Pomoc oko novcica?

RipperSRB

Početnik
Poruka
4
Zanima me da li se neko razume u Holandski stari novac? Imam novcic iz davne 1576 godine. Srebrnjak je u pitanju. Evo i slike. Pozdrav.

E0651.jpg
 
Samo toliko? Mislio sam da ce mu vrednost biti veca posto novcic skoro 500 godina ima..

Cena novcica zavisi iskljucivo od ponude i potraznje, a ne od starosti. Holandski daalder je dosta cesta kovanica, krajem 16. i pocetkom 17. veka je fakticki bio globalna valuta tog vremena i veliki broj ih je sacuvan, imam ih i ja nekoliko, mogu se kupiti i za 40-tak evra. Jedino ekstremno dobro ocuvani primerci (sto ovde nije slucaj) mogu da dostignu neke vece cifre.
 
Kad se jednog dana moderatori smiluju da odobre moje poruke, postaviću i fotografije kovanice da se vidi očuvanost, a rekao bih da je vrlo dobro očuvana.
Interesuje me njena vrednost i da li možda ima interesenata za kupovinu?
 
Kad se jednog dana moderatori smiluju da odobre moje poruke, postaviću i fotografije kovanice da se vidi očuvanost, a rekao bih da je vrlo dobro očuvana.
Interesuje me njena vrednost i da li možda ima interesenata za kupovinu?

Zainteresovanih ima, samo su potrebne slike, trazi se vrhunska ocuvanost za datu kovanicu posto ona prakticno nije ni bila u opticaju i samo aUNC/UNC komad mogu da se prodaju po kolekcionarskoj ceni.

Pri tome imate na vrhu foruma temu u koju se stavljaju kovanice na prodaju i koja se shodno tome zove PRODAJEM/KUPUJEM.
 
Poslednja izmena:

Back
Top