Kutak za trudnice

e bas i mene zanima kad se radi drugi ekpertni, meni samo zakazuju pregled, imala sam zakazan pregled 17-og i kad sam otisla nisu hteli da me prime zbog knjizice, sad to je ne bitna stvar, nego sestra mi kaze kao nista to nije strasno, nista nije hitno da se pregledam, aa jaaaa ne mogu da docekam sledeci pregled.
uglavnom zakaze mi za 21, sad u ponedeljak, medjutim, toliki je proces izrade nove knjizice da ja necu stici ni za taj datum da odradim pregled, tako da sam danas zvala i pitala sestru da mi zakaze za drugi termin i pitala je da li je taj pregled sad obavezan, ona mi kaze da to nista nije hitno i da mi ona opet nije zakazala ekspertni nego samo pregled, i naravno zakazala mi je sad za sledeci ponedeljak 28-og.
mislim da cu izludeti dok ne cujem da li je sve u redu, mada ja se osecam sasvim normalno i dobro
inace sad sam u 19 nedelji, za sledeci pregled cu biti u 20+2 nedelji, pa me zanima jel to sve tako dobro i u kojoj nedelji bi trebo da se radi drugi ekspertni
 
e bas i mene zanima kad se radi drugi ekpertni, meni samo zakazuju pregled, imala sam zakazan pregled 17-og i kad sam otisla nisu hteli da me prime zbog knjizice, sad to je ne bitna stvar, nego sestra mi kaze kao nista to nije strasno, nista nije hitno da se pregledam, aa jaaaa ne mogu da docekam sledeci pregled.
uglavnom zakaze mi za 21, sad u ponedeljak, medjutim, toliki je proces izrade nove knjizice da ja necu stici ni za taj datum da odradim pregled, tako da sam danas zvala i pitala sestru da mi zakaze za drugi termin i pitala je da li je taj pregled sad obavezan, ona mi kaze da to nista nije hitno i da mi ona opet nije zakazala ekspertni nego samo pregled, i naravno zakazala mi je sad za sledeci ponedeljak 28-og.
mislim da cu izludeti dok ne cujem da li je sve u redu, mada ja se osecam sasvim normalno i dobro
inace sad sam u 19 nedelji, za sledeci pregled cu biti u 20+2 nedelji, pa me zanima jel to sve tako dobro i u kojoj nedelji bi trebo da se radi drugi ekspertni

koliko znam to je ok, ne mora to u dan....i ja sam ga radila ok 20-te nedelje, sestrica je takodje bila opustena po pitanju termina
 
expertni ili expertski, ostalo je misterija :)
nisam radila

sa drugim detetom, ako sve bude ok, idem samo na običan UZ u prvom tromesečju, utvrđivanje trudnoće, drugo tromesečje da virnem ide li sve kako treba, pred kraj sprema li se bebac i to je to

Stvarno nemam pojma kako se kaze ili pise ...bitno je da ste me razumele : )))
I ja idem redovno na UZ kad mi lekar zakaze...ali izgleda da je ovo nesto novo ili ja za to nisam znala...Sa Sofijom ga nisam ni radila ,niko mi nije rekao da treba....
z:poz:
 
Keka, pa pisale smo jednom da li je ski ili ni na kraju :mrgreen:
I niko ne zna :lol:

A pisala sam i o UZ odavno, nema potrebe raditi hiljadu pregleda ukoliko je sve u redu.
Buduci da sam imala puno srece u prvoj trudnoci, nadam se da cu i u drugoj pa da necu morati stalno na preglede.
Sa iskustvom koje imam, dovoljna su 3-4 UZ pregleda tokom citave trudnoce, a ne na svakih mesec dana ili pola meseca, kao sto su meni zakazivali iako je sve bilo ok :roll:
 
Poredjenja radi, mama me je tokom trudnoce stalno zivkala da pita jesam li merila pritisak i govorila da obavezno merim redovno.
Pitala sam je zasto kad se osecam sasvim fino.
-Za svaki slucaj, rekla je :mrgreen:
Idi bestraga, zeno, lekove ne smem ako nesto nije bas kako treba, samo cu se iznervirati.
Isto za UZ u sedmom mesecu, "bebi je MOZDA :eek: prosirena mozdana komora, idi na expertni"
Oterala sam ih sve u pm, dosla na UZ tek pred kraj trudnoce da bi mi rekli da je sve kako treba.
 
Poredjenja radi, mama me je tokom trudnoce stalno zivkala da pita jesam li merila pritisak i govorila da obavezno merim redovno.
Pitala sam je zasto kad se osecam sasvim fino.
-Za svaki slucaj, rekla je :mrgreen:
Idi bestraga, zeno, lekove ne smem ako nesto nije bas kako treba, samo cu se iznervirati.

Isto za UZ u sedmom mesecu, "bebi je MOZDA :eek: prosirena mozdana komora, idi na expertni"
Oterala sam ih sve u pm, dosla na UZ tek pred kraj trudnoce da bi mi rekli da je sve kako treba.

ovo uopste nisi upravu....preklampsija je jako opasno oboljenje u trudnoci i itekako treba da leci i da se piju lekovi....a cesto trudnice i nemaju pojma da je imaju, moze da prodje i bez simptoma u pocetku, ne meri se dzabe pritisak tel tezina i proveravaju proteini u mokraci na svakoj kontroli u vecoj trudnoci....

http://www.stetoskop.info/Preeklampsija-824-c25-sickness.htm
 
Keka, pa pisale smo jednom da li je ski ili ni na kraju :mrgreen:
I niko ne zna :lol:

A pisala sam i o UZ odavno, nema potrebe raditi hiljadu pregleda ukoliko je sve u redu.
Buduci da sam imala puno srece u prvoj trudnoci, nadam se da cu i u drugoj pa da necu morati stalno na preglede.
Sa iskustvom koje imam, dovoljna su 3-4 UZ pregleda tokom citave trudnoce, a ne na svakih mesec dana ili pola meseca, kao sto su meni zakazivali iako je sve bilo ok :roll:

Kako god ,evo ja cu pisati expertni hihihi..
..Mene je verovatno poslala na expertni zbog krvarnja koje sam imala i hematoma..
Sa Sofijom nisam isla,isla sam samo par puta na UZ i to je to :-)
Nisam ni znala da ima lekara koji salju trudnice tako cesto na UZ-raznih ih ima.
Mada eto vidis ja sam isla na 2 UZ (u DZ-u prvi put i u Narodnog fronta na duble test) i niko mi nije rekao nit je video da imam hematom,jbg.....i onda se desilo krvarenje na zalost....ali dobro je da je sada sve ok.

Odoh sada ,moja smizla je danas rodjena i danas nam je treci divan dan.... :-)

Pozz :-)
 
Iwa 87, meni su ekspertni radili u 25. nedelji, tako da imas vremena, samo opusteno. I ja sam mislila da je to kasno, ali nije. Mislim da je vazno odraditi dva ekspertna u toku trudnoce, u 12. nedelji i od 20. do 25. nedelje. I mislim da je vazno ko ga radi jer nisu svi ginekolozi dovoljno strucni da bi ga odradili kako treba. Moj ginekolog je dobar, radi u Betaniji ali na ekspertni me ipak slao kod dr Stojica. Drago mi je kad vidim da nisu sujetniz:)
 
Iwa 87, meni su ekspertni radili u 25. nedelji, tako da imas vremena, samo opusteno. I ja sam mislila da je to kasno, ali nije. Mislim da je vazno odraditi dva ekspertna u toku trudnoce, u 12. nedelji i od 20. do 25. nedelje. I mislim da je vazno ko ga radi jer nisu svi ginekolozi dovoljno strucni da bi ga odradili kako treba. Moj ginekolog je dobar, radi u Betaniji ali na ekspertni me ipak slao kod dr Stojica. Drago mi je kad vidim da nisu sujetniz:)

e pa da, nisam ja mogla da se smirim nikako :) pa sam zvala jednu privatnu ordinaciju da pitam kad se radi taj drugi ekspertni, rekli su mi da se radi u 22 ili 23 nedelji, tako da imam dovoljno vremena, mada eto verovarno postoji tu neka tolerancija od par nedelja.
ja idem na liman, meni je ok.. e sad kad se ja ne razumem moze meni bilo koji doktor da prica sta hoce, ja samo mogu da slusam
 
ovo uopste nisi upravu....preklampsija je jako opasno oboljenje u trudnoci i itekako treba da leci i da se piju lekovi....a cesto trudnice i nemaju pojma da je imaju, moze da prodje i bez simptoma u pocetku, ne meri se dzabe pritisak tel tezina i proveravaju proteini u mokraci na svakoj kontroli u vecoj trudnoci....

http://www.stetoskop.info/Preeklampsija-824-c25-sickness.htm

i imaš navedene rizične grupe, ni u jednu ne spadam..
i imaš simptome koje nisam imala..
i merio mi dr pritisak na pregledima nego mi je mama lekar pa je insistirala da merim i kod kuće češće
i nisam merila jer je trudnoća bila knjiška, rekoh da sam imala puno sreće
 
mislim, razumem ja tebe, ali ajd nemoj sve tako negativno.. bas jednom pogledaj pozitivnu stranu, aha, osećala se dobro i pored oteklih nogu i geganja i trudnoća išla kako treba i sve, ali ne, morala je na 1000 pregleda
ja rekoh već da govorim iz sopstvenog iskustva, ne dajem statističke podatke koji inače i ne znače puno
i ne govorim u ime svih trudnica

ali hoću da kažem da, ako se osećate dobro i nema problema, ne mora da znači da vas neka bolest vreba iza ćoška nego da je možda zaista sve u redu

to je slično onom razmišljanju, ako izađem iz kuće, može da me zvekne autobus
pa opet ne sediš kod kuće po ceo dan
 
..svaka trudnica prolazi kroz trudnocu prema svom karakteru.. :)
..neka zazmuri i nada se najboljem, neka se raduje i opushta sa svakim dobrim rezultatom,
neka paranoishe i svaki dobar rezultat je drzi u normali sat i po pre nego shto krene da se plashi novih rezultata.. :)

..dok je sve ok, svi su u pravu, poshto ne mogu drugachije.. :)
 
i imaš navedene rizične grupe, ni u jednu ne spadam..
i imaš simptome koje nisam imala..
i merio mi dr pritisak na pregledima nego mi je mama lekar pa je insistirala da merim i kod kuće češće
i nisam merila jer je trudnoća bila knjiška, rekoh da sam imala puno sreće

opet me nisi razumela....odgovor tvojoj mami je potpuno netacan....i te kako mozes i moras lekove ako imas preeklampsiju koja ne moze da se drzi pod kontrolom sa hranom.....to je bila poenta mog posta....
 
opet me nisi razumela....odgovor tvojoj mami je potpuno netacan....i te kako mozes i moras lekove ako imas preeklampsiju koja ne moze da se drzi pod kontrolom sa hranom.....to je bila poenta mog posta....

aha, kontam, ali poenta mog posta je da sam se osećala odlično i da nema potrebe meriti svakog časa pritisak i sl. :)
e sad ako vidiš da nešto nije u redu, tu jesam pogrešila, napisala sam da se ništa ne može uraditi ne uzimajući u obzir sve situacije
zato izvini

i počni malo pozitivnije da razmišljaš
izbegavaj teme na kojima se možeš posvađati, mislim da je to meni jednom diglo pritisak u trudnoći :mrgreen:
 
"Dva holandska voditelja odlučila su da iskuse kontrakcije koje svaka žena ima pred porođaj kako bi dokazali da su žene slabiji pol i da je to razlog zašto tako teško podnose bolove prilikom porođaja.
U svojoj emisiji "Zamorčići" Denis Storm i Valerio Zena rade svakakve ludorije, a u poslednjoj su odlučili da iskuse bolove porođaja.

Otišli su u jednu kliniku u Holandiji gde pomoću elektro stimulacija svako može osetiti koliko zaista boli porođaj. Iako sama simulacija traje samo dva sata, za razliku od pravog porođaja koji može potrajati i dva dana, obojica su zaključili da je to jedno od najbolnijih iskustava koji su imali.
Pre početka eksperimenta obojica su sa podsmehom pitali medicinske sestre da li će možda i oni vrištati i psovati kao što to rade žene. I nasmejali su se kad su im sestre rekle da je to zagarantovano..."

Izvor:http://www.b92.net/superzena/zdravlje.php?yyyy=2013&mm=01&nav_id=678625
 
ovo uopste nisi upravu....preklampsija je jako opasno oboljenje u trudnoci i itekako treba da leci i da se piju lekovi....a cesto trudnice i nemaju pojma da je imaju, moze da prodje i bez simptoma u pocetku, ne meri se dzabe pritisak tel tezina i proveravaju proteini u mokraci na svakoj kontroli u vecoj trudnoci....

http://www.stetoskop.info/Preeklampsija-824-c25-sickness.htm
Ja sam imala preklampsiju... i nisam ni znala da je imam.. U 26-oj nedelji dobila krvarenje( sreca u nesreci,kao sto je izjavio dr),jer krvarenje nista nije imalo sa preklamsijom,prebacena hitno u bolnicu i utvrdjena mi preklampsija,u bolnici ostala do kraja trudnoce... Dr, cim me video posumnjao a ja nisam znala da je imam... Jako,jako opasno oboljenje...... Strasno sam povracala,nije mi nista pomagalo,vise sam se hranila infuzijom nego hranom,nista nisam podnosila.... cak je jedan dr, prilikom jedne vizite izjavio,da nije imao takav slucaj povracanja i pored lekova..... i ne daj Boze nikom,jadva izgurah nekako trudnocu do 7-og meseca....
 
Ja sam imala preklampsiju... i nisam ni znala da je imam.. U 26-oj nedelji dobila krvarenje( sreca u nesreci,kao sto je izjavio dr),jer krvarenje nista nije imalo sa preklamsijom,prebacena hitno u bolnicu i utvrdjena mi preklampsija,u bolnici ostala do kraja trudnoce... Dr, cim me video posumnjao a ja nisam znala da je imam... Jako,jako opasno oboljenje...... Strasno sam povracala,nije mi nista pomagalo,vise sam se hranila infuzijom nego hranom,nista nisam podnosila.... cak je jedan dr, prilikom jedne vizite izjavio,da nije imao takav slucaj povracanja i pored lekova..... i ne daj Boze nikom,jadva izgurah nekako trudnocu do 7-og meseca....

:confused: auuuu.....ako je sve ok onda je ipak lakse....moj muz je rodjen sa 5 kg, preklasija i secer,u kombinaciji....i ima i posledica: jedno ok od rodjenja je osteceno, zalizak na srcu uvecan....ali, niko o tome ranije nije ni brinuo, a majka mu je bila u 20-tim, zdrava, dobro hranjena.....ko bi rekao....
 
:) evo nas u 34. nedelji....u pon idem na kontrolu pa cu vise znati....prehladila sam se pa sam balava i kasljucam ali sva sreca nemam temperaturu....imam osecaj kao da sam vec pred porodjajem....samo da izvucemo jos koju nedelju :worth:
 

Back
Top