Analiza ili prihvatanje

mackica ns

Poznat
Poruka
7.784
Kad dođe kraj... Neko vas ostavi, kaže da voli nekog drugog... Ili da jednostavno vi niste jedno za drugo i kaže sve poznate fraze - nisi ti kriv, nije pravo vreme... I sve što se već govori u takvim situacijama.
Pitanje je da li prihvatate takvo stanje stvari, koliko god da vam je teško i nastavljate dalje; ili analizirate sebe, njega/nju i tog nekog drugog, trećeg... Da li razmišljate i pokušavate da shvatite šta niste dobro uradili, šta taj neko drugi ima, a vi nemate... Da li idete nekad i dotle da želite da postanete kao ta druga/i? Da menjate sebe, da biste se dopali tom kome želite.
Recimo, vidite momka koji vas je ostavio sa drugom devojkom - i prvo što vam padne na pamet - lepša je, ili ružnija je od mene. Pa, ako je ružnija (a uglavnom jeste :lol: ) kažete - šta radi sa njom, pa ja sam lepša :shock: To je najprizemniji primer, ali koliko daleko idete u takvim analizama, pitanjima, upoređivanjima...
I koliko gubite samopouzdanje zato što vas je baš taj neko određen, koga vi volite ostavio ili odbio? Da li ste u stanju da se pomirite sa tim da - bez obzira koliko ste i šta dali, koliko bili dobri - samo i jednostavno to 'nešto' ne postoji; a sa druge strane - sa nekom drugom, koja je ružnija ili lošija od vas - postoji. Da li ste u stanju da bez analize, bez ikakvih vidljivih i realnih razloga prihvatite da je to tako.

ZNAM koji su pravi odgovori na ova pitanja, tipa: takvi-smo-kakvi-smo, nekom ćemo biti najbolji i takvi, ne menjam se ni zbog koga, ako me ne voli takvu - neka ide... i sl. Mislim, svi mi znamo kako bi TREBALO da bude, zanima me kakvi ste stvarno u takvim situacijama... O čemu razmišljate, koja pitanja postavljate sebi i njemu/njoj, da li ih uopšte postavljate - ko je kriv, zašto je kriv...
 
ne razmisljam o tome koje je kriv, jer mislim da ne moze neko da bude kriv zato sto te vise ne voli :roll:

sto rece neko s`anja se desavaju, a show must go on !

Kad vidim bivsu sa nekim novim likom, jednostavno sam srecan sto je i ona srecna sa nekim.
Dobro necu da se foliram sad da ne zaboli, zaboli i to lepo, ali ne dozvoljavam da se to primeti.
Trudim se da ostanemo i dalje u prijateljskoj vezi , i samo sa jednom mi to nije uspelo i to ne mojom greskom. :x

Samopouzdanje ne gubim ama bas ni malo.
Cak sta vise cim je prebolim (obicno to traje 15-dana) spreman sam za nove avanture i pobede :P


P.S. ima mnogo pitanja ne mogu bas na sva da odgovorim :oops:
 
mackica ns:
Kad dođe kraj... Neko vas ostavi, kaže da voli nekog drugog...

... koja pitanja postavljate sebi i njemu/njoj, da li ih uopšte postavljate - ko je kriv, zašto je kriv, kako je kriv, gde je kriv, ima li uopšte krivice, zašto je pile prešlo ulicu, čije je to pile, zašto ga je neko pustio da samo prelazi, krivi li se još uvek - krivi toranj u Pizi, koliko se nakrivio, ko je kriv što se krivi, i zašto se u narodu kaže... :roll: :roll: :roll:
"Krivom qrcu i dlaka smeta" :oops: :oops: :oops:
Što bi rekla moja draga avesic: Mislim, šta reći.. :roll:
:) :P
 
Mnogo analize dovodi do paralize. 8)
Analiziram, ali ne upoređujem. A onda mi dosadi i umorim se od analize i krenem dalje.

Inače, mislim da je najveća faca onaj koji prosto kaže ne volim te više.
To je Razlog.
Sve ostalo su bedni izgovori. :roll:
 
pa meni kada se tako nesto desi ja samo pomislim - pa dobro, smuvacu ja mackicu ns i bice sve u redu...

salim se, nece biti sve u redu posto ce me i ona ostaviti...

salu na stranu - dohvatim njenu voodoo lutku i pokazem joj neke stvari...
 
Ovo sam pročitala, pa mi nešto došlo tužno... :( Mislim, tužno da se tako razmišlja:
''Kad vas neko ostavi, na stranu to što vam nedostaje i što se ceo mali svet koji ste zajedno stvorili raspada, a sve što vidite podseća na njega; najteže vam pada pomisao da vas je taj neko sve vreme testirao. Konačno je na sve kockice mozaika koji čini vašu ličnost, ta voljena osoba jednostavno lupila pečat - ODBIJA SE''

CaLiMeRo - svaka ti čast, na svakoj napisanoj reči :)
 
kojote:
ko je kriv, zašto je kriv, kako je kriv, gde je kriv, ima li uopšte krivice, zašto je pile prešlo ulicu, čije je to pile, zašto ga je neko pustio da samo prelazi, krivi li se još uvek - krivi toranj u Pizi, koliko se nakrivio, ko je kriv što se krivi, i zašto se u narodu kaže... :roll: :roll: :roll:
"Krivom qrcu i dlaka smeta" :oops: :oops: :oops:

Da, skoro pa sam baš na to mislila :? :P
 
Mačkice, nemoj da čitaš te knjige... znam gde to piše, i nije loša knjiga i sve to.
Ali u životu je drugačije.

U životu DOBIJEŠ onog koji ti treba,
a ODBIJU te oni koji ti inako ne bi odgovarali.
Ili ti odbiješ njih.

Videćeš.
Ajd' ljubim te, i nemoj da si mi tužna.
Mnogo bre ličiš na mene... ne valja ti to. :wink:
 
kako se meni te stvari nikada ne desavaju...nisam strucan ni da dam odgovor...ali evo vam jedan primer kako ne treba da se ponasa ostavljena devojka...kad sam je ostavio...par dana je na sve nacine pokusavala da se pomirimo...cak je pricala i sa mojim roditeljima koje znate koliko zabole za sve moje veze...dok joj nisam rekao da ne mogu jer mi je postala nepodnosljivo odbojna...e,onda je iz inata meni nasla nekog zavetana i udala se za njega posle mesec dana.....i razvela se posle par meseci...i sad je teska fufa...
 
pozdravljam to
2.gif
 
Prvo se pitas zasto i zasto i zasto, i ne znas da stanes. pa onda pocinjes da kontas ali ne prihvatas, (s vremena na vreme besnis) i depresiras se, pa odrzavas kontakte, ne znas ni sam kakve i havtas se za kojekakve slamke, ( a stalno ti ponavlja kako te voli ali ne moze sa tobom) pa se razbesnis zbog toga i onda svasta kazes, pa ti bude krivo i zamolis je da vise ne kontaktirate jer je tako bolje (a ona ti kaze kako ne moze da zivi a da ne zna kako si?!), a onda nakon izvesnog vremena (niste u kontaktu) prkosno ti kaze kako je bolje da ti sama kaze kako je u vezi sa nekim (ko cak i lici na tebe i jos po nesto...)i tako ludillo traje i traje predugo i jos uvek.
e sada da li je bolje ne biti u nekoj novoj vezi dok ovu zaista ne prebolis (nadjes joj mesto negde tamo) i opet mozes da das nekome sebe bez ogranicenja ili traziti rame za plakanje i biti neposten prema nekome ?
 

Back
Top