Analiza ili prihvatanje

CaLiMeRo:
cLick - OR - Die:
Ima$ mozak i trudi$ se da skonta$ ako si i gde si pogre$io, da iz toga izvuche$ neke zakljuchke i da ne ponovi$ iste gre$ke.
Ma kakve greške. Ljudi ne ostavljaju jedni druge zbog učinjenih grešaka... već zbog onih sistemskih... :lol:
Da, CaLi, baš sam na to mislila :) , sve znaš :wink: Kad ne postoje greške tipa - udario, prevario, lagao... Jednostavno - to nije 'to'! I čemu onda prizemna analiza, kad ne postoji pravi, konkretan razlog...

Da li je lakše misliti da si negde stvarno pogrešio, u nečemu što bi možda mogao ispraviti; nego prihvatiti samo da niste jedno za drugo, koliko god se trudili?
 
Citam sve ove postove,nekako su svi forumasi previse racionalno postavili sve.
Jedan od najvecih dokaza jeste da "nesto" unutra, nas vodi negde.Konkretno mislim sta onda kada emocije prosto beze od tebe,kada sve ono sto si do juce smatrao nepromenjivim najednom bez pitanje pocne da se rusi a ti zanemis pred tim?
Meni se to desilo,i svakako da jesam za analizu,pa cak i za najbrutalniju mogucu kritiku,pa i osvetu zbog povredjenosti.Ali kada se desi ovaj defekt sa emocijama,onda se samo stoji po strani sa pitanjem "Kako je ovo moglo da se desi." Ipak nije sve u kontroli razuma i racionalizma,,ne znam,emocije su krajnje cudne.
Da li je to analiza ili prosto nemo prihvatanje kome se ipak covek opire.To je tipicno kako bih ja rekao:
-Ne volim te vise.
-Zasto?
-Prosto te ne volim i mislim da je samo zlostavljanje jedno drugoga praveci se da se volimo.

Ili jos gora definicija tog umiranja:
"Dvoje prijatelja su dugo zivela zajedno vencani ne primetivsi da je njihova ljubav bila bleda svo vreme."
 
CaLiMeRo:
cLick - OR - Die:
Ima$ mozak i trudi$ se da skonta$ ako si i gde si pogre$io, da iz toga izvuche$ neke zakljuchke i da ne ponovi$ iste gre$ke.
Ma kakve greške. Ljudi ne ostavljaju jedni druge zbog učinjenih grešaka... već zbog onih sistemskih... :lol:

da da.. A ja mislio da se te sistemske gre$ke vide sa kilometar. Ta nisi se probudila jednog podneva u nepoznatom stanu i krenula da primecuje$ sistemske gre$ke!? Valjda si videla i znala za dobar deo tih gre$aka i pre nego $to ste odluchili da budete zajedno, ili ti je pak ne$to drugo bilo u glavi?! Ona fora.. od 'drveta' ne vidi $umu, tj. sistemske gre$ke :twisted:
 
mackica ns:
Da, CaLi, baš sam na to mislila :) , sve znaš :wink: Kad ne postoje greške tipa - udario, prevario, lagao... Jednostavno - to nije 'to'! I čemu onda prizemna analiza, kad ne postoji pravi, konkretan razlog...

Da li je lakše misliti da si negde stvarno pogrešio, u nečemu što bi možda mogao ispraviti; nego prihvatiti samo da niste jedno za drugo, koliko god se trudili?

zanimljivo pitanje. Zbog chega se uop$te upu$ta$ u vezu sa nekom osobom, ako je od starta ochigledno da tu ljubavi nece biti.. da niste jedno za drugo? Zbog chega lazhete sebe?
 
cLick - OR - Die:
da da.. A ja mislio da se te sistemske gre$ke vide sa kilometar. Ta nisi se probudila jednog podneva u nepoznatom stanu i krenula da primecuje$ sistemske gre$ke!? Valjda si videla i znala za dobar deo tih gre$aka i pre nego $to ste odluchili da budete zajedno, ili ti je pak ne$to drugo bilo u glavi?!

Sistemsku grešku Klik shvati kao različitost toliko veliku da ljudi ne mogu zajedno. Ili - ne mogu DALJE zajedno.
Ja nisam nepogrešiva, a uz to sam i optimista.
Fala bogu da ne vidim sve odmah.
I ne znam uvek tačno šta mi treba.

P.S. I ljubav nije kilo junećeg mesa BRE. Nije to DATA GOTOVA stvar. NE ZNAŠ DA ĆE JE BITI. Samo posle saznaš da si je usvojio i da je ona sve vreme tu.
 
cLick - OR - Die:
CaLiMeRo:
Samo je trebalo da napišem možda sistemska "greška".
Sorry, retko pričam sa strancima, pa se zaboravim.

te sistemske gre$ke.. oduvek su bile tu ili su nichim izazvane? 8)
Možda je greška trebala da stoji pod navodnicima; jer te takve - 'sistemske' za nekog su mane, za nekog drugog bi bile vrline... Sva sreća, pa smo različiti i sva sreća pa se ne dopadaju svima isti momci, ni momcima iste devojke.

I oduvek su bile tu, nisu naknadno i 'ničim' izazvane... Pitanje je zašto ljudi u sebi nešto smatraju za grešku ili traže neku vidljivu grešku, samo zato što se ne dopadnu nekom kome bi hteli, ili nekom ko se njima dopada. A stvar nije u 'grešci', nego u tome da 'to nije to'.
 
7_4_14.gif
 
Kelis:
The......................

A može i ovako, srpski rečeno:

''Sedela sam za mašinom šila sam,
Pitali me oficiri čija sam...'' :roll:

A, ima i ona:

Ostala sam sama, nemam sreće,
U životu niko me neće
Prazan život, prazna glava
Ipak sam moderator strava-aaa-aaaa-aaa :!:

tnrdn-trnd-t, tnrdn-trnd-t...

Kad na forumu sve ubedim jaaaaa,
Da sam jako pametnaaaaaa,
Zbog praznoće mozga mooooog,
I plitkoće uma svooooog

Odem ja na druge temeeeeee
Misliće tad manje na meneeee
Kako sam glupa neće znatiiiiii
Pošto svuda znadem sratiiiiii

I samo sratiiiiiiii...
I samo sratiiiiiiii...
To je sve što znaaaaaam,
Ništa svoje neeeEmam
To je sve što znaaaaaam.
Ništa svojeeeeee-eee-eeeee-eeeeee-eeeeeeee
NemaAaAaAAAaaaaaaammmmmmmmm

tnrdn-trnd-t, tnrdn-trnd-t...

;)
Ima i refren, al' je previše... Onako...
 
mackica ns:
cLick - OR - Die:
CaLiMeRo:
Samo je trebalo da napišem možda sistemska "greška".
Sorry, retko pričam sa strancima, pa se zaboravim.

te sistemske gre$ke.. oduvek su bile tu ili su nichim izazvane? 8)
Možda je greška trebala da stoji pod navodnicima; jer te takve - 'sistemske' za nekog su mane, za nekog drugog bi bile vrline... Sva sreća, pa smo različiti i sva sreća pa se ne dopadaju svima isti momci, ni momcima iste devojke.

I oduvek su bile tu, nisu naknadno i 'ničim' izazvane... Pitanje je zašto ljudi u sebi nešto smatraju za grešku ili traže neku vidljivu grešku, samo zato što se ne dopadnu nekom kome bi hteli, ili nekom ko se njima dopada. A stvar nije u 'grešci', nego u tome da 'to nije to'.

Valjda se ljudi tokom zivota menjaju, sazrevaju, koriguju svoje mane i svoje ponasanje, bar se ja trudim da se menjam nabolje.I valjda neke lekcije nauce iz veza.Tako da analiza nije suvisna.

Ja sam bila jedna osoba pre nekoliko godina, a bas zahvaljujuci analizi i razmisljanju o onome sto mi se u zivotu desavalo smatram da sam danas bitno drugacija, drugacije su mi i osobine i ponasanje i odnosi prema ljudima.

Po mom misljenju neverovatno je glupo reci "eto takva sam kakva sam, take it or leave it" and "ono sto je za nekog moja mana za drugog ce biti vrlina".Pa ne bas uvek, mada ponekad zaista jesmo inkompatibilni i tu nema mnogo mesta analizi, tu cak nema mnogo mesta ni emocijama.
 
S_K_V_O:
mackica ns:
...
cLick - OR - Die:

Valjda se ljudi tokom zivota menjaju, sazrevaju, koriguju svoje mane i svoje ponasanje, bar se ja trudim da se menjam nabolje.I valjda neke lekcije nauce iz veza.Tako da analiza nije suvisna.

Ja sam bila jedna osoba pre nekoliko godina, a bas zahvaljujuci analizi i razmisljanju o onome sto mi se u zivotu desavalo smatram da sam danas bitno drugacija, drugacije su mi i osobine i ponasanje i odnosi prema ljudima.

Po mom misljenju neverovatno je glupo reci "eto takva sam kakva sam, take it or leave it" and "ono sto je za nekog moja mana za drugog ce biti vrlina".Pa ne bas uvek, mada ponekad zaista jesmo inkompatibilni i tu nema mnogo mesta analizi, tu cak nema mnogo mesta ni emocijama.
Naravno da je u redu napredovati, ili rečeno ovim jezikom :arrow: menjati se nabolje.
Ali, sve to zbog nas samih, onog trenutka kad mi sami vidimo bolji put, razlog i cilj... Onaj cilj koji će nas učiniti boljima u našim očima, a ne u nečijim, ko nas možda nije ni vredan/na
Pitanje je koliko se menjamo zbog drugih, i da li razmišljamo zašto NEKOME nismo dovoljno dobri :?:
Ja baš ne zagovaram ni jednu stranu; imala sam momenat kada sam se besomučno pitala šta mi fali i zašto je ona bolja od mene, a posle i odgovore da ništa nije u takvoj racionalizaciji.
Samo me zanimalo kako vi razmišljate, kako se osećate i šta radite u takvim situacijama.
 
Da, od toga se pocinje. Da bi smo se na kraju promenili zbog sebe a to imalo efekta na sve nase medjuljudske odnose.Vidi sta sam odgovorila na temi "kako dokazati ljubav", tu se dopunjujem.
Inicijalna kapisla za promenu unutar nas je nesto sto nam se desava u odnosu sa drugim ljudima.
 
Stvarno nemam pojam jer sve je ok uz bilo kakvo obavestenje a sta ako vam meseci & meseci propadnu....jer ne dobijete nikakvo obavestenje...
E ovo je za analizu ili prihvatanje?!
PITAM SE PITAM! :P :oops: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :?: :?: :?:
 
Mene je decko ostavio pre tri sata. (Evo, jos mirisem na njegov parfem). Zbog toga sto misli da sam ja suvise dobra za njega. :shock: I zato sto on nije spreman za vezivanje. :roll: :?: I nisam mnogo zapitkivala o tome sta je trebalo drugacije da uradim ili zasto misli da sam suvise dobra za njega. On je treci decko koji posle kratkog vremena iz istog razloga raskida sa mnom. Izgleda da pravim neku "sistemsku gresku" sa svima koju niko nije umeo da mi objasni. Kazu da ni u cemu nisam pogresila.
Ja mislim da je malo bez-veze opterecivati se time zasto je neko otisao, ali mozda bi i trebalo da se zapitam. Sta mislite, koja bi to "sistemska greska" mogla da bude?
 
Sharlote:
Mene je decko ostavio pre tri sata. (Evo, jos mirisem na njegov parfem). Zbog toga sto misli da sam ja suvise dobra za njega. :shock: I zato sto on nije spreman za vezivanje. :roll: :?: I nisam mnogo zapitkivala o tome sta je trebalo drugacije da uradim ili zasto misli da sam suvise dobra za njega. On je treci decko koji posle kratkog vremena iz istog razloga raskida sa mnom. Izgleda da pravim neku "sistemsku gresku" sa svima koju niko nije umeo da mi objasni. Kazu da ni u cemu nisam pogresila.
Ja mislim da je malo bez-veze opterecivati se time zasto je neko otisao, ali mozda bi i trebalo da se zapitam. Sta mislite, koja bi to "sistemska greska" mogla da bude?

Verovatno si inspirises samo za kratko vreme.
Ali to je siguran znak da postajes prava forumasica
 

Back
Top