priroda sve odradi sama...Rece za tri meseca moze opet, a po staroj skoli 6 meseci...samo da ovo prodje, da budem ok i duhom i telom, pa ce biti i bebe...posle koliko od kiretaze si ostala trudna?
 
Nadam se da ce sve biti ok, i da necu morati na kiretazu...dr je rekao da sl nedelje dodjem da vidimo je li nesto ostalo, a da najcesce priroda sve odradi sama...Rece za tri meseca moze opet, a po staroj skoli 6 meseci...samo da ovo prodje, da budem ok i duhom i telom, pa ce biti i bebe...posle koliko od kiretaze si ostala trudna?

meni je dr posle kiretaze odobrila posle 2 meseca a mozes misliti kolikoje tu bilo nakupnina posle 12.nedelja iako ploda nije bilo...posle 3 meseca slobodno u akciju.....ja sam nakon tih dva meseca aktivno stupila u akciju, sex najmanje svaki drugi dan osim par dana menstruacije....prvi mesec se nesto nakacilo pa mi je kasnila 7 dana i namucila sam se ko isus iako su predhodne 2 menstruacije sto smo se pazili bile bezbolne i na vreme....test je bio -....sledeci mesec je test bio slabo + , kasnila mi je 4-5 dana, opet uradila test i on - i dobila sam naravno, klasicna biohemijska trudnoca.....treca je bio Aleksa :heart:
 
Krenulo je krvarenje...malo sam otplakala u wc-u...da niko od ovih ne vidi...
bice bolje drugi put...za par meseci pokusacemo opet...

pih bas tuzno, odma se setim mene kako mi je bilo na pocetku, medjutim meni je dr odma dala utrogestan da pijem, kad pomislim na sve to, mozda bi kod mene tako bilo da nisam pila utrogestan, meni kasni trudnoca za nekih 5 dana, tako je bar bilo jos u decembru, verovatno zato sto sam uhvatila poslednji plodni dan ili kako god da bilo, ja utrogestan pijem i dalje, zato stalno imam neki strah, u ponedeljak idem na pregled, ne mogu da docekam

inace ovih dana pocela sam da osecam bebca kako se vrpolji, sad sam sigurna da je to to :)
 
pih bas tuzno, odma se setim mene kako mi je bilo na pocetku, medjutim meni je dr odma dala utrogestan da pijem, kad pomislim na sve to, mozda bi kod mene tako bilo da nisam pila utrogestan, meni kasni trudnoca za nekih 5 dana, tako je bar bilo jos u decembru, verovatno zato sto sam uhvatila poslednji plodni dan ili kako god da bilo, ja utrogestan pijem i dalje, zato stalno imam neki strah, u ponedeljak idem na pregled, ne mogu da docekam

inace ovih dana pocela sam da osecam bebca kako se vrpolji, sad sam sigurna da je to to :)

a sto ga ne stavljas vaginalno?.....efekat na grlic je bolji a deluje lokalno i ne preradjuje s preko jetre....
 
:think: bas sam sad citala bokicinu istoriju...ona se porodila na 34+0 ali njoj je beba bila spustena, meni nije....ona nije imala kontrakcije, ja ih imam....uopste ne mogu da upotrebim njeno iskustvo, kod mene sasvim drugi slucaj...:) danas su nesto redje kontrakcije pa sam mirnija....dan za dan....
 
Doguraces do 36, i rodices vodoliju :) Vec smo usli u moje omiljeno doba :) Ja sam vodolija/bik, valjda me je bik oblikovao u porodicnu osobu...vodolija je slobodni duh, a muskarci vodolije su inspiracija...neobicni i neuhvatljivi...
Ja sam sad dobro, pomirila se sa tim, mozda ovo i nije bilo pravo vreme...skidam neke krojeve pa cu za vikend da sijem, da skrenem misli...mazite svoje stomake i uzivajte...eto mene opet brzo :)
 
Doguraces do 36, i rodices vodoliju :) Vec smo usli u moje omiljeno doba :) Ja sam vodolija/bik, valjda me je bik oblikovao u porodicnu osobu...vodolija je slobodni duh, a muskarci vodolije su inspiracija...neobicni i neuhvatljivi...
Ja sam sad dobro, pomirila se sa tim, mozda ovo i nije bilo pravo vreme...skidam neke krojeve pa cu za vikend da sijem, da skrenem misli...mazite svoje stomake i uzivajte...eto mene opet brzo :)

drzim ti sipke da nemas kiretazu jer ces time imati laksi oporavak :)....i cekamo te sa lepim vestima ubrzo...
 
ako ispadne da sam trudna, ne znam šta ću
nema šanse, ali kad ti se ubaci bubica u glavu, gotovo :(
nije da ne želim dete već je isuviše rano, bebac je još mali, mi sa kintom sve slabije.. nije vreme
no šta sad, ako se desi, desilo se, samo da smo mi živi i zdravi
 
ako ispadne da sam trudna, ne znam šta ću
nema šanse, ali kad ti se ubaci bubica u glavu, gotovo :(
nije da ne želim dete već je isuviše rano, bebac je još mali, mi sa kintom sve slabije.. nije vreme
no šta sad, ako se desi, desilo se, samo da smo mi živi i zdravi

I ja tako razmišljam! :ok:

Biće nam valjda svima bolje, što se finansija tiče! Optimizam je važan! :z;:
 
ma da, dok je nama ljubavi i zdravlja, možemo i na kori hleba da živimo i da budemo srećni :D
šta će mi pare ako nema ljubavi? ona se ne može kupiti

al' ne bi bilo loše imati sve :lol:

Znaš kako kaže naš narod? :D

Biće svega, samo nas neće! :z;:


"Ukratko, šta vredi imati mnogo i biti nešto, kada čovek ne može da se oslobodi straha od sirotinje, ni niskosti u mislima, ni grubosti u rečima, ni nesigurnosti u postupcima, kad gorka i neumitna a nevidljiva beda prati čoveka u stopu, a taj lepši bolji i mirniji život izmiče se kao varljivo priviđenje." - Ivo Andrić

I to je zaista istina! :aha:
 
Poslednja izmena:
:neutral: ja sam juce malo ustala i aktivirala se....missim, dobro sam se osecala i uzela sam bebece stvari da peglam nekih pola sata.....ako se od toga porodim pa neka sad vec.....bila mi je drugarica pre koji dan kojoj jako trebaju pare pa smo se taman lepo dogovorile....platim joj spremanje iak znam da bi mi pomogla za dz....ovako dobro njoj, dobro meni....ali, hocu da ja peglam mojoj bebi stvari :confused:
 

Back
Top