Predlozi forumasa

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

koto

Buduća legenda
Poruka
42.580
dobio am jednu ideju i svidela mi se...da tema postane tradicionalna..jednom mesecno..da se najavi da bi se ljudi spremili i da traje jedan dan jer posle samo dolazi do prepirki..mislim da cu to sprovesti u delo.

Добра идеја, али би било добро да се та тема " најави " на начин који сте користили раније за нове делове форума, игрице и слично, јер је такво обавештење видљиво на свим форумима и под-форумима ...:think: :aha2: ( а ту би могао да се убаци и линк - теме ;) )
 
Добра идеја, али би било добро да се та тема " најави " на начин који сте користили раније за нове делове форума, игрице и слично, јер је такво обавештење видљиво на свим форумима и под-форумима ...:think: :aha2: ( а ту би могао да се убаци и линк - теме ;) )
E, to, onako u onoj zutoj traci.
 
Evo jednog mog predloga za poboljsanje kvaliteta politike:

PDF politika je otisao u tri lepe. Pretvorio se u leglo zute stampe, i besmislene rasprave na osnovu jos besmislenijih naslova iz, u najvecem slucaju, sredstava informisanja koja su, blago receno, uzasna - niti su pouzdani sa informacijama, niti u njima ima trunke normalnog novinarstva, niti icega.

Sa druge strane, pravilnik je trenutno takav da dozvoljava otvaranje tema na politici samo sa izvora koji su registrovani u APR-u Republike Srbije. Sto je opet jedan veliki nonsense, jer 100 dinara je potrebno da bi se neko registrovao u APR-u i time postao relevantan izvor informacija :D

Imam jedan predlog: da se kreira neka procedura kojom bi se odredjivalo koji izvor informacija za pdf politika je relevantan a koji ne. Trenutno nemam neku previse preciznu ideju kako to realizovati, mogu, samo da ponudim strucnu pomoc u vezi implementacije neke aplikacije za to, neke web stranice, neceg slicnog, ali mora prvo postojati volja administratora foruma.

Odprilike, islo bi ovako: postojala bi lista (i ta lista bi se stalno azurirala) izvora informacija, i postojalo bi neko glasanje/bodovanje od strane svih ucesnika foruma. I postojao bi cenzus - broj bodova koji odredjeni medij mora da skupi, kako bi na osnovu informacija iz njega mogla da se otvara tema.

Recimo, po sadasnjem pravilniku, ne moze se koristiti BBC kao izvor informacija za temu, a moze Informer ili trece oko.
Takodje, i van politike, ne moze se koristiti web sajt ADAC-a, a moze neki domaci casopis o automobilima, a bezbroj puta sam se licno uverio da su ti nasi casopisi uzimali istrazivanja od ADAC-a, namerno lose prevodili, izvrtali cinjenice, i objavljivali.
Takodje, youtube nije dozovljen - i ne treba da bude bilo sta sa youtube-a, ali zaboravljate da je youtube samo servis za postovanje video klipova, a da stranica na youtube-u moze biti u vlasnistvu odredjenog kvalitetnog izvora informacija - i youtube bi se ne bi trebao tretirati kao izvor informacija, vec bi se trebala pogledati kome pripada video koji se seruje - kojem izvoru informacija.
I jos mnogo toga ima, ali eto, ovo je i vise nego dovoljno za pocetak.
 
Recimo, po sadasnjem pravilniku, ne moze se koristiti BBC kao izvor informacija za temu, a moze Informer ili trece oko.
Takodje, i van politike, ne moze se koristiti web sajt ADAC-a, a moze neki domaci casopis o automobilima, a bezbroj puta sam se licno uverio da su ti nasi casopisi uzimali istrazivanja od ADAC-a, namerno lose prevodili, izvrtali cinjenice, i objavljivali.
Takodje, youtube nije dozovljen - i ne treba da bude bilo sta sa youtube-a, ali zaboravljate da je youtube samo servis za postovanje video klipova, a da stranica na youtube-u moze biti u vlasnistvu odredjenog kvalitetnog izvora informacija - i youtube bi se ne bi trebao tretirati kao izvor informacija, vec bi se trebala pogledati kome pripada video koji se seruje - kojem izvoru informacija.
I jos mnogo toga ima, ali eto, ovo je i vise nego dovoljno za pocetak.

odakle ti da BBC ne moze?
Kao ni ADAC?

Postoji pravilnik i za inostrane medije.

problem sa YT-om kao i sa mnogim web sajtovima je taj sto svako moze da ga otvori i napise svaku glupost i to je sad kao relevantan izvor informacije..pa nije...
i posto znam da ces reci..a kao kurir ili informer jeste..za ovu drzavu jeste...zato se pridrzavamo APR pravila a kako kazes..moze se registrovati za 100 din..pa neka se registruju pa ce moci da budu izvor informacija.

Takodje YT je dozvoljen u okviru tema, nije dozvoljen kao osnova za temu.
 
odakle ti da BBC ne moze?
Kao ni ADAC?

Postoji pravilnik i za inostrane medije.

problem sa YT-om kao i sa mnogim web sajtovima je taj sto svako moze da ga otvori i napise svaku glupost i to je sad kao relevantan izvor informacije..pa nije...
i posto znam da ces reci..a kao kurir ili informer jeste..za ovu drzavu jeste...zato se pridrzavamo APR pravila a kako kazes..moze se registrovati za 100 din..pa neka se registruju pa ce moci da budu izvor informacija.

Takodje YT je dozvoljen u okviru tema, nije dozvoljen kao osnova za temu.

Jednom davno (pre vise od godinu dana) mi je obrisana tema zbog BBC izvora, pa od tada nisam pokusavao vise strane izvore - receno mi je da je dozvoljeno samo sta je registrovano u APR-u.

I dalje smatram (i verujem da nisam usamljen u tome) da je potrebno na neki nacin bodovati/oceniti izvore informacija i na taj nacin relevantno odrediti koji izvor valja a koji ne, i koji sme da se koristi a koji ne.
Jer nije veliki problem sto neki izvor ne sme da se koristi - mnogo je veci problem kakvo sve smece od izvora sme da se koristi za postavljanje tema, i to je smece toliko zagadilo pdf politika, da stvarno ne lici vise ni na sta.

Kada je u pitanju YT, zasto bi bilo tesko moderatorima da otvore video i provede kome pripada video - jer opet, YT je samo servis za upload fajla - izvor informacija je onaj ko je uploadovao fajl - > vlasnik YT stranice?
Primer: dozvoljen je RTS kao izvor informacija, ali nije RTS stranica sa YT - sto je opet kontradiktorno, kao i mnogi Zakoni u ovoj drzavi. A mislim da smo mi ovde, ipak, pametniji od sadasnjih narodnih poslanika, i da mozemo da izbegnemo da jedno pravilo bude u sukobu sa drugim :D
 
za inostrane medije dozvoljeni su svi relevantni i poznati mediji tih zemalja..da ne nabrajam..BBC..CNN..HRT itd itd....

sad pogledah..jasno pise i u pravilniku

ne mogu se prenositi vesti iz stranih medija ili medija iz regiona (osim zvaničnih medija tih zemalja npr... BBC, CNN, HRT itd...)

bodovanje izvora nije losa ideja al tu nikad necemo moci da nadjemo konsenzus :)
levi ce vuci na leve izvore..desni na desne.. ovi na ove..oni na one...svako ce vuci na svoju stranu i ljutiti se zasto njegov ne moze a od ovog moze..
 
za inostrane medije dozvoljeni su svi relevantni i poznati mediji tih zemalja..da ne nabrajam..BBC..CNN..HRT itd itd....

bodovanje izvora nije losa ideja al tu nikad necemo moci da nadjemo konsenzus :)
levi ce vuci na leve izvore..desni na desne.. ovi na ove..oni na one...svako ce vuci na svoju stranu i ljutiti se zasto njegov ne moze a od ovog moze..

Nisam ni mislio da ce biti jednostavno, i verujem da je verovatnoca za uspeh ne vise od 50%, ali mislim da bi vredelo pokusati :)
Ne moramo ni izmisljati toplu vodu - recimo, mozemo koristiti istu formulu kao IIMDB za racunanje ocene....
 
Имам једно питање, можда није до вас али не знам како да ријешим проблемчић...

Када почнем да пишем репутацију у поље, или нпр. када убацујем линк слике, искаче ми листа свих претходних репутација или линкова слика...

Како то да ријешим, да ми се не појављује?
 
Pogledajte prilog 498798

Pogledajte prilog 498799

Е, увом репутационом пољу није списак претходних репутација, извини, већ списак када едитујем пост па напишем разлог што сам едитовала пост...

Смета ми из разлога што увијек кликнем на нешто од тога...
 
Iskreno i sasvim neironično se nadam da Krstarica zarađuje ogromne pare od ovih linkova za vijesti u vrhu strane.

Trenutno vidimo linkove za: Upamtite: svaki psihopata ima ovih 20 osobina, pa onda Žene i masturbacija – ovo niste znali i na kraju Opevao je mnoge, a samo nju je voleo: Ljubav Tome Zdravkovića bila je – zabranjena

Zaista, samo kiša dolara i evra može opravdati uvredu inteligencije korisnika koju nanosite ovim festivalom vulgarnosti i neoriginalnosti. Strašno!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top