EARLY FAMILY

Abortus :shock:

Smrtni greh
a030.gif
 
pa moze i da rodi pa da da na usvajanje, mozda je abortus opasan da posle ne moze da radja.

ta energija ploda ostane josh 9 meseci mozda ce da pati

ne znam ako ja zatrudnim abortiracu pa cu se slikati s fetusom
 
Ako moja ćerka zatrudni tako mlada, sigurno cu insistirati da rodi. To je tema o kojoj sam vise puta razogvarala sa svojim muzem. Razlog za to nije isključivo moje posmatranje abortusa kao čedoumorstva (mada čovek sve prelama kroz prizmu svojih merila), niti činjenica da fetus sa 5 nedelja već ima krvotok i srce koje pumpa tu krv- a da vas potsetim , prekid trudnoce je dozvoljen do 10. nedelje...Elem, poznajem i previše ljudi koji su dooobro prevalili 30-tu godinu( neki od njih su u braku, neki razvedeni, neki se na život udvoje nikada nisu odlučili) i koji nemaju dece. Na neki način su obeleženi, izdvojeni iz društva, kao da su slepo crevo evolucije, jer nisu ispunili najvažniju biološku ulogu u svom životu, a to je da život prenesu dalje. Ta jalovost ih nagriza, čini nezadovoljnim, ciničnim, ma koliko pametni, obrazovani ili uspešni bili.
Naravno, ovo je samo moje mišljenje, koje ne mora neizostavno biti tačno ili bilo kome merodavno.
 
jela73:
Elem, poznajem i previše ljudi koji su dooobro prevalili 30-tu godinu( neki od njih su u braku, neki razvedeni, neki se na život udvoje nikada nisu odlučili) i koji nemaju dece. Na neki način su obeleženi, izdvojeni iz društva, kao da su slepo crevo evolucije, jer nisu ispunili najvažniju biološku ulogu u svom životu, a to je da život prenesu dalje. Ta jalovost ih nagriza, čini nezadovoljnim, ciničnim, ma koliko pametni, obrazovani ili uspešni bili.

e sta bi ti dali za jedno dete, pa makar i ne bilo njihovo :cry:
 
Мамица која би ИНСИСТИРАЛА да њена ћерка роди у 15. !? :roll: А шта би ћерка желела? За шта би она била спремна? Ах, да, малолетна не одлучује о свом животу.
 
Hellen:
Мамица која би ИНСИСТИРАЛА да њена ћерка роди у 15. !? :roll: А шта би ћерка желела? За шта би она била спремна? Ах, да, малолетна не одлучује о свом животу.

Ako bi bila dovoljno zrela da sa 15 godina ima sex, morala bi onda da nauci gorku lekciju da se mora stati iza svakog svog postupka, i snositi odgovornost, a ne pustiti da neko drugi obavi prljave poslove za nas a mi da se pravimo da se nista nije dogodilo
 
prvo..ovo definitivno nije tema za svastaru
drugo..i sa petnaest dete ima pravo da odlucuje o svom zivotu
trece..kad bi roditelji vise postovali svoju decu, mozda bi ovaj jeb,eni svet bio bolje mesto..
 
Naravno da je vaspitanje vrlo vazno, ali da se manemo slobodne dece samerhila ... roditelji moraju da brinu o svojoj deci i da budu deo njih ...Seti se Sindi, sta si ti znala sa svojih 15, da li si imala podrsku svoje majke ili oca ... sestre ... brata ... rodjaka ...
 
a sta to dete moze u 15 da odluci o svom zivotu :?

samo da pocne da se drogira, ili da se prca ko krmaca :evil:

sorry HeBa, ipak je ovo najglupsi post koji sam procitao :x

p.s. ne ovaj zadnji nego ovaj iznad njega :!:
 
ako dete sa petnaest pocne da se prca ko krmaca ili pocne da se drogira, definitivno je roditeljski udeo u tome ogroman..i tad sta? reci..krmaco, mars iz moje kuce?

ili pokusati da razumes koji je to kvrc doveo do tako ekstremnog ponasanja? ako su mladi ne osecaju? nisu uplaseni? ne treba im razumevanje?

veoma se dobro secam mojih petnaest godina..zato i govorim to sto govorim...
 
15 godina je vreme kad te hvata najzesci pubertet i vreme kad rositelju mogu veoma malo (ili bolje reci nimalo) da uticu na svoje dete.

Ustvari sto budu vise pokusavali da mu pomognu ono ce samo vise biti tvrdoglavo i srljati u probleme.

Pricam iz licnog iskustva :arrow:
 
pa shta ocete, covek je sa 15 fizichki zreo da se pr.ca jer moze da radja, e sad shto su tokovi civilizacije takvi da se to pomera...pa telo mora da trpi

a zar abortus nije opasan bre za zene jos tako mlade??? pa idite na onu temu na zdravlje neke zene kukaju ...da li je to bash kao da ti vade zub!? sorry mozda je neko to radio..fina sam jer sam propala

hha fetus ce biti lepshi od mene. joooj shta ako se meni to desi nemam pojma...uzas...moram da se podgojim josh.
 
loop:
15 godina je vreme kad te hvata najzesci pubertet i vreme kad rositelju mogu veoma malo (ili bolje reci nimalo) da uticu na svoje dete.

Ustvari sto budu vise pokusavali da mu pomognu ono ce samo vise biti tvrdoglavo i srljati u probleme.

Pricam iz licnog iskustva :arrow:

Ако родитељи реше да у дететовој 15. години почну да ''утичу'' на његов живот, онда су дебело закаснили!

Друго: ко је од родитеља тринаестогодишњака причао са децом о свему што их интересује везано за секс, за контрацепцију и све око тога? Деца која имају добру основу и која су увек имала емотивну потпору неће улетати непромишњено у сексуалне односе, нарочито не тако рано, и нарочито не без заштите.

Треће: ако ће родитељ да одређује када ће његово дете родити дете...да ли је свестан какве су последице и по дете и по будуће унуче? Неко је рекао да је абортус у тим годинама ризичан. А трудноћа и порођај нису? :roll:

И шта са рођеним дететом? Баба ће да га гаји док се мама игра луткама?

Слажем се да је за ступање у сексуалне односе потребна и физичка и психичка зрелост, али шта рећи тек за родитељство?
 

Back
Top