Kutak za trudnice

Visina naknade koja se isplaćuje zaposlenoj na teret poslodavca, iznosi 100% od utvrđenog osnova, a ista je situacija i kad se naknada obezbeđuje iz sredstava obaveznog zdravstvenog osiguranja.

U skladu sa izmenom Zakona o zdravstvenom osiguranju, svim trudnicama će se isplaćivati 100% od osnova za naknadu zarade (prosek 3 meseca) od strane poslodavca. Poslodavac će biti u obavezi da refudnira isplaćenu naknadu od RFZO u iznosu od 100%.
Зашто није легло 100% како каже закон већ 65%. Покрадена жена?
 
Труднице где сте радиле "Quadruple test"? Има ли где у државној установи да не плаћамо приватно јер цена је 5.000 дин. Ако сте радили приватно, јесте ли рефундирали.
 
Hvala drugari!
Žaba je glavni informativac :D
Zajedno smo, mal ne rekoh pet frendli program :))))
Oko pola 10 se rodio David, debeljko od svojih 4100g i 52cm duzine. O obimu glave tek ne bih :lol:
Lici na oboje, al jos je premalecki da bi mogli tvrditi.
Cekamo da mu odrede crp dva dana za redom da znamo da li idemo kuci ili on ostaje u izolaciji zbog antibiotika i moguce infekcije (zbog te plodove vodice).
Porodjaj je protekao prirodno, bez epidurala i icega, samo sa indukcijom, ali prezivesmo :D

Sve najbolje Lu i srecno,trebace ti :lol:
 
Sve najbolje Lu i srecno,trebace ti :lol:

0_98a13_ccaa464a_orig.jpg
 
Жене колику плату примате за време трудничког боловања?

Ево одговорићу да знају будуће труднице. Добијате онолико новаца колика вам је званична плата на рачуну. Ако сте пријављени рецимо на 27.000 толико ћете и добити. То је 100% од плате. Честитам и ја.
 
Drage moje evo i mene kod vas.Trudna sam 22 nedelje,druga trudnoca.Imam devojcicu godinu ipo rodjenu carskim rezom.Bojim se da nisam promasila temu ali jako zelim da podelim nesto sa vama.Imam velikih problema sa muzem,pre dva dana me je doslovno zakljucao u kucu i polomio telefone kako ne bih mogla nikome da se obratim.da ne duzim,slucaj je dosao do supa po prijavi komsinice.Ja sam sa detetom sada kod svojih roditelja od kojih pri tom nemam ni najmanju podrsku,sta vise majka mi je rekla kako ovde u kuci ne mogu da ostanem jer brukam porodicu i sta ce sve komsiluk pricati...On ni na koji nacin nije pokusao ni da se izvini niti da na bilo koji nacin stupi u kontakt sa mnom i sa detetom. uzasno sam potresena i stalno placem,mnogo sam uplasena i strahujem za bebicu koju nosim da joj se nesto ne desi od tolikog stresa..ne znam sta da radim i kako da postupim,uz sve to stalno doslovno secam dete od 15 kg jer nam je soba trenutno na 2 spratu kuce.Ako je bilo koja od vas imala ili cula za slicnu pricu molim vas da svoja iskustva podelite sa mnom uzasno sam ocajna..
 
Муж те терорише, родитељи не дају подршку.. Знам да је тешко чувај се стреса што више због бебице... Обрати се неком центру за заштиту жена.. и министарству за бригу о породици. У сваком случају не видим да ти буде заједничка а срећна будућност у браку са мужем. То је неки болесник, љубоморан лик... Сад је поломио мобилне сутра не дај Боже нешто важније... Ајде нек ти Бог помогне. Срећно и не дај се.
 
Da, obrati se Centru za soc.rad, kakvi su da su od njih moras krenuti. Oni ce te povezati sa sigurnom zenskom kucom, a postoji i nestl tipa dom za majke i male bebe, ne znam tacno..mozda sam tu nesto i pomesala, moguce da je to samo za maloletne majke. Pri opstoni postojo besplatna pravna pomoc, pa i sa njima popricaj.
Inace tvoje ne mogu da shvatim, sram ih bilo.
 
Drage moje evo i mene kod vas.Trudna sam 22 nedelje,druga trudnoca.Imam devojcicu godinu ipo rodjenu carskim rezom.Bojim se da nisam promasila temu ali jako zelim da podelim nesto sa vama.Imam velikih problema sa muzem,pre dva dana me je doslovno zakljucao u kucu i polomio telefone kako ne bih mogla nikome da se obratim.da ne duzim,slucaj je dosao do supa po prijavi komsinice.Ja sam sa detetom sada kod svojih roditelja od kojih pri tom nemam ni najmanju podrsku,sta vise majka mi je rekla kako ovde u kuci ne mogu da ostanem jer brukam porodicu i sta ce sve komsiluk pricati...On ni na koji nacin nije pokusao ni da se izvini niti da na bilo koji nacin stupi u kontakt sa mnom i sa detetom. uzasno sam potresena i stalno placem,mnogo sam uplasena i strahujem za bebicu koju nosim da joj se nesto ne desi od tolikog stresa..ne znam sta da radim i kako da postupim,uz sve to stalno doslovno secam dete od 15 kg jer nam je soba trenutno na 2 spratu kuce.Ako je bilo koja od vas imala ili cula za slicnu pricu molim vas da svoja iskustva podelite sa mnom uzasno sam ocajna..

nadji nekog da mu izvuce usi
 
Никако да се похвалим да сам недавно добио сина.:D Зна ли неко ове бубуљице ситне по лицу и челу што су искочиле да ли је то од зноја-врућине или је реакција на млеко (од неке хране што мајка једе).
 
Vladane čestitke za rođenje sina,nek je živ i zdrav!!!!!! Što se bubuljica tiče,još se mukici nije očistila koža posle porođaja,sasvim normalna pojava ako nema jakog crvenila,svraba itd. Samo mlakom vodom i tekstilnom pelenom perite i proći će. :)
 

Back
Top